Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Wszystko o" - Syreny


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#16

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś uważa je za mityczne stworzenia to jego prywatna sprawa. Lecz powiem jedno, że spotkania z nimi zdarzają się i na polskim wybrzeżu Bałtyku. Tak samo uważano za mit istnienie olbrzymich kałamarnic  -  a relacje marynarzy o spotkaniu z nimi uważano za fikcję. Dopóki nie potwierdzono naukowo fakt istnienia tych stworzeń. Które się obecnie bada. A na które polują kaszaloty. Tak więc do moich szanownych rozmówców: nie uważajcie za mit coś co może wcale nie być mitem tylko prawdą!

 

Dopóki tego nie udowodnią - mamy pełne prawo uważać, że to bajki marynarzy :) naprawdę wierzysz w rozumną hybrydę człowieka i ryby? I gdzie to coś umieścisz w łańcuchu? To już człowiek, ssak, ryba, zwierzę, gad? 


  • 0



#17

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jest fajny film paradokumentalny o syrenach

tak zrobiony że nawet ja na chwilę zwątpiłam czy aby na pewno ich nie ma :D

 

 

 

była jeszcze druga część ale to sobie poszukajcie sami jak chcecie :) szczerze mówiąc ta druga część jest jeszcze lepsza według mnie :)

 

a co do pytania kronikarza przedwiecznych- jeśli coś takiego by istniało byłoby ssakiem,

(nie wiem czemu człowiek i ssak napisałeś osobno, ludzie to ssaki)

i zwierzęciem. to oczywiste tak jak to że ludzie są zwierzętami - choć najbardziej ewolucyjnie zaawansowanymi.

no chyba że ktoś uważa się za roślinę grzyba albo bakterię, nie wnikam

mówię tu o systematyce biologicznej- jakby się ktoś chciał za to obrażać

 

Domena: eukarionty

Królestwo: zwierzęta

Typ: strunowce

Podtyp: kręgowce

gromada: ssaki

Podgromada: żyworodne

Rząd: naczelne <------------------------------ jeśli syreny by istniały to mniej więcej tutaj by się nasze drogi rozeszły

Nadrodzina: małpy człekokształtne

rodzina: człowiekowate

rodzaj: homo

gatunek: człowiek rozumny

 

mogłam pominąć kilka punktów systematycznych,ale tak to z grubsza wygląda

 

a dlaczego uważam że byłyby to na pewno ssaki a nie ryby? dlatego że jak szukasz humanoidów, albo chociażby najbardziej inteligentnych warstw zwierząt to szukasz w ssakach.

np delfiny- to bardzo inteligentny rodzaj ssaka morskiego. rozwija swój intelekt do poziomu 4- 5 letniego dziecka, czyli jest ze dwa razy mądrzejszy niż lwia większość psów.


Użytkownik Enetra edytował ten post 04.04.2016 - 10:05

  • 1



#18

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, że ludzie są ssakami ;) ale mi chodziło bardziej o rozróżnienie ludzi jako istot myślących, decyzyjnych a ssaków-zwierząt. 

I jak taka syrena miałaby funkcjonować? Miałaby rozum, decydowała, rozważała, analizowała, rozmawiała? Tworzyła podwodne państwa, miasta, regulacja prawne i społeczne? Czy byłby to raczej bezrozumny ssak, podobny fizycznie do człowieka z ogonem ryby? I gdzie one by się uchowały do tej pory? W dużych głębinach? Jest ogromna różnica ciśnień, przy wypłynięciu - śmierć. 

Przecież to nie ma prawa zaistnieć :)


  • 0



#19

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

myślę że tak jak na jednej z części tego filmu, syreny (gdyby istniały) mogłyby się rozwinąć mniej więcej do poziomu jaskiniowca.

raczej by nie rozmawiały w naszym tego słowa znaczeniu.

ssaki morskie, (delfiny, wieloryby,foki itp.) porozumiewają się raczej za pomocą systemu gwizdów i mruknięć różnego rodzaju

 

myślę że w oceanach jest dość dużo wody by kilkadziesiąt plemion syren mogło się ukryć. i to nawet w strefach szelfowych.

może nie na rafach, ale gdzieś kawałek za.

można by założyć że to by były zwierzęta nocne, ukryte w jaskiniach w ciągu dnia, -wtedy ciężko by je było odnaleźć

 

nie wykluczam teorii wodnej małpy-szczególnie że jest bardzo ciekawa i logiczna zważywszy na to że wszystko co na lądzie, ewoluowało z morza, i nie będę negować czyjejś wiary w syreny, dopóki nikt nie udowodni że one nie istnieją.

a za mojego życia chyba nie uda się jeszcze przeskanować całego wszechoceanu tak żeby od razu sfotografować, zmierzyć i zważyć każde jedno stworzenie morskie.

jak się uda zrobić taki skan, i nie znajdzie się tam żaden humanoid, przyznam Ci rację

póki co daję syrenom te pół procenta szans na istnienie :)


  • 0



#20

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że kiedyś nauka potwierdzi istnienie syren albo ,że same będą chciały się z nami skontaktować a przy tym ,żeby dysponowały siłą i możliwościami obrony przed nami.


  • 0

#21

Tomasz-Ru.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

II część to: Syreny legenda czy prawda nowe dowody 

Wody ziemi są tak rozległe i głębokie. Nie wiemy co się znajduje na dnie oceanu. Co się tam kryje? Jeśli chodzi o morza i oceany, to wszystko tam morze żyć. Tak samo jak z megalodonem. Miał wyginąć a tu się okazało co innego. 


  • 0

#22

Willow.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lubiłam wyobrażać sobie, że to prawda, syreny żyjące w wodach niedaleko mnie, tak przyciągające uwagę na wodę, że trudno w to uwierzyć. Stworzenia wpływające na nas i nasze myśli hipnozą aż do wskoczenia, wejścia do wody.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych