Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne uczucie podczas zasypiania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Miecio93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.


Piszę tutaj, bo jestem zaciekawiony jak i zaniepokojony moimi ostatnimi doznaniami. Odrazu mówię, że nie wzywałem duchów, nie uprawiałem tzw. OOBE, nie korzystałem z czakr.
Chodzi o to, że czasami, średnio raz na tydzień, podczas zasypiania, gdy leżę sobie spokojnie z 15 minut na łóżku, wyprostowany, na loozie, odprężony, i zamykam oczy, to czasami doznaję dziwnego uczucia; W jednej chwili zaczynają mi się drgawki, czuję jakbym się zapadał pod ziemię, mimo to że mam zamknięte oczy to "oddalam się od powiek" (inaczej tego nie mogę określić"), i słyszę dziwny, może nawet trochę straszny dźwięk w uszach. Coś pomiędzy ogromnym szumem, zmieniający co chwilę swą częstotliwość. Nie muszę wspominać, że nie jest to nic przyjemnego. I teraz nasuwa się pytanie, czy to jest dziwne? Może niebezpieczne? Proszę o rady, bo zaczynam się troche bać :/

P.S. Kończy się to w prosty sposób: Mówię sobie "nie chcę" (mam cały czas pełną świadomość), i jak się wystarczająco oddalę (w powiekach), to i szum mija, wszystko ustaje. Normalnie otwieram oczy.

P.S. 2 Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale od niedawno się zakochałem (w pełnym tego słowa znaczeniu), miłość jest nieodwzajemniona i trochę to przeżywam :(

P.S. 3 Zdarzyło mi się to 3 razy, po raz pierwszy nie mogłem się podnieść (tak jakby mięśnie brzucha były "za słabe" żeby podnieść tłów i głowę.)
  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na jedno ze standardowych odczuć towarzyszącym zasypianiu. Jedni czują jakby się potknęli, inni widzą jakieś zadziwiające obrazy, słyszą dźwięki, jeszcze inni czują jakby spadali z dużej wysokości lub zapadali się w łóżko. Wynika to z tego ,że zasypiające ciało pozbawione wyraźnych bodźców wzrokowych/słuchowych/dotykowych (zamknięte oczy, nocna cisza, cieplusia kołdra wokół) zaczyna sobie je wymyślać a co za tym idzie odczuwać. To normalne i zupełnie niegroźne. Odczuwalne jest to wyraźnie średnio raz na jakieś 4-10 nocy u większości ludzi (niektórym się wcale nie zdarza, inni maja tak co noc, ale średnia to raz na 4-10nocy, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji).

Moja rada? Zignorować to.
  • 0



#3

Mica.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Mieciu :) .
Gdy spokojnie sobie leżysz,, odprężasz się, zapadasz w stan relaksacji. Stan ten pogłębiasz leżąc spokojnie, i mimowolne zapadasz w trans. To nic groźnego, jest to wręcz normalne. Drgawki i te wszystkie dziwne wrażenia (poczucie zapadania się, nieprzyjemne szumy i dochodzą też często przeróżne obrazy) to nic innego jak hipnagogi. Jest to warunek do uzyskania OoBe. I gratulacje, że udało ci się to zyskać nieświadomie. OoBE to nic groźnego. Sama ćwiczę wychodzenie z ciała. Byłam już w stanie przy cielesnym. Niestety dla wielu z nas szum toważyszący temu zjawisku to nieprzyjemne przeżycie, lecz można się do tego przyzwyczaić. Zapewniam cię, że nie ma w tym nic niebezpiecznego. Co do zakochania, raczej nie ma to żadnego wpływu.
Radzę ci poczytać (choćby na wikipedii) o tym ciekawym zjawisku, jakim jest oobe. Zachęcam i pozdrawiam :mrgreen:
  • 0

#4

Miecio93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre przeżycia użytkowników w OOBE mnie odstraszają, a nawet przerażają :P . Do tego słyszałem, że po pierwszym wyjściu z ciała jest się bardziej podatnym na ataki demonów :P .

Co do pierwszego posta Ana Mert, zawsze zasypiałem odrazu tracąc świadomość, od niedawna (bodajże tygodnia) 2 razy zdażyło mi się coś takiego przeżyć (nigdy wcześniej czegoś takiego nie odczułem). Dlatego właśnie jestem taki zaniepokojony sytuacją.
  • 0

#5

Funciek.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh, to nic strasznego (chociaż u mnie wcale nie lepiej), po prostu zasypiasz
bo jak jesteś zrelaksowany, to wtedy przechodzisz w inne fazy i dochodzisz do snu
więc te szumy itd to normalna sprawa, bo jesteś wtedy na falach alfa (nie pamiętam jak to było, chyba tak jak np, teraz to piszę a ty to czytasz to pracujemy na falach Beta)

P.S. Kończy się to w prosty sposób: Mówię sobie "nie chcę" (mam cały czas pełną świadomość), i jak się wystarczająco oddalę (w powiekach), to i szum mija, wszystko ustaje. Normalnie otwieram oczy.


widzę, że bez problemu doszedłeś do świadomego snu - poczytaj o tym na forum

P.S. 2 Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale od niedawno się zakochałem (w pełnym tego słowa znaczeniu), miłość jest nieodwzajemniona i trochę to przeżywam sad3.gif

nie wiem co to ma do rzeczy, śni ci się ta miłość albo ta osoba?

P.S. 3 Zdarzyło mi się to 3 razy, po raz pierwszy nie mogłem się podnieść (tak jakby mięśnie brzucha były "za słabe" żeby podnieść tłów i głowę.)


przeżyłeś paraliż, nic złego, zawsze jak człowiek zasypia jest sparaliżowany, by nie ruszał się jak we śnie (że np. we śnie koleś biega to żeby w rzeczywistości nie wybiegł z łóżka)
  • 0

#6

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byyyło.

Halucynacje hipnagogiczne - występują, kiedy mózg zaczyna tworzyć marzenia senne jeszcze zanim zdążymy zasnąć. Całkowicie normalna sprawa.
  • 0

#7

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

J bardzo przyjemna. Zawsze sobie tak robię przed zaśnięciem. Łatwiej podobno uzyskać LD, ale mi się jakoś na razie nie udało, za to śnie to co chce nawet o tym nie wiedząc.
  • 0

#8

Miecio93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli nie muszę się martwić że przejdę w stan OOBE?

@EDIT
Prosił bym o odpowiedź zwłaszcza że za jakąś godzinę ide spać :P
  • 0

#9

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli nie muszę się martwić że przejdę w stan OOBE?


Martwić ? Ja bym był w wniebowzięty :mrgreen: OOBE nie zagraża życiu ani zdrowiu ;)
  • 0

#10

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie chcesz wejść w OOBE to nie wejdziesz powiesz sobie "nie chcę" i kij im w oko. Po za tym oobe to nic strasznego ja na twoim miejscu bym się cieszył, że tak potrafię łatwo wejść. Mi niestety nic nie wychodzi. Ani LD ani oobe.
  • 0

#11

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja czasem mniewam uczucie, podczas zasypiania, że nie mam ciała. Znika sobie. Zaczyna się najczęściej to uczucie od nóg. Jakbym nie miała nóg. Często też mi się zdaję, że gdzieś spadam. W obu tych sytuacjach zawsze zaczynam się bac i chcę moje nogi spowrotem, więc wracają.
  • 0

#12

Kruk....
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tak ostatnio miałem. Leżę sobie przed zaśnięciem, zajęty już całkowicie tylko i wyłącznie myślami i nagle po prostu czuję, że mogę dalej myśleć, lub po prostu zasnąć. Wtedy wybrałem zaśnięcie. Ciało momentalnie zostało unieruchomione, jednak w tym momencie delikatnie i bez lęku. W ułamku sekundy przestałem czuć ciało i zacząłem słyszeć ten pochłaniający szum. Czułem jakbym zagłębiał się coraz dalej i dalej wgłąb własnego ciała. Najpierw słyszałem tylko szum. Później zacząłem słyszeć swój oddech jak zagłębiłem się dalej. Było go tak dokładnie słychać, jakbym słuchał go znajdując się wewnątrz własnego ciała. Byłem ciekaw co będzie dalej. Przestałem słyszeć cokolwiek i tylko czułem, że moje ciało porusza się podczas oddychania, jednak, że jest nade mną. W tym momencie jednak wolałem wrócić "na górę", ponieważ trochę się obawiałem, co może być dalej. Zastanawiam się, czy warto ryzykować? Chciałbym lepiej to przebadać, jednak nie mam pojęcia co będzie dalej. Po tym zdarzeniu leżałem dalej i już nie spałem, głowę miałem delikatnie podniesioną ponad poduszkę. Mogłem ruszać ciałem. Jednak kiedy znów kładłem głowę to od razu to wracało. Dopiero po 15 minutach nie rejestrując zasnąłem.
  • 0

#13

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

czy podczas osiagania LD tak jakby "wykreca" wam cos w glowie? nie wiem jak to opisac, ale nie jest to przyjemne... mialem raz czy dwa cos takiego jakby LD, ale to raczej nie bylo to :( bo tworzylem tez cos glupiego, czego normalnie na pewno bym nie tworzyl :/ ale pamietam to uczucie jakby mi w nocy podczas snu w srodku glowy cos "wykrecalo".
  • 0

#14

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LD to jest sen w którym ty wiesz że śnisz. Ja miałem dwa razy w życiu LD. Jak będziesz miał LD to się od razu zorientujesz, ale tak mi towarzyszyło wtedy takie nieprzyjemne uczucie wkręcania tuż przed zaśnięciem. Jak będziesz chciał sprawdzić czy to LD to po prostu pomyśl sobie że chcesz loda i powinien ci się pojawić lód.
  • 0

#15

Sashita.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eee....Mam podobnie....Czasami sobie już leze w łóżeczku gotowa do spania i nasteouje drgawki no to mysle sobie pieknie...znowu....Ostatnio czesciej mi sie to zdarza..Nigdy nie miałam oobe ani ld z reszta nawet gdybym miala to nie wiem czy bym wiedziala co to jest xD Więc tak na początku drgawki...Kiedy próbuje się podnieść to one się nasilają a kiedy kładą już rozluŹniają, ale czasem mam takie dziwne zjawisko że zamiast spadac w dół tak jak ma to większośĆ osób sie wypowiadających to mnie czasem wprost wypycha z tego ciała xD czy jest ze mna coś nie tak :P
Z reszta to troche meczace ; P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych