Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagadkowa mumia w grobowcu Tutankhamona


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1

leonardo49.
  • Postów: 84
  • Tematów: 21
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

W 1922 roku w grobowcu Tutankhamona znaleziono dwa małe zmumifikowane ciała, które nie posiadały żadnych szczególnych inskrypcji wskazujące, kim są. Uznano je więc w sposób naturalny za dzieci Faraona. Ostatnio Uniwersytet w Kairze rozpoczął program badawczy mający na celu ustalenie, skąd w tym grobowcu wzięły się te dwa małe ciała. Minister kultury Egiptu Farouk Hosni podpisał zezwolenie dla ekipy naukowej, która ma pobrać próbki DNA obu zmumifikowanych istot. Piszemy „istot”, gdyż ciała obu dzieci naukowcy określili jako „nietypowe”. Sekretarz generalny ośrodka SCA dr Zahi Hawass powiedział ostatnio w wywiadzie dla egipskiej prasy, że obie małe mumie bardzo interesują naukowców i z tego powodu jest pilna potrzeba ustalenia ich rodziców. „Testy DNA” pozwolą ustalić, kto był ich matką” – powiedział Hawass. Wywiad jest dość ogólnikowy, ale najciekawszy fragment jest poświęcony temu, że nie naukowcy nie są w stanie ustalić płci dzieci, gdyż ich budowa anatomiczna „trochę odbiega od normy”. Oficjalne wyjaśnienie jest związane z jakąś rzadką chorobą, na którą chorowały dzieci faraona.
źródło: Nautilus.

Komentarz
moje zdanie jest następujące: jest to hybryda o trzech palcach, nietypowych rysach (wysunięty podbródek, ogromne oczodoły, wielka część mózgowa z wysuniętym czołem, ĸłopoty z ustaleniem płci)
Pisałam o tym w poście Hybryda czy dzieło fałszerza fotografii?, tym razem inscenizacja był film RTL7 pod linkiem hybryda czy tylko lalka. Czy nie za dużo zbieżnosci w tak odległych od siebie przestrzeniach czasu?
  • 0

#2

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hybryda......???
Ja tu widze ewidentnie co najmniej 4 palce, bo piąty jest przysłonięty strzępkami tego czym była owinięta,
płeć tez widać wyraźnie, oczodoły są normalne, a podbródek jest wysunięty, na skutek deformacji jakie nastąpiły pośmiertnie. Czaszka dziecka jest w znacznym stpniu zbudowana z chrząstek, a nie kości. Dopiero później następuje skostnienie, w związku z czym deformacje sa znacznie większe niż u dorosłych.
  • 0

#3

Believer.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widać wyraźnie, że ma więcej niż 3 palce... płeć też widać przypatrzcie się dobrze.
  • 0

#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mało dzieci cierpi na rozmaite choroby zniekształcające czaszkę? Poza tym nie zapominajmy, że pewnie dzieci te pochodziły z kazirodczego związku (w jakich lubowali się faraonowie) a to zwiększa jeszcze szanse na takie zniekształcenia. Na dodatek to są dzieci mające mniej jak 9 miesięcy - więc dysproporcje są jak najbardziej na miejscu - każde dziecko ma wielką główkę w porównaniu do reszty ciała. To zwykłe dzieci (w sensie - żadne hybrydy albo inne takie bzdury) które niestety przedwcześnie zmarły.
  • 0



#5

JaToJa.
  • Postów: 132
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak już wspomniano związki kazirodcze ;) Z Echnatonem było podobnie.
  • 0

#6

Śledziu.
  • Postów: 117
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byc może jest i tak ze to przez związki kazirodcze..jednakże okład oczu,czaszka i 4 palce(5 nie widzę,ale mogę się mylić,kiepskie ujecie) u dłoni wyglądają troszkę dziwnie.Macie jakieś inne zdjęcia tej mumii? Bodaj było już chyba kilka tematów na ten temat ale bodaj w każdym to samo zdjęcia ;) ,inne ujecie mogłoby coś nam uzmysłowić dodatkowo
  • 0

#7

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Być może ne znaleziono żadnych inskrypcji, ponieważ chciano ukryć te dzieci. Nie, nie chodzi mi o żadne ukrywanie hybryd. Po prostu lud mógł odbierać zniekształcenie dzieci Faraona jako gniew bogów. A o wady genetyczne nie było trudno, jeśli przypominmy sobie, że małożnkami królów były często ich siostry.

Czy ta fotka jest prawdziwa? Bo może to tylko "urealniacz" do artykułu. Przypominam mi się zdjęcie oblrzyma przy którym pracował archeolog, który w rzeczywistości okazał się szkieletem mamuta.
  • 0

#8

leonardo49.
  • Postów: 84
  • Tematów: 21
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skąd ta pewność ze są to rzeczywiscie zwłoki dzieci? To,ze mumie są małe nie znaczy wcale ze są dziecmi. Pogląd ten wyszedł od naukowców, którzy po prostu tak je nazwali nie mając innego wytłumaczenia.
Zgoda, ze mumia posiada trzy palce i kciuk( razem 4), jednak ogromna głowa i mały korpus kojarzą mi się z niczym innym jak z szarakami.
A co będzie, jeśli Dna wykaże, ze nie jest to :
dziecko
Faraon nie miał nic wspólnego z jego poczęciem
oraz, ze ta dziwna genetyczna choroba nie jest znana współczesnej medycynie?

Myslę, ze jakieś wytłumaczenie się jednak znajdzie: do rejestru chorób genetycznych występujących u ludów starożytmego Egiptu dojdzie jeszcze jeden medyczny dziwolag na zasadzie dajcie człeka a ja znajdę paragraf.

Z pozdrowieniami

Jola
  • 0

#9 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

ja widze normalnie 4 palce bo jeden przysłonięty , siusiora(więc płeć okreslona i to bez naukowców xD ) ,czoło w prawdzie jakieś takie nie wymiarowe ale poza tym ok :\
  • 0

#10

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Proporcje ciała noworodka i niemowlaka a nawet jeszcze takie dwu- trzylatka( a na takiego wyglada to ciałko na zdjęciu) są inne niż dorosłego.
Głowa jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do reszty ciała.
I to jest taki szarak, jak "gwiezdne wojny" są filmem dokumentalnym...
  • 0

#11

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Proporcje ciała noworodka i niemowlaka a nawet jeszcze takie dwu- trzylatka( a na takiego wyglada to ciałko na zdjęciu) są inne niż dorosłego.
Głowa jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do reszty ciała.
I to jest taki szarak, jak "gwiezdne wojny" są filmem dokumentalnym...
  • 0

#12

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.guardians...ldren_08-08.htm

Tutaj widać, jak małe są te mumie - to są dzieci które mają ok. 7 i 5 miesięcy. Wymiary mumii: 25,75 cm i 36,1 cm. wg tej strony:

http://www.touregypt...tutchildren.htm

Zgodnie z tym co tam jest napisane, między innymi zachowała się nawet pępowina, która nie zdążyła "wyschnąć", co świadczy o tym, że dziecko zmarło w czasie porodu lub bardzo krótko po nim.
  • 0



#13

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgoda, ze mumia posiada trzy palce i kciuk( razem 4),


Mumia ma 4 palce i kciuk(razem 5) tylko ,że jeden z palców ukryty jest częściowo za postrzępionym materiałem w którym umieszczone zostało znalezisko. Przyjrzyjcie się uważnie.
  • 0



#14

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co będzie, jeśli Dna wykaże, ze nie jest to :
dziecko
Faraon nie miał nic wspólnego z jego poczęciem
oraz, ze ta dziwna genetyczna choroba nie jest znana współczesnej medycynie?


A co będzie, jeśli się okarze, że jest to dziecko, Faraon miał mało wspólnego z jego poczęciem (Antykoncepcja z odchodów krokodyla nie zadziałała :P ), a choroba jest znana?

I Jolu, pozwole sonie zwrócić uwagę na

Z pozdrowieniami

.

To tylko post, a nie żaden list.

Zgadzam się z Aquilą, mumie dziecka po prostu trzeba zobaczyć. Ostatnio widziałem taką w Poznaniu, w Muzeum Archeologicznym i zdziwiłem się jej rozmiarami.
  • 0

#15

leonardo49.
  • Postów: 84
  • Tematów: 21
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki sereczne za uwagę ze nie jest to list a jedynie post czego wczesniej nie zdązyłam naprawdę zauwazyc.
Wasze uwagi są tak sceptyczne ze az mrożą czasem krew w zyłach, a uszczypliwośc niektórych, to po prostu przesada!
Jeszcze raz dzięki za sprowadzenie do pionu!!!!!!!! :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych