Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Please log in to reply
1307 replies to this topic

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak w temacie, zapraszam do dyskusji na ten temat.
  • 0

#2

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy to dobry pomysł tylu psychopatów chodzi po tym świecie to jest bradzo niebezpieczne
  • -2

#3

Kicia.
  • Postów: 41
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A kto jest na tyle kompetentny, że będzie w stanie stwierdzić, czy ten miły, elegancki pan, wzorowy obywatel, nie wymorduje zaraz po zdobyciu broni pół miasta?
  • 0

#4

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Stanowczo nie. Tłumaczyć chyba nie trzeba. :)
  • -3

#5 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

A w sytuacji gdybyś stanął oko w oko z takim psychopatą i zobaczybys że ona ma w reku coś niebezpiecznego zaóżmy że duży nóż. Wolałbyś wtedy mieć przy sobie pistolet, czy raczej nic.

Chodzi mi o to, żeby w normalnym demokratycznym kraju, każdy prawy obywatel, mógł się obronić realnie a nie pośmiertnie domagać się zadośćuczynienia zza grobu :) .

Ale chętnie widzę tu każdy głos zarówno za jak i przeciw. A jeszcze do tego jak komuś się zechce napisac krótkie umotywowanie swojego poglądu będzie ok.
  • 0

#6

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A gdyby ten psychopata miał w ręku pistolet? Wtedy i tak nie miałbyś nic do powiedzenia.

Przed nożem da się obronić. Nie potrafisz? To nie znaczy, że z tego powodu miałbyś dostać spluwę do ręki. Liczba morderstw na pewno by wzrosła, a nie zmalała.
  • 0

#7

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie wiem czy to dobry pomysł tylu psychopatów chodzi po tym świecie to jest bradzo niebezpieczne


Jestem całkowicie za, oczywiście po drobiazgowych badaniach psychiatrycznych czy dany osobnik może posiadać broń palną. Właśnie dla tego że wielu psychopatów i przestępców ma dostęp do broni powinniśmy mieć prawo do obrony swojego życia i mienia. Postawcie się w sytuacji włamywacza który planuje włamać się do Waszego mieszkania nie mając pewności czy posiadacie broń palną. Lecz jako były żołnierz zawodowy ostrzegam.....broń palną powinny posiadać tylko i wyłącznie osoby zrównoważone psychicznie które potrafią zrozumieć obronę konieczną oraz skutki jej przekroczenia.
  • 1



#8 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

A kto jest na tyle kompetentny, że będzie w stanie stwierdzić, czy ten miły, elegancki pan, wzorowy obywatel, nie wymorduje zaraz po zdobyciu broni pół miasta?


Kompetentny w tych kwestiach jest zawsze psycholog. Istnieją metody i testy mogace wykazać że taka osoba daje lub nie daje rękojmi poprawnego zachowania. A 100% gwarancji nikt nigdy i na nic Ci nie da - prawda??? Ufasz wszystkim, we wszystko i w całości???

Stanowczo nie. Tłumaczyć chyba nie trzeba.


A dlaczego nie??? Chetnie poznam Twoją motywację. Zawsze dyskusja to dyskusja a każdy pogląd może być budujący.
  • 0

#9

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

po za tym broń palna służy raczej do zabijania a nie do obrony ja bardziej polecam kurs samoobrony albo wogóle się na jakieś sztuki walki zapiście ja chodzę na kick-boxing
  • -2

#10 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

A gdyby ten psychopata miał w ręku pistolet? Wtedy i tak nie miałbyś nic do powiedzenia.

Przed nożem da się obronić. Nie potrafisz? To nie znaczy, że z tego powodu miałbyś dostać spluwę do ręki. Liczba morderstw na pewno by wzrosła, a nie zmalała.


Co do pierwszej części to kwestie odgrywa tu pewnego rodzaju rutyna, przygotowanie i trening. Nigdy nie mamy pewności że stając oko w oko ze zbirem mającym nóż a my broń palną nie zginiemy. Wprawa w posługiwaniu się nożem może spowodwać że gośc mający do dyspozycji broń palną i tak oberwie.

Co do drugiej kwesti to jak Twój poglad ma się do tego że w Wielkiej Brytani jest całkowity zakaz posiadania broni palnej krótkiej, a i tak nielegalnie mozna ją zdobyć. Mało tego wprowadzony tam zakaz spowodował wzrost przestępstw i to tych najbardziej brutalnych.
  • 0

#11

koreek.
  • Postów: 43
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem zezwolenie na broń powinny dostac osoby, które zostana skrupulatnie przebadane psychologicznie i odpowiednio przeszkolone w celu umiejetności określenia sytuacji w której ma wyciągnąć broń czy obronic sie bz użycia broni.

i tak jak wyzej napisał sharwood123, sporty walki dobra sprawa, zwiększają twoją pewność siebie i sprawność fizyczną która napewno o wiele bardziej umożliwia obronę ;)
  • 0

#12

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak jak napisał sharwood123 broń służy raczej do zabijania. Testy psychologiczne? Dajcie spokój. Każdy inteligentny człowiek może się z nich pośmiać. Mógłbym się tam udać i na pewno uznaliby, że jestem normalny i broń mógłbym mieć. Na drugi dzień mógłbym zamordować kilku ludzi, żaden problem. Sztuka manipulacji. Głupi, nie myślący psychole nie są w tym przypadku największym problemem. Problem są myślący mordercy, którzy zabijają w konkretnych celach, a nie zabijając z szału itd. Hmmm, trochę źle się wyraziłem. Mam na myśli ludzi normalnych którzy gdyby mieli łatwy dostęp do broni byliby w stanie zabić.

Są inne sposoby samoobrony, sztuki walki itd. Oczywiście nie każdy się do tego nadaje. Dla tego mamy coś takiego jak paralizatory. Takie cudeńko dostaniesz za 200zł, a na takiego gościa z nożem starczy.
  • 0

#13 Gość_Kukhuri Sirupate

Gość_Kukhuri Sirupate.
  • Tematów: 0

Napisano

po za tym broń palna służy raczej do zabijania a nie do obrony ja bardziej polecam kurs samoobrony albo wogóle się na jakieś sztuki walki zapiście ja chodzę na kick-boxing



A KravMaga do czego słuzy???

A rzeczownik "BROŃ" wychodząc od czasownika "BRONIĆ" - nazywamy ten przedmiot bo słuzy do zabijania czy do obrony. Czy sam przedmiot powoduje ze on zabija czy raczej jego uzytkownik. Czy kierowca pojazdu jadąc drogą powodując wypadek po trzeźwemu gdzie są ofiary chciał tego??? a czy ten sam kierowca jadąc po pijaku powodując wypadek chciał tego??? Nie tylko że ten pierwszy miał pecha mimo że był dobrym kierowcą, ale ten drugi był nieodpowiedzialny bo posługiwał się samochodem, bądź co bądź niebezpiecznym urządzeniem i zabił niewinne osoby. Czy z tego powodu zabieramy ludziom wolność i prawo do posiadania samochodu, mimo że w skali roku ginie cała armia ludzi niewinnych, przypadkowych ograniczamy mozliwości posiadania i uzywania samochodów. Nie??? Dlaczego??? Zabrońmy tego, przeciez tylu ludzi ginie, tyle tragedii. A ile osób w tym roku zgineło procentowo do ilości posiadaczy broni od strzałów czy to przypadkowych czy zamierzonych???
  • 0

#14

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ! "Jeśli ma się broń, trzeba jej użyć". A z racji na nastajace "przyglupie" pokolenie wole nie widzie moich kumpli ze spluwa w kieszeni :)
  • 0

#15

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę negatywne nastawienie do posiadania broni palnej, lecz muszę Wam powiedzieć że wielu policjantów i żołnierzy zawodowych (oraz inne służby) takową broń noszą na codzień po pracy i po prymitywnych badaniach specjalistów raczej jej nie nadużywają. Sam takową posiadam i wykorzystuję tylko i wyłącznie na strzelnicy sportowej. I możecie mi zaufać.....w krytycznych sytuacjach (miałem takie dwie w ciągu 5-ciu lat) dla kilku podrostków w wieku 18 lub 20 lat nafaszerowanych browarami wystarczy tylko pokazać że jesteś uzbrojony. Od tego momentu brawura i podchmielenie całkowicie mijają, możesz z nimi zrobić wszystko.

Broń palną należy traktować jak swoisty rytuał, są określone zasady przechowywania, oraz czyszczenia.

Zapomniałem dodać...dostęp do broni palnej miałem już w wieku 18 lat :mrgreen:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych