Skocz do zawartości


Zdjęcie

Earthlings - film (18+)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jacplac.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, na forum jestem nowy, wiec jezeli ten film juz sie tutaj pojawil, to przepraszam. Nadmienie, ze uzywalem juz opcji szukaj okolo 3 razy w celu odnalezienia podobnego tematu, efekt: negatywny.

Ok, wiec jest to film, ktory pokazuje co dzieje sie za scianami rzezni, jak wyglada uboj poszczegulnych zwierzat itp.
Zanim zdecydujecie sie poprosic kogos o prezent na swieta (np cos z prawdziwego futra) obejrzyjcie ten film. Zanim zjesz kanapke z szynka, obajerzyj ten film. Jezeli chcesz wypic szklanke mleka, to rowniesz polecam. A jak myslisz, ze eksperymenty wszelkiej masci na zwierzetach sa sluszne i potrzebne, to obejrzyj koniecznie.


Ciach


P.S. Tetno po ty filmie spadlo mi o...nie wiem, nie mierzylem, ale duzo.

P.S. 2 Zbladlem po "farmie futerkowej w chinach"

Nie dość że drastycznie to jeszcze bez związku z tematem działu, ba, nawet tematem forum. Zamykam. Wesołych świąt.

Mienso

  • 1

#2

Camillo.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm moim zdaniem z tym jedzeniem szynki i piciem mleka to lekka przesada. wkoncu po cos ludzie hodują te zwierzęta. sprobuj nie doic krowy przez jakis czas... krowe musisz doic, tak samo z jedzeniem mięsa. sa ludzie ktorzy jedza tylko "roslinki" ale do zycia otrzebne sa witaminy i skladni zawarte w miesie itd. chociaz przygotowanie tego do takiego stanu jak w sklepach nie wygląda najlepiej
  • 0

#3

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

E a kto doił krowy jak nie były udomowione ? Nie było wtedy krów? Krowy dali nam kosmici ? Genetycy ?

Filmika nie oglądam wystarczy mi, że widziałem jak mordowali bezpańskie zwierzęta na olimpiade 2008 i jak mordują małe foczki dla futra (mordują młode foczki bo one nie są objęte ochroną, tylko te dorosłe są i w ten sposób używają luki w prawie). Aha i jeszcze hodowle świń i kurczaków. Coś okropnego.
  • 0

#4

Biermacht.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem przeciwny znęcaniu się nad zwierzętami, bestialskiemu mordowaniu ich tylko dla 'szynki', ale całkowite sprzeciwianie się zabijaniu tych zwierząt dla jedzenia jest wbrew naturze. Istnieje coś takiego jak łańcuch pokarmowy. Można to tylko robić w bezbolesny sposób, żeby zwierz nie cierpiał.
  • 0

#5

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

E a kto doił krowy jak nie były udomowione ? Nie było wtedy krów? Krowy dali nam kosmici ? Genetycy ?


Można by powiedzieć ,że "doiły" je cielaki. Teraz krowy mleczne nie karmią młodych, wiec doi je człowiek. Logiczne.
  • 0

#6

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Krowa tak jak każde zwierze wytwarza mleko wtedy, gdy musi karmić młode. Gdy młodych nie ma, mleko nie jest po prostu produkowane, a że człowiek codziennie zabiera mleko toteż krowa je produkuje tak jakby ciągle karmiła cielaki. Logiczne.
Do tego farmy mleczne są różne. Mój kuzyn ma jedną. Krowy chodzą luzem po polach, są zadbane, czyszczone itp. Jedzą sobie naturalne jedzenie, a nie żadną mączkę z krowich kości i raczej jest im dobrze. Co od uboju zwierząt. No cóż, do wszystkiego idzię się przyzwyczaić, jak mawiał pewien irlandczyk skazany na powieszenie.
Nie twierdzę, że to dobre, bo mięsa nie jem właśnie z powodu w jaki zabijane są zwierzęta, ale są rzeźnie, w których ubija się zwierzęta w miarę normalny sposób.
A futer nie noszę, bo po pierwsze trzeba obedrzeć zwierzę jak jeszcze żyje, a po drugie na cholerę mi takie badziewie jak moge sobie kupić normalną, ciepłą kurtkę?
  • 0

#7

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze. Nie widzę związku ze zjawiskami paranormalnymi.

Po drugie. Zwierzęta po coś powstały, jesteśmy najdoskonalszymi istotami na ziemi dlatego, że znajdujemy się na końcu łańcucha pokarmowego. Nie możemy stwierdzić, "od dziś nie jem mięsa", bo przyniesie to ze sobą więcej szkód niż korzyści. Jedząc SAME warzywa i owoce doprowadzimy nasz organizm do istnej histerii, podobnej do tych po rzuceniu papierosów czy alkoholu. Musimy więc znaleźć równowagę, a zwierzęta-niestety- trzeba jakoś zabić.

Po trzecie. Nienawidzę organizacji zw. Greenpeace i jej podobnych. To co wyprawiają ci pseudoekolodzy przekracza ludzkie pojęcie. Zależy im na ludzkości? Niech więc zostawią ją w spokoju. Sorki, ale panowie i panie na wyższych szczeblach w polityce mają więcej do powiedzenia niż banda przemądrzałych facetów wiszących na drzewach.
Hamują postępy cywilizacji.
Concorde-padł.
Autostrady-padają.
Motoryzacja-pada.
High-tech - pada.
Energetyka- pada.
Medycyna- pada.

Mając takie podejście do życia jak te zielone stwory niedługa droga do życia w jaskiniach.
  • 0

#8

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oglądam sobie właśnie ten film... Póki co jestem na około 20. minucie i prawdę powiedziawszy - mam już dość.

Już moment kiedy "pan" wrzuca chorego psa do śmieciarki jest dość mocny, a domyślam się, że apogeum jeszcze przede mną...

coś strasznego
  • 0



#9

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie możemy stwierdzić, "od dziś nie jem mięsa", bo przyniesie to ze sobą więcej szkód niż korzyści.

Owszem, mięso zwierząt jest ludziom potrzebne, ale to nie znaczy, że można je do woli i bestialsko pozbawiać życia.
  • 0



#10

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

'' Istnieje coś takiego jak łańcuch pokarmowy.''

Istnieje, owszem.
Lecz tylko w świecie zwierząt, jesteśmy zwierzętami ? tak i nie, jesteśmy inteligentnymi zwierzętami.
Mamy rozum, żeby podejmować wybór.
Powedzcie mi, czy morderstwo popełnione na zwierzęciu (istocie żyjącej i czującej) nie jest już morderstwem, tylko dlatego, że dane stworzenie jest TYLKO zwierzęciem.
Każdy ma prawo do życia, człowiek, jako istota myśląca to wie, lecz odbiera życie dla paru kęsów świeżego mięsa, pozbawiając tym samym zwierzęta godności.

Pragnę przypomnieć, że my także kiedyś byliśmy zwierzętami.

Nie mówcie mi o łańcuchu pokarmowym, kiedy nie musicie biegać po lesie z dzidą i zabijać zwierzynę dla własnego przetrwania.Tak, czy siak nie musicie jeść mięsa a i tak przetrwacie, więc po co rozdawać zbędną śmierć zwierzątą tylko po to, że lubicie sie czasem w nią wgryść.
  • 0

#11

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A do tego człowiek nie jest najdoskonalszym stworzeniem na ziemi. Powiedziałabym, że najgorszym. Tylko człowiek zabija dla zabawy, z zemsty, nienawiści. Tylko człowiek bezsensownie niszczy swój gatunek oraz inne. Tylko człowiek niszczy bezcelownie. Prawda jest taka, że może i nie mamy naturalnych wrogów, ale jeżeli chodzi o hierarchię to raczej jesteśmy na szarym końcu.
Czasami wstyd mi za to, że są tacy, którzy ukazują jaka rasa ludzka jest głupia i okrutna. Zwierzęta zabijają inne zwierzęta by przeżyć, my niszczymy całe gatunki bez powodu.
  • 0

#12

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hierarchia ? Jesteśmy na samym początku, czy tego chcesz czy nie... spójrz za okno, zobacz kto zdominował świat, głupia logika.
  • 0

#13

freek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bobek chcesz powiedzieć, że inteligentne i świadome stworzenia powinny być roślinożercami (przyp. rośliny też żyją i możliwe, że czuja na swój sposób) . To, że nie biegamy po lesie z dzida, tylko - dzięki właśnie rozumowi - hodujemy zwierzęta nie zmienia faktu, ze na dzień dzisiejszy jesteśmy na szczycie łańcucha pokarmowego. Można się buntować przeciwko formie hodowli, lecz nie przeciwko samemu jedzeniu mięsa - to jest naturalna kolej rzeczy. Aaa i my nie mordujemy zwierząt...my je zjadamy.

Kurde tak przeczytałem to ostatnie zdanie...ech gdyby chodziło tylko i wyłącznie o jedzenie... :/
  • 0

#14

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zieloni to bardzo cwana, przez co znienawidzona przeze mnie organizacja. Spostrzegli, że los zwierząt hodowlanych nie należy do najprzyjemniejszych, co w takim przypadku uczynili? Na masową skalę przekonują nas iż każdy zwierzaczek to nasz brat którego nie wolno skrzywdzić, a co dopiero skonsumować. Wstrętna propaganda... zamiast zgłosić naruszenie praw zwierząt odpowiednim służbom odwołują się do naszych głębszych uczuć: współczucia oraz litości.

Zieloni dynamicznie zawężają zakres funkcji jakie zwierzęta mogą czynić w życiu człowieka. Jednego dnia udają, że zależy im na dobru pieska, a następnego w dość agresywny sposób nakłaniają do przejścia na weganizm. Nie można popadać w skrajność. Zgadzam się, że zwierzęta trzeba traktować z szacunkiem, lecz nigdy nie zrezygnuję z mięsnej porcji posiłku. Należy odnaleźć granicę, wg mnie jest nią właśnie użytkowanie produktów zwierzęcego pochodzenia.
  • 0

#15

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobra 15 min wystarczy mi to nie na moje emocje, że tak powiem....ale nie każdy tak traktuje zwierzęta :/ i nie oznacza to, że mamy przestać jeść mięso....problemem jest to moim zdaniem, że większość ludzi nie widzi nic po za końcem własnego nosa :/ nie będę tego filmu oglądać do końca :| nie wiem czy 15 min wystarczy by móc się w pełni wypowiedzieć...ale wybaczcie po prostu nie mogę....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych