Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapłodnienie in vitro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#16

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapłodnienie pozaustrojowe jest w krajach rozwiniętych czymś na porządku dziennym. Pytam się, czemu Kościół wtrąca się do spraw świeckich? Jeśli uważają, że jest to grzechem, to niech powiedzą swoje zdanie i tyle. Każdy człowiek ma własna wolę i świadomość i może wybierać.
Prawda jest taka, że z kilku zarodków wybiera się jeden, a reszta ginie. Ale w naturze jest dokładnie tak samo. Jeśli zarodek ma jakąś wadę genetyczną, organizm kobiety decyduje o jego usunięciu i kobieta "traci go" wraz z menstruacją. W przeciwnym razie każdy stosunek podczas owulacji kończyłby się ciążą, a nie zawsze tak jest.

Nie ma nic piękniejszego niż uczucie, że dało się życie nowemu człowiekowi. Oczywiście, można pokochać wielką miłością dziecko adoptowane. Ale nigdy nie będzie się mogło o nim powiedzieć "moje". Po pewnym czasie takie dziecko będzie szukać swoich biologicznych rodziców, może się z nimi zidentyfikuje. A im mocniej takie dziecko pokochasz, tym bardziej będzie ci żal...

Pisałam już o tym w dziale "człowiek i medycyna", ale powtórzę to i w tym temacie. Kościół interesuję się ochroną życia od momentu poczęcia, do momentu... porodu. Potem mają głęboko w poważaniu, czy dziecko ma co jeść, czy ma dach na głową, czy rodzice go tłuką itd. Czy nie lepiej by było jakby Kościół dbał o dzieci, które już są na tym świecie? Na przykład dofinansowywać sierocińce, finansować stypendia dla zdolnych, ale ubogich dzieci? Może na to by przeznaczyć część pieniędzy z tacy, a nie grzmieć z ambon o wiecznym potępieniu?

#17

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może dlatego, że np. nie ma na to pieniędzy? Wielu ludzi jest chorych na poważniejsze choroby. Jak myślisz lepiej jest ratować istniejące życie, czy dawać pieniądze na nowe


Moim zdaniem nie ma sensu ratowac zycia kogos kto i tak skazany jest na smierc, badz go przedluzac tym co sa tak chorzy ze nie da sie nic zrobic a sa jak warzywka umyslowo nie do rozwiniecia i nie ruszaja sie z lozka. uwazam ze to jest dopiero marnowanie funduszy sluzby zdrowia w kryzysie...

#18

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nie ma sensu ratowac zycia kogos kto i tak skazany jest na smierc,


A teraz powiedz czy mógłbyś tak powiedzieć o swojej babci.



#19

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A teraz powiedz czy mógłbyś tak powiedzieć o swojej babci


Tak z cala penoscia moge powiedziec TAK. Poniewaz moja babcia zmarla na raka takich meczarni jakie ona przeszla nie zycze nikomu tak samo moja mama. Dwa razy patrzylam na nieuchronna smierc mimo prob ratowania...kompletnie bez sensu. To przedluzanie cierpienia, bolu, powoli gasnaca nadzieja. Nie zycze tego nikomu.

#20

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tylko że nowotwór wykryty we czesnym stadium rozwoju jest w pełni uleczalny. Jednak po poierwsze ludzie nie chcą się badać no bo przecież mnie to nie spodka, po drugie nawet gdy nowotwór zostanie wykryty potrzebne są pieniądze na drogie leki. W innych krajach z powodu raka umiera o wiele mniej ludzi niż w Polsce. Takie są statystyki. Ale nie tylko na raka chorują ludzie w Polsce, jest wiele innych chorób które są w pełni wyleczalne o ile znajdą się pieniądze na leczenie. Dlatego w pierwszej kolejności pieniądze powinny iść na pacjentów czekających w kolejkach na np. operacje, a nie na zapładnianie pozaustrojowe lub inne rzeczy które mogą poczekać.

#21 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Aton no to co, że większość jest katolicka? Nie będą korzystać. Baa, ta pokusa będzie próbą ich wiary.

Jestem za.


Czy ktoś stosuje IN VITRO czy nie mam to gdzieś ale nie mam zamiaru pośrednio czyli za moje podatki wspierać tego procederu czyli "gry człowiekiem".



KLAR??
Dołączona grafika

#22

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aton, za Twoje podatki jest z pewnością finansowanych wiele rzeczy, które możnaby podciągnąć pod "grę człowiekiem" i myślę, że nie masz na to wpływu.

#23

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie Klar. Ciesze się, że dbasz o mój wzrok, ale (mimo okularów) on działa całkiem nieźle, nie musiałeś używać aż tak wielkiej czcionki. Mimo wszystko jestem ci wdzięczny.

Moje państwo utrzymuje więzienia, choć ja nigdy nie złamałem prawa. Może mi się to nie podobać, ale takie są reguły Aton. A twój napisany wielkimi literkami sprzeciw można rozbić o ...no, wiadomo o co.

#24

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomijając kwestie religijne, jak by nie patrząc, płaci się składki zdrowotne na leczenie chorych (no i nas samych) a nie uszczęśliwianie par.

Vaherem: To że nie złamałeś prawa teraz, to nie znaczy że nie zrobisz tego w przyszłości.

#25 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Pomijając kwestie religijne, jak by nie patrząc, płaci się składki zdrowotne na leczenie chorych (no i nas samych) a nie uszczęśliwianie par.


Bingo! To właśnie chciałem uświadomić towarzystwu tu zebranemu.

#26

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja też napisze moje zdanie. :)
Powinno się znieść składki zdrowotne i inne takie (albo przynajmniej, żeby nie były obowiązkowe - płaci kto chce i ma tam jakieś zniżki w leczeniu, a Ci co nie płacą zarabiają więcej). W taki sposób ludzie zarabialiby więcej (dla siebie).
Szpitale powinny być sprywatyzowane. Ludzie więcej zarabiają, więc stać ich by było na leczenie, bo wydawaliby wtedy, gdy będą chorzy. (a jakby były składki nieobowiązkowa, to dla tych co płacą były by odpowiednio wyliczane zniżki). Jak powinna odbyć się prywatyzacja szpitali, to już inny temat.

No dobra, ale ktoś się spyta: co mają zrobić rodziny zarabiające trochę więcej ale nadali ich nie stać np. na ten lek na mukopolisacharydozę typu II za 1,5 mln. zł. na rok?
Ano, różne fundacje powinny wpaść na pomysł takiej reklamy: "Nie płacimy już składek. Jesteśmy bogatsi. Ale niektórych, nadal nie stać na leki, które teraz są nie refundowane (być może i tak nie były). Pomóż tym dzieciom/rodzinom. Miej dobre serce." Oczywiście lepiej dobrane słowa :P Założę się, że więcej ludzi by to ruszyło no i fundacje też przecież z tego "żyją". Wg mnie trzeba by dodać, że taka fundacja powinna wspierać te rodziny, w których jest jakiś dochód (ktoś pracuje, stara się zarobić, a nie żeruje na państwie. Bo to chyba logiczne, że nie powinno się wspierać darmozjadów. No chyba, że ktoś naprawdę nie może pracować).

Co idzie za moją wypowiedzią - żadnych refundacji (no może tam znalazły by się jakieś wyjątki) ;) a większa działalność różnych fundacji.
Takie mam poglądy na dzień dzisiejszy. Jeżeli o czym nie wiem lub się pomyliłem - poprawcie :P Mam prawo do zmiany mojego zdania (jeśli ktoś przedstawi przekonujące argumenty)

PS. religia nie ma tu nic do gadania (o tym co robi państwo, co refunduje a co nie). Co najwyżej może nawoływać wiernych, co powinni zrobić a czego nie, a i tak to ludzie zdecydują.



#27

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pomijając kwestie religijne, jak by nie patrząc, płaci się składki zdrowotne na leczenie chorych (no i nas samych) a nie uszczęśliwianie par.


Nie uważasz, że takie pary są w pewnym sensie chore?

Vaherem: To że nie złamałeś prawa teraz, to nie znaczy że nie zrobisz tego w przyszłości.


To, że teraz nie zgadzacie się na in vitro, nie oznacza, że nie będziecie go potrzebować w przyszłości.

#28

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co idzie za moją wypowiedzią - żadnych refundacji (no może tam znalazły by się jakieś wyjątki) ;) a większa działalność różnych fundacji.
Takie mam poglądy na dzień dzisiejszy. Jeżeli o czym nie wiem lub się pomyliłem - poprawcie :P Mam prawo do zmiany mojego zdania (jeśli ktoś przedstawi przekonujące argumenty)


Tak oczywiście zmienisz zdanie jeśli dopadnie Cię nieuleczalne choróbsko na które nie ma refundacji.



#29

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli wychodzi na to samo, zamiast płacić na NFZ to mielibyśmy płacić na fudacje. Poza tym gdy składki były by dobrowolne to napewno większość by ich nie płaciło. To nie jest wyjście. A jeszcze gdzie w tym wszystkim mieści się In Vitro? Robić osobne fundacje na dzieci, ludzi chorych na raka itp i zapłodnienie In Vitro?

#30

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pomijając kwestie religijne, jak by nie patrząc, płaci się składki zdrowotne na leczenie chorych (no i nas samych) a nie uszczęśliwianie par.


Bingo! To właśnie chciałem uświadomić towarzystwu tu zebranemu.


http://pl.wikipedia....

No nie wierzę, że trzeba tłumaczyć tak oczywiste rzeczy! Leczenie, leczenie, leczenie. Oj moi Drodzy...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych