Skocz do zawartości


Tajemnice Egiptu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Szanowny Panie R3VO!
Rozumiem że Pan też studiuje egiptologię lub co najmniej jest fascynatem Egiptu i dużo o nim wie.
Niestety nie odpowiedział Pan na żadne moje pytanie - nie pytałem o to czy Hermes to postać fikcyjna czy kolejny agent KK, chodziło bardziej o podejście nauki i zakres zaawansowania jej prac w temacie odworowania konstelacji gwiezdnych w Egipcie - równie dobrze mógłbym przytoczyć słowa Kubusia Puchatka jeśli ten wypowiedziałby podobne zdanie o Egipcie.
Co do Tablic Thota - zero odpowiedzi, ani w kwestii materiału, ani datowania.
I Papirusik Turyński - co z datami panowania "bogów" - są czy nie ma?
Toffic85 - pytania za trudne i trzeba się obrazić i wieszać psy na forum? W żaden sposób Pani nie obraziłem, i nie chodzi mi o jakieś pyskówki, ale o merytoryczną dyskusję - narazie dowiedziałem się że teorie o kosmitach w Egipcie i używaniu piramid zupełnie do czego innego niż twierdzą w szkołach są dla środowiska naukowego śmieszne. Czy ten śmiech jest zwyczajowo stosowany gdy pytania są nie na rękę egiptologom? A po nim zwzze takie wyczerpujące odpowiedzi?
pozdrawiam
  • 0

#32

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz Radku dla mnie to wszystko jest możliwe....ale spójrzcie prawdzie w oczy nie ma żadnych dowodów potwierdzających wasze słowa...ale są jakieś podkreślam jakieś tam dowody potwierdzające racjonalne podejście dla was to przyziemne...dla mnie to obojętnie czy tam byli kosmici czy też ich nie było...żaden naukowiec, który kieruje się racjonalnym podejściem nie będzie marnował czasu na szukanie UFO w Egipcie. Takie są realia....Jeśli znajdą coś co będzie na to wskazywać to i tak trudno będzie się przebić przez pewne już utwardzone przyjmowane za dogmat teorie. Faktem jest, że cały nasz świat zbudowany jest na teoriach mniej lub bardziej potwierdzonych...
  • 0

#33 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Tofic85 odpisałaś mi na pw (uważam że po to jest forum żeby inni też mogli skorzystać z wymiany poglądów, zostawmy pw w spokoju) że Tablice Thota to falsyfikat. I jak narazie to jedna na 3 odpowiedzi.
Dla mnie ten falsyfikat jest zrobiony z materiału którego dzisiaj nie zna nasza nauka - z tego też powodu ich datowanie jest dla niej niemożliwe i z tego powodu na 5000% MUSI to być falsyfikat i nie bójmy powiedzieć się tego słowa SPISEK TYCH KTORZY ZROBIĄ WSZYSTKO ŹEBY NAPSUĆ KRWI RZETELNYM BADACZOM Z DYPLOMAMI.
Zostawmy Tablice Thota, pozostły dwa pytania, nie śpiesz się, popytaj na uczelni itd itp - powtarzam jeszcze raz że nie chodzi mi o jakieś dziecinne nabijanie się z naszej nauki, ale może o nowszą definicję "racjonalnego" podejścia. Bo w moim rozumieniu racjonalne jest branie wszystkich możliwych teorii za prawdopodobne, a nie tylko tych z ktorych się nie śmieją koledzy z uczelni czy wszystkowiedzący profesorowie.
Taki drobny przykład - Troja tez była mitem, dopóki jej nie odkopali...
Lecę robić pierogi, papa i oczywiście pozdrawiam
  • 0

#34

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak podrzucisz mi trochę pierogów to się będę pytać profesorów na co tylko chcesz ale co 2 tyg. bo zaocznie robię :P co do Papirusu z Turynu też to gdzieś czytałam i właśnie nie pamiętam gdzie, więc szukam tej książki...a tak anemicznie pisze bo chora jestem i łeb mnie dziś bardzo boli i nie mam siły się wysilać i myśleć czy ktoś mnie atakuje czy nie więc przyjmuje to tak jak czuje czytając dany post. Ja poznałam tablice Thota dzięki Tobie tak szczerze mówiąc. Powiedz skąd masz tą pewność, o ich nadzwyczajnym pochodzeniu...chodzi mi o badania, które musiały być przeprowadzone skoro piszesz, że materiał z których są zrobione jest nam nieznany...co do czasopisma o ile dobrze pamiętam bo właśnie stąd był brany tekst uważam za średnio wiarygodne...chce rzucić okiem na te badania więc jak masz coś co mogło by choć trochę potwierdzić Twoje słowa proszę o podzielenie się z nimi...Jako fanatyk Egiptu pochłonę wszystkie informacje ale nie we wszystkie będę wierzyć przynajmniej nie od razu ;)

Egipt jest obrazem niebios... cały kosmos mieszka tutaj


co z tym robią? interpretują jak? na pewno nie tak jakbyś chciał ;) podobnych sformuowań jest wiele, nie musi być to związane z pozaziemską cywilizacją. Egipcjanie uważali się za pępek świata....ale oczywiście wszystko zależy od interpretacji a jak wiemy ta bywa różna.... tak naprawdę środowisko naukowców nawet się nie zatrzymuję nad tego typu w ich mniemaniu fantastycznymi interpretacjami jakie wzięły się dzięki Dreanikenowi. Z jednej strony się nie dziwie ale z drugiej zakrawa to na ignorancję. Jednak studiując wiele dzieł poświęconych tej cywilizacji stwierdzam, że ludzka wyobraźnia się trochę zagalopowała w tworzeniu teorii tego typu...no ale mogę być w błędzie :D tak samo jak wy :P
  • 0

#35

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

z tego, co się orientuję, to z wszystkich przekazów wynika, że tablice Thotha, zwane też tablicami szmaragdowymi były wyryte w szmaragdzie. To raz, a dwa, ze do dziś przetrwał jedynie ich zapis.
Tak więc trudno mówić o jakimś materiale, który by bylo można poddać analizie, lub twierdzić, że
jest on nieznany nauce.
W większości twierdzeń ponadto autostwo tablic przypisuje się Hermesowi Trismegistosowi,
z zaznaczeniem, że mógł on byc kolejnym wcieleniem Thotha.
Najwiksze znaczenie ma zapis umieszczony na tablicach, który jest jednym ze zrębów alchemii.

Jakby ktoś chciał poczytać troszkę obszerniej to może to zrobić tutaj:
http://www.gnosis.ar...maragdowa01.htm
  • 0

#36

Kalixtus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak widzę, że na tym forum jeśli ktoś ma racjonalne podejście i zgoła inne jest potępiany oraz obrażany zaczynam rozumieć dlaczego tak wiele osób przestało się udzielać....mi szkoda was, którzy nie weryfikując informacji wierzycie w takie rzeczy nie pokryte dowodami ech....naprawdę forum schodzi na psy


Odnoszę niestety podobne wrażenie. Krytyka archeologii jako nauki i jej osiągnięć to tu chleb powszedni, zwłaszcza przez ludzi którzy niewiele lub zgoła nic nie wiedzą o jej mechanizmach i metodach działania. Każde wytłumaczenie jest dobre byleby było w sprzeczność z oficjalną nauką ( no ale to w końcu paranormalne.pl :D ) . Pokazuje to po prostu jak archeologia oddalona jest od ludzi, jak bardzo jest nieprzystępną dla ludzi z poza środowiska.

Odnośnie tekstu mam kilka mini pytań:
1

Z pewnością kompleks ten musiał się zrodzić z jakiejś lub dla jakiejś idei czy ideologii – to leży poza dyskusją. Ideologii na tyle mocnej i usankcjonowanej prawem i obrosłej tradycją, iż po zakończeniu opracowywania planów, ich Twórcy musieli sobie zdawać sprawę z tego, że konkretyzacja tychże planów, a więc budowa, będzie trwać co najmniej trzy pokolenia. Zaiste, jakaż pewność siebie i swych poddanych musiała cechować władcę owego narodu, boż to nikt inny, tylko właśnie naród miał ponieść wszelkie konsekwencje finansowe tego monstrualnego w rozmachu przedsięwzięcia! Ciekawe, co tak naprawdę było główna inspiracją? Jaki to główny czynnik przeważył: Polityczny? Religijny? Militarny? Tektoniczno-geologiczny? A może wszystkie po trosze???...


Czy autor tego tekstu wie coś na temat osoby faraona i roli jaką odgrywał on w Egipcie?? Czy pojęcie boga-króla, którego wola była prawem nie jest wystarczającą zachętą?

2.

Mogło być także na odwrót – jeżeli już potrzebujemy hipotez szalonych, a tylko takie nam pozostają, bo wszystkie normalne wzięły w łeb


Kiedy te normalne teorie wzięły w łeb? Wykłady z egiptologii miałem kilka lat temu ale czy wszystko przestało już obowiązywać?

3.

W Egipcie i Nubii znajduje się 110 piramid, NB - ostatnią odkryto w roku 2002 nieopodal Piramidy Cheopsa. Ich masa wynosi kilkadziesiąt milionów ton. (...) Te kilkanaście milionów ton stwarza przecież anomalię grawitacyjną

Te kilkaset milionów ton kamiennych bloków poukładanych w ściśle określonych miejscach są tym języczkiem u wagi, który utrzymuje kruchą równowagę kier litosferycznych.

To ile w końcu bo kilkanaście i kilkadziesiąt czy kilkaset? Bo to niby drobiazg ale pewna różnica w wadze jest :)

4.

(...)Tak przewidywano jeszcze kilkanaście lat temu, ale... Okazało się, że to nie jest takie oczywiste, bowiem uskok tektoniczny tworzący Rów jest nieaktywny – martwy! To tzw. Trójzłącze Afaru ma to do siebie, że jego dwa aktywne uskoki – pierwszy stanowiący Morze Czerwone i drugi biegnący w kierunku Sokotry poszerzają Ocean Indyjski. Trzeci – biegnący poprzez Rów i jego podługowate i bardzo głębokie jeziora: Tana (1.830 m głębokości) na północy, Abbaja, Turkana (Jezioro Rudolfa, Bassa Narok), Jezioro Alberta, Rutanziga (Jezioro Edwarda), Kiwu, Tanganika, Meru, Rukwa i Malawi (Niassa) na południu – jest martwy. Coś zatrzymało procesy tektoniczne tam przebiegające – ale co? Tego uczeni nie wiedzą. Tego nikt nie wie.

Ale wiedzieli o tym budowniczowie piramid. Ich wiedza pozwalała im przewidzieć, że kataklizm może w pierwszym rzędzie uderzyć w Nubię i kraj Kusz – dzisiejszy Sudan – z którego pochodziło gros surowców sprowadzanych przez Egipcjan. Wydaje się, że postawienie piramid stanowiło tamę, która powstrzymała rozpad Płyty Afrykańskiej w kierunku północnym.


No to problem rozwiązany, już wiemy po co wybudowano piramidy! Mamy też panaceum na kilka innych problemów takich jak trzęsienia ziemi itp. Wystarczy teraz masowo budować piramidy w odpowiednich miejscach uskoków tektonicznych i problem rozwiązany. :D

5.

Na Marsie znajdują się całe pola piramid – jak dowiodły tego poszukiwania ekipy TMM i jej szefa - R. Hoaglanda. Na Marsie znajduje się również woda – jak dowodzą tego badania wykonane przez orbitery umieszczone przez Amerykanów na stacjonarnej orbicie wokółmarsjańskiej. Są całe oceany wody, a zatem przyczyna zamarcia ruchu kontynentów tamtej planety musiała być inna. U nas, na Ziemi, takim „smarowidłem” umożliwiającym ruch płyt, a dokładniej ich subdukcję jest właśnie woda. Na Marsie jest woda, ale kry litosferyczne tkwią w bezruchu – co umożliwiło powstanie gigantycznych wulkanów nad „gorącymi punktami”. A zatem co zatrzymało ruch kier na Marsie?


A NASA już wie o odkryciu tych oceanów? Czy znowu coś ukrywa?
Płyty tektoniczne poruszają się po wodzie!- właśnie moja wiedza z geologi uległa wzbogaceniu. :mrgreen:

6.

Egipcjanie musieli znać elektryczność i potrafili ją stosować. Nie musieli mieć generatorów czy prądnic – wystarczyła chemia, a nie zapominajmy, że alchemia i chemia wywodzi się właśnie z Egiptu – obie mają w rdzeniu słowo „khem” – al-khemeia – z Egiptu, bowiem taka jest jego prawdziwa nazwa... Ogniwa chemiczne są bajecznie łatwe do skonstruowania – wystarczy gliniane naczynie, dwie płytki metalowe: np. z miedzi i cynku – a oba te metale Egipcjanie znali i stosowali – druty miedziane czy srebrne jako przewodniki no i elektrolit – w postaci kwasu siarkowego, siarkawego, solnego, azotowego, czy od biedy kwasów organicznych: octowego albo cytrynowego. Badania dowodzą, że Egipcjanie znali sposób produkcji kwasu azotowego i siarkawego. Wystarczyło wlać trochę kwasu i można było otrzymać w takim ogniwie napięcie rzędu 1-1,5 V. Sceptyk powie, że to za mało. No pewnie, że za mało! No to dodamy do tego drugie, trzecie, czwarte i tysięczne ogniwo. No i co? No i mamy napięcie odpowiednio: 2-3 V, 3-4,5 V, 4-6 V... 1.000-1.500 V prądu stałego, a to już – proszę sceptyka - wystarczy, by oświetlić wnętrze komory piramidy przy pomocy łuku elektrycznego! Ile takich ogniw mogli wyprodukować Egipcjanie? Nawet kilka milionów...


I oczywiście oświetlali nim tylko wnętrza piramid, świątyń i pałaców już nie zapewne po to żeby wprawić puźniejsze pokolenia w zakłopotanie :)) . Wykonali kilka milonó takich ogniw! A ile y nich znaleziono?

7.

No właśnie – klątwa faraonów została wyjaśniona tym, że ludzie umierali wskutek zakażenia organizmu zarodnikami grzyba z gatunku Aspergillus aureus.


A sam się nie mógł tam rozwinąć?

8.

Nawiasem mówiąc, to należałoby jeszcze wspomnieć o infekcjach wirusowych, które tak gnębią Ludzkość. Wiele mówi się ostatnio o chorobach takich, jak gorączki krwotoczne Lassa, Ebola, Hanta czy pandemii AIDS wywołanej wirusem HIV. Badania wykazały, że wirusy te pochodzą z lasów deszczowych Afryki. Ciekawe jest to, że ta puszka Pandory została otwarta stosunkowo niedawno – 12.000 lat temu.

Zgoda, tylko że wiele paskudnych chorób dostaliśmy od zwierzątek które mniej więcej w tym czasie człowiek zaczął udomawiać. Tak twierdzą współcześni naukowcy, ale kto by im tam wierzył.

9.

Kiedy po wpisaniu na dysk twardy mojego komputera tego materiału chciałem go wysłać pocztą elektroniczną do redakcji „Nieznanego Świata” stwierdziłem ku swemu zdumieniu, że jest to niemożliwe. Obsługujący nas serwer Wirtualnej Polski po prostu odrzucał tą wiadomość lub reagował tak, jakby jej w skrzynce nadawczej w ogóle nie było!... Wreszcie wysłałem cały materiał „normalną” pocztą na dyskietkach. Po otwarciu koperty w redakcji okazało się, ze urzędniczka na poczcie tak mocno walnęła w nią stemplem, że dyskietka nadawała się tylko do kosza... Czyżby Starożytni działali zza grobu i dali wyraz swej dezaprobacie? Jeżeli idzie o Egipcjan, to po lekturze „Faraona” Bolesława Prusa, „Egipcjanina Sinuhe” Miki Valtariego i sensacyjnych powieści z cyklu faraońskiego Christiana Jacqa jestem w stanie w to uwierzyć...


Oczywiście w końcu te tajemnice nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. To nie robota egipcjan tylko nas współczesnych archeologów - wiadomo światowe spiski itp
  • 2

#37 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Odnoszę niestety podobne wrażenie. Krytyka archeologii jako nauki i jej osiągnięć to tu chleb powszedni, zwłaszcza przez ludzi którzy niewiele lub zgoła nic nie wiedzą o jej mechanizmach i metodach działania. Każde wytłumaczenie jest dobre byleby było w sprzeczność z oficjalną nauką ( no ale to w końcu paranormalne.pl :D ) . Pokazuje to po prostu jak archeologia oddalona jest od ludzi, jak bardzo jest nieprzystępną dla ludzi z poza środowiska.


Bull Shit ... Ja osobiście znam archeologa, który zajmował się wykopkami pod Łodzią w Chocianowicach, gdzie znaleziono bardzo starą osadę z szczątkami ludzi, którzy byli ubrani w zbroje podobne do tych, jakie mieli żołnierze starożytnego Rzymu. Facet jest ważną postacią i od jego syna wiem, że w archeologii o wielu rzeczach nie mówi się pod takim kątem (czyli kosmicznym), bo kariera może się szybko skończyc. Z tego co mi wiadomo to jest grupa naukowców, którzy będą bronili swoich racji, bez względu na to co posiadają, lecz gdyby kosmiczne teorie potwierdziły się na 100% bitwa o łupy i laury byłaby pierwszorzędna.
Radek słusznie zauważył, że na studiach nie porusza się tematów, bo są one tematami tabu i to do tego śmiesznymi w tym śmiesznym środowisku, więc sory - wypraszam sobie solenie mi tu na temat, czy ja coś wiem o mechanizmach nauki czy nie wiem. Jestem opozycjonistą, bo mam świadomośc hipokryzji profesorków. Sam przecież wciąż studiuję i zabieram się za kolejny kierunek. Wszyscy są tylko przemądrzali i wybierają opcje najmniej błaźniące w oczach kolegów. Tak? No tak, tylko że w ten sposób za wiele się nie odkryje.

Podstawowe pytanie. Dlaczego zaczęto szukac opcji kosmicznych? Odpowiedź jest prosta jak budowa młota - BO WSZELAKIE TEORIE RACJONALNE NIE SKUTKUJĄ POTWIERDZENIAMI W DOWODACH.

1 - Z pewnością kompleks ten musiał się zrodzić z jakiejś lub dla jakiejś idei czy ideologii – to leży poza dyskusją. Ideologii na tyle mocnej i usankcjonowanej prawem i obrosłej tradycją, iż po zakończeniu opracowywania planów, ich Twórcy musieli sobie zdawać sprawę z tego, że konkretyzacja tychże planów, a więc budowa, będzie trwać co najmniej trzy pokolenia. Zaiste, jakaż pewność siebie i swych poddanych musiała cechować władcę owego narodu, boż to nikt inny, tylko właśnie naród miał ponieść wszelkie konsekwencje finansowe tego monstrualnego w rozmachu przedsięwzięcia! Ciekawe, co tak naprawdę było główna inspiracją? Jaki to główny czynnik przeważył: Polityczny? Religijny? Militarny? Tektoniczno-geologiczny? A może wszystkie po trosze???...


Ocena przeszłości patrząc przez pryzmat obecnej cywilizacji jest ślepą uliczką.

Czy autor tego tekstu wie coś na temat osoby faraona i roli jaką odgrywał on w Egipcie?? Czy pojęcie boga-króla, którego wola była prawem nie jest wystarczającą zachętą?


A Ty wiesz? Wątpię.
  • 0

#38

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj, widzę, że moja ciekawość wywołała burzę... Tofic, wybacz, że ściągnąłem Ci gromy na głowę. Naprawdę nie sądziłem, że to się tak skończy.

Pytałem o to, czy ekscentryczne hipotezy są dyskutowane na seminariach, bo sam mam w tej dziedzinie bardzo miłe wspomnienia ze studiów. Mogliśmy poruszać z profesorami dowolne tematy pod warunkiem, że dyskusja była rzeczowa i prowadzona zgodnie z zasadami dyskursu naukowego. Sami nieraz braliśmy rolę advocatus diaboli próbując udowodnić wymysły np. Hoaglanda - zawsze z marnym powodzeniem. Zawsze będę pamiętał te spotkania jako naukę racjonalnego oglądu i wyszukiwania myślowych pułapek w medialnej papce jaka dociera do nas na codzień. Być może w trybie studiów zaocznych nie ma na to wszystko czasu, a może po prostu trafiłem na cudowny wydział.

Kalixtus, zadałeś dobre pytania, ale są małe szanse na to, byś otrzymał w odpowiedzi coś innego niż kubeł pomyj. Pseudonauka, jak widać, bazuje na dogmatach, a te z definicji nie podlegają dyskusji.
  • 0



#39

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szanowny Panie R3VO!
Rozumiem że Pan też studiuje egiptologię lub co najmniej jest fascynatem Egiptu i dużo o nim wie.


nie wiem czy brać to ironicznie czy nie ; ] w kazdym razie nie studiuje egipcjologii ale jestem fascynatem tejze cywilizacji

Niestety nie odpowiedział Pan na żadne moje pytanie - nie pytałem o to czy Hermes to postać fikcyjna czy kolejny agent KK, chodziło bardziej o podejście nauki i zakres zaawansowania jej prac w temacie odworowania konstelacji gwiezdnych w Egipcie - równie dobrze mógłbym przytoczyć słowa Kubusia Puchatka jeśli ten wypowiedziałby podobne zdanie o Egipcie.


Masz racje Radoslawie - nie odpowiedzialem wprost. Z prostej przyczyny - nie zgadzam sie z Pańskim rozumowaniem przyczynowo-skutkowym - czy to że nauki obecnych "egipcjologów" "archeologów" są błędne ma we mnie wzbudzać wiarę w ingerencję Obcej Cywilizacji ? Czy dodając do tego "komercyjne" channelingi, nie do końca jasne "interpretacje" rysunków (począwszy na jaszczuropodobnych, skończywszy na wołach ciągających bloki skalne) mam tworzyć zlepek wszystkiego w jednym ? : )

Z wiarą w "obce cywilizacje" nie jest tak jak z "wiarą" w Boga... Obca cywilizacja wydaje się być tworem materialnym, więc potrzeba dowodów a nie - niedomówień, teorii, no i niestety fantastycznych (niekiedy) nadinterpretacji...

Zgadzam się że odwzorowanie konstelacji jest wątkiem ciekawym, podobnie piramidy z całym szeregiem komnat, lochów - ale nie znając motywacji ówczesnych cywilizacji - nie powinniśmy dorzucać do tego Kosmitów bo to po prostu naginanie faktów - Jeśli przyleci Statek Kosmiczny OK. Poczekamy, zobaczymy.

Co do Tablic Thota - zero odpowiedzi, ani w kwestii materiału, ani datowania.


Ależ Radoslawie jakiej odpowiedzi oczekujesz- poprosiłem Cię o źródło ponieważ chciałbym zweryfikować swoją wiedzę, Póki co popieram użytkownika o nicku "Kapuchy" ponieważ podobnie jak on natrafiłem jedynie na wzmiankę, że zachowała się treść przekazu, natomiast nie ma oryginalnego dokumentu. W związku z tym odpowiedź na Twoje pytanie z mojego punktu widzenia jest niemożliwa...

I Papirusik Turyński - co z datami panowania "bogów" - są czy nie ma?


I znów - są daty ale nie są one dokładne (oczywiście opierając się na źródłam internetowych, trudnych do zweryfikowania). Pisze się o panowaniu jednego czy drugiego Boga np 200, 300, 2000 lat (okresy zmyślone - ale tak to wygląda) a zostały spisane za czasów jednego z faraonów który żył w którejś tam dynastii ... stąd mój przykład z gallem anonimem. On także opisał czasy popielów - które w większości są fikcją literacką.
  • 1

#40 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Papirus Turyński jest dokumentem z którego egiptolodzy czerpią wiele informacji - daty przy imionach nie-bogów uważane są cenne i dokładne źródła informacji. A te niedobre daty, przy imionach bogów których nie było bo to się nie mieści głowach - napewno są efektem fantazji lub pomyłki. W Egipcie słowo pisane było święte i za najdrobniejsze przekłamania w treściach przekazów karano śmiercią - więc wg mnie stanowisko "nauki" w tej kwestii jest żałosne.
Wielka Piramida leży w centrum siatki energetycznej opasającej ziemię - większość starożytnych budowli leży w punktach węzlowych tejże siatki, co w sposób bezpośredni wskazuje że ktoś miał wiedzę o tejże tajemniczej siatce, potrafił jej używać i mieli skubańcy GPS. tutaj masz coś po polsku, jak poszukasz w sieci znajdziesz darmowy program- nakładkę na google eatrh i będziesz mógł sprawdzić czy Twój dom leży na jakiejś linii czy punkcie węzłowym..
Wg oficjalnej "nauki" to bzdury...
Pytałem o gwiezdne mapy - rzuć proszę okiem:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jest jeszcze gwiezdna mapa z Nabta Playa, dokładnie opisana w książce "Przed Faraonami" Edwarda F. Małkowskiego - wskazująca że starożytni mieli astronomiczną wiedzę przynajmniej równa naszej....
A jak znudzi Ci się Egipt możesz popatrzeć na resztę gwiezdnych map na naszej planecie - tutaj

Mechanizm jest prosty - chodzi o źródła finansowania - jesteś w oficjalnym nurcie - musisz klaskać jak grają od dawna, wyskoczysz z kosmiczna teorią - praca i autorytet w środowisku papa.
Dowodów na to że Egiptem rządzili kiedyś kosmici jest wiele, tak samo jak wiele rzeczy nie przedstawiono opinii publicznej w trosce o nasze dobro oczywiście.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Jak widzisz opublikowano ten rysunek 100 lat temu - tutaj Hawass opowiada Włochom że to może być słuszna koncepcja, ale jakoś ze sprawdzeniem sie nie śpieszy - może dlatego że to amerykanie trzymają łapę na Egipcie i to oni decydują co i kiedy pokazać (słono za to placą, jakieś 80% tego zo pompuja w Izrael)?
Pozdrawiam wszystkich
  • 0

#41

Kalixtus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kalixtus, zadałeś dobre pytania, ale są małe szanse na to, byś otrzymał w odpowiedzi coś innego niż kubeł pomyj. Pseudonauka, jak widać, bazuje na dogmatach, a te z definicji nie podlegają dyskusji.


Czy dobre? Nie wiem ale skoro tak uważasz to dziękuje :) Chodziło mi porostu o pokazanie braku wewnętrznej spójności tego artykułu. Takie drobne błędy powinny być wyłapane przez piszącego jakąkolwiek pracę roszczącą sobie miano naukowej, ale jeżeli nikt nie czyta tego co sam napisał to już inna sprawa. Dość ciekawe są też argumenty przytaczane na poparcie tezy tego artykuł (lub innych jemu podobnych) Przeważnie brak jest jakichkolwiek dowodów lub za potwierdzenie służą inne nieweryfikowalne hipotezy . Jeżeli ktoś przedstawia jakąś pomocną teorię to z samej przyzwoitości należałoby przedstawić źródło jej pochodzenia. Bardzo często zamias tego stosuje się natomias dowodzenie poprzez stwierdzenia: "było tak i taka jest prawda"; lub: "archeolodzy nie mają racji (nie pada żadna uwaga dlaczego i gdzie ttkwi błąd w ich rozumowaniu) więc ja wyjaśniam że ..."
(mała uwaga: Muhad nie odbieraj moich słów jako skierowanych to Ciebie i mających za cel obrażanie Twojej osoby. Nie o to mi chodz. Jak przypuszczam to nie ty jesteś autorem tego tekstu)

Pytałem o to, czy ekscentryczne hipotezy są dyskutowane na seminariach, bo sam mam w tej dziedzinie bardzo miłe wspomnienia ze studiów.


Nie tylko tobie się tak poszczęściło :mrgreen: Powiedziałby wręcz że jest to coraz bardziej powszechne, ale niestety zależne od studentów. Wystarczy zapytać a dostanie się odpowiedź. Egiptologia to nie moja specjalizacja, ale z ego co pamiętam z wykładów poruszone zostały różne teorię na temat powstania piramid, także te "paranormalne" i tak jak inne poddane zostały krytyce.

Żeby nie było tak słodko to trochę racji ma Muhad pisząc:

Z tego co mi wiadomo to jest grupa naukowców, którzy będą bronili swoich racji, bez względu na to co posiadają,


Dotyczy to głównie tego co określam mianem "betonu" akademickiego - w większości są to starzy profesorowie, na szczęście już blisko emerytury :mrgreen: . Moim zdaniem taka pozostałość po PRL , gdzie bardziej liczył się tytuł niż dorobek naukowy. Nazwisk nie podaje, ale każdy kto zna to środowisko ma pewne pojęcie na ten temat.
Jak widać sytuacja nie jest dobra, nie jest też na szczęście całkowicie zła :D . Moim zdaniem idzie ku lepszemu :mrgreen: .

Ja osobiście znam archeologa, który zajmował się wykopkami pod Łodzią w Chocianowicach, gdzie znaleziono bardzo starą osadę z szczątkami ludzi, którzy byli ubrani w zbroje podobne do tych, jakie mieli żołnierze starożytnego Rzymu.


A wiesz coś więcej na temat tego konkretnego znaleziska? Jaka to ludność? tubylcza czy Rzymianie we własnej osobie?
Jaki to typ rzymskiej zbroi? tzn "zwykła kolczuga" jakich elementy czasem znajduje się na naszych ziemiach czy może sama lorica segmenta? Całość czy fragmenty?
  • 0

#42

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Radoslaw,
coś wielkiego tego Sfinksa na tym obrazku namalowali. W rzeczywistości jest o wiele mniejszy - jego głowa nie ma więcej niż 4-5 metrów średnicy. Komnat w jej wnętrzu raczej trudno się spodziewać, a już na pewno nie dwóch i to takich duzych. Poniżej ZDJĘCIE Sfinksa, które pozwala na oszacowanie rzeczywistych rozmiarów jego głowy (zdjęcie z 1887; korpus Sfinksa jest w większości zasypany piaskiem):

Dołączona grafika

A na "gwiezdne mapy" szkoda mi już komentarza...
  • 1



#43 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Mariush Twoje komentarze tylko zaśmiecają temat i są tyle warte co w przypadku teorii Szypowa. Wyluzuj się chłopie i pogódź z tym że oficjalna nauka to bajki dla grzecznych dzieci. Egipt skrywa wiele tajemnic i twierdzenie że wszystko o nim wiemy jest śmieszne. Gwiazda Dawida jest symbolem egipskim, już w Egipcie istniało Bractwo Węża które rządzi po dziś dzień światem, papież do dziś śmiga w egipskich ciuszkach i wszyscy myślą że to taki ładny design, po całym świecie rozsiane są egipskie symbole i w przypadkach większych centrów manipulacji ludzkością jak Watykan, Paryż czy Waszyngton nawet oryginalne egipskie obeliski.
Dla miłośników prawdy - nakładka na google eatrh do samodzielnego sprawdzania gdzie leżą miejsca mocy na świecie, nie muszę chyba dodawać że Giza jest w centrum tej sieci - dla mariusha nieistniejącej...
Pozdrawiam
  • 0

#44

Kalixtus.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I oto ukazała się nam prawda! Historia badań Egiptu na śmietnik!
Sfinks się skurczył albo został skurczony, to zapewne od tego gorąca.
Radosław- pytanie: przyjmując wymiary podane na przedstawionym przez ciebie obrazku to ta komora w okolicach jego czoła ma 18,29m długości. Jaką wielkość ( w przybliżeniu) będzie miał więc sfinks licząc od podstawy do czubka głowy? I jak to się ma w porównaniu do stojącej opodal wielkiej piramidy? Zobaczysz wtedy mam nadzieję ile wart jest ten rysunek.
  • 0

#45

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush Twoje komentarze tylko zaśmiecają temat i są tyle warte co w przypadku teorii Szypowa.

???
Ja tylko odniosłem się do Twojej absurdalnej ilustracji, która czyni ze Sfinksa gigantyczny monument (jakieś 3 razy większy niż to jest w rzeczywistości). Jak podawanie podawanie PRAWDZIWYCH informacji nt. rozmiarów Sfinksa można nazwać zaśmiecaniem? Wyjaśnisz mi to?
A Szypowa do tego nie mieszaj...

Wyluzuj się chłopie i pogódź z tym że oficjalna nauka to bajki dla grzecznych dzieci.

Jeśli ta "prawdziwa", nieoficjalna nauka jest tak wiarygodna, jak te prezentowane przez Ciebie rysunki, to ja podziękuję. ;)

Egipt skrywa wiele tajemnic i twierdzenie że wszystko o nim wiemy jest śmieszne.

A gdzieś twierdziłem, że wiemy wszystko o Egipcie? Czy ktoś w ogóle tak twierdzi? Głupie "straw man" argumenty...

Gwiazda Dawida jest symbolem egipskim, już w Egipcie istniało Bractwo Węża które rządzi po dziś dzień światem, papież do dziś śmiga w egipskich ciuszkach i wszyscy myślą że to taki ładny design, po całym świecie rozsiane są egipskie symbole i w przypadkach większych centrów manipulacji ludzkością jak Watykan, Paryż czy Waszyngton nawet oryginalne egipskie obeliski.

Nic tam nie wiem o żadnym egipskim Bractwie Węża, ale wiem, że z heksagramem można spotkać się w wielu sytuacjach. Ja w spotykanym w różnych kulturach podobieństwie geometrycznym niektórych prostych symboli niczego tajemniczego na siłę nie staram się doszukiwać. Z kojarzoną głównie z nazizmem swastyką też można zetknąć się w wielu przypadkach (szczególnie w hinduizmie). Czy od razu musi z tego coś głębszego wynikać?

Mam dla Ciebie zagadkę. Jak zinterpretujesz ów symbol?
Dołączona grafika

Dla miłośników prawdy - nakładka na google eatrh do samodzielnego sprawdzania gdzie leżą miejsca mocy na świecie, nie muszę chyba dodawać że Giza jest w centrum tej sieci - dla mariusha nieistniejącej...

Pobawiłem się trochę tymi liniami i czegoś tu nie rozumiem. Nakładka pozwala na zupełnie dowolne orientowanie linii - można dowolnie wybrać sobie punkty z których wybiegają, ich kątową orientacje względem kierunków świata. Powiedz mi zatem, jak mogę przekonać się gdzie leżą owe "miejsca mocy", skoro to mój wybór parametrów decyduje o miejscach przecięcia się linii...? Liczę na rzetelną odpowiedź, bo na razie wygląda na to, że "Giza jest w centrum tej sieci" tylko wtedy, kiedy samemu tak się to ustali.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych