Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na malowidłach religijnych


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UFO na malowidłach religijnych

Na podstawie historii - zapisów, malowideł, rzeźb możemy się przekonać, że UFO towarzyszy nam - cywilizacji ludzkiej - od bardzo dawna. Na przełomie wieków, zarówno przed Chrystusem jak i na długo po nim, po dziś dzień, udokumentowanych przypadków nie sposób zliczyć. W tym miejscu chciałbym skupić waszą uwagę na obrazach natury religijnej. Nie trzeba długo się zastanawiać aby trafnie zidentyfikować obiekty malowane przez ówczesnych wielkich jak i anonimowych malarzy. A oto kilka przykładów:


Dołączona grafika

Pablo Uccello (1396 1475) - "La Tebaide" Wyraźnie widać tutaj obiekty w kształcie spodka.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Carlo Crivelli (1430 1495) - "The Annunciation" Kolejny wyraźnie widoczny spodek

Dołączona grafika

Masolino Da Panicale - "The Miracle of the Snow" Czy to tylko wizja artysty? Jeśli tak to bardzo śmiała dla kogoś kto żył w latach 1383-1440. Widzimy tu Jezusa i Marię na latającym spodku, w tle mnóstwo podobnych obiektów.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Palazzo Vecchio - "The Madonna with Saint Giovannino" Tutaj chyba nie potrzeba żadnego komentarza.

Dołączona grafika

Obraz nieznanego artysty, nie wiadomo również z którego dokładnie pochodzi roku. Czyżby to był Mojżesz? Tylko co spada z nieba w oddali?

Dołączona grafika

Bonaventura Salimbeni - "Glorification of the Eucharist" Obraz ten został namalowany w 1600 roku. Widzimy na nim Jezusa. Obiekt po środku zdumiewająco podobny jest do sondy kosmicznej (np. do sputnika).

Dołączona grafika

17 wieczny fresk znajdujący się w Svetishoveli Cathedral w Mtskheta w Georgii. Ukazuje Jezusa ukrzyżowanego. W tle znowu można dostrzec tajemnicze latające obiekty.

Dołączona grafika

Aert De Gelder - "The Baptism of Christ" Obraz namalowany w 1710 roku. Widać wyraźnie unoszący się obiekt w kształcie dysku, który kieruje wiązkę promieni światła na Jana Babtyste i Jezusa.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Obydwie tkaniny pochodzą z 15 wieku. Umieszczone są w francuskiej bazylice Notre-Dame w Beaune, Burgandy

Dołączona grafika

Ilustracja pochodzi z 1660 roku. Przedstawia dwa holenderskie statki na morzu Północnym, obserwujące obiekt na niebie... Źródło opisu pochodzi z książki "Theatrum Orbis Terrarum" - Admiral Blaeu

Dołączona grafika

Dekoracyjna tkanina ogłaszająca ''Letni triumf", powstała w Bruges w 1538 roku. Obecnie znajduje się w Bayerisches National Museum

Dołączona grafikaDołączona grafika

Zdjęcia pochodzą z manuskryptu z 12 wieku. Manuskrypt nosi nazwę "Annales Laurissenses" i opisuje oblężenie zamku Sigiburg we Francji, przez Saxonów w roku 776.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Powyżej kilka innych przykładów tajemniczych obiektów uwiecznionych na płótnie.

Są to tylko wybrane przykłady sztuki malarskiej ukazujące niezidentyfikowane statki powietrzne czy urządzenia towarzyszące postaciom biblijnym. Proszę zauważyć że artyści tworzący te dzieła najwidoczniej CELOWO uwiecznili na nich dziwne obiekty. Wydaje się że mają one niebagatelne znaczenie i jakiś głębszy związek z Jezusem, Marią czy ogólnie z naszą wiarą. Trudno tu przyjąć wytłumaczenie jakoby artyści wykreowali te obiekty we własnej wyobraźni. Dziś zdjęcia ukazujące UFO w większości przypadków są tzw. "zwykłymi fotografiami z wakacji" na których po wywołaniu znajdujemy dziwne obiekty których nie było widać w kadrze obiektywu podczas robienia zdjęcia. W dobie płótna i farb kilkadziesiąt obrazów ukazujących prawdopodobnie UFO musi przemawiać za tym iż obserwacji takich statków musiało być znacznie, znacznie więcej.

by Eurycide
[b]Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.ufoartwork.com/
  • 2



#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

:shock: :shock: :shock: Niesamowite! Trzeba przyjżeć się i innym dziełom sztuki, może dostrzeżemy coś czego nikt inny nie zauważył...
  • 0



#3

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widziałem tą stronke już dawno ale fajnie że powstał temat,
może jeszcze znajdsziemy foty z malowidłami na scianach jaskiń powstałych w prehistori
kolejne dowody na istnienie cywilizacji pozaziemskiej :P
szkoda że nie ma wiekrzych fotek :-/
  • 0

#4

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Palazzo Vecchio - "The Madonna with Saint Giovannino" Tutaj chyba nie potrzeba żadnego komentarza

Ten obraz rządzi :smile:

Są to tylko wybrane przykłady sztuki malarskiej ukazujące niezidentyfikowane statki powietrzne czy urządzenia towarzyszące postaciom biblijnym. Proszę zauważyć że artyści tworzący te dzieła najwidoczniej CELOWO uwiecznili na nich dziwne obiekty. Wydaje się że mają one niebagatelne znaczenie i jakiś głębszy związek z Jezusem, Marią czy ogólnie z naszą wiarą. Trudno tu przyjąć wytłumaczenie jakoby artyści wykreowali te obiekty we własnej wyobraźni. Dziś zdjęcia ukazujące UFO w większości przypadków są tzw. "zwykłymi fotografiami z wakacji" na których po wywołaniu znajdujemy dziwne obiekty których nie było widać w kadrze obiektywu podczas robienia zdjęcia. W dobie płótna i farb kilkadziesiąt obrazów ukazujących prawdopodobnie UFO musi przemawiać za tym iż obserwacji takich statków musiało być znacznie, znacznie więcej.

Faktycznie, wczesniej jakos o tym nie pomyslalem

Ciekawe tylko dlaczego wiekszosc obrazow pochodzi z lat 1300-1600?
Musialy byc malowane na podstawie jakichs przekazow a nie osobistych obserwacji malarzy.
  • 0

#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chcecie większe wersje? Prosze bardzo:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0



#6

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

może jeszcze znajdsziemy foty z malowidłami na scianach jaskiń powstałych w prehistori
kolejne dowody na istnienie cywilizacji pozaziemskiej :P

Mówisz - masz :)
Twórczość tę zwiemy petroglifami. Łatwo doszukać się takich zdjęć poprzez google,czy też google grafika. Fascynujące, prawda?A to ledwie namiastka.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
  • 0



#7

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

musze sie pochwlaic - wszystkie zdjecia mi sa znane, chcialem podac z jaskin ale widze ktos mnie juz uprzedzil :P
ciekawe ze dzila powstawaly w sredniowieczu i byly wywieszane w czasach kiedy silna byla inkwizycja w kosciele,palono za same podejrzenia a co dopiero za namalowanie jakiegos UFO na obrazie obok Jezusa :shock:
  • 0

#8

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja to już dawno znałam, i nawet wrzuciłam te właśnie foty na VRP

Jak widzicie, ufo jednak zawsze było i będzie a to są niepodwarzalne dowody :crazy:
  • 0

#9

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

A to jest fotka z jaskini Tassili w Algierii sprzed 6000 lat p.n.e ;-)
  • 0



#10

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co na to sceptycy - Że osoby malujące miały zwidy i omamy ? :crazy:

P.S.
Lub postanowiły uwiecznić balony meteorologiczne (w tamtych czasach :mrgreen: ) i gazy bagienne :mrgreen:
  • 0



#11

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchajcie już kiedyś przy jakimś podobnym temacie pytałem, ale pozostałoe bez echa.
Skoro tak oczywiste było UFO a przynajmniej malowanie dziwnych statków przemierzających niebo w starożytności, to co się stao i kiedy, że obecnie temat jest tak ignorowany?
Czyżby inkwizycja? A może inne wydarzenia?
  • 0

#12

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widziałem tą stronke już dawno ale fajnie że powstał temat,  
może jeszcze znajdsziemy foty z malowidłami na scianach jaskiń powstałych w prehistori
kolejne dowody na istnienie cywilizacji pozaziemskiej :P    
szkoda że nie ma wiekrzych  fotek  :-/



niesamowite i to bardzo. :shock: Jeżeli to prawda to te obrazy podważają fundamenty każdej religii i potwierdzają że bogowie ludzkości przybyli z gwiazd :ble: :ble: :ble:
  • 0

#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słuchajcie już kiedyś przy jakimś podobnym temacie pytałem, ale pozostałoe bez echa.
Skoro tak oczywiste było UFO a przynajmniej malowanie dziwnych statków przemierzających niebo w starożytności, to co się stao i kiedy, że obecnie temat jest tak ignorowany?
Czyżby inkwizycja? A może inne wydarzenia?


Ciezko powiedziec, tak czy owak wychodzi na to, ze "ufo" towarzyszy nam od zawsze i mam dziwne wrazenie, ze nawet stosunkowo niedawno (XVI - XVIII wiek) stosunek ludzi do obcych byl inny. Cos zaczelo sie zmieniac jednak chyba w momencie pierwszych uprowadzen (patrz Barney, Betty Hill). Wydaje mi sie, ze z tego powodu rzad zajal sie sprawa aby nie wywolywac swiatowej paniki. Byc moze cala ta konspiracja robi wiecej dobrego niz zlego, moze tez sami wkopalismy sie w jakies niecne uklady (pakt z szarakami?) i teraz ciezko to odkrecic a juz na pewno rzad nie moze ujawnic prawdy ze wzgledu na wlasne i nasze bezpieczenstwo...
  • 0



#14

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tych obrazów nikt dokładnie nie "studiował" :D :D bo przeciez absurdalne jest to iż na św. obrazach widnieje ufo(przecież to nie dopuszczalne i śmieszne(!)) a jednak. Ci co interpretują obrazy tłumaczą iż ufo na obrazach religijnych jest tylkko i wyłącznie wymysłem wyobraźni autora i wogóle nie powinno miec miejsca.
Zauwazyłem też ze takimi malowidłami zbytnio sie nie przejmują, i mniej dowodów tym lepiej.
Tak na moje oko z 60-70% społeczeństwa nie wierzy w inne zycie oprócz ludzkiego a co dopiero w UFO :/
  • 0

#15

MaD.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jest to wyrażny dowód na to ,że Jezus naprawde zszedł z niebios pod postacią człowieka być może aby lepiej poznać naszą rase lub stworzyć fundament "religie" aby potem skutecznie nami kierować.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych