Skocz do zawartości


Projekt "COLONY"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

W najmniejszym stopniu nie kapuje co Ty chcesz zrobić? Pogadać sobie o tym jak byśmy chcieli żeby świat wyglądał?


A kto mówi o gadaniu. Wymian poglądów oraz dążenie do realizacji marzeń są jedna z sił napędowych tego świata. Od samego gadania jeszcze nic się samo nie zrobiło. Poza tym nie musisz kapować. Do tego żeby to załapac trzeba mieć otwarty umysł. Wczytaj się bardziej moze zrozumiesz.

Bez urazy

#17

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kukhuri Sirupate, przejrzyj ten temat - http://www.paranorma...showtopic=18950
Jeśli planujesz zaczynać nową cywilizację, to te miejsce mogłoby się nadawać.



#18 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Kukhuri Sirupate, przejrzyj ten temat - http://www.paranorma...showtopic=18950
Jeśli planujesz zaczynać nową cywilizację, to te miejsce mogłoby się nadawać.


Kto powiedział że chcę stworzyć nową cywilizację. Za mały i za głupi na to jestem. Jestem za to wystarczająco myslący by mieć świadomość iz to co nam daje dzisiejsza nasza "zachodnia" cywilizacja jest dalekie od tego czego oczekuja na ogół sami mieszkańcy, ludzie zyjący na codzień w tej cywilizacji. Chodzi bardziej o stworzenie czegoś "nowego" lepszego, dla nas i dla naszych dzieci. A co to będzie nie zalezy tylko ode mnie ale od każdego kto zaangazuje się osobiście w "COLONY".

Mimo to dzieki za propozycję ;D wezmę ją pod uwagę.

#19

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak ale wziąłeś pod uwagę to że wiele osób nie mieszka w jednym miejscu i będzie miało problem z dojechaniem na miejsce spotkań jakichś debat wstępnych??

#20 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

tak ale wziąłeś pod uwagę to że wiele osób nie mieszka w jednym miejscu i będzie miało problem z dojechaniem na miejsce spotkań jakichś debat wstępnych??


Oczywiscie że tak. Na tym etapie na razie nie ma potrzeby robić spotkań, gdyz one niczego nie zmienią. Na razie chciałbym sie skupic na wyszukaniu chetnych osób do uczestniczenia w takim projekcie, jak "COLONY", stworzeniu platformy netowej role-play oraz wypracowaniu szkieletu-rdzenia samej "COLONY". Dopiero potem możemy myslec o spotkaniu w realu.

Sądzę, że dziś Świat tak się skurczył, iż odległośc nie jest problemem.

#21

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ile osób chcesz zebrać zanim zaczniesz działać??

#22

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyli chcesz stworzyć mikronację. Kiedyś się bawiłem w wymysły typu oGame, wtedy też pewnie byłbym chętny, ale wyrosłem.

#23 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

a ile osób chcesz zebrać zanim zaczniesz działać??


Każdy w każdej chwili jest mile widziany. Uważam, że start projektu już nastapił. Oczywiście im nas będzie więcej tym lepiej. Jak juz mówiłem, każdy ma talent, umiejętności rzecz w tym że ja chce je skoordynować tak by jak najlepiej każdy funkcjonował w ramach "COLONY" i z pozytkiem dla innych.

Od pomysłu do realizacji tym bardziej takiego zamiaru jak "COLONY" czasem musi upłynąć sporo czasu. Trzeba cierpliwości i małymi kroczkami iść do przodu. Nie da się tego zrobić w ciagu godziny, dnia czy tygodnia. Od zamiarów do realnego urzeczywistnienia jest przed nami daleka droga. Zapoznaj się z wczesniejszymi postami gdzie podałem pewne ramy w których na razie chcę by "COLONY" zaczęło funkcjonować. Stąd moje poszukiwania w pierwszej kolejności osób o umiejętnościach programowania stron internetowych i relacyjnych baz danych, prawników oraz psychologów do opracowania testów.

Czyli chcesz stworzyć mikronację. Kiedyś się bawiłem w wymysły typu oGame, wtedy też pewnie byłbym chętny, ale wyrosłem.


Wybacz ale nie mam zamiaru tworzyć jakiejś nacji czy nadrasy lub jak tam sobie to nazwiesz. Na raziegra internetowa do projektu "COLONY" jako role-play ma stanowić taki poligon doświadczalny mojego pomysłu oraz pokazac pewne związki i prawidłowości jak i nieprawidłowości moich zaożeń z jakimi możemy się spotkac w przypadku rzeczywistej realizacji. Tym bardziej że dzisiejsza technika pozwala na takie można powiedzieć swego rodzaju pre-badania. Niech na wstepie po stworzeniu role-play "COLONY", opracowaniu szkieletu-rdzenia do tego projektu dla każdego z uczestników stanie się to drugim wirtualnym życiem, może ciekawym sposobem na nowe doświadczenia. Jeżeli okaże się że funkcjonuje to w necie nic nie będzie stało na przeszkodzie by spróbowac przenieść to do reala.

Jezeli chodzi o wyrastanie to ja już też z pewnych spraw wyrosłem powoli zjeżdzam w dół lecz nie robię tego dla siebie. Chodzi mi o tych co dziś chcą cos zmienić, opracować, wykazać się czymś zapisać dla przyszłych pokoleń. Pamiętajmy, że sieć to swoistego rodzaju archiwum ludzkości.

#24

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no tak ale jak ty to widzisz w dalekiej przyszłości np. za 5 lat będziemy jakąś osadą wszyscy będą mieszkać w jednym mieście czy będziemy po prostu organizacją mega super ultra charytatywną (nie chodzi mi o zbieranie pieniędzy na biedne dzieci tylko o np. sprzeciwianiu się wycinaniu lasów amazonki itp.)która zmienia świat bardzo mnie to ciekawi i jestem w stanie jakoś pomóc w rozprzestrzenianiu tego projektu chociażby w szkole na podwórku czy w necie na gg

#25

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kukhuri Sirupate. Przerażasz mnie, tymi swoimi psychologicznymi testami przydatności do grupy. Napisałeś, że twój pierwotny zamysł nie jest tajemnicą. To może go nam wyjawisz.

#26

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To co, na chwilę obecna chcesz stworzyć funkcjonuje już w necie. Są to gry internetowe. Taki np Second Life. Zgoogluj też sobie mikronacje.

Swoją droga ja nie mam żadnego talentu i jestem psychicznie chory. Gdzie w Twoim społeczeństwie mnie widzisz?

Ja mam wizje "Władców much".

#27

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie sądzę aby projekt "COLONY" był w 100% przemyślany ale jest przynajmniej zarys i liczą się chęci. najważniejsze jest to ile uda się zmienić. ja pomogę jak mogę więc w sprawie projektu można do mnie pytać o pomoc jak będę mógł to pomogę

#28 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

no tak ale jak ty to widzisz w dalekiej przyszłości np. za 5 lat będziemy jakąś osadą wszyscy będą mieszkać w jednym mieście czy będziemy po prostu organizacją mega super ultra charytatywną (nie chodzi mi o zbieranie pieniędzy na biedne dzieci tylko o np. sprzeciwianiu się wycinaniu lasów amazonki itp.)która zmienia świat bardzo mnie to ciekawi i jestem w stanie jakoś pomóc w rozprzestrzenianiu tego projektu chociażby w szkole na podwórku czy w necie na gg


Moim marzeniem :) hmmm wielce powiedziane jest eksterytorialny twór na wzór miasta-państwa (na razie lepsze okreslenie nie przychodzi mi do głowy) cos jak Malta. Oczywiście takie kwestie jak świat wolny od wojen, przemocy czy też zycie w zgodzie z naturą są jak najbardziej ważne w tym projekcie. Jednak najważniejsze jest w tym to by ludzie czuli się w tym jak przysłowiowa ryba w wodzie, gdzie znajdą to co pozwoli im zyć pełnią zycia, i co sami stworzą.

Może to jednak potrwać i wcale nie mówię, że ten projekt wyjdzie w sumie na końcu taki jak ja go widzę na starcie.

Miejsce to rzecz wtórna gdzie mozna by było cos takiego stworzyć, także kasa na realizację czegoś takiego. Myslę już dziś co najmniej kilka poważnych instytucji badawczych było by zainteresowanych tym projektem. Jednak by do tego doprowadzic musimy stworzyć labolatorium badawcze jakim ma być role-play w necie. To pozwoli nam minimalnym kosztem i wysiłkiem sprawdzić zgłaszane pomysły i teorie. Pamiętajmy jednak o celu strategicznym jakim ma być realna "COLONY" państwo-miasto z jego wspaniałymi mieszkańcami. I pamiętajmy że to my, Ci którzy zdecydują się tworzyć ten projekt będziemy musieli zrobić wszystko swoimi rękoma.

#29

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mówiąc jak normalny przeciętny człowiek ten eksperyment nie ma szan trzeba by wykupić ziemię po to państwo miasto chociaż w Polsce jest kilka wymarłych miast, po drugie wyobraź sobie jak by wpłynęła informacja na inne państwa gdyby usłyszeli o powstaniu miasta-państwa. ale patrząc na to oczyma mnie to sądzę że to szalony pomysł z szansą na powodzenie tylko mam nadzieję to niejedyne forum na którym szukasz ochotników

#30

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszystko ładnie, pięknie, nie głupi pomysł, ale nie wiem(y) jakie są prawdziwe intencje ani jakim jesteś człowiekiem, wiesz nie chce oceniać Ciebie źle, ale pisałem pracę o sektach więc jestem dosyć zagłębiony w ten temat, niby błachostka - internet, ale pełno dzieciaków na tym moze się przejechać.
Pewnie to są moje wymysły, ale nigdy tak naprawdę nic nie wiadomo, a te forum i jego społeczność jest dosyć podatne na wszelkie sugestie.

Prawdopodbnie jesteś zwykłą osoba, która ma wizje utopijnego świata, jak ktoś napisał poobserwuję i ja i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale wielu było wizjonerów i im to sie nie udało a mieli duuuze nakłady gotówki :) . Jeśli Twoje intencje są szczere, to zycze powodzenia!

Użytkownik above edytował ten post 09.12.2008 - 21:04



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych