Skocz do zawartości


Projekt "COLONY"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Nawiązując do tematu moich postów zawartych w temacie http://www.paranorma...mp;#entry315977 chciałbym zaprosić do nowego tematu jaki założyłem tutaj w celu współtworzenia pomysłu, dyskusji i różnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do ... no właśnie to się zobaczy w trakcie. Wstępnie roboczo nazwałem ten projekt "COLONY" lecz nie jest to nic zobowiązującego.

W dniu dzisiejszym lub w ciagu najbliższych dwóch dni postaram się wyłuszczyc tutaj wstępne ramy mojego zamysła :) oraz przedstawić podstawowe założenia jakimi chciałbym bysmy się tutaj kierowali. Do tego czasu po zapoznaniu się z moimi dotychczasowymi postami w temacie do którego znajduje się tu odnośnik oraz ogólnie po zapoznaniu się z samym tematem "nowa cywilizacja.... proszę o wstępne deklaracje chęci uczestnictwa użytkowników forum w tym projekcie. Zgłoszenia proszę przesłać na PW z wiadomością zawierającą słowo "COLONY". Pozwoli mi to stworzyć pewien obraz zainteresowania. Zaznaczam, że traktuje to poważnie i nie interesuje mnie zabawa w może ale .... to jest temat dla zdecydowanych na zmiany. Oczywiście nie jakies tam teorie spiskowe, dywersja czy sekta tylko chęc wypracowania teoretycznych podstaw do dalszego działania. To ma być takie studium wykonalności.

ZAPRASZAM

#2

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat.
Mam mam kilka gotowych wniosków na temat budowy 'lepszego świata' który nazwałeś „CLONY”
Świat doskonały nie istnieje. Najwyżej, może istnieć świat lepszy. Niestety, będą w nim występować te same negatywne zjawiska, co tu i teraz. Na przykład oszustwa, przemoc i używki.

Napisane jest: „nowa cywilizacja...”. To porywanie się z kosą na słońce. Cywilizacja to nie jedna wiocha. Dla mnie cywilizacja to kultura, jej wytwory oraz taka ilość ludzi, która jest w stanie samodzielnie się rozwijać(rozwijać cywilizację). Dlatego, chciałbym żebyś sprostował co rozumiesz pod pojęciem cywilizacja.
Chętnie wezmę udział w tym projekcie.

#3

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

brzmi jak plyta In Flames jedna z najlepszych :)

#4 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawy temat.
Mam mam kilka gotowych wniosków na temat budowy 'lepszego świata' który nazwałeś ?CLONY?
Świat doskonały nie istnieje. Najwyżej, może istnieć świat lepszy. Niestety, będą w nim występować te same negatywne zjawiska, co tu i teraz. Na przykład oszustwa, przemoc i używki.

Napisane jest: ?nowa cywilizacja...?. To porywanie się z kosą na słońce. Cywilizacja to nie jedna wiocha. Dla mnie cywilizacja to kultura, jej wytwory oraz taka ilość ludzi, która jest w stanie samodzielnie się rozwijać(rozwijać cywilizację). Dlatego, chciałbym żebyś sprostował co rozumiesz pod pojęciem cywilizacja.
Chętnie wezmę udział w tym projekcie.


Może to wielkie słowa "cywilizacja". Masz rację, żeby móc budowac cywilizację potrzeba naprawdę wiele. Mi chodzi raczej o coś co pozwoli grupie ludzi o zbliżonych, zaznaczam zbliżonych a nie taklich samych pogladach na życie, świat, historię, drugiego człowieka uczestniczyć w czymś co pozwoli poczuć się każdemu z osobna wolnym człowiekiem, a jednocześnie elementem większej społeczności, grupy. Oczywiście każda grupa czy to formalna czy nie formalna ma swoje reguły i prawidła które taka grupę tworzą, które pozwalają niejako jej istnieć. To trudne móc stworzyć coś może nie koniecznie doskonałego, lecz lepszego dla tych którzy w coś jeszcze wierzą, wierzą w siebie, drugiego człowieka, lepszy świat dla naszych dzieci, w coś duchowego, co pozwala nam żyć lepiej. Jasne, że mi jest może łatwiej o tym mówić, mam rodzinę, pewne życiowe doświadczenie także te złe, stabilną sytuację materialną (przynajmniej na razie, co nie znaczy że jestem jakimś bogaczem szukającym wrażeń :) ). Moja praca przez ponad 10 ostatnich lat to była praca z ludźmi bez szans, bez nadziei, złymi, zdegenerowanymi społecznie. Takie doświadczenie człowieka pogrążą, nie pozwala normalnie żyć. Mam za sobą wiele chwil, w których wątpiłem w sens egzystencji na tej planecie. Każdy z nas ma jakieś doświadczenia za sobą. Większość bez względu na wiek z jakiegoś powodu jest na tym forum, szuka czegoś. Niektórzy są na początku swojej drogi życiowej, są młodzi, niedoświadczeni, pełni wiary w to że góry przeniosą. Inni mają już za sobą coś więcej. Każdy tutaj myślę poszukuje czegoś więcej niż materialnego, konsumenckiego podejścia do zycia.

Dlatego projekt "COLONY" to mój pomysł na stworzenie formalnej grupy, grupy ludzi zrzeszonej na początku zupełnie luźnymi więzami, dla których życie to coś więcej niż jedzenie, spanie, wydalanie i sex. To nigdy nie będzie żadna religia, żadna sekta, żadna grupa o charakterze wywrotowym, żeby dla wszystkich było to jasne. Chcę stworzyć ruch, ruch ludzi którzy kiedyś może przyłożą rękę do tego by świat był lepszy. Zaznaczam, że każdy jest ważny, jego talenty, każdy takowe posiada są istotne. Nie ma znaczenia wiek, płeć, kolor skóry czy religia jaką wyznaje. Chodzi o filozofię życia, o to jaki każdy z nas jest, o uszanowanie indywidualności każdego z nas, przy jednoczesnym wpisaniu się ze swoimi talentami w grupę. Może kiedyś pozwoli to nam zrealizować mój pierwotny zamysł. Oczywiście wyjawię go bo to nie jest żadną tajemnicą, i takowych w ogóle chcę unikać w tym projekcie. Nie oznacza to, że taka grupa nie będzie potrzebować przywódcy, czy może raczej kogoś nią zarządzającego. Chce by w tej kwestji panowała pełnoprawna demokracja, a nie dupokracja :) . Tu wszystko ma być jasne, uczciwe prostolinijne, ludzkie.

Jak napisałem we wstępie, potrzebuję kilku dni by przenieść na papier i opisać w głównych ramach to o co mi chodzi. Więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie zapewniam, że każdy będzie miał w tym swój udział, każdy oczywiście dla którego ten ruch będzie coś znaczył, z którym będzie potrafił się zidentyfikować.

Pozdrawiam i oczekuję nadal na PW na potencjalnie zainteresowanych.

#5

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety, będą w nim występować te same negatywne zjawiska, co tu i teraz. Na przykład oszustwa, przemoc i używki.


nie powiem Ci czemu to teraz wystepuje :) Bo nasze spoleczenstwo ma cos takiego ze lubi sie litowac nad zlymi,
nie zabijemy zabójcy - zamkniemy go na 25lat, złodziejowi nie obetniemy reki - wsadzimy go na 3 lata itd.
Idealne spoleczentwo istnialo by, pod warunkiem ze było by odpowiednio wielkie,surowe dla zbrodni z dobra edukacja i systemem nie opartym na pieniądzu.
Zabiłes - zostaniesz zabity, ukradles cos - kara cielesna (np. obciecie reki), pewno niektórzy pomysla ze brutal zemnie bez serca, no i może. Ale taka jest prawda ze nasze społeczeństwo jest za miluśkie, jak by ludzie zobaczyli ze kazdy zlodziej chodzi bez reki to przestali by krasc, jak by widzieli kazda egzekucje mordercy pomysleli by 100x zanim by kogos dotkneli.

Moim zdaniem społeczeństwo idealne może istniec, oto z czego wg. mnie musiało by sie składać:

- żadnych pieniędzy, wszyscy pracuja na wspólne dobro, handel - wymienny
- system kar - "Oko za oko, ząb za ząb"
- edukacja dla kazdego na kazdym poziomie, stale aktualizowana
- nowy system władzy (napewno nie zaden z istniejacych)
- żadnej polityki, grup politycznych
- żadnych istytucji religijnych, niech kazdy wierzy w co chce u siebie w domu
- otwartość na nowe technologie
- koniec z mediami rozrywkowymi (tylko informacyjne)


Dopisze wiecej jak przyjde z szkoły bo niestety system wzywa. :)

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lerlitz - brrr.... aż strach się bać - jakiś horror.



#7

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sądze że to dobry pomysł tylko że Lerlitz ta osada czy miasto czy jakieś inne wsio ma być oparte na miłości i zaufaniu a nie na władzy absolutnej na razie jestem ograniczony w tej sprawie bo mam dopiero 14 lat ale wchodzę w to

#8 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Poniżej zamieszczam ramy (zaznaczam, iż nie są one w żaden spsób sztywne) do wypracowania zakresu funkcjonowania grupy do projektu "COLONY":

1. WŁADZA I SPÓJNY SYSTEM SPOŁECZNY
2. OPIEKA ZDROWOTNA, SOCJALNA I SYSTEM EMERYTALNY
3. SPRAWY WEWNĘTRZNE, BEZPIECZEŃSTWO, ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE I OCHRONA
4. EDUKACJA, HISTORIA, KULTURA I SZTUKA
5. BUDOWNICTWO I INFRASTRUKTURA
6. ROLNICTWO, RYBOŁÓSTWO, LEŚNICTWO I ŻYWNOŚĆ
7. SPRAWIEDLIWOŚĆ I SYSTEM KARNY
8. ROZWÓJ, BADANIA I NOWE TECHNOLOGIE
9. ENERGETYKA, ZASOBY NATURALNE, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I OCHRONA ŚRODOWISKA

sądzę, iż powyższa tematyka (!!! do dyskusji!!! ) pozwoli nam wypracowac pewien obraz sytuacji w jakich grupa "COLONY" powinna sie obracać. Podkreślam, iż nie są to sztywne tematy. Proszę o dodawanie, poszerzanie bądź też zawężanie niektórych problemów.

I teraz mój główny pierwotny zamysł:

1. Budowa grupy ludzi o różnych umiejętnościach i kwalfikacjach, o różnych talentach, jednak zdecydowanych w tym co robia i na czym się znają, a co mogą wykorzystać w ogólnej koncepcji projektu "COLONY". Wypracowanie założeń do realizacji szkieletu - rdzenia projektu na podstawie podanych powyżej ram tematycznych.

2. Zaangażowanie w niniejszy projekt jest całkowicie dobrowolne, można w każdej chwili się włączyć jak i wyjść z tego projektu bez żadnych konsekwencji. Nikt nikogo do niczego nie zmusza i nie narzuca i nie obciąza kosztami.

3. W fazie przygotowawczej rozwijanie koncepcji funkcjonowania pre-społeczności wirtualnej na platformie internetowej tak zwana koncepcja gry role-play, gdzie każdy sam określa swoja rolę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, planami rozwoju osobistego oraz tego co może wnieść poprzez swoją osobę do koncepcji budowy projektu "COLONY". Pozwoli to nam zaanalizowanie ilość i rozkładu ról w takiej społeczności. Będzie to niejako odbicie tego jak mogła by wygladać dana społeczność w rzeczywistości.

4. Zaznaczam, iż w związku z potrzebami jakie wynikają z koncepcji piramidy Maslova odnośnie potrzeb człowieka, musimy zacząc budowę naszej grupy od okreslenia jej podstawowych potrzeb do zaspokojenia kierując sie w górę tej piramidy, przechodząc do kolejnych elementów. W koncepcji Maslova funkcjonuje sformułowanie, iż potrzeby człowieka są nie zaspokojone i nigdy nie mozna ich tak naprawdę zaspokoić, w związku z przechodzeniem na wyżesz etapy egzystencji. Mi osobiście zależy na tym, by każdy uczestnik projektu, jasno i wyraźnie sformułował swoje oczekiwania zyciowe, to znaczy co uważa za niezbędne do właściwego, zgodnego z jego widzeniem świata funkcjonowania społecznego elementy i jak zamierza je zrealizować, poprzez co. Chciałbym odejść od koncepcji typowo konsumpcyjnej a skupic się na koncepcji egzystencjalnej człowieka i jego rozwoju, budowie społeczności która pozwoli pchnąc ducha rozwoju dla dobra nas i naszych nastepnych pokoleń. Powyższe założenia chciałbym wyprawcowywac razem z Wami w oparciu o wcześnie wypracowany szkielet - rdzeń "COLONY" na podstawie ram podanych powyżej.

5. Ilość ról jakie będą do dyspozycji będzie ulegała zmianie. Wszystko będzie zależało od tego, jak wielka społecznośc nam zacznie rosnąć w "COLONY". Każdy będzie mógł wybrać swoją rolę lub rolę alternatywne, jeżeli nie będzie dostępna roloa główna. Co nie znaczy że w przyszłości nie będzie można tej roli zmienić na bardziej odpowiednią. Będziemu uwzględniać w tych rolach także predyspozycje osobiste poszczególnych członków grupy i według ich przydatności dla rozwoju "COLONY".

6. Ostatecznie głównym celem jest dojście do takiego poziomu, by móc zacząć myśleć o realizacji projektu "COLONY" w rzeczywistości. To My "COLONIANIE" :) zdecydujemy, kiedy, jak i gdzie będziemy chcieli wcielic naszą pracę w rzeczywistość, wybierzemy sobie to co najlepsze i zbudujemy coś dla nas.

7. WIEM, WIEM KAżDY POWIE PORYWANIE SIĘ Z MOTYKĄ NA KSIĘŻYC. Możliwe, tylko pamiętajcie, że od Nas zależy jak i gdzie żyjemy. Świat zawsze do przodu pchali marzyciele, tęskniący za tym czymś czego nie zastali na tym świecie. Marzenia to potęzna siła, która pozwala człowiekowi na zrealizowanie tego co wydaje się nie do zrealizowania.

#9 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

W związku z powążnym podejście mojej osoby do projektu "COLONY" szukam osób o wyjatkowych talentach organizacyjnych chcących podjąć się trudu poprowadzenia elementów niezbędnych do wypracowania szkieletu-rdzenia "COLONY".

I tak potrzebni są ludzie:

1. Informatycy-programiści - osoba lub zespół w tym co najmniej 1 osoba o zdolnościach organizacyjnych - scalających w całość w założeniu mający zająć się stworzeniem platformy internetowej do wersji role-play "COLONY" , bazy danych członków "COLONY" oraz zasad bezpieczeństwa i procedur. Dobra znajomość programowania w PHP, Java, oraz Flash na pewno będzie pomocna. Równie dobrze może to być firma, która chciała by sie podjąć takiego trudu. Niestety, a może i stety :) żadnych pieniążków z tego nie będzie. Jest to wkład każdego z członków "COLONY"

2. Prawnicy - osoby mogące zaangazowac sie na poszczególnych etapach przygotowania i realizacji projketu w przygotowywanie i doradzanie po d katem działań "COLONY" i zgodności z obowiązującymi normami prawnymi. W założeniu nie ma to być żadna grupa wywrotowa, sekta czy cos w tym stylu. Więc oczekiwał bym postępowania zgodnego z prawem jaki na dzień dzisiejszy obowiązuje.

3. Psycholodzy - tu największa rola na poczatku. Chodzi o przygotowanie takich testów psychologicznych dostępnych za pośrednictwem internetu dla członków "COLONY" które pozwola na wstępie wykluczyć osoby o nieprawidłowych cechach nie dajace gwarancji powodzenia w projekcie. Wiem, że to może okrutne, lecz to nie ma być na starcie żadna instytucja pomocy, tu musimy się skupić na rolach jakie kazdy z nas ma do wykonania i realizacji wypracowywanych koncepcji planów operacyjnych by osiagnąć cel. Więc psycholodzy mile widziani.

Najważniejsze jest to że wszelkie dane muszą być chronione przez każdego z osobna i przez "COLONY" więc bezpieczeństwo tu odgrywa dużą rolę. Co nie znaczy że tworzymy jakieś nowe spiski, tajemnice itp. Podstawa to uczciwość, szczerość, praca, zaangażowanie i ufność w drugiego człowieka.

#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę ograniczoność testów i możliwość weryfikacji za ich pomocą cech, właściwości itd., już mogę stwierdzić, że nie tędy droga.
Testy nie spełnią pokładanych przez Ciebie w nich oczekiwań.( dopasowywanie człowieka go jakieś formy ).
Człowiek jest indywidualistą. Właśnie ten indywidualizm pokazuje że rozwijamy się w rożnych kierunkach.
Jakbym znalazła się w przestrzeni w której pojawiłby by się ograniczenia ^^ byłabym w grupie wichrzycieli... rewolucjonistów. Ograniczenia jak wiesz ograniczają. Na każdym poziomie.
Chętnie poobserwuję ...



#11 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Biorąc pod uwagę ograniczoność testów i możliwość weryfikacji za ich pomocą cech, właściwości itd., już mogę stwierdzić, że nie tędy droga.
Testy nie spełnią pokładanych przez Ciebie w nich oczekiwań.( dopasowywanie człowieka go jakieś formy ).
Człowiek jest indywidualistą. Właśnie ten indywidualizm pokazuje że rozwijamy się w rożnych kierunkach.
Jakbym znalazła się w przestrzeni w której pojawiłby by się ograniczenia ^^ byłabym w grupie wichrzycieli... rewolucjonistów. Ograniczenia jak wiesz ograniczają. Na każdym poziomie.
Chętnie poobserwuję ...


absolutnie nie chodzi mi o nakładanie jakiś ograniczeń. Chodzi mi tylko o dopracowanie kwestji doboru odpowiednich ludzi do ich umiejetności i połączenie ich z projektem. Oczywistym wydaje się fakt, iz osoby o skłonnościach zaburzeniowych osobowości, mitomani, i tym podebne osoby nie maga byc wystarczajaco przydatne dla grupy. Mogą stanowic obciążenie oraz być swego rodzaju hamulcem. Co nie znaczy że nie maja prawa zyć czy funkcjonowac normalnie. Ideą "COLONY" jest właśnie wolność osobista oraz indywidualizm, ale ze świadomością że grupa i jej dobro jest tak samo ważne jak ważne jest dobro jednostki. Nie jestem rasista ani ekstremistą nie dążę też do eliminacji poprzez testy psychologiczne osób innych niz powszechnie uznaje sie to za normę. wręcz przeciwnie, tu potrzeba ludzi ponadprzeciętnyech, wyróżniających się, otwartuych na zmiany i świat oraz otoczenie.

A testy naprawdę potrafia wiele o człowieku powiedzieć, choć nie są miarodajnościa samą w sobie

#12

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tworzenie wzorca " normy " już jest ograniczeniem.
Równanie do... jest ograniczeniem.
Mamy już przykłady tworzenia pod coś... cały okres socjalizmu, ograniczeń myśli... ale właśnie w tym okresie nastąpił rozkwit humoru, co prawda odczytywany był w podobny sposób co aforyzmy, ale to jeden z niewielu plusów wynikających z prób uniformizmu społeczeństwa.
Jeśli jeszcze pamiętamy że śmiech i żartowanie sobie z kogoś, czegoś jest wentylem, sposobem odreagowania napięć, śmiech był również bronią w świecie ograniczeń.
Oczywiście jest nas dużo i w tym, dużo znajdują się osoby które potrzebują tego typu przynależności, pewności i co tam jeszcze...

Prawdą jest też, że tak powstają wielkie inicjatywy zmieniające kierunki społeczne. Powodują zwroty w sposobie postrzegania jednostki i społeczeństwa a także warunków.



#13 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie chodzi o tworzenie sztywnego wzorca. Chodzi o elastyczną grupę, potrafiacą stworzyc coś co spowoduje, że Ci ludzie będa czuli się tam dobrze, szczęśliwie i bezpiecznie, gdzie będą mieli swój udział w tworzeniu czegoś lepszego. Nawet jesli ma to byc eksperyment to warto chyba spróbować. Poza tym zastanówmy się czy o taka wolnośc walczyli nasi dziadowie, nasi ojcowie. Czy o to chodziło o materializm i konsumpcje o kolejny rynek zbytu?

Poza tym trudno nie tworzyc pewnych ram funkcjonowania. Ma to do siebie każda grupa. Lecz kwestia czy grupa ta jest otwarta czy zamknięta to juz inna sprawa.

#14

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

3. W fazie przygotowawczej rozwijanie koncepcji funkcjonowania pre-społeczności wirtualnej na platformie internetowej tak zwana koncepcja gry role-play, gdzie każdy sam określa swoja rolę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, planami rozwoju osobistego oraz tego co może wnieść poprzez swoją osobę do koncepcji budowy projektu "COLONY". Pozwoli to nam zaanalizowanie ilość i rozkładu ról w takiej społeczności. Będzie to niejako odbicie tego jak mogła by wygladać dana społeczność w rzeczywistości.

To ja chce być magiem żywiołów + 5 do obrażeń od ognia.

W najmniejszym stopniu nie kapuje co Ty chcesz zrobić? Pogadać sobie o tym jak byśmy chcieli żeby świat wyglądał?

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

judas666 - ^^ żywioły to moja działka ^^


--- noo dobra ;-)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych