Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy przy "wyjściu z ciała" można zabrać ze sobą ekwipunek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierzę w eksterioryzację i chcę ją wypróbować. Mam dwa pytania. Czy przy "wyjściu z ciała" można zabrać ze sobą ekwipunek? Jeżeli tak, to co za tym idzie?
  • 0

#2

septicflesh.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

który masz poziom w tibi?

EDIT by Bomaw
3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

Na razie upomnienie. Jeszcze raz i poleci warn.

  • 0

#3

Mandrake.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witaj !
Wydaje mi się że jest to nie możliwe.
W końcu przecież wchodzisz z świata fizycznego do świata astralnego swoim duchem.
Czyli nie masz kontaktu ze światem fizycznym.
A co za tym idzie nie możesz wnieść tam np. młotka.

Up.
Wyjdź.
  • 0

#4

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaję mi się że jemu chodzi o ekwipunek astralny, nie jestem pewien ale chodzi o PSI balle.

Hyperion jak chcesz to spróbuj podczas OOBE zmaterializować jakiś przedmiot z energii PSI.

Septicflesh, podsunąłeś mi pomysł żeby ze świata astralnego zrobić mmorpg xP

A teraz coś od siebie: W OOBE ani w PSI nie nie wieżę, ale też nie obalam istnienia, a Tibia to dowód na istnieje Szatana :P
  • 0

#5

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a Tibia to dowód na istnieje Szatana

Nie, raczej niekompetentnych programistów.

@temat: Jeżeli rozumiesz to w takim sensie, że wyjdziesz w ubraniu, z *tu_wstaw_nazwę_broni* w łapie, ksiazką i chrupkami w plecaku, które masz na ciele fizycznym, to nie. Ale nie wiem, jak to się przedstawia, jeżeli rozumiemy to przez coś jak wyobrażenie sobie tego w świecie astralnym, poprzez manipulację własną energią. Pamiętacie Matriksa i wyginanie łyżki? :)
No ale w formie astralnej jesteśmy bezkształtną energią, wiec... Nie ma ciała, które by powodowało ekwipunkiem.
(sam sobie przeczę, wiem. Nic na to nie poradzę)
  • 0

#6

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale energia którą jest się podczas astrala nie czuje niczego, ani zimna ani głodu więc ekwipunek ci nie jest potrzebny. A w razie niebezpieczeństwa lepiej użyć swojej energii jak broni.
  • 0

#7

Mandrake.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ew. możesz szybciutko uciec do ciepłego ciałka :)
  • 0

#8

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mogłeś zadać to pytanie w temacie o OOBE, gdzie jest już chyba 70 stron, no ale ok.
Nic ze sobą nie zabierzesz żadnego ekwipunku, bo to nie jest żadna gra.
Możesz ewentualnie to tam stworzyć tak jak ktoś wspomniał wcześniej.

No ale w formie astralnej jesteśmy bezkształtną energią

Tak, ale możemy sobie nadać jakikolwiek kształt.
  • 0

#9

morte.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja przeczytałem w książce Monroe "podróże poza ciałem" ;)
Coś w tym stylu...podróżniku jeśli jesteś gotowy wyruszyć na niezbadane szlaki...weź ze sobą kapelusz
i być może maczetę... :)
Więc pewnie można, do obrony przez złośliwymi psotnikami astralnymi x|
  • 0

#10

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możesz zabrac ekwipunek, ale tylko jeśli ma status "eteryczny" i jest +1 i to dopiero po osiągnięciu 10. lvl. :D

A tak na serio to powiedz może jaki miałbyś w tym cel, by zabrac cos ze sobą? xD
  • 0

#11

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja jak na razie przeczytałem 2 z 3 książek Roberta Monroe i jakoś nie przypominam sobie, żeby był tam taki fragment, a jak czytam go w Twoim poście, to uznaję to za metaforę odkrywania czegoś nowego i niezbadanego, "kapelusz i maczeta" czyli zostań podróżnikiem. ;)
  • 0

#12

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ringeril - no bo w książkach Monroe'a ani Moen'a nie ma takiego fragmentu... Chyba może że 'jedynie' w treści Sugierowskiej znalazłby swój byt taki fragment...

W skrócie... astral to całkowicie inna płaszczyzna, inny wymiar, wymiar w którym istnieją rzeczy materialne, lecz nie możesz ich tworzyć, możesz patrzeć, dotykać, nawet i wpływać. Lecz na pewno nie możesz z nimi odbywać 'podróży'
  • 0



#13

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przeczytałem kilkanaście książek na ten temat i wydaje mi się, że nikt w żadnej nie wspomniał o przenoszeniu przedmiotów do astrala.
Richard Webster pisał chyba w "Podróże astralne" o poruszaniu i przenoszeniu przedmiotów, gdy się już jest w astralu. Nie bardzo już pamiętam, to było dawno temu, jak czytałem, ale (naturalnie) wiele zależy od poziomu świadomości jaki zabraliśmy do astrala i stanie w jakim jest ciało astralne. Czasem jest silniejsze, czasem słabsze, ale nad tym się pracuje.
Ale przenieść przedmiotu do astrala się nie da. Z resztą do astrala przechodzi nasze ciało eteryczne, jest to celowe jego uwolnienie od cielesnej powłoki.
  • 0



#14

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciemność - na poziom astralny nie wędruje nasze ciało eteryczne, bo to mylne pojęcie. Astralne ciało od eterycznego się różni mimo wszystko i nie wskazane jest tak mieszać ;)
Monroe eksperymentował z oddziaływaniem tak samo jak i ja, i można przesunąć przedmiot, można ruszyć gałęziami drzewa, można zgasić światło i inne tego typu rzeczy. Nawet można wyrządzić komuś krzywdę lekką :D . Ale trzeba mieć znów pełną świadomość, lecz nie jest to trudne i możliwe nawet dla laików.
  • 0



#15

kuba9519.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaraz zaraz. Czyli jak idę sobie normalnie po chodniku to możliwe jest żeby jakiś głupek, któremu się nudzi rzucał sobie we mnie kamieniami w astralu i coś mi się stanie w tym świecie? x| Ten świat jest taki niebezpieczny x| . A jak siedzę w klopie albo się kąpię to też może mnie podejrzeć jakiś zboczeniec i poklepać po tyłku na przykład? >/ Niech ludziom zabroni się OOBE, a tam niech latają policjanci śpiący! (śmiesznie końcówka wyszła :rotfl: ).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych