Skocz do zawartości


Zdjęcie

Earthlings - film (18+)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Millowsick

To, że zdominowaliśmy świat nie znaczy, że jesteśmy najlepsi. Uważam, że chociażby delfiny są od nas o wiele mądrzejsze i inteligentniejsze.
W łańcuch pokarmowym jesteśmy na samym początku, ale tak jak wspomniał Bobek, my nie zabijamy zwierząt by przetrwać, więc ten łańcuch nas coś nie bardzo obejmuje.
Nie mam nic przeciwko jedzeniu mięsa, ale uważam, że to jak traktuje się zwierzęta w niektórych rzeźniach jest okrutne i nieludzkie.
  • 0

#17

slowis.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dotarłem do 27 minuty i dalej nie mogę. Biedne świnie!! To moje ulubione zwięrzęta a oni je tak traktują... Ogólnie zbiera mi się na wymioty, więc koniec.
  • 0

#18

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zamiast zgłosić naruszenie praw zwierząt odpowiednim służbom odwołują się do naszych głębszych uczuć: współczucia oraz litości.


myślisz że nie jest to zgłaszane? myślisz że ktoś zajmuje się cierpieniem zwierząt? pieniądze zdominowały ludzką moralność. za pieniądze mordowani są ludzie, jeśli ludzkie życie uważane jest za mniej warte niż kawał papieru, to co mówić o cierpieniu umierających zwierząt? zgłaszane są nadużycia wobec ludzi w firmach, nikt nie popiera niemal niewolniczej pracy Chińczyków. organizowane są akcje aby temu przeciwdziałać i co? i nic. a Tybet? a Gruzja? popatrz co się dzieje wokoło. sprzeciw jednostki, czy nawet większej rzeszy ludzi ma siłę kamienia rzuconego w czołg: zrobi się trochę hałasu, ludzie się zainteresują lecz w żaden sposób nie zmieni to sytuacji. kto by rezygnował z ulubionego serialu na rzecz demonstracji przeciwko zadawaniem cierpień ludziom i zwierzętom? współczucie i litość to ostatnia deska ratunku dla ludzi wierzących że można jeszcze coś zmienić.
  • 0

#19

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powedzcie mi, czy morderstwo popełnione na zwierzęciu (istocie żyjącej i czującej) nie jest już morderstwem, tylko dlatego, że dane stworzenie jest TYLKO zwierzęciem.

Rośliny też żyją i czują, ale wątpię, żebyś miał jakieś obiekcje przed skonsumowaniem smakowitej surówki.
Idąc tym tropem powinniśmy zyć samym powietrzem i wodą. Dla mnie jest śmieszne rozróżnianie pokarmu na ten co nie ma systemu nerwowego i na ten co ma.

Każdy ma prawo do życia, człowiek, jako istota myśląca to wie, lecz odbiera życie dla paru kęsów świeżego mięsa, pozbawiając tym samym zwierzęta godności.

W Szwajcarii roślinom też przyznano godność, więc wyrywając je z ziemi pozbawiasz je tego ;)

Pragnę przypomnieć, że my także kiedyś byliśmy zwierzętami.

I nadal jesteśmy, jakoś nie słyszałem, żeby wyodrębniono w taksonomii odrębne królestwo "człowiek".

Nie mówcie mi o łańcuchu pokarmowym, kiedy nie musicie biegać po lesie z dzidą i zabijać zwierzynę dla własnego przetrwania.

Spójrz na to z innej strony, zjesz świnię, przez co ona nie będzie dalej mogła konsumować roślin, pomyśl ile roślin ocalisz zjadając jedną tylko świnię.

Tak, czy siak nie musicie jeść mięsa a i tak przetrwacie, więc po co rozdawać zbędną śmierć zwierzątom tylko po to, że lubicie sie czasem w nią wgryść.

Niestety musimy jeść mięso zwierzęce, nie wszystkie potrzebne człowiekowi substancje odżywcze są produkowane przez rośliny. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebujemy też białek zwierzęcych. Lubię się czasem "wgryźć" w mięsko i nie będę sobie odmawiał tej przyjemności dla jakich utopijnych idei.

Tylko człowiek zabija dla zabawy, z zemsty, nienawiści.

Strasznie generalizujesz, każdy człowiek? Ty też? Bo chyba jesteś człowiekiem tak jak my wszyscy tu.

Bobek chcesz powiedzieć, że inteligentne i świadome stworzenia powinny być roślinożercami (przyp. rośliny też żyją i możliwe, że czuja na swój sposób) .

W przyrodzie jest wręcz odwrotnie. Zwykle roślinożercy są mało inteligentni (z paroma wyjątkami), podczas gdy drapieżniki muszą charakteryzować się sprytem. Spójrz chociażby na takie dwa gatunki:
Owca i wilk, który inteligentniejszy?

Można się buntować przeciwko formie hodowli, lecz nie przeciwko samemu jedzeniu mięsa - to jest naturalna kolej rzeczy.

Dokładnie, podpisuję się pod tym.
  • 0



#20

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mięso spożywamy już od wieków. Zwierzęta też je spożywają, też polują. Coś jeść musimy, jednak między ludźmi, a zwierzętami jest jedna wielka różnica: ZWIERZĘTA ZABIJAJĄ, GDY MUSZĄ, NIGDY NIE WIDZIAŁEM ZWIERZĘCIA, KTÓRE BY POLOWAŁO DLA "ZABAWY", A LUDZIE MASOWO JE ZABIJAJĄ, CHOCIAŻ WCALE NIE POTRZEBA NAM MIĘSA W TAKICH ILOŚCIACH, A NAWET POLUJEMY "DLA SPORTU".

Co więcej z życia zwierząt możemy brać przykład:
-Zobaczcie jak jeden osobnik potrafi stanąć w obronie całego stada, chociaż i tak nie ma szans przeżyć w takim starciu;
-Zwierzęta nie toczą między sobą wojen, a ludzie...(bez komentarza);

Można by tak wymieniać latami.
Zwierzęta tworzą idealne społeczeństwo, w którym jeden potrafi poświęcić się dla wszystkich, dla dobra całego stada. My ludzie zabijamy się między sobą o władze, bogactwo. Czy nasze postępowanie ma jakiś sens? To bogacenie się na tak krótką chwile (70-80lat)?

Życie człowieka jest za krótkie, aby naszym celem był pojedynczy rozwój każdej osobnej jednostki. Naszym celem jest rozwój całego "stada", wtedy możemy żyć wiecznie, jako to "stado".


Co tam dała ta zdolność wyboru? Chyb lepiej było by dziś na ziemi, gdy byś my mieli instynkt zamiast rozumu. Skorzystajmy z tego rozumu i wybierajmy mądrze.
  • 0

#21

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uważam, że chociażby delfiny są od nas o wiele mądrzejsze i inteligentniejsze.


Świetnie, jeszcze powiedz że są one tak inteligentne że nie stworzyły cywilizacji bo żyje im się dobrze tak jak żyją teraz i nie potrzebują nic więcej, po prostu delfiny przechytrzyły wszystkich !


Zauważyłem że WSZYSCY widzą tylko złą stronę ludzkości, a przecież jest tyle dobrych rzeczy które można by wymienić, ale na forum przeniosła się tendencja z onetu itp. Każdy najeżdża na co się da, często podając lub WCALE nie podając jakichś konkretnych argumentów.

Zwierzęta tworzą idealne społeczeństwo ? Od kiedy ZWIERZĘTA tworzą SPOŁECZEŃSTWO ?! Wiecie co dzieje się z słabymi, ułomnymi, chorymi osobnikami w stadzie wśród dzikich zwierząt ? A co my robimy, nie sięgajcie po ekstremalne przypadki w Afryce czy gdziekolwiek indziej na jakimś zadupiu co nawet nigdy tam nie pojedziecie...
Włączcie TV, może uda się wam zobaczyć reklamę fundacji pomagającej choremu, słabemu, osobnikowi z naszego gatunku.
  • 0

#22

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zwierzęta tworzą idealne społeczeństwo, w którym jeden potrafi poświęcić się dla wszystkich, dla dobra całego stada. My ludzie zabijamy się między sobą o władze, bogactwo. Czy nasze postępowanie ma jakiś sens? To bogacenie się na tak krótką chwile (70-80lat)?

Życie człowieka jest za krótkie, aby naszym celem był pojedynczy rozwój każdej osobnej jednostki. Naszym celem jest rozwój całego "stada", wtedy możemy żyć wiecznie, jako to "stado".

W skrócie: komunizm ;)
Czyli wg, ciebie najlepszymi komunistami są zwierzęta? (na dodatek nie mają żadnej religii!! Toż to ateiści!)

ZWIERZĘTA ZABIJAJĄ, GDY MUSZĄ, NIGDY NIE WIDZIAŁEM ZWIERZĘCIA, KTÓRE BY POLOWAŁO DLA "ZABAWY", A LUDZIE MASOWO JE ZABIJAJĄ, CHOCIAŻ WCALE NIE POTRZEBA NAM MIĘSA W TAKICH ILOŚCIACH, A NAWET POLUJĄ "DLA SPORTU".

Primo:
3.14 Nie nadużywaj emotikonów, kolorów, wielkich liter, pogrubień i innych dekoracji tekstu.
;)
Nie widziałeś zwierzęcia, które by polowało dla przyjemności? A kota domowego widziałeś? Tu masz racje, mięsa produkuje się w zbyt dużych ilościach, ale gdzie popyt tam i podaż.

Uważam, że chociażby delfiny są od nas o wiele mądrzejsze i inteligentniejsze.

Tyle, że delfiny są drapieżnikami ;) a inteligencją dorównują szympansom, czyli poziom inteligencji 2-3 letniego ludzkiego dziecka.
  • 0



#23

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Smuci mnie fakt, że mimo wszystko zdarzając się osoby popierające chore tendencje ekologów. Delfiny posiadają niewielki poziom inteligencji, lecz do człowieka jeszcze im bardzo daleko. Niestety prawda jest taka: zwierzęta to tylko zwierzęta. Ktoś stwierdził, że nasi dzicy bracia tworzą idealne społeczeństwa[!]. Najwyraźniej nie dość dobrze dostrzegacie pewne cechy-> zwierzęta także zabijają, kradną oraz posiadają wiele innych atrybutów wydawać by się mogło zarezerwowanych dla destrukcyjnego gatunku->człowieka.

Szanujmy zwierzęta, lecz nigdy nie stawiajmy ich losu na równi z dolą homosapiens.
  • 0

#24

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwierzęta również zabijają dla zabawy. Podałbym Ci gatunki, ale niestety wypadły mi je z głowy.

Wojny? Również są prowadzone przez zwierzęta. Oczywiście nie w takiej formie jak człowiek. Nie ma tam generała wilka, która najeżdża czołgami i piechotą mrówek na produkujące broń atomową jelenie. Istnieje natomiast coś takiego jak skupiska. Zwierzęta razem i nierzadko osobno rywalizują ze sobą (antagonizm).

A bogacenie się? Jest to właśnie instynkt. Wiemy, że one zapewnią nam przetrwanie (o dziwo zwierzęta też o to walczą...). Gdyby zwierzęta odczuwały potrzebę zagrania w Xbox'a albo wypowiadania się na forum też by to zrobiły...ale dlaczego nie robią, bo ich natura tego nie wymaga.
  • 0

#25

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Goryle.....zabijają dla zabawy...wiem z filmu przyrodniczego i pamiętam, że mnie to zaskoczyło hehe
  • 0

#26

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obejżałam film do 20 minuty bo nie mam narazie czasu na oglądnięcie do końca i jak narazie nie zrobił na mnie duzego wrażenia prócz tego jak wrzucili psa do smieciary. Mój brat też zastrzelił swojego psa gdyż ten poprostu był chory i skocił mu cierpienie. A co do ubojni... pogódźmy sie z tym, że tak są zabijane zwierzęta poprostu najczęściej podcina się im gardła. A tak właśnie teraz są świeta i czy kroegoś/ktorejś z was mam nie kupowała świni żeby mieć domowe wyroby a nie takie ze sklepu? No to teraz macie przed soba szyneczke ze swinki zabitej właśnie w taki sposób. Proszę na mnie nie najeżdżać bo takie są realia przynajmniej pierwszych 20 minut filmu. Jak będe mieć czas obejże do końca i sie wypowiem na temat reszty filmu. Życze wszystkim Wesołych Świąt.
  • 0



#27

Brykus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie co?Obejrzyjcie ten film,a potem sie wypowiadajcie.Szkoda mi slow na was.Ja nie wiem jak ja dzisiaj zjem wigilie..a w moim domu jemy mieso.Dobra niech je zabijaja ale w HUMANITARNY sposob a nie tak jak bylo pokazane na tym filmie.Az sei we mnie zagotowalo jak widze posty typu ..a juz nie bd pisac ale naprawde brak mi slow.Obejrzalem do konca i wniektorych momentach musialem biec do lazienki poniewaz mialem odruchy wymiotne.Nie zartuje.Roz..walił bym tych frajerow co tak traktuja te biedne zwierzaki :/
  • 0

#28

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Festiwal hipokryzji czas zacząć ! Festiwal nie omija forum !
  • 0

#29

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z całego filmu najbardziej mi się zrobiło szkoda tego psa wrzuconego do śmieciarki.
Pierwsza myśl jaka mi się nasunęła po obejrzeniu filmu to, że jego celem jest tylko zobrzydzenie ludziom mięsa, a nie zwrócenie uwagi na problem jak te zwierzęta giną.
  • 0



#30

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokladnie Cahir. Na początku pokazują przez 10 minut jaki to świat wspaniały niebieska planeta i dzikie zwierzęta i nagle PUH zdjęcia i "drastyczne" filmiki nagrywane amatorską kamerą. Imo film ma wzbudzić w nas współczucie i w taki właśnie spośob został nagrany bo o to chodziło twórcom. Nie mam zamiaru przytaczac, że więcej nie tkne mięsa bo wielu z was teraz tak pisze a za tydzień góra dwa zje ulubionego schabowego którego zrobiła wam mama, babcia, żona/mąż, czy dziewczyna/chłopak. Zastanawia mnie czemu nie nadaja filmów o tym jak są traktowani ludzie, sadzicie że tylko zwierzęta cierpią na tym świecie? Jak tak to bardzo się mylicie bo wystarczy spojżęć na statystyki głodu, chorób i ludzkiej głupoty o traktowaniu innych ludzi jak znęcanie się np nad dziećmi, ludżmi innego koloru czy religii. Takie przypadki są tak samo powszechne jak ubój ziwerząt ale tych przypadków albo nikt nie dokumentuje albo bardzo starają sie ich nie dopuścić na świat.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych