Skocz do zawartości

Paranormalny konkurs fotograficzny właśnie się zakończył, pora wyłonić zwycięzców. Ale to już należy do Was -- wystarczy zagłosować w ankiecie na swojego faworyta!
Ale to jeszcze nie wszystko -- właśnie ruszył kolejny konkurs. Tym razem literacki. Dla wszystkich! Pora zademonstrować swoją wenę twórczą :)


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1302 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (471 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

 1. Głosowano Tak (279 głosów [59.24%])

  Procent z głosów: 59.24%

 2. Głosowano Nie (158 głosów [33.55%])

  Procent z głosów: 33.55%

 3. Nie wiem (12 głosów [2.55%])

  Procent z głosów: 2.55%

 4. Nie jestem zdecydowany (22 głosów [4.67%])

  Procent z głosów: 4.67%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1006 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel
 • Tematów: 0

Napisano

Okej, założę, tylko pomyślę jeszcze dokładniej co tam napiszę i jakbyś mógł mi powiedzieć jako doświadczony użytkownik w jakim dziale ;]


Najlepiej chyba będzie to pasowało tutaj
Krucha Planeta lub tutaj Nauka, Technika i Odkrycia

Użytkownik Sentinel edytował ten post 20.08.2011 - 14:04

 • 0

#1007 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel
 • Tematów: 0

Napisano

Gdyby ktoś miał wątpliwości, że bandyci zawsze zdobędą broń i będa jej używać do niecnych celów polecam poniższy news. Jak się okazuje nawet w tak zmonitorowanym kraju jak UK gdzie ponad 2 mln kamer śledzi cały czas w największych miastach to co dzieje się na ulicach, gdzie legalnej broni zwykłemu obywatlowi posiadać nie wolno, bo prawo jest niezwykle restrykcyjne w tym zakresie, a do niedawna nawet policjanci chodzili bez broni bandyci maja broń o czym można się przekonać oglądając materiał filmowy.

15:35, 20.08.2011 /telegraph.co.uk, tvn24.pl

Rabunek z bronią. 11 strzałów do policjantów
BRYTYJSKA POLICJA UJAWNIA NOWE NAGRANIA Z ZAMIESZEK

Brytyjscy policjanci nadal szukają uczestników zamieszek, które na początku sierpnia wybuchły w kilku miastach Wielkiej Brytanii. Proszą przy tym o pomoc w identyfikacji cywilów. W tym celu udostępnili nowe nagrania z kamer monitoringu, na których widać, że niektórzy rabusie nie przebierali w środkach. Na filmach uwieczniono mężczyzn, którzy strzelali do policjantów i policyjnego helikoptera.

http://www.youtube.com/watch?v=bptMlaYR3Ac

Nagrania udostępniła policja z West Midlands. Widać na nich 30-40 zakapturzonych bandytów, którzy siali zniszczenie w Birmingham dziewiątego sierpnia. Jak podają policjanci, grupa spowodowała "znaczne zniszczenia" w dzielnicy Newtown. Bandyci mieli przy sobie także koktajle Mołotowa, które najprawdopodobniej chcieli wrzucić do lokalnego pubu. Jednak gdy na miejsce przybyła policja, zapalające pociski poszybowały w kierunku radiowozu. Wśród tłumu mężczyzn kilku miało przy sobie broń palną. Podczas całego zajścia oddali łącznie 11 strzałów do policjantów i policyjnego helikoptera. Na szczęście ani razu nie trafili. Pomimo tego policja wszczęła dochodzenie w sprawie próby morderstwa.

To jak do tej pory wyjątkowy przypadek próby zabicia policjantów podczas zamieszek. Dotychczas podawano, że rabusie rzucali jedynie różnymi przedmiotami w policjantów. Udostępnione nagrania mają w zamierzeniu funkcjonariuszy pomóc w zidentyfikowaniu osobników, którzy strzelali. Policjanci chcą wywrzeć mocne wrażenie na opinii publicznej i nakłonić ją do większej współpracy.

mk//kdj

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 20.08.2011 - 18:56

 • 0

#1008

antietam
 • Postów: 320
 • Tematów: 114
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[quote] name='Sentinel' timestamp='1313862595' post='456405']
Gdyby ktoś miał wątpliwości, że bandyci zawsze zdobędą broń i będa jej używać do niecnych celów polecam poniższy news. Jak się okazuje nawet w tak zmonitorowanym kraju jak UK gdzie ponad 2 mln kamer śledzi cały czas w największych miastach to co dzieje się na ulicach, gdzie legalnej broni zwykłemu obywatlowi posiadać nie wolno, bo prawo jest niezwykle restrykcyjne w tym zakresie, a do niedawna nawet policjanci chodzili bez broni bandyci maja broń o czym można się przekonać oglądając materiał filmowy.[quote]

Wbrew pozorom, dostęp do broni palnej w UK nie jest aż tak restrykcyjny, jak mogło by się wydawać.
Myślę, a nawet jestem pewien, iż ilość posiadanej przez Brytyjczyków broni przewyższa tę w Polsce.
Wiąże się to angielskimi tradycjami militarnymi, sięgającymi korzeniami jeszcze czasów Imperium Brytyjskiego. Aby dostać zezwolenie na posiadani broni palnej w UK, należy być zarejestrowanym członkiem klubu strzeleckiego przez określony czas, przejść odpowiednie badania, oddać odpowiednia ilość strzałów na strzelnicy, oczywiście nie być wcześniej karanym.

Natomiast zmodyfikowaną bron może kupić każdy - od 2-go wojennej broni wszystkich państw, do najnowocześniejszych modeli - modyfikacja polega na uczynieniu jej niezdatnej do oddania strzału.

Rozróżnia się dwa rodzaje modyfikacji - tzw, "old mode" - gdzie pozostawiano strukturę broni nienaruszoną - przewiercano natomiast lufę i wbijano w nią metalowy pręt, oraz obowiązującą od kilku lat "new mode" - gdzie ingeruje się w strukturę broni, poprzez ordynarne zaspawanie komory nabojowej - wymysł socjalistów z Partii Pracy.

Do niedawna Wielka Brytania była krajem bardzo bezpiecznym. Masowa emigracja po 1997 roku, kiedy to Partia Pracy wpuszczała do UK kogo popadnie, doprowadziła do degeneracji wielkich połaci Londynu, zamieszkałej głownie przez czarnych emigrantów z Afryki i Karaibów.
W samym 2010 roku, zabili oni 96 osób - głownie używając noży. Ponieważ ofiarami w 99% byli czarni, głównie osoby zamieszane w handel narkotykami, większość normalnych obywateli z cichą satysfakcją mówiła - "Niech się wyżynają między sobą".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wracając do właściwego tematu.

W normalnym państwie prawa obywatel powinien czuć się na tyle bezpiecznie, aby nie musiał zastanawiać się nad możliwością posiadania broni palnej w celu obrony swoje życia, zdrowia czy tez majątku, a jedynie w celach rekreacyjnych - typu myślistwo, sport.

Kiedy struktury państwa zawodzą - a zwykły obywatel traci wiarę w aparat państwowy, kiedy widzi, że uzbrojony przestępca może wejść na jego teren prywatny, nie ponosząc za to adekwatnej kary, kiedy widzi że za zwyrodniale morderstwa nie ma kary śmierci, a sądy karają ludzi broniących swego dobytku, puszczając przestępców wolno, ponieważ rzekomo przekroczyli granice obrony koniecznej - normalną reakcją jest próba zapewnienia sobie maksymalnej możliwej ochrony, a taką daje posiadanie broni palnej.

Z całym szacunkiem dla sztuk walki, lecz nie wszyscy mogą się ich nauczyć. Wyobraźcie sobie mężczyznę w średnim wieku, z solidnym brzuchem, głowę rodziny, trenującego w pocie czoła karate. Przecież to bezsens. A co ma poradzić kobieta przeciw kilku rosłym napastnikom?

Jak już ktoś napisał wsześniej - przestępcy zawsze zdobędą bron.

Lecz nie jest tak, iż to anty-obywatelskie rządy boja się własnych obywateli, którzy posiadając bron, mogli by siłowo sprzeciwić się ich anty-ludzkiej postawie?

Czy nie dla tego narzucają coraz to nowe ograniczenia w jej posiadaniu?

Użytkownik antietam edytował ten post 21.08.2011 - 08:16

 • 1#1009

lambo
 • Postów: 231
 • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

antietam, broni krótkiej w WB posiadać pod żadnym pozorem nikomu legalnie nie wolno. W żadnym wypadku. Jak były jakieś zawody to każdego zawodnika cały czas śledzili i pilnowali antyterroryści.

Użytkownik lambo edytował ten post 21.08.2011 - 17:38

 • 0

#1010

lambo
 • Postów: 231
 • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

NapisanoNa rozluźnienie

I naprawdę agresywni i niebezpieczni ludzie z bronią maszynową i automatyczną... aż strach się bać :roll:


Użytkownik lambo edytował ten post 21.08.2011 - 21:22

 • 0

#1011

antietam
 • Postów: 320
 • Tematów: 114
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

antietam, broni krótkiej w WB posiadać pod żadnym pozorem nikomu legalnie nie wolno. W żadnym wypadku. Jak były jakieś zawody to każdego zawodnika cały czas śledzili i pilnowali antyterroryści.


Tak, to prawda. Zakaz posiadania broni krótkiej wprowadziła Partia Pracy w 1997 roku.
Nie dotyczy to natomiast broni długiej, w tym shotgunow, broni myśliwskiej, z tym że dostęp do niej po 1997 roku jest bardzo limitowany.

Doszło do paradoksalnej sytuacji, gdzie olimpijska drużyna strzelecka Wielkiej Brytanii musiała trenować we Francji, z uwagi na absurdalne przepisy.
 • 0#1012 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel
 • Tematów: 0

Napisano

[...]Kiedy struktury państwa zawodzą - a zwykły obywatel traci wiarę w aparat państwowy, kiedy widzi, że uzbrojony przestępca może wejść na jego teren prywatny, nie ponosząc za to adekwatnej kary, kiedy widzi że za zwyrodniale morderstwa nie ma kary śmierci, a sądy karają ludzi broniących swego dobytku, puszczając przestępców wolno, ponieważ rzekomo przekroczyli granice obrony koniecznej - normalną reakcją jest próba zapewnienia sobie maksymalnej możliwej ochrony, a taką daje posiadanie broni palnej. [...]

Lecz nie jest tak, iż to anty-obywatelskie rządy boja się własnych obywateli, którzy posiadając bron, mogli by siłowo sprzeciwić się ich anty-ludzkiej postawie?

Czy nie dla tego narzucają coraz to nowe ograniczenia w jej posiadaniu?

Masz rację jest tak dlatego, że współcześnie szerzona forma "demokracji" nie ma w rzeczywistości nic z nią wspólnego. To tylko fasada, przykrywka dla omamienia, ogłupienia własnego narodu. To coś nazywa się "demokracją totalitarną" - o czym więcej tutaj.

I przykro to stwierdzić, ale ostatnie wydarzenia w UK pokazują prawdziwe problemy i oblicze brytyjskiego społeczeństwa. Oni są na najlepszej drodze do tego by stać się pełnoprawnymi ofiarami nie nowej ale zakłamanej, zakapturzonej formy "demokracji totalitarnej". A wszystko to (bo tak im się wmawia od pokoleń) dla ich własnego dobra i bezpieczeństwa.

Naprawdę chciałbym wiedzieć "urwa ać" kto na tej pieprzonej planecie ciągnie za sznurki? Kto ma taką władzę i jednoczesnie tak bardzo się boi, że chce m.in odebrać zwykłym ludziom prawo do obrony, ochrony siebie, swoich bliskich, prawo do broni !!!

W UK to zrobili bo znaleźli pretekst przed 97 rokiem po zamachach na szkołę gdzie zginęlo 16 - ścioro dzieciaków. A brytyjczycy dali sobie to odebrać w imię wyższych celów. Chwała im za to, że potrafili sie wznieśc ponad to. Ale z perspektywy czasu byli "głupi" pozwalając na to by władza odebrała im broń.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 22.08.2011 - 18:51

 • 0

#1013 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel
 • Tematów: 0

Napisano

Dziś w godzinach przedpołudniowych w jednym z urzędów miasta w województwie pomorskim nieznany mężczyzna uzbrojony w broń krótką (brak potwierdzenia z oficjalnych źródeł czy była to broń palna, atrapa, ASG, etc. ) wszedł do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam przez dłuższy czas zaczepiał osoby (petentów) żądając wskazania przez nich biura włodarza miasta. Z informacji przekazanych przez te osoby postronne wynikało, iż mężczyzna ten stracił źródło utrzymania w postaci renty (nota bene adresatem powinien być raczej ZUS) i przyszedł do urzędu z zamiarem zastrzelenia burmistrza a następnie chciał popełnić samobójstwo.

Zaniepokojeni zachowaniem i wypowiadanymi groźbami petenci natychmiast powiadomili sekretariat burmistrza. Następnie bezzwłocznie została powiadomiona miejscowa policja. Okazało się podczas tego zgłoszenia (informacja od osoby dokonującej zgłoszenia), iż dyżurny policji od godzin porannych znał sytuację, gdyż ktoś inny zgłaszał ten fakt wcześniej. Zgrozy sytuacji, lekceważenia zagrożenia dodaje fakt, iż policja podobno poszukiwła w sposób nieskuteczny tego mężczyzny w MOPS. Ośrodek ten mieści się tym samym budynku co biuro burmistrza w urzędzie miasta tylko dwa piętra niżej.

Po ponownym zgłoszeniu od wysokiego urzędnika miejskiego podjęto tym razem skutecznie próbę zatrzymania mężczyzny przez wysłany patrol policji. Mężczyzna siedział na korytarzu pełnym petentów, przed wejściem do sekretariatu burmistrza. Z pierwszych ustaleń policji na miejscu od naocznego świadka interwencji wiadomo, iż faktycznie mężczyzna ten posiadał przy sobie broń krótką. Brak jest jednak na chwilę obecną potwierdzenia czy była to broń palna, atrapa, ASG, etc. Brak równiez informacji o potencjalnym źródle pochodzenia tej broni i legalności bądź nie posiadania jej przez rzeczonego mężczyznę.

Fakt ten pokazał jednak, że mimo iż tego typu instytucje są publicznymi, otwartymi organizacjami to ze względów na wymagania ustawy o ochronie osób i mienia powinny one być chronione z wykorzystaniem środków bezpieczeństwa technicznego i uzbrojonej ochrony fizycznej. W tym konkretnym przypadku ani szczątkowa Straż Miejska, równie dobrze mogąca wykonywać w tym czasie zadania poza obiektem, do tego nie wyposażona w śpb i broń palną, ani jak pokazał ten incydnt policja, która w tego typu miastach nie wyciąga skutecznych wniosków z podobnych zdarzeń (nie koniecznie lokalnych) podejmująca interwencje po bardzo długim czasie od pierwszego sygnału nie są w stanie zapewnić skutecznie bezpieczeństwa pracującym urzędnikom i przebywającym w tym czasie petentom w tego typu instytucjach.

Trudno sobie wyobrazić gdyby podobna sytuacja została zorganizowana w sposób skuteczny przez zdesperowanego, wyrachowanego osobnika. Gdyby zaczął on metodycznie używać broni w tego typu miejscu, pełnym osób postronnych i urzędników w biurach zupełnie nieprzygotowanych na tego typu zdarzenia, bezbronnych. Jak zwykle policja zjawiła by się po krótszym lub dłuższym (raczej dłuższym) czasie. Skutki tego typu zdarzeń widzieliśmy już w Polsce. Podobny incydent miał także miejsce w sądzie w jednym z szwajcarskich miast. Ostatnio bezbronni ludzie zgineli z rąk takiego zdesperowanego, pełnego metodyki postępowania mordercy w Norwegii.

Osobiście nie jestem zaskoczony tego typu zdarzeniami. Bez wątpienia będą one narastać. Dlatego tylko dobrze przemyślany system bezpieczeństwa, ochrony z wykorzystaniem praw i wolności obywatelskich w tym przede wszystkim do ochrony siebie, swoich najbliższych, osób postronnych, życia, wolności, zdrowia może dać oczekiwane rezultaty w przypadku tego typu zagrożeń. Dziś scentarlizowana władza, dająca policji i mająca monopol na używanie siły w obecnej sytuacji i dynamice zmian w zakresie zagrożeń nie jest w stanie w sposób skuteczny zapewnić bezpieczeństwa indywidualnego.

Dlatego zliberalizowany dostęp do broni, pod kontrolą i nadzorem organów administracji państwowej dla uczciwych, praworządnych obywateli wydaje sie być jedynym sensonym rozwiązaniem w tym zakresie. Oczywiście jest, czy tez może to być jeden z wielu elementó, komponentów całego szerszego systemu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony obywateli.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 23.08.2011 - 20:31

 • 0

#1014

Striker
 • Postów: 578
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja się cieszę, że broń palna jest zakazana i mam nadzieję, że tak pozostanie. Naszczęscie mieszkamy w normalnym kraju i czuję się dzięki temu bezpiecznie.
 • -1

#1015

lambo
 • Postów: 231
 • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Liczba morderstw rocznie na 100 000 mieszkańców:
0.56 - Austria
2.21 - Polska

Liczba broni w rękach cywilnych na 100 000 mieszkańców:
30400 - Austria
1200 - Polska

Coś jeszcze?

Stan Vermont - każdy ma prawo posiadać i nosić ze sobą naładowaną broń każdego typu.
1.1 morderstwa na 100 000 mieszkańców rocznie
Stan DC - niemalże totalny zakaz posiadania i noszenia broni palnej.
24-48!! morderstw na 100 000 mieszkańców.

Poza tym broń palna nie jest zakazana. Ja mam kilka sztuk, kolega Sentinel ma...

Użytkownik lambo edytował ten post 23.08.2011 - 22:00

 • 1

#1016

Striker
 • Postów: 578
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Liczba morderstw rocznie na 100 000 mieszkańców:
0.56 - Austria
2.21 - Polska

Liczba broni w rękach cywilnych na 100 000 mieszkańców:
30400 - Austria
1200 - Polska

Coś jeszcze?

Stan Vermont - każdy ma prawo posiadać i nosić ze sobą naładowaną broń każdego typu.
1.1 morderstwa na 100 000 mieszkańców rocznie
Stan DC - niemalże totalny zakaz posiadania i noszenia broni palnej.
24-48!! morderstw na 100 000 mieszkańców.

Poza tym broń palna nie jest zakazana. Ja mam kilka sztuk, kolega Sentinel ma...


Polecam Ci film dokumentalny "zabawy z bronia".

Twoje porównanie to zwykła manipulacja. Nie odnoszę się do wyników ponieważ nie mam do nich dostępu, jednak porównujesz do siebie dwa zupełnie odmienne kraje.

1) Austria jest z germanskiego kręgu kulturowego - a np. w dużo większych Niemczech zaludnionych przez Arabów i Turków odsetek morderstw wynosi zaledwie 0,86 w stosunku do 0,48 w malutkiej Austrii. Porównaj Polskę, gdzie jest pełno debili co po pijaku jeżdżą samochodem lub łażą po ulicach i wybijają szyby na przystankach i nikt im nie dość, że nie zwróci uwagi to jeszcze nawet na policję nie zadzwoni.

2) Austria ma 3,8 razy mniejszą powierzchnie oraz 4,5 mniej ludności od Polski, a jej PKB jest tylko o 1,2 mniejsze od Polski - Te dysproporcje są ogromne i nie da się obiektywnie porównać naszych społeczeństw. Austria jest dużo mniejsza, można łatwiej kontrolować te społeczeństwo, a w dodatku te społeczeństwo jest dużo bardziej bogatsze i rozwinięte od Polski.

Moim zdaniem wprowadzenie pozwolenia na broń w Polsce dla każdego równałoby się cofnięciem do ery dzikiego zachodu. Nasze społeczeństwo nie dojrzało do posiadania broni. Polacy nagminie łąmią np. przepisy drogowe. Oczywiście zwalamy to na kiepski stan dróg ale drogi sie polepszają przecież, a ludzie nadal giną bo np w Austrii czy USA jak jest limit prędkości do 90 km/h to wszyscy jadą 90 km/h, a w Polsce wiele jadzie 120 km/h, a znajdują się też tacy co jadą 160 lub więcej. My jesteśmy jeszcze dzikim krajem i gdybyś tutaj wprowadził pozwolenie na broń to żaden turysta by to nie przyjechał bez obstawy zawodowych firm ochroniarskich..

Wiem, że broń palna w Polsce nie jest zakazana. Trudno ją dostać. Jedyny głupi przepis jest taki, że nie możesz nosić naładowanej broni przy sobie tylko transportować ją odpowiednio zabezpieczoną, co jest ignorowane z powodu przepisu mówiącego o odpowiedzialności za broń - czyli, że odpowiadasz za to aby Ci jej nikt nie odebrał. Cieżko bronić broni bez broni.. Pozatym stosunkowo łatwo jest dostać brón palną: długą gdy należy się do koła łowieckiego lub krótką na potrzeby sportowe gdy należy się do sekcji strzeleckiej.

Użytkownik Striker edytował ten post 23.08.2011 - 22:47

 • 1

#1017

lambo
 • Postów: 231
 • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Striker, w Austrii ludzie też szybko jeżdżą łamiąc przepisy. Jeśli jest 130 na autostradzie to często albo ktoś śmiga sobie Porsche lub Ferrari jak chce (stać go na mandat 1400€), lub po prostu z "CD" w elipsie. Dyplomacie wolno wszystko. Ludzie przestrzegają tutaj praw drogowych tylko ze względu na bardzo wysokie kary, nic więcej.
W Austrii też jest mnóstwo turków i jugoli, nawet polaków jest wielu. Oni wszyscy mają dostęp do broni długiej na zasadach takich samych, jak Austriacy.
Tutaj też się znajdą idioci, mam kilka salonów samochodowych w okolicy, wczoraj wieczorem było włamanie, widziałem z okna. Zanim zdążyłem dwa razy zaciągnąć się papierosem była już na miejscu policja w czarnym nieoznakowanym bmw. Po kilku następnych machach przyjechał kolejny radiowóz, tym razem oznakowany.
Policja działa tutaj lepiej, mimo tego przestępstwa się zdarzają.

W Polsce problem polega na tym, że większość przestępców używa broni nielegalnej (co za problem taką zdobyć?), a przestrzegający prawa i płacący podatki obywatel nie ma się czym bronić, ponieważ praworządny obywatel prawa nie złamie i nie kupi sobie broni nielegalnej, tak jak przestępca.

Jeszcze co do mentalności, w Jemenie przypadają 4 morderstwa na 100 000 obywateli i 54 300 sztuk broni palnej w rękach cywilnych na 100 000 obywateli.
Na Litwie przypada 9 morderstw na 100 000, a zaledwie 7000 sztuk broni na 100 000 obywateli. A przecież to europejczycy w końcu...

Użytkownik lambo edytował ten post 23.08.2011 - 23:23

 • 0

#1018

Striker
 • Postów: 578
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

lambo właśnie sam potwierdziłeś moją tezę, że Polacy nie dorośli do broni palnej. W Austrii policja przyjechała natychmiast. W Polsce policja przyjedzie po godzinie. Jeśli w Polsce broniąc się zabijesz atakującego trafiasz na ławę oskarżonych i idziesz do kryminału. Tutaj najpierw trzeba zacząć od podstaw zanim się komuś da broń bo do gangstera, który posiada bron nielegalnie i tak nie wyciągniesz broni bo on będzie w stanie Cię zabić, a jeśli nawet się rozejdziecie to potem się zemści. Posiadanie broni nie czyni z nikogo komandosa. Broń natomiast najczęściej słuzy do samobójstw.

Jeśli chodzi o ilość morderstw w Polsce to te 1200 wygląda marnie w stosunku do 5000 ofiar śmiertelnych na naszych drogach.

Edit: W Jemenie karą za m.in. morderstwo jest publiczna egzekucja przez rozstrzelanie.

edit Yawgmoth
Przykładaj więcej uwagi do ortografii.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 24.08.2011 - 12:25

 • 1

#1019

lambo
 • Postów: 231
 • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Striker, policja podjechała w 5 minut (nawet mniej). Nawet gdyby podjechała w 2, to by mogła najwyżej wezwać do mnie pogotowie, gdybym był bezbronny. Poza tym w salonie zapewne były alarmy, ja w domu nie mam alarmu połączonego z policją.
W Polsce przepisy o obronie koniecznej się zmieniły i nie może zostać ukarany ktoś, kim kierowały strach lub uczucie wstrząśnienia chyba, także jest już ok, tylko nie ma się czym bronić.
Uważam że nie strzelam gorzej od przeciętnego przestępcy, a sportowiec ćwiczący strzelanie dynamiczne potrafi wyjąć z kabury i ostrzelać kilka celów w kilka sekund.
W Austrii sporo jest nietykalnych i oni owszem, jeżdżą na drogach po 170, 200, 250... jak im się podoba, a przecież nie są to nadludzie. Powtarzam, Austriacy nie są święci.

P.S. Nie mam nic przeciwko takiej karze za morderstwo.

Użytkownik lambo edytował ten post 24.08.2011 - 00:06

 • 0

#1020

Shi

  關帝

 • Postów: 994
 • Tematów: 39
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak lemingowe podejście do tematu :| .

Powiedz mi Striker, jak masz zamiar bronić się przed napastnikiem ? Bez manipulacji, danych, statystyk i innych pierdół.

Pal licho Ciebie, boś facet - jak ma się bronić przed napastnikiem Twoja luba ?

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 24.08.2011 - 12:44

 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u