Skocz do zawartości


Projekt "COLONY"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#31

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chcesz stworzyć grę internetową, to może być ciekawy projekt. Ale jeżeli myślisz o czymś w realu to jesteś albo szalony, albo jesteś jakimś ekscentrycznym miliarderem. Ale jeżeli to gra RPG to może wyjść z tego coś naprawdę ciekawego. Mógłbyś konkretnie napisać o co w tym chodzi. A nie rozpisywać się na dwie strony z czego i tak nic nie wynika. To jak gra internetowa typu Second Life, albo gra w przeglądarce internetowej typu Trawian czy co?

#32 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja wpadłem na ten pomysł już wcześniej. :D Oszacowałem, że na powstanie pierwszej fazy takiego projektu wystarczy ok 200 000-250 000 zł. Co pozwoliło mi tak obniżyć koszt przedsięwzięcia to już moja tajemnica :D

#33

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zdradź chociaż co by się składało na tą 1 fazę ;)

#34 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Początkowa faza wykupu gruntu w odpowiednim miejscu, z odpowiednio zdecentralizowaną strukturą regionu, o odpowiedniej zamożności mieszkańców + łapówki dla zamieszanych. Po tej początkowej fazie dalsze losy to już tylko inwencja twórcza.

#35

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za 250 tysięcy złotych, to możesz co najwyżej nowe BMW kupić a nie teren pod państwo-miasto.

#36 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

I tu byś się zdziwił. Wystarczy poszukać. W moich kręgach mówi się "Szukajcie, a znajdziecie". Grunt to mieć dobre wzorce nie? :) Poza tym jak napisałem to forma wstępna do wszystkiego.

#37

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMO wszystko bzdury takiej utopii nie da się stworzyć, to może być idealne społeczeństwo-cywilizacja dla Was i kilku innych osób, reszcie nie musi się podobać, tym bardziej na warunkach jakie podał ktoś wcześniej.
To raczej dla kogoś kto ma zapędy imperialistyczne, i komu gry nie wystarczają :D
Chociaż ja bym się chętnie w takie coś pobawił, i wiem że kazdemu bym nie dogodził.

I jeszcze jedno, by taka zgodna cywilizacja powstała, musi być skupiona wokół czegoś, jakiejś osoby, religii, ideologii

#38 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Mądrze mówisz. Gdybym miał możliwość to napewno nie dzieliłbym się władzą z nikim.

#39 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Noooo :) trochę duzo od wczoraj sie postów napisało. Widzę, że w wielu przejawia się podejrzliwość, w wielu niewiara a w jeszcze innych chęc zbudowania sobie swojej własnej społeczności nad którą ma się władzę.

Wyjaśniam wszystkim, iż:

po 1 - nie jestem niezrównoważonym psychicznie oszołomem, a moje cele są czyste i szczere. To nie żadna gra ma byc czy kolejne reality show, lecz cięzka praca dla tych co chcą cos zbudować
po 2 - jezeli, ktos sądzi że budowa czegos takiego jak "COLONY" to chęć sięgnięcia po jakąś tam władzę, i on by tak zrobił, bez urazy ale takich ludzi nie widzę w tym projekcie
po 3 - jeżeli kogos przeraża wizja testów psychologicznych, to wyjaśniam, iż ma to na ceklu dopasowanie danej osobyzgodnie z jej cechami osobowości i charakteru do pełnienia konkretnej roli, do której te cechy ja predestynują
po 4 - owsze i to moze brutalne, ale na poczatku nie potrzba w tym projekcie ludzi o skłonnościach destrukcyjnych, zaburzonych czy tez zwykłych chorych ludzi. To jest hamulec.
po 5 - zbyt wielu uważa że to ma być od razu nowa cywilizacja i zgodze się że było by to szaleństwo
po 6 - cel tego projektu został wyjawiony we wcześniejszych postach wystarczy przeczytać temat
po 7 - owszem w każdej grupie potrzebni są ludzie pełniący funkcie w tej także będą. Rzcz leży w intencjach i w stworzeniu czegos nowego, nowego systemu społeczno-gospodarczego w skali mikro.
po 8 - role-play w necie ma odgrywac funkcję poligonu doswiadczalnego. Takie gry jak Travian czy Secund Live nie nadaja się do projektu "COLONY"
po 9 - więcej wiary w ludzi i w ich mozliwości. I nade wszystko więcej samoświadomości ludzie
po 10 - nie jestem ekscentrycznym miliarderem. Kasę na realizację takiego projektu mozna pozyskać z różnych LEGALNYCH źródeł. Trzeba tylko wiedzieć czego się chce. Ja wiem
po 11 - "COLONY" nie jest utopią. To My Polacy mamy tendencję do pesymistycznego podejścia do tematów rozwoju. Więcej przedsiębiorczości by się co niektórym przydało
po 12 - By móc oceniac ludzi trzeba ich poznać. Na wszystko musi przyjśc czas i pora. Ja także Was nie znam, nie wiem jakimi jesteście ludxmi, co wami w zyciu kieruje oraz jakie zasady wyznajecie, co jest ważne a co nie w Waszym zyciu. A mimo to pokładam jakies zaufanie, chocby minimalne w każdego z Was. Bo ludzie z natury nie są źli. I staram się w to wierzyć, choć Świat naokoło mnie krzyczy aż żeby w to nie wierzyć.
po 13 - uświadomcie sobie w końcu jedną sprawę, to nie "ZIEMIA" ma się do nas dostosować, to MY musimy się zmienić by móc spokojnie i normalnie zyc na naszej planecie.
To po to by pewne kwestie wyjaśnić

#40 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz podsumuję dla tych, którzy nie wiedzą. Kukhuri Sirupate chce zgromadzić wokół siebie ludzi o tak zwanym postępowym nastawieniu czyli

a) tolerancyjnych
b) otwartych
c) kulturalnych
d) rozumiejących potrzebę rozwoju zgodnego z naturą i nie doprowadzającego do destrukcji środowiska
e) odważnych i nie bojących się wyzwań

Po zgromadzeniu takich ludzi przeprowadziłby zrzutę i kupiliby sobie teren pod budowę nowego "państwa" opartego o powyższe watrości.


Cczy dobrze zrozumiałem??

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kupuje kto ?
fundacja ?
organizacja?
każdy imiennie? procentowo ?
kto jest właścicielem - majątku?
co ? z ewentualnie zgromadzonym majątkiem - jego częścią jak drogi - widzenia projektu, bądź jego realizacją - mijają się.

Materialistka ze mnie, co ? ^^



#42 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz podsumuję dla tych, którzy nie wiedzą. Kukhuri Sirupate chce zgromadzić wokół siebie ludzi o tak zwanym postępowym nastawieniu czyli

a) tolerancyjnych
b) otwartych
c) kulturalnych
d) rozumiejących potrzebę rozwoju zgodnego z naturą i nie doprowadzającego do destrukcji środowiska
e) odważnych i nie bojących się wyzwań


To jest akurat prawda, i nie jest to żadna nadzwyczajna rzecz. Mysle, że wszyscy winni tak podchodzić do zycia. Było by przyjemniejsze, bezpieczniejsze i prawdziwe. Życie to nie praca. Pracuje sie po to by zyć. A o prawdziwym życiu dzis w cywilizacji "zachodniej", konsumenckiej, nastawionej na wyzysk drugiego, to nie zycie. To jest nowoczesna forma niewolnictwa.

Po zgromadzeniu takich ludzi przeprowadziłby zrzutę i kupiliby sobie teren pod budowę nowego "państwa" opartego o powyższe watrości.

Cczy dobrze zrozumiałem??


To akurat raczej niemozliwe. Po pierwsze zadne z istniejacych państw nie pozwoli na zadna eksterytorialność żadnemu nowemu tworowi, i to jest sprawa bezdyskusyjna. Chyba że skupimy sie na obecnie eksterytorialnych terenach, a jak dobrze wiem to chyba tylko Arktyka i Antarktyda są eksterytorialne. Bardziej chodzi o własność takiego terenu. Wielkość i miejsce jest rzeczą drugorzędną w chwili obecnej, i nie ma na razie o tym co gadać. Ponadto jeżeli Twoja intencja jest sugerowanie, iż chcę sobie kupić teren za czyjeś pieniądze by sobie zbudowac oazę na ziemi, to mnie nie rozśmieszaj :) . Mam swoja oazę, to mój własny, nowy dom, rodzina którą mam oraz spokojna stabilna sytuacja i zawodowa i zyciowa. Nie muszę szukac czegos na siłę.

Jestem myslącym człowiekiem, i kieruja mna czyste intencje a nie chęc władzy, posiadania i czegoś tam jeszcze. Ponadto nawet gdyby chciec kupic taki teren to będzie to własność wszystkich a nie moja czy x-ińskiego. Rozumiesz to, że nie wszyscy są źli, nastawieni na zysk, materializm, chęc dorobienia się czegoś kosztem kogoś, że może takim kims kierowac dobro, szczerość, wira w człowieka i jego mozliwości.

#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kukhuri Sirupate - hej ^^ - macham do Ciebie ręką ( całkiem jak pytający dziennikarz ^^ ) a moje pytania ? czytał Waść ?



#44 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Kupuje kto ?
fundacja ?
organizacja?
każdy imiennie? procentowo ?
kto jest właścicielem - majątku?
co ? z ewentualnie zgromadzonym majątkiem - jego częścią jak drogi - widzenia projektu, bądź jego realizacją - mijają się.

Materialistka ze mnie, co ? ^^


Owszem masz materialne podejście do życia, przynajmniej tak można wywnioskować z tego postu, ale chyba bardziej kieruje tobą strach przed nowym, nieznanym i przed ewentualna stratą. Nie bierzesz teraz pod uwagę potencjalnych korzyści. Jeżeli chodzi o formę funkcjonowania projektu - to tak masz rację, najlepszym rozwiązaniem jest organizacja non-profit typu, fundacja lub stowarzyszenie lub instytut.
Majątek byłby wszystkich udziałowców takiego przedsięwzięcia. Nie widze tu problemu jeżeli chodzi o udziały poszczególnych osób. Pytasz czy dom wybudowany na tym terenie w którym by taka osoba zamieszkała wraz z rodziną będzie jej własnością?- tak lub nie, to zależy od ustaleń wszystkich osób.
Ideą jest funkcjonowanie w tej społeczności na zasadzie dobrowolności. Oczywistym wydaje się fakt, iż wszyscy musieli by się przyczynić do stworzenia tej społeczności, oraz powszechnie obowiązujących tam reguł. Każda grupa ma takie reguły i nie ulega to wątpliwości. Problem polega na tym, by stworzyć reguły, system społeczno-gospodarczy na bazie kompromisów i wypracować optimum dla wszystkich. Tak by mozna było żyć wolnym, bezpiecznym i szczęśliwym. To nie znaczy jednak, że powinny być akceptowane wszystkie formy zachowań na zasadzie róbta co chceta. Nie - muszą być autorytety oraz określone granice. Bez tego każda grupa staje się niecywilizowaną masą. Poza tym, nadal obowiązywało by prawo danego państwa, więc to jest kwestia odlegej przyszłości, jeżeli mówimy o terenie i majatku. Czy nie warto teraz popracowac nad czymś co może w przyszłości przynieść wymierne pozytywne korzyści, przede wszystkim dla przyszłych pokoleń. Nie warto być szczerym, uczciwym, otwartym, o szerokich horyzontach, wierzyć w drugiego człowieka???

Kukhuri Sirupate - hej ^^ - macham do Ciebie ręką ( całkiem jak pytający dziennikarz ^^ ) a moje pytania ? czytał Waść ?


Owszem, odpowiedź masz powyżej. Akurat jak je zadałaś byłem w trakcie pisania postu wcześniejszego więc ich nie dostrzegłem w tym momencie. Przepraszam, to nie była oznaka lekceważenia :)

#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kukhuri Sirupate - zła interpretacja mojego pytania.
Jeśli interesuje mnie tylko udział finansowy w przedsięwzięciu, udział finansowy tylko i wyłącznie ?
Sama lubię wolność w szerokim rozumieniu tego słowa ^^

Będąc wolnym słowo strach jest naturalnym stanem. Nie boi się tylko głupiec. Właśnie strach pozwala docenić przeciwnika. Jestem też dobry analitykiem ?




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych