Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO Łódź nagranie wideo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#16

dj.Alien.
  • Postów: 54
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam w Łodzi, była to godzina 19:00, na pewno nie zmienię mojej wersji wydarzeń :) , ale chętnie poznam opinie różnych osób. Ustosunkowując się do poprzedniej wypowiedzi jednego z userów, nie był to trójkąt, gdyż zauważył bym jego kształt. Na pewno miało to zieloną poświatę, na pewno jeden z obiektów zniknął, i tutaj już podjerzewam zwykłe złudzenie, ale miało to kropki po bokach (nie dam sobie głowy uciąć)
  • 0

#17

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie powodzenia. Zobaczymy ile osób da się nabrać :-D
  • 0



#18

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja propozycja jest taka:

Nieboskłon S-SW, godzina 16.00/17.00, dwa widoczne, jasno świecące punkty to nic innego jak Jowisz i jaśniejsza Wenus :)
  • 0

#19

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie jaka Wenus jaki Jowisz???

czy wy macie w domu teleskop???? i macie pojecie o astronomii???

od kiedy to te planety przy takim przyblizeniu migaja zmieniajac barwe ???

tu wyraznie widac kolory zolty zielony i czerwony na przemian

zapraszam jutro na balkony lub w okna i nagrajcie Wenus i Jowisza i dajcie filmik dla porownania

zycze powodzenia
  • 0

#20

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lynx, zwróć uwagę na to, że na końcu nagrania obiekt gaśnie, znika (o czym napisał też autor) - ten szczegół przekonuje, że nie jest to Jowisz, ten obiekt zdaje się też być większy i jaśniejszy, można więc mówić o zarejestrowaniu UFO
  • 0

#21

NomaD.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chetnie sie dowiem co to jest, bo pamietam ze tez takie jakby gwiazdy blyszczace roznymi kolorami obserwowalem ale zawsze je olewalem dlatego, ze to normalne.

Ale jesli to NOLe to szkoda ze tak pozno sie o tym dowiedzialem a jezeli to wenus itd to chyba kupie sobie teleskop by je obserwowac :)
  • 0

#22

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

od kiedy to te planety przy takim przyblizeniu migaja zmieniajac barwe ???

Nagranie zrobiono kamerką z telefonu więc trudno tu mówić o wiernym oddaniu rzeczywistego widoku. "Mruganie" Wenus wygląda w tym przypadku na efekt szumu matrycy, widocznego także wokół.

Lynx, zwróć uwagę na to, że na końcu nagrania obiekt gaśnie, znika (o czym napisał też autor) - ten szczegół przekonuje, że nie jest to Jowisz

Na nagraniu widzę dwa punkty. Ten "większy" i jaśniejszy to Wenus, a słabszy, ledwo widoczny to Jowisz. "Zniknięcie" obiektu wygląda na spowodowane bardzo szybkim ruchem telefonu przy wyłączaniu - aż się obraz zawiesza i rozmazuje.

A swoją drogą, dj.Alien, nagrywałeś to dzisiaj?
  • 0



#23

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, efekt migotania często jest widoczny podczas nagrywania jasnych obiektów nawet kamerą. Jeżeli chodzi o rzekome zniknięcie obiektu pod koniec nagrywania, to nic takiego nie zauważyłem, może tylko to że podczas poruszenia telefonem nie był już tak jasny, ale to raczej wina czułości matrycy.
Znalazłem zdjęcie w podobnej konfiguracji planet tyle że zrobione 4 lutego br http://msitko.files....tellarium-1.png

Druga rzecz

czy wy macie w domu teleskop???? i macie pojecie o astronomii???


nie bardzo wiem do kogo pijesz z tym pytaniem, ale wnioskuję, że jesteś znawcą biegłym w astronomii który "ma pojęcie" czyli pewnie też wiesz o tym, że od kilku dni na południowo-zachodnim niebie widać Jowisza i Wenus blisko siebie ok. godziny po zachodzie słońca.
  • 0

#24

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Filmik (zachowanie obiektu) przypomina te w stylu laser (świecenie wskaźnikiem laserowym na ścianę po ciemku, i nagrywanie wszystkiego)
Ale obiekt zmienia kolory, no i na koniec widać horyzont...
Wygląda fajnie, ale czuję przez skórę że niestety fejk...
  • 0

#25

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wydaje mi sie ze nie jest to fejk, natomiast raczej jakies gwiazdy, przejrzalem w photoshopie video, no i sa tam jakies dwa punkty, poza tym we wroclawiu ostatnio przed zapadnieciem zmroku zaobserwowalem w kierunku pdn zach dwie gwiazdy wlasnie tak swiecace ...

zawsze zastanawia mnie jedno dlaczego filmy urywaja sie w polowie .. jesli ja bym cos zauwazyl krecil bym do konca zjawiska albo bateri lub pamieci ..
  • 0

#26

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj jeszcze jest filmik na którym, jest jasno pokazane jak zmieniał się układ Jowisza i Wenus wzgłedem siebie, w ciągu ostatnich tygodni.
http://pl.youtube.co...h?v=s7xaRckOOZA
  • 0

#27

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tylko jedno pytanie ...DLACZEGO PRZESTAŁEŚ NAGRYWAĆ ?? Jeśli ja zaobserwowałbym NOL to prędzej by mi bateria padła niż bym nacisnął "ZAKOŃCZ"
  • 0



#28

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dj.Alien powiedz jak długo zastanawiałeś się jak zabłysnąć, tylko mnie zastanawia, po co, czy to, że próbujesz oszukać to podnosisz swoją wartość. Chyba zdajesz sobie sprawę, że są tu ludzie, którzy znają temat. Wstydź się i nie rób tego więcej.
  • 0

#29

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

dj.Alien powiedz jak długo zastanawiałeś się jak zabłysnąć, tylko mnie zastanawia, po co, czy to, że próbujesz oszukać to podnosisz swoją wartość. Chyba zdajesz sobie sprawę, że są tu ludzie, którzy znają temat. Wstydź się i nie rób tego więcej.


Kurcze ze ja nie mam szczescia niczego ciekawego sfilmowac.


Moze to dlatego ze mam kamere dobrej klasy, a UFO i inne paranormalne zjawiska "nie lubia" urzadzen klasy wyzszej????
  • 0

#30

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dj.Alien powiedz jak długo zastanawiałeś się jak zabłysnąć, tylko mnie zastanawia, po co, czy to, że próbujesz oszukać to podnosisz swoją wartość. Chyba zdajesz sobie sprawę, że są tu ludzie, którzy znają temat. Wstydź się i nie rób tego więcej.



A ty jak długo się zastanawiałeś, żeby napisać tego posta :?:

Kiedyś pewien mądry użytkownik napisał ( nie pamiętam nicku ), że w życiu by nie napisał posta na temat typu

" widziałem UFO "

" UFO w.. "

" Widziałem kosmitę " itd.

w sumie to ma racje też bym nie zamieszczał.

Nawet jak by ten kosmita mówił, że chcę porwać cały świat i zabić wszystkie zwierzęta na świecie, wolał bym zachować to dla siebie niż napisać o tym na VRP dopiero jakbym uciął mu głowę zrobił zdjęcie to zastanowił bym się bardzo mocno czy warto to ujawniać na forum.


sorry za OT

Do tematu

Słuchajcie czemu atakujecie tego chłopaka :?:

Przecież nawet jeśli to był Wenus i Jowisz to skąd miał o tym wiedzieć :?: Może po prostu nie jest " wybitnym astronomem jak wy " no przecież wy jesteście najmądrzejsi.

Wątpię w tą waszą teorie na temat tego, że był to Wenus i Jowisz a najbardziej nie chcę mi się wierzyć, że autor tematu chciał nas oszukać !

Założył ten temat bo chciał się z nami czymś podzielić swoją obserwacją a co w zamian dostał :?: ataki na jego osobę według mnie bezpodstawne .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych