Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akinator. Zwykły program czy coś więcej ?


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#31

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Im więcej "nie wiem" zmniejsza szansę na dopasowanie do bazy danych.

Mialem duzo za duzo ''nie wiem'' a mimo to odgadl Mille Jovovich...chcialem go podejsc takze przy Riddicku ale tez wygral heh Zgadl rowniez takie ;postacie jak:Vin Diesel czy Wesley Snipes ale polegl przy Ripley z Aliena.
  • 0

#32

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale małe dzieci mają zabawę...
Ekscytujecie się zwykłym programikiem, nawet nie - skryptem JS zainstalowanym na stronie.
Ja parę tygodni temu dostałem linka do tego czegoś, i nie za bardzo wiedząc jak to dział pomyślałem o osobie, której na bank nie ma w spisie - o swojej przyjaciółce... Akinator "odgadł" wszystko prócz nazwiska :P
I tak sobie pomyślałem, czy to nie jest czasem tak, że widząc pytanie podświadomie klikamy któryś z przycisków i dopasowujemy swoją odpowiedź do widzianego właśnie pytania?
(sorry jeśli coś pokręciłem - o tej porze już nie myślę)
  • 0



#33 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

ZGADŁ SAMEGO SIEBIE.

Zadawał naprawdę ciekawe pytania.
  • 0

#34

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeremy Clarkson - zgadł
Richard Hammond - zgadł
STIG - NIE ZGADŁ

ale i tak jest dobry
  • 0

#35

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I tak sobie pomyślałem, czy to nie jest czasem tak, że widząc pytanie podświadomie klikamy któryś z przycisków i dopasowujemy swoją odpowiedź do widzianego właśnie pytania?


tak, dostosowujemy się do toku "myślenia" komputera. Naginamy się do jego potrzeb. Ja to tak rozumiem.

Niemniej jednak zgadł Ryśka z Klanu :P
  • 0



#36

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

buahahaha za pierwszym razem nie wyszło ale za 2 Anja Orthodox xD szczerze to głupie to xD
  • 0

#37

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajny program :D

Znalazł SpiderPig'a, zielonego ducha z "Pogromców...", jego starą ( :D ), Mario, E.T., Aliena i mnie :D

Fajnie ktoś to wymyślił, ale doszukiwanie się w tym wszystkim jakiś zjawisk nadprzyrodzonych to już TOTAAALNA przesada.
  • 0



#38

quik.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To przecież działa podobnie jak Wikipedia. Można tam wpisywać swoje pytania, więc to nie jest tak, że ten program jest taki inteligentny czy coś.
  • 0

#39

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fajne! Myślałem o Qin Shi Huangdi i zgadł. Zgadł Kaczyńskiego, ale pytania są trochę głupie, najpierw pyta się czy Kaczyński jest z Polski, a następnie czy jest francuzem. Najlepsze jest to, że zgadł Leppera.
  • 0



#40

corner.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale się podniecacie Akinatorem :) . Program do gry w 20 pytań to jedna z bardziej prymitywnych form sztucznej inteligencji. Chociaż niewiele w nim z inteligencji. Opiera się na założeniu, że każdej osobie można przyporządkować 20-bitową liczbę (czyli można rozróżnić 2^20 postaci). Zadając pytania, którymi można wyeliminować mniej więcej połowę pozostałych do rozpatrzenia postaci, w końcu dotrze się do tej jednej. To dlatego zwykle na początku padają pytania "Czy to kobieta?", "Czy ma męski głos?", "Czy jest sławna?". Akinator jest nieco bardziej rozbudowaną wersją programu, ponieważ umożliwia inne niż Tak/Nie odpowiedzi, a ponadto jeśli nie zgadnie, można odpowiadać na dalsze pytania. Akinator ma też ułatwione zadanie gdyż prawdopodobnie wie z którego kraju się z nim łączymy (mnie często pojawiało się pytanie "Czy jest Polakiem?" albo "Czy pochodzi z twojego kraju?").

Kolejne pytania są dobierane na podstawie wskazań sieci neuronowej (taka skomplikowana struktura danych - w skrócie). Program ma zdolność do "uczenia się", to znaczy modyfikacji sieci neuronowej w taki sposób, aby działała bardziej efektywnie.

Aha - oczywiście program nie zawierał na początku żadnej bazy danych, wszystkiego musiał nauczyć się "sam".
  • 0

#41

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

BloodRayne zgadł, ale się nie dziwię. D-Tritus i VAL nie zgadł i nic mu nie będę wprowadzał :P

Ten program nie ma nic z inteligencji! To jakby powiedzieć, że magnetowid zaprogramowany na nagrywanie czegoś o danej godzinie jest inteligentny, bo to robi :/

EDIT:
Myślałem o Cerberze (Cerberus. Nie, nie ten trzygłowy pies), a podał mi dziobaka xD
  • 0

#42

corner.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten program nie ma nic z inteligencji! To jakby powiedzieć, że magnetowid zaprogramowany na nagrywanie czegoś o danej godzinie jest inteligentny, bo to robi :/

Bardzo kiepskie porównanie. Temu programowi nie podajesz nic wprost, zresztą nie byłbyś w stanie wpisać samodzielnie postaci i dopasować do niej setek pytań wraz z odpowiedziami. Ten zaawansowany algorytm sam sobie je dobiera i określa prawidłowe odpowiedzi na podstawie odpowiedzi innych ludzi.
  • 0

#43

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadl wszystko. myslalem o jego matce, babci, o nim samym, o moim cieniu. wszystko zgadl:D
  • 0

#44

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Większą "inteligencją" wykazują się postacie z gier wyszukujące miejsce do ukrycia w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu.
  • 0

#45

Hyperion.
  • Postów: 135
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zajesuuuuuuupeer!! Uzależniłem się. Zgaduje prawie wszystko, ale często muszę klikać more questions. to niezle rozwiązanie na AI
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych