Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atak na Strefe Gazy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#31

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A Stany były wmieszane w tę wojnę od momentu ataku Japończyków na Pearl Harbour.


Masz rację okręty podwodne Niemiec zatopiły kilka amerykańskich statków lecz Kongres USA nie wyraził zgody na wojnę. Potrzebne było wejście od tyłu czyli prowokacja Pearl Harbour.
  • 0



#32

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda, że w ogóle się bronią przed okupantem, prawda? Przecież nie powinni, nie mają powodu!

Szkoda tylko, że Izrael Strefy Gazy nie okupuje...

gospodarka USA prawie padła podczas wojny z Irakiem.

Coraz śmieszniej się robi...

W jakim celu przyciągnąłeś te mocno naciągane fakty na temat armii Izraela?
Zresztą z tobą dyskutować się nie da, gdyż zamiast odwoływać się do faktów, manipulujesz nimi próbując grać na cudzych emocjach


Chyba juz zapomnieliscie, ze II w.s. zaczela sie od "lokalnego" konfliktu, czyli atak niemcow na polske. USA weszla do wojny po zniszczeniu ich statkow przez niemieckie uboty.

Troszkę wojny ci się pomyliły :)
  • 0

#33

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mylisz się. II w.s. zaczęła się nie od ataku na Polskę, tylko od kryzysu gospodarczego w Niemczech.

A sam kryzys to juz pewien "lokalny" problem ktory sie rozrasta.

Troszkę wojny ci się pomyliły

Chyba Tak :D Ja to najlepszy z historii nie jestem i pamietam moze kilka waznych wydarzen, dlatego sorki ze cos zle napisalem.
  • 0

#34

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dalej się jeszcze mylisz, ale już nie wnikajmy bo to nie temat :)
Wracając do strefy Ghazy, to tak naprawdę mamy tylko mgliste pojęcie,
co tak naprawdę tam się dzieje, co było przyczyną, a jużnajmniej pojęcia
kto tak naprawdę za kim stoi.
Konflikty na Bliskim Wschodzie to jeden z najbardziej zawikłanych działów
historii i sięgający czasów starożytnych.
W większości nasze opinie opierają się na zmanipulowanych przekazach medialnych.
Dlatego proponuję wyważenie wypowiedzi i posługiwanie się racjonalnymi argumentami.
  • 0

#35

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko, że Izrael Strefy Gazy nie okupuje...


OFICJALNIE.
  • 0

#36

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OFICJALNIE

??

To powiedz mi w jaki sposób Izrael NIEOFICJALNIE okupuje strefę gazy.
  • 0

#37

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zresztą z tobą dyskutować się nie da, gdyż zamiast odwoływać się do faktów, manipulujesz nimi próbując grać na cudzych emocjach


Cudzych emocjach.......jakim trzeba być człowiekiem żeby nie zwrócić uwagi na fakt nauczania nienawiści do innych kultur poprzez przyzwalanie dzieciom na pisanie życzeń na pociskach artyleryjskich ? A może uważasz że ponad milion ofiar cywilnych w Iraku to jest dobra cena za jaden atak terrorystyczny w USA ?
  • 0



#38

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Maribot, źle się wyraziłam, fakt. Strefa Gazy jest teoretycznie nie okupowana, ale jakie to ma znaczenie? Jaka to powierzchnia? W jakich warunkach żyją tam ludzie, w jakim sąsiedztwie?
Ale co tam, w końcu bez okupacji, nie?

Muszę poszperać w notatkach, to parę smakowitych kąsków rzucę.
  • 0

#39

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W jakim celu przyciągnąłeś te mocno naciągane fakty na temat armii Izraela?


W Twoim wykonaniu wszystkie fakty są mocno naciągane..... :mrgreen:

LINK

Jesteś w stanie zmienić historię dla swoich potrzeb i EGO.
  • 0



#40

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Efekty izraelskich nalotów

Komentarz zbędny.
  • 0



#41

enki.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego zbedny,co wdidac na tym filmiku- widac terrorystow w czarnych mundurach ktorzy byli atakiem tak zaskoczeni ze nie zdazyli zalozyc cywilnych ubran i schowac sie do szkol i szpitali.
  • 0

#42 Gość_Miłosz

Gość_Miłosz.
  • Tematów: 0

Napisano

Aby wyrazić taką opinię trzeba mieć nieźle wykształcony światopogląd za sprawą naszych mediów, lub być doskonale zorientowanym w konflikcie bliskowschodnim od samego powstania Izraela......ostatnia krucjata wojsk izraelskich przeciwko "terrorystom z Hezbollahu" w 2006 roku zakończyła sie totalnym trzepańskiem pupci Izraelowi.


A skąd możesz wiedzieć co i jak ja wiem o tym konflikcie, co? Masz jakieś para zdolności, że jesteś w stanie zaglądnąć do mojego umysłu czy jak? Powiem ci, że ja wiem co i jak w tym konflikcie, i że ma on długą jak papier toaletowy historię, ale nie cofam się do tej odległej, tylko do tej bliższej, było zawieszenie broni, był względny spokój. A teraz znów się zaczyna, a cierpią gównie cywile, taki przykład....idę do pracy a tu lub!, nie żyje, spadł na mnie pocisk moździerzowy, albo śpię w domu i nie żyje, na mój dom spadla bomba, ciekawe życie ludzie tam mają.
Jeśli Hezbollah by nie rozpoczął ataków, to możliwe, że dalej byłby tam „względny” spokój, anyway do przyjęcia, tak jak wcześniej.
  • 0

#43

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie zwrócić uwagi na fakt nauczania nienawiści do innych kultur poprzez przyzwalanie dzieciom na pisanie życzeń na pociskach artyleryjskich ? A może uważasz że ponad milion ofiar cywilnych w Iraku to jest dobra cena za jaden atak terrorystyczny w USA ?

Tylko, że na siłę starasz się dostrzegać najmniejsze nawet winy jednej strony a pomijając największe nawet grzechy drugiej strony.
Ot taka drobnostka jak z tymi "życzeniami", pomijając zupełnie fakt, że przez telewizję, (oraz zapewne przedszkolach i szkołach) prowadzoną przez Hamas już najmłodsze dzieci są uczone przez sympatyczne postacie dziecięce, że Izrael trzeba zniszczyć, że trzeba ginąć za Allaha walcząc z Izraelitami.

Strefa Gazy jest teoretycznie nie okupowana, ale jakie to ma znaczenie? Jaka to powierzchnia? W jakich warunkach żyją tam ludzie, w jakim sąsiedztwie?

I fakt, że nie podoba im się sąsiedztwo, że uważają że mają za małe terytorium usprawiedliwia ataki rakietowe Hamasu na osiedla żydowski?

W Twoim wykonaniu wszystkie fakty są mocno naciągane..... biggrin1.gif

Ehh - choćby prosto z brzegu przykład Markev - wg. ciebie najlepsze czołgi na świecie a w jednym z ostatnich artykułów w magazynie armia zaprezentowane jako dość przeciętne...

I po raz kolejny. Ja ci mówię, że fakty naciągasz na temat bieżących wydarzeń a ty odskakujesz od tematu wrzucając link do tekstu o wojnie sprzed 40 lat...
  • 0

#44

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli Hezbollah by nie rozpoczął ataków, to możliwe, że dalej byłby tam ?względny? spokój, anyway do przyjęcia, tak jak wcześniej.


Jak się żyło przed powstaniami w zaborze ruskim? :P Spoko, całkiem fajnie, w porównaniu do tego jak było po. ;p Jak jest powstanie, to jest i do tego powód. Nikt nie walczy bez powodu.

Tak btw. ;p to czas mija, a wy tacy sami. ;D Nic się nie zmieniło.
  • 0



#45

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

widac terrorystow w czarnych mundurach ktorzy byli atakiem tak zaskoczeni ze nie zdazyli zalozyc cywilnych ubran i schowac sie do szkol i szpitali.


a Tobie się wydaje, że terroryzm to się bierze z nudy i dla zabawy, tak?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych