Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parapsychologia a dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby zdolności paranormalne były bardziej rozpowszechniane,dzieciaczki miałyby
więcej możliwości na rozwój.A tak przeważa nauka czytania i dodawania,bo przecież
w przyszłości trzeba umieć policzyć kasę ;p
  • 0

#17

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy dzieci mają zdolności paranormalne, które zanikają? A czy ktokolwiek potrafi udowodnić, że ma zdolności paranormalne? Odpowiedź na to drugie brzmi nie, więc na pierwsze pewnie też.
Ciekawe co się stanie jak przypomnę guru Fenix'a :P
  • 0

#18

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe co się stanie jak przypomnę guru Fenix'a


pewnie znajdzie się taki/taka którzy powiedzą - fenix naprawdę umarł:D
  • 0

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

judas666 - Wiesz, czasem zastanawiam się, czy padające na tym forum pytania, lub stwierdzenia brzmiące ex katedra -

"Czy dzieci mają zdolności paranormalne, które zanikają? A czy ktokolwiek potrafi udowodnić, że ma zdolności paranormalne?"

- są pytaniami, pozwalającymi podjąć polemikę. Polemikę na równym poziomie.
Jakiej brakuje na tym forum para.... z którego, jak twierdzę została już " para ".

Jakie masz dowody, by postawić takie twierdzenie -

" Odpowiedź na to drugie brzmi nie, więc na pierwsze pewnie też. "

Przedstaw przykłady pojęcia prób w których chciałeś udowodnić, że zjawiska znajdujące się w zakresie przestrzeni subtelnych nie istnieją.
Co, sam zrobiłeś.

Co się stanie jak przypomnisz Feniksa?

" Ciekawe co się stanie jak przypomnę guru Fenix'a :P "

Przypomnę, że znalazłam się na tym forum dlatego, że trafiłam na to co pisał, i że mieściło się w właśnie w moich zainteresowaniach.
Nie zamierzam oceniać faceta. Wiem, ze zebrał duży materiał.
Jakie miał zdolność? Jest dobrym organizatorem, liderem.
Czy posiada zdolności określane jako paranormalne ? Tego nie wiem. Pojawiłam się na tym forum w trakcie powstałego incydentu.
Co ciekawe...^^ zostałam zaszufladkowana do jego wielbicieli.
Ferujemy wyroki, opinie, chórkujemy. Byle być w stadzie...gdzie cieplej, bezpieczniej. Każdy kto jest troszeczkę inny jest zaraz re rogiem.
Mamy kogo pokazać, mamy kogo zaatakować, zamiast zająć się sobą. Swoim rozwojem, w jakimkolwiek kierunku.
Fora tematyczne grupują ludzi zainteresowanych konkretnym tematem. Często są czynnikiem mobilizującym, opiniotwórczym.
Bywają również takie jak to... cóż
  • 0



#20

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nic nie próbowałem, bo ani się nie znam na zjawiskach tzw. paranormalnych, ani naukowcem nie jestem. Jest za to koleś, który się zna i ma ze sobą naukowców. Oferuje chyba milion jak ktoś podda się próbom i udowodni, że zjawiska paranormalne istnieją. Jak do tej pory nikomu się nie udało. Na tej podstawie jak i na słowach ludzi takich jak Derren Brown wnioskuję, że na świecie nie ma nic paranormalnego, a ludzie sądzący że są np medium albo oszukują samych siebie albo są szarlatanami.

Gdyby na tym forum były tylko osoby wierzące w takie zjawiska i poklepywały by się wzajemnie po plecach, to jedynym sensem forum byłoby leczenie kompleksów i pogłębianie paranoi.
  • 0

#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz, można wierzyć ze zdąży się na tramwaj, wychodząc za późno z domu.
Powiedz mi, jak będzie przebiegała rozmowa o muzyce z osobą niesłyszącą. Jak takiej osobie przekażesz - przybliżysz posługując się pismem Brajla, jakie masz doznania słuchając np. muzyki pop, jazu, metalu. Powiedz mi jak ?
  • 0



#22

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiepskie porównanie jako że ten gościu oferujący pieniądze sam był iluzjonistą. Wie jak robi się sztuczki i, tak jak pisałem, ma do dyspozycji naukowców i sprzęt. Więc to raczej tak jakby początkujący muzyk rozmawiał o muzyce z doświadczonym muzykiem.
  • 0

#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Porównanie jest dobre. Zresztą to sam wiesz.
Moja odpowiedz na tak postawione pytanie brzmiałaby:

Jeśli nie posiadamy jakiegoś zmysłu, możemy posłużyć się innym istniejącym. W sytuacji braku słuchu posłużyłabym sie zmysłem dotyku.
Dźwięki muzyki = drgania fali. Dłoń możne świetnie posłużyć a właściwie zastąpić nieistniejący narząd słuchu.

Jeśli wprowadzisz do dyskusji iluzjonistów i prestidigitatorów rozmowa staje się bezprzedmiotowa. To znaczy stanie się taka, jak króluje na tym forum....
Omijamy wówczas zagadnienie szerokim łukiem na rzecz ... właśnie czego?
  • 0



#24

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedy ja chce żeby mi ktoś udowodnił, że coś potrafi dostaję wymówki.
  • 0

#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie, podążyć Twoim sposobem widzenia świata.
Czujesz dźwięki, słyszysz muzykę, właśnie to powoduje że masz różnych doznania, a te doznania różnią się między innymi od rodzaju słuchanej muzyki. Prawda?
Zostawmy na boku walkę.
Nie słyszę, Ty tak.
Pomóż zrozumieć co? z Tobą się dzieje, jak przeżywasz muzykę. Co? to spowia. Ja też chcę, tego doświadczyć.
  • 0



#26

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Musisz mówić jaśniej :P Czego ode mnie oczekujesz?
  • 0

#27

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdą jest przecież, że słyszysz muzykę. Prawdą jest również to, że masz różne doznania powstałe dzięki temu ze masz rozwinięty zmysł słuchu. Właśnie to, ze posiadasz wykształcony narząd słychu, słyszysz. Masz inne doznania słuchając różne utwory... prawda?
Możesz również poczuć muzykę... przecież nie za pomocą aparatu słuchu?

Chcę abyś pomógł mi doświadczyć muzyki.
Jeśli mam nie rozwinięty w odpowiedni sposób zmysł słuchu, jak mam doświadczyć tego co, doswiadczasz Ty?
Pytasz czego oczekuję od Ciebie?
Przecież wiesz ^^.
  • 0



#28

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja chcę dowodu na prawdziwość zjawisk paranormalnych a nie porównywania sceptyków do ludzi w jakiś sposób upośledzonych :P
  • 0

#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Upośledzeniem jest również to, że są i żyją w dużej masie ludzie, którzy nie czują subtelnej energii. Takie masz podejście?
Dla mnie sceptycyzm jest potrzebny, ale jako podejście do wyników, które otrzymało się na drodze prowadzonych doświadczeń.
Właśnie sceptyczne podejście powoduję to, że powtarzam, powtarzam i jeszcze raz powtarzam to otrzymałam jako wynik w prowadzonym doświadczeniu.
Prowadzisz jakieś doświadczenia?

Czym jest upośledzenie?
Jest mniej więcej tym, co prezentują niektóre wypowiadające się na tym forum osoby.
Uciekasz od rozmowy o osobach, nie posiadającymi w tym przykładzie słuchu? narządu pozwalającego im usłyszeć dźwięk.
Zobacz, ludzie ci nie biegają za Tobą, i nie krzyczą - dźwięku nie ma... gadasz bzdury... Pokonują bariery najpierw na poziomie społecznym, później na swoim mentalnym, przekraczają to co inni traktują z pogardą.... mianowicie rozwijaja inne zmysły by ... jeśli nie słyszą dźwięku, doswiadzcyć go innymi zmysłami.

Pozycja daj, pokaż.
Czym jest ? i do czego prowadzi i doprowadza ?
  • 0



#30

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aidil, niestety stwierdzam ,że obraczasz kota ogonem. To Judas666 wpierw Ciebie poprosił o udowodnienie tego co mówisz,a ty od razu obracasz sprawę przeciwko judasowi . Aidil ,Ciężko jest się przyznać do przegranej,prawda? ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych