Skocz do zawartości


Tajemnice Egiptu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#16

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

stotną przesłanką są sarkofagi w komorach grobowych, imiona władców wyryte w piramidach, czy tzw. teksty piramid znajdowane w komorach grobowych będące modlitwami za zmarłego faraona


no tak tylko: w wielkiej piramidzie zwanej piramidą Cheopsa nie ma takowych inskrypcji. Chyba, że zaliczymy do niej namalowany kartusz z imieniem Cheopsa, który jest niewłaściwy do czasów starego państwa. Ale moim zdaniem nie jest to powód by zaprzeczyć jakoby wielka piramida nie była by grobowcem. Ponieważ brak inskrypcji może oznaczać, że faraon zmarł przed ukończeniem budowy, a w tedy jak wiadomo kończone prace nad grobowcem, bądź w tamtym okresie nie zamieszczano jeszcze inskrypcji w piramidach, bądź władca był tak przekonany o swojej wielkości, że nie widział potrzeby zamieszczania tam czegokolwiek ;)

CYTAT
Spójrzcie-no egipskie dzieci,

Ten talerzyk, co tam leci.

Namiar na nas sobie bierze,

Kupę gruzu w sobie wiezie.

O! Wysypał ? to rzecz brzydka!

Ale fajna piramidka!

?Konzum? z niej zrobimy duży,

żarcie się w niej trzyma dłużej.

Adaeniken się zastanawia,

Kto ich tyle tu nastawiał?...


no fajny wierszyk ale co z tego i co ma on niby dowodzić??
  • 0

#17

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no tak tylko: w wielkiej piramidzie zwanej piramidą Cheopsa nie ma takowych inskrypcji. Chyba, że zaliczymy do niej namalowany kartusz z imieniem Cheopsa, który jest niewłaściwy do czasów starego państwa.

Teksty piramid pojawiły się dopiero kilkaset lat po wybudowaniu piramidy Cheopsa, nic więc dziwnego, że ich w niej nie ma. Zwracam jednak uwagę, że według radoslawa żadna z piramid nie była grobowcem, nawet jeśli są w niej teksty.
Jeśli chodzi o napisy z imieniem Cheopsa w piramidzie, to nie jest to jeden rzekomo sfałszowany kartusz, tylko ok. 50 prawidłowo napisanych inskrypcji.
Jeśli chciałbyś się dowiedzieć, które jeszcze argumenty "badaczy" pokroju Daenikena i Sitchina są wyssane z palca, polecam artykuł egiptologa Andrzeja Niwińskiego "Zagadki z kraju faraonów".
  • 0



#18

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale tan wierszyk to skad jest? jajca takie czy co?
  • 0

#19

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie potrzebuje zapoznawać się z literaturą gdyż mam ją niemalże w małym palcu. Pan Denikean ekhm może nie będe się wypowiadać....a Pana Niwińskiego znam osobiście jestem na specjalizacji z archeologii egispkiej na UW. Prawda jest taka, że to wszystko to tylko teorie mniej lub bardziej prawdopodobne....mniej lub bardziej potwierdzone ale nie ma 100% pewności że to piramida Cheopsa ale napewno grobowiec ;)
  • 0

#20

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No proszę! W takim razie wszedłem w nie swoje buty podając linka... Wybacz :-)
Z ciekawości chciałbym spytać jak środowisko przyszłych archeologów jest nastawione do wszystkich tych piramidologicznych sensacji o nieziemskiej mocy, ukrytych liczbach i tajnym przeznaczeniu Wielkiej Piramidy. Czy takie zagadnienia pojawiają się na seminariach? Jak wielu jest zwolenników tych najmniej prawdopodobnych teorii?
I jak w końcu jest z tymi kartuszami - jest jeden sfałszowany, czy więcej oryginalnych? ;-)
  • 0



#21

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

powiem tak że w zasadzie wszyscy wyśmiwaja teorie o kosmitach ukrytych liczbach i innyvh tego typu teoriach. Kiedyś Pan Denikean miał mieć wykład na UW ale w ostaniej chwili odmowili mu sali więc to już mówi samo za siebie. Ja sama uważam, że tego typu teorie są wyssane z palca ;)
  • 0

#22 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Będziesz tak uważał do czasu odkopania tych wszystkich zawartości podziemnych.
Ilośc, jakoś kompleksu i jego cel zmienią całkowicie historię Egiptu, może i świata.

P.S: Lynx dziwi mnie naiwnośc Twojego pytania, przecież to nie odkrycie, że na studiach o kosmitach się nie rozmawia :) Przecież, to takie fantastyczne.
  • 0

#23

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli zostanie odkopany dowód na istnienie kosmitów w Egipcie to tak zmienię zdanie..Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego dowodu na teorie o kosmitach. ;) Nie powiem, żebym nie chciała, bo to naprawdę fascynującego..jednak opieram się na teoriach bardziej udowodnionych...i tak teoria o kosmitach na dzień dzisiejszy jest dla mnie bzdurna ;)
  • 0

#24 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

powiem tak że w zasadzie wszyscy wyśmiwaja teorie o kosmitach ukrytych liczbach i innyvh tego typu teoriach. Kiedyś Pan Denikean miał mieć wykład na UW ale w ostaniej chwili odmowili mu sali więc to już mówi samo za siebie. Ja sama uważam, że tego typu teorie są wyssane z palca ;)

Właściwie nie mam nic do dodania. Nie ma jak nerwowy śmiech kurczaków w stadzie które utwierdza się w przekonaniu że ich kurnik zrobiła mama-kwoka. A już jak ktoś wspomni o kosmitach czy Deanikenie to napewno idiota, nie warto wnikać w jego prace.
Śmiejcie się dalej, w końcu to samo zdrowie. Nie wyobrażajcie jednak sobie że z takim podejściem dowieie się czegoś prawdziwego o Egipcie :mrgreen:
Pozdrawiam
  • 1

#25 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jeśli zostanie odkopany dowód na istnienie kosmitów w Egipcie to tak zmienię zdanie.


no to już moja droga będzie zależało od tego co uznają za kosmiczne a co nie :)
i o ile to ujawnią. Samo potwierdzenie się komnat, korytarzy, w ogóle labiryntu już jest potwierdzeniem, że kompleks został idealnie zaplanowany, zrealizowany i jest dużo starszy, niż się zakłada obecnie.
Ludzie, którzy nie wpadli na to, że koło ułatwi im życie - nie byli wstanie tworzyc podziemnego miasta. Sorki, ale tak mi się wydaje :)
  • 0

#26

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no nie ma to jak uwłaczać samym sobie...dawno dawno temu coś wspaniałego zostało wybudowane ale cywilizacja, która to stworzyła była średnio rozwinięta za to idealnie zorganizowana. Więc z powodu swojego średniego rozwoju nie mogła tego wybudować, co prowadzi nas do tego, że z całą pewnością byli to kosmici!!. Cóż za fantastyczne rozumowanie. xD Och proszę Cię to uwłacza naszej ludzkiej inteligencji..
  • 0

#27 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Hej Tofic85!
Cieszę się że dużo wiesz o Egipcie bo mam parę pytań na temat akademickiego podejścia do tematu :mrgreen:
Zacznę może od cytatu Hermesa Trismegistusa "Egipt jest obrazem niebios... cały kosmos mieszka tutaj" - co mówią, myślą i robią z tym cytatem experci - wyrażając się dokładniej czego uczy na temat odwzorowań konstelacji gwiezdnych w Egipcie nasza nauka? I jak je ewentualnie tłumaczy?
Interesuje mnie też Twoje zdanie o Tablicach Thota, a przynajmniej o ich datowaniu i materiału z którego są zrobione.
Trzecie pytanie mniej istotne - w jakiejś książce o Egipcie przeczytałem że na Papirusie Turyńskim są podane imiona bogów wraz z datami panowania w Egipcie - sprawdziłem że imiona bogów rzeczywiście są, podobne do tych z Kamienia z Palermo ale z datami mam problem, a nie jest to dla mnie tak istotne żeby szukać oryginalu i uczyć się odcyfrowywać te slimaczki...
Myslę że na razie wystarczy,
pozdrawiam

p.s. przepraszam Cię najmocniej za pozdrawiam, ale to wyraz mego szacunku do czytelnika i szczere pozdrowienia dla każdego kto traci czas na czytanie moich wypocin
  • 0

#28 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

no nie ma to jak uwłaczać samym sobie...dawno dawno temu coś wspaniałego zostało wybudowane ale cywilizacja, która to stworzyła była średnio rozwinięta za to idealnie zorganizowana. Więc z powodu swojego średniego rozwoju nie mogła tego wybudować, co prowadzi nas do tego, że z całą pewnością byli to kosmici!!. Cóż za fantastyczne rozumowanie. xD Och proszę Cię to uwłacza naszej ludzkiej inteligencji..


Szkoda mi Ciebie, że wchłaniasz papkę, jak meduza wodę, ale nie mój los ... :)
ekhm... sarkazm i ironię mógłbyś sobie darowac, chyba że Cię rajcuje i wzmacnia mentalnie.. go ahead ! Użyj sobie :)

Wracając do tematu; Jeśli już odpisujesz na post to postaraj się lepiej z interpretacją wydarzeń w moim tekście, bo inaczej się nie dogadamy. Po pierwsze. Uwłaszcza inteligencji to obraza starożytnych, że niby oni głupsi od nas. To zależy kim byli starożytni. Równie dobrze mogli byc rasą bogów, którzy krzyżowali się wcześniej z człowiekiem sumeru. Jak iśc, to po całości :) Wracając na ziemię w Twój tok rozumowania, zmieniłbym co nie co, dodając szczyptę skośnookiej bystrości umysłu, rozejrzenia się obszerniej i bardziej docelowo - w samo sedno. Pyt; dlaczego do tej pory teorie dotycz. cyw. Egiptu były i są teoriami przez duże t? A może odpowiedzi się nie znajdzie właśnie z tego względu, że kąt trzeba zmienic o 90 stopni? Pomyśl nad tym, bo to że znasz tam kogoś, nie daje Ci monopolu na szyderę.
  • 0

#29

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieszę się że dużo wiesz o Egipcie bo mam parę pytań na temat akademickiego podejścia do tematu :mrgreen:
Zacznę może od cytatu Hermesa Trismegistusa "Egipt jest obrazem niebios... cały kosmos mieszka tutaj" - co mówią, myślą i robią z tym cytatem experci - wyrażając się dokładniej czego uczy na temat odwzorowań konstelacji gwiezdnych w Egipcie nasza nauka? I jak je ewentualnie tłumaczy?


na początku pomyślałem o Hermesie jako o jakimś mędrcu, bądź filozofie ... a okazało się, że to jeden z Bożków greckopodobnych... Czemu ma służyć podawanie cytatu postaci mitycznej ? Nie mam pojęcia.
Cytować można w ten sposób każdego bohatera nawet najdziwaczniejszej książki...

Radosławie - Kościół Katolicki wpaja od dziecka, że Pan Bóg mieszka m.in. w tej gablotce (wyleciala mi nazwa z glowy) w kościele (to apropo treści cytatu - co ni mniej ni wiecej ma oznaczac pewna symbolike)

Interesuje mnie też Twoje zdanie o Tablicach Thota, a przynajmniej o ich datowaniu i materiału z którego są zrobione.


odnośnie Tablic - nigdzie nie znalazłem jakiejś kompetentnej wypowiedzi nt datowania tych tablic, żadnego wiarygodnego źródła - oprócz powielanych plotek - jeśli masz takowe będę wdzięczny jeśli podeślesz linka

Sam tekst tablic jak dla mnie o niczym niezwyklym nie swiadczy.

Trzecie pytanie mniej istotne - w jakiejś książce o Egipcie przeczytałem że na Papirusie Turyńskim są podane imiona bogów wraz z datami panowania w Egipcie - sprawdziłem że imiona bogów rzeczywiście są, podobne do tych z Kamienia z Palermo ale z datami mam problem, a nie jest to dla mnie tak istotne żeby szukać oryginalu i uczyć się odcyfrowywać te slimaczki...


owszem istnieje taka lista - ale o czym ma ona swiadczyc -
prosty przyklad Gall Anonim - Kronikę napisał prawdopodobnie na życzenie kanclerza Michała Awdańca w latach 1112-1116 Przedstawia dzieje od początku dynastii Piastów, po czasy współczesne autorowi.(źródło Wikipedia)

Czy zatem ktoś nie mógł opisać mitycznych bóst na liście władców egiptu ?

pozdrawiam
  • 0

#30

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak widzę, że na tym forum jeśli ktoś ma racjonalne podejście i zgoła inne jest potępiany oraz obrażany zaczynam rozumieć dlaczego tak wiele osób przestało się udzielać....mi szkoda was, którzy nie weryfikując informacji wierzycie w takie rzeczy nie pokryte dowodami ech....naprawdę forum schodzi na psy :(
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych