Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO Łódź nagranie wideo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj.Alien.
  • Postów: 54
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
Forum przeglądam praktycznie codziennie, jednak nic nie piszę bo żadko trafiają sie mi jakieś nadzwyczajne rzeczy (nie mam 14 lat, nie jestem kobietą i nie mylę pod wpływem alkoholu kota z kosmitą podczas pobytu w górach). Tym razem sytuacja jest inna. Około godziny 19:00 oglądałem telewizję, a jako iż ramówka TVNu po raz kolejny była nudna, wyjrzałem od niechcenia za okno. Moją uwagę zwróciły dwa świecące się kuliste obiekty, były dużo jaśniejsze od gwiazd, ale że jestem człowiekiem leniwym olałem to. Dopiero po jakimś czasie, gdy znowu spojrzałem się w stronę szyby, zauważyłem że obiekty poruszają się. Zbliżyłem się do okna i obserwowałem je przez jakiś czas. Na początku uznałem te obiekty za satelity, ale za mocno świeciły, na niebie nie było innych gwiazd no i ten ruch wydawał się podejrzany, tj. zamiast w lini prostej to poruszały się po okręgu, lekko przerywanym ruchem. Od razu pomyślałem że może to być dobry materiał i sięgnąłem po kamerę. Udało mi się zarejestrować te dwa obiekty, niestety kamera jest dobra, ale tylko bez zbliżenia (Nokia N82) dlatego w momencie kiedy zrobiłem zooma na obiekt, nie został dobrze nagrany jego ruch. Mimo wszystko film się udał i stanowi on świetne nagranie. Film jest właśnie w trakcie wgrywania na serwis YouTube.

http://pl.youtube.co...h?v=ih_Eybz6EfU
  • 0

#2

Menchior.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koniecznie podaj linka.
  • 0

#3

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie dość że film nagrywany telefonem, to jeszcze na youtube. wrzuć na odsiebie.
  • 0



#4

dj.Alien.
  • Postów: 54
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film jest już na youtube, jest on w 100% autentyczny

OTO LINK DO FILMU

http://pl.youtube.co...h?v=ih_Eybz6EfU
  • 0

#5

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Film jest już na youtube, jest on w 100% autentyczny

OTO LINK DO FILMU

http://pl.youtube.co...h?v=ih_Eybz6EfU



Jak już pisałem, aby ocenić film, potrzeba dobrej jakości.

Wrzuć szybko film na odsiebie, wtedy każdy będzie mógł sobie ściągnąć go
i zweryfikować. Pozdro
  • 0



#6

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe przerwałeś nagranie w czasie gdy obiekt był jeszcze widoczny na niebie czy później obiekt gdzieś odleciał czy nagle znikł?

Jeśli odleciał to w którą stronę :?:

I jeszcze jedno pytanko bo na filmie tego nie widać ale czy oprócz świateł tego obiektu widać było jakieś jego kontury :?:

No to jak na razie wszystkie pytania z mojej strony ( na razie ^^ )
  • 0

#7

dj.Alien.
  • Postów: 54
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obiekt (duży, ten z zieloną poświatą) znikł w momencie kiedy przestałem nagrywać, tj. zrobiłem stop, spojrzałem na telefon czy się zapisało, a jego już nie było. Widoczny był tylko ten drugi mniejszy obiekt, jednak jego losów już nie śledziłem.
Jeśli chodzi o sam obiekt to po bokach było widać czarne plamki, czego kamera już nie zarejestrowała.

PS. te czarne plamki, według mnie o niczym nie świadczą, gdyż mogła to być pomyłka moje wzroku, na pewno widoczna była ta zielona poświata
  • 0

#8

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakość nie najlepsza ale sam materiał jest ciekawy. W pierwszej chwili oglądając zbliżenia pomyślałem, że to Jowisz i Wenus ale godzina obserwacji jest raczej zbyt późna by widzieć je tak wysoko, natomiast w ostatnich, oddalonych kadrach widać, że jeden z tych obiektów jest relatywnie całkiem spory i mocno świeci. Nie mniej jednak także postuluje o zamieszczenie filmu na odsiebie

edit

dopiero za drugim obejrzeniem zwróciłem uwagę jak na końcu filmu obiekt znika, jestem pod wrażeniem, tylko pozazdrościć udanej rejestracji NOL-a
  • 0

#9

dj.Alien.
  • Postów: 54
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://odsiebie.com/...648---1afb.html

Oto link, mam nadzieję że nieco Wam pomoże
  • 0

#10

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O od razu lepiej. Teraz widać wszystko.

Obok tego punktu znajduje się jeszcze jeden, ledwo widoczny...
Powiem jedno: nagranie bardzo ciekawe, wiemy już że to raczej nie
jest zwykłe zjawisko.

Użytkownik +..... edytował ten post 07.12.2008 - 21:54
Zbędne cytowanie posta poprzedzającego

  • 0



#11

dj.Alien.
  • Postów: 54
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieszę się że nagranie się udało. To była moja pierwsza rejestracja takiego zjawiska. Chętnie odpowiem na Wasze dodatkowe pytania, teraz nawet cały czas zerkam na niebo, może znowu coś się uda zarejestrować
  • 0

#12

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Około godziny 19:00 oglądałem telewizję, a jako iż ramówka TVNu po raz kolejny była nudna, wyjrzałem od niechcenia za okno.

Przygotowując swoją bajeczkę nie wziąłeś pod uwagę, że o 19. jest już całkowicie ciemno, a na Twoim nagraniu wyraźnie widać zorzę wieczorną. Moim zdaniem nagrałeś Wenus i Jowisza jakieś 2 - 2,5 godziny wcześniej niż sugerujesz, a reszta jest już dziełem Twojej fantazji.
  • 0



#13

dj.Alien.
  • Postów: 54
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest mi przykro że tak twierdzisz, opisałem to co widziałem. Jeśli na prawdę miałbym robić sobie z Was żarty, to na pewno nie angazowałbym się to wszystko tak jak teraz. No ale każdy ma swoje zdanie, ja Twojego nie potępiam, jednak daję słowo że nie jest to prowokacja
Pozdrawiam
  • 0

#14

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mi to wyglada na aurore, ma ksztalt trojkatu, przynajmniej takiego sie dopatrzylem.
  • 0

#15

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest mi przykro że tak twierdzisz, opisałem to co widziałem.

To może masz źle ustawiony zegarek, albo nie mieszkasz w Łodzi? ;-> Widoczna zorza wieczorna wskazuje w przybliżeniu godzinę nagrania. Układ planet wskazuje na dzień - miniony wtorek lub środę.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych