Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akinator. Zwykły program czy coś więcej ?


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#46

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To nie AI tylko skrypt.
To się samo nigdy niczego nie uczy i potrzebuje zaprogramowania. Programują to osoby, które wprowadzają to czego nie zgadł. Swoją drogą od jak dawna jest ta strona?
  • 0

#47

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A smart one who only clicks on yes

Pozamiatał mnie xD
  • 0



#48

Don Antonio.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurde, niezłe :D

Zgadł mi Clinta Eastwooda, Marlona Bradno i Steve Harrisa... I dotąd się nie pomylił :mrgreen:

Edit: Walnął się i zamiast Leepera wytypował Kwaśniewskiego, ale to raczej wina mojego angielskiego...

Edit 2: Ha ha! nie zgadł Kostuchy! 3x pod rząd ! xD
  • 0

#49

corner.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie AI tylko skrypt.
To się samo nigdy niczego nie uczy i potrzebuje zaprogramowania. Programują to osoby, które wprowadzają to czego nie zgadł.

Jak można napisać zdanie "To nie AI tylko skrypt" - bez sensu. Uważam, że jest tak, jak napisałem. Skoro ty to samo interpretujesz na opak - twoja sprawa.

Oczywiście, że postacie w grach mają bardziej rozwiniętą AI. Zrobienie działającej gry w 20 pytań to po prostu jeden z pierwszych, bardzo prymitywnych, pomysłów na sztuczną inteligencję.

Patrz też: www.20q.net, ta strona ma też wersję polską, ale widocznie jest mniej popularna od Akinatora, bo rzadziej zgaduje poprawnie.
  • 0

#50

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jest programowane tak samo jak programuje się magnetowid :/ Nie ma tam ani krzty inteligencji.
  • 0

#51

corner.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj, no właśnie próbuję ci udowodnić, że nie. No, chyba że masz na myśli magnetowid, który na podstawie kilkudziesięciu twoich ustawień, zaczyna się sam programować i nagrywać twoje ulubione programy z 60-80% procentowym wskaźnikiem sukcesu.

I odróżnij proszę pojęcie "inteligencja" od "sztuczna inteligencja", dobrze?
  • 0

#52

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wg. Ciebie ta strona sama się programuje? :/

Dla mnie inteligencja to inteligencja, a sztuczna dlatego, że stworzona przez człowieka. To nie jest inteligentne tylko programowane.
  • 0

#53 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

To nie jest inteligentne tylko programowane.

A czy według Ciebie jest możliwe, żeby ten skrypt? był inteligentny? Jeśli jest to możliwe, to jakie kryteria musiałby spełniać? Zainteresowałeś mnie swoimi postami...
  • 0

#54

corner.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. Ciebie ta strona sama się programuje? :/

Nie sama się programuje, tylko samodzielnie tworzy bazę danych powiązań między cechami, pytaniami, hipotetycznymi odpowiedziami na pytania oraz osobami i wraz z każdą kolejną rozgrywką dokonuje odpowiednich zmian w swoich danych.

Dla mnie inteligencja to inteligencja, a sztuczna dlatego, że stworzona przez człowieka. To nie jest inteligentne tylko programowane.

To że tobie coś się wydaje, to niczego nie zmienia.

Sztuczna inteligencja (ang. Artificial Intelligence – AI) – Nauka obejmująca zagadnienia logiki rozmytej, obliczeń ewolucyjnych, sieci neuronowych, sztucznego życia i robotyki. Sztuczna inteligencja to dział informatyki, którego przedmiotem jest badanie reguł rządzących inteligentnymi zachowaniami człowieka, tworzenie modeli formalnych tych zachowań i – w rezultacie – programów komputerowych symulujących te zachowania.

Źródło: Wikipedia
  • 0

#55

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak dla mnie to zwykly porgram.. ktory ma do odpowiedich ludzi dobrane pytania... dla JPII czy byl polakiem i czy mial miedzynarodowa slawe

dla steva jobsa czy ma cos wspolnego z jablkami i czy ma konkurenta .. :D

fajne
  • 0

#56

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie skrypt to schemat zachowań. Nie wiem jak dokładnie ten program działa, ale może zapamiętuje odpowiedzi na pytania dla każdej sesji i w przypadku nie posiadania odpowiedzi w bazie przypisuje je do tego, co wpisze użytkownik. To jest schemat zachowania a nie żadna, nawet śladowa inteligencja programu. Jakby był skrypt, którego jedynym zadaniem jest tworzenie skryptów a robiłby to spontanicznie ale sensownie, to bym mógł nazwać sztuczna inteligencją.
  • 0

#57

paweljanek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no w moim wypadku się mylił choć podawałem dobre info.
  • 0

#58

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem więcej racji ma jednak judas666.

Inteligencji w tym nie ma za bardzo, ot jakieś skrypty, które (i tu znów to corner słusznie mówi) pozwalają z odpowiedzi i osób tworzyć na bieżąco powiększaną bazę danych z odpowiednimi ..."relacjami".

Moim zdaniem, stronka działa niejako na zasadzie filtrów takich, jakie mozemy znaleźć chocby w Exel'u.
Spośród 37462937123747 postaci w bazie po kolejnych pytaniach i odpowiedziach odpadają te, które nie spełniają pewnych kryteriów... tak długo, aż zostanie ta jedna, która jest odpowiedzią.
  • 0



#59 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

ten program to nic innego jak zwykły program na podstawie pytań i odpowiedzi przez nas danych w swojej bazie danych odszukuje cechy danej postaci

czyli na 20 pytań po 2 są dopasowane do danej cechy na poczatku gdzieeś pytał o kolow włosów i inne cechy potem spytał czy postać jest prawdziwa ? i szukał dalej zadając te same pytanei tylko w innym sensie i porównywał odpowiedzi z bazą danych i tyle co do działania tego skryptu :)

nie trafił za żadnym z 3 razy :P
  • 0

#60

Ethesen.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadnął Illidana z WoWa. :) Poza tym odgadnął:
-Sylvanas (z Warcrafta)
-Thralla (też z Warcrafta :P )
-Dodę
-Kaczyńskiego
-Wałesę
-Skłodowską-Curie
-Timona
-Kael'Thasa ( z Warcafta)
-Cairne Bloodhoof (także z Warcrafta)

Najbardziej ciekawi mnie to, że przy każdej z tych osób były zdjęcia (lub obrazki).

Nie odgadnął za to Krzysztofa Krawczyka. ;) (ale był na liście)

@Edit
Odgadnął także Sapkowskiego i Wiedźmina.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych