Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprowadzenie na planetę NEA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pan Domała przebywał w zakładzie psychiatrycznym. Zdiagnozowano u niego schorzenie, (o ile się nie mylę, była to psychoza na tle UFO).
  • 0

#17

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli powyższy post jest oparty na faktach rzeczywistych,to jest to bardzo dobra puenta do tego tematu ;)

Większych bzdur nie czytałem już od dawna.
  • 0



#18

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma "faktów nierzeczywistych". Jezeli coś nie miało miejsca, nie jest już faktem...

Dosyć dokładnie prześledziłem tę historię i kwestia przebywania w zakładzie psychiatrycznym jak i zdiagnozowane przez psychiatrów schorzenie nie były przez pana Domałę ukrywane.
Pan Domała nie był kłamcą. Według medycyny był po prostu chorym człowiekiem, który głęboko wierzył w to, co mówi.
  • 0

#19

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dosyć dokładnie prześledziłem tę historię i kwestia przebywania w zakładzie psychiatrycznym jak i zdiagnozowane przez psychiatrów schorzenie nie były przez pana Domałę ukrywane.
Pan Domała nie był kłamcą. Według medycyny był po prostu chorym człowiekiem, który głęboko wierzył w to, co mówi.


Najbardziej nie lubie psychiatrow. Stawiaja oni diagnozy ogolnikowe na podstawie wlasnych obserwacji i jakichs glupich teorii w dodatku czuja sie pewni swojego zdania :grr: . Czyli wg medycyny latwiej jest powiedziec ze czlowiek jest chory bo nikt nie moze udowodnic istnienia innych cywilizacji, a jezeli tak to ich w ogole nie ma.
  • 0

#20

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dosyć dokładnie prześledziłem tę historię i kwestia przebywania w zakładzie psychiatrycznym jak i zdiagnozowane przez psychiatrów schorzenie nie były przez pana Domałę ukrywane.
Pan Domała nie był kłamcą. Według medycyny był po prostu chorym człowiekiem, który głęboko wierzył w to, co mówi.


Najbardziej nie lubie psychiatrow. Stawiaja oni diagnozy ogolnikowe na podstawie wlasnych obserwacji i jakichs glupich teorii w dodatku czuja sie pewni swojego zdania :grr: . Czyli wg medycyny latwiej jest powiedziec ze czlowiek jest chory bo nikt nie moze udowodnic istnienia innych cywilizacji, a jezeli tak to ich w ogole nie ma.


Psychiatrzy nie stawiają diagnoz na podstawie "głupich teorii". Psychiatrzy nie wypowiadają się na temat istnienia obcych cywilizacji, tylko na temat kondycji umysłowej pacjenta. O ile mnie pamięc nie myli, badano pod tym kątem także pana Wolskiego z Emilcina. W jego wypadku stwierdzono, że nie ma objawów chorobowych.
  • 0

#21

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Psychiatrzy nie stawiają diagnoz na podstawie "głupich teorii".

Tak tylko ze ta teoria wynika z "obserwacji" zachowania, a nie badaniu tego co czuje/doswiadcza/mysli osoba badana. Moga byc dwie rozne osoby ktore beda sie zachowywac tak samo ale beda "czuc" zupelnie inne rzeczy. Np. jeden bedzie robil komos krzywde, bo jemu sie tak chce i bedzie udawal ze nie nawidzi calego swiata (tak ze psychologowie dadza sie nabrac), a drugi bedzie to robil "naprawde" - mniej wiecej o to chodzi.

A mozna wiedziec cos wiecej na temat schorzen tego domaly?
  • 0

#22

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Psychiatria jest nauką dysponujaca metodologią badawczą i odpowiednimi narzedziami do diagnozowania pacjentów. Problem polega na tym, że przeciętny człowiek nie ma bladego pojęcia, jak przebiega diagnoza schorzeń psychicznych. Dlatego też moze się wydawać, że jest to szarlataneria.

Jeżeli chodzi o pana Domałę, to znalazłem tę informację w jednym miejscu w sieci, o ile dobrze pamiętam, był to fragment napisany przez niego samego.

Oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić, czy był on na jakiejś planecie poza Ziemią czy nie. Mnie osobiscie ta historia kompletnie nie przekonuje i mam prawo w nią nie wierzyć. Ktoś inny może wyciągnąć z tej sprawy zupełnie inne wnioski. Jednak pobyt w szpitalu psychiatrycznym jest niewatpliwie ważnym elementem w tej całej sprawie, którego nie powinno się pomijać. Można jednak założyć, że pan Domała został uprowadzony, a schorzenie o którym on sam pisze, było własnie skutkiem uprowadzenia. Ja jednak uważam, że uprowadzony nie został, a historie, które opowiadał były skutkiem choroby.
  • 0

#23

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Psychiatria jest nauką dysponujaca metodologią badawczą i odpowiednimi narzedziami do diagnozowania pacjentów. Problem polega na tym, że przeciętny człowiek nie ma bladego pojęcia, jak przebiega diagnoza schorzeń psychicznych. Dlatego też moze się wydawać, że jest to szarlataneria.


Dobrze niech tak bedzie i moze rzeczywiscie do "wiekszosci" ludzi sie sprawdza. Ale ja pozostaje przy stwierdzeniu, ze "sa takie osoby ktore potrafia nie tylko dobrze klamac ale takze udawac kogos innego przez wiele lat, i nawet wykrywacz klamstw i inne urzadzenia i zadna metodologia badawcza tu nie pomoze".

Oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić, czy był on na jakiejś planecie poza Ziemią czy nie. Mnie osobiscie ta historia kompletnie nie przekonuje i mam prawo w nią nie wierzyć. Ktoś inny może wyciągnąć z tej sprawy zupełnie inne wnioski. Jednak pobyt w szpitalu psychiatrycznym jest niewatpliwie ważnym elementem w tej całej sprawie, którego nie powinno się pomijać. Można jednak założyć, że pan Domała został uprowadzony, a schorzenie o którym on sam pisze, było własnie skutkiem uprowadzenia. Ja jednak uważam, że uprowadzony nie został, a historie, które opowiadał były skutkiem choroby.


A ja wierze, ze porwania sa prawdziwe (oczywiscie nie wszystkie), ale takze nie jestem w stanie stwierdzic czy Domala byl na innej planecie czy nie. Chociaz wydaje mi sie to pradopodobne, bo skad niby mialby posiadac takie informacje dotyczace technologii i jakis gwiazd. Moze to wydaje sie smieszne te czarne swiatlo, komora oscylacyjna, ale cos w tym jest i zaloze sie ze dzisiejsza wiedza fizyczna potrafi choc w czesci wytlumaczyc te zjawiska.
  • 0

#24

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze niech tak bedzie i moze rzeczywiscie do "wiekszosci" ludzi sie sprawdza. Ale ja pozostaje przy stwierdzeniu, ze "sa takie osoby ktore potrafia nie tylko dobrze klamac ale takze udawac kogos innego przez wiele lat, i nawet wykrywacz klamstw i inne urzadzenia i zadna metodologia badawcza tu nie pomoze".

A ja wierze, ze porwania sa prawdziwe (oczywiscie nie wszystkie), ale takze nie jestem w stanie stwierdzic czy Domala byl na innej planecie czy nie. Chociaz wydaje mi sie to pradopodobne, bo skad niby mialby posiadac takie informacje dotyczace technologii i jakis gwiazd. Moze to wydaje sie smieszne te czarne swiatlo, komora oscylacyjna, ale cos w tym jest i zaloze sie ze dzisiejsza wiedza fizyczna potrafi choc w czesci wytlumaczyc te zjawiska.


Oczywiście, że sa osoby, które wiele lat kłamią, prowadzą podwójne zycie, itd.
Ja jednak nigdy nie nazwałem i nie nazwę p. Domały "kłamcą". Uważam, ze mówił prawdę. To znaczy - był człowiekiem chorym i mówił to, w co wierzył, że mu się przytrafiło. nie oszukiwał nikogo z premedytacją. Po prostu - głęboko wierzył, że to go spotkało i o tym opowiadał.

Ale niby jakie informacje o technologiach miał pan Domała? W "Star Treku" Spock "skanował" ludzi i obcych skanerem, który w rzeczywistości był miniaturową posrebrzaną solniczką za dwa dolce. Czy to jest nowa technologia? A gdybym ja napisał, że obcy mnie włożyli do półprzezroczystej komory zmieniającej barwy i poczułem na ciele lekkie mrowienie, a potem ci sami obcy stwierdziliby, że właśnie wyleczyli mi reumatyzm /o którym dotad nie miałem pojęcia/, to byłaby nowa technologia?
Zastosowanie jakiejś technologii powinno nieść za sobą skutki fizyczne, a nie tylko werbalne.
Pan Domała narysował na kartce kilka kropek i kółek i stwierdził, że to sa obce gwiazdozbiory. Każdy z nas jest w stanie narysowac kilka kółek i połaczyć je kreskami. I zapewne na mapie nieba znajdą się przypominające je układy. Skoro kosmici tak dobrze znali Ziemię, czemu nie przedstawili Domale mapy nieba, jakie widać z Ziemi? Mogli mu narysować gwiazdozbiór Wolarza, jaki widzimy my, Ziemianie i powiedzieć: "Jesteśmy tu". Zamiast tego, pan Domała przywiózł na ziemię kilka kółek połączonych kreskami. To tak, jakbym ja narysował dwie przecinające się linie pod kątem 38 stopni i powiedział, że to skrzyżowanie drogi, przy którym ukryto skarb. Na pewno gdzieś w Polsce są drogi krzyżujące się pod takim kątem. Czy to dowód, że mowiłem prawdę?
  • 0

#25

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Super, ale temat nie tyczy się psychiatrii, tylko uprowadzenia Pana Domały.
  • 0



#26

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale niby jakie informacje o technologiach miał pan Domała? W "Star Treku" Spock "skanował" ludzi i obcych skanerem, który w rzeczywistości był miniaturową posrebrzaną solniczką za dwa dolce. Czy to jest nowa technologia?


Ja bym sie nie zdziwil gdyby za 10 lat, a moze i wczesniej na porzadku dziennym byloby uzywania takiego skanera ktory skanuje polozenie atomow i i ch stan kwantowy z dokladnoscia do 1 nm.

Super, ale temat nie tyczy się psychiatrii, tylko uprowadzenia Pana Domały.


No to pora wracac do tematu :)

Moim zdaniem te porwanie pana Domaly, jezeli tak to mozna nazwac , nie ma na celu "udowodnieniu" nam czy to bylo prawdziwe czy nie, tylko pokazaniu lub przypomnieniu "nam", ze istnieje cos takiego jak wysoko rozwineta cywilizacja od nas, i ze nasza technologia i wiedza jeszcze nie osiagnela maksimum.
  • 0

#27

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat nie dotyczy uprowadzenia pana Domały, ale ewentualnego uprowadzenia pana Domały.
Dla mnie informacja o jego chorobie jest bardzo istotna, wręcz fundamentalna.
Ja wiem, że na tym forum bycie sceptykiem w niektórych kwestiach jest passé, ale nie mam zamiaru zmieniac swoich poglądów.
Zwolennicy ufo uznają wyniki badania przez lekarzy p. Wolskiego za argument przemawiajacy za prawdziwością zdarzenia w Emilcinie. Opinia lekarzy w sprawie p. Domały jest krańcowo inna - dlatego należy ją przemilczeć i zamieść pod dywan?
P. Domała był głęboko doswiadczonym przez los i życie człowiekiem. Bardzo poruszyła mnie jego historia w zwykłym, ludzkim aspekcie. Ale to wcale nie znaczy, że muszę wierzyć od razu w to, co mówił.
  • 0

#28

Spawn.
  • Postów: 82
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jets tak że idziesz ulicą wspomnisz ze wierzysz w UFO i przechodzący obok psychiatra dzwoni do szpitala żeby Cie zamknąc bo jestes świr.
Jesli masz solidną fobie, sprawdzasz X razy niebo w nocy zanim usniesz itd. no to jednak coś nie jest wporządku.
To że psychiatra nie potrafi nie-udowodnić istnienia wróżek z którymi pacjent rozmawia to niby co to oznacza?
  • 0

#29

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale niby jakie informacje o technologiach miał pan Domała? W "Star Treku" Spock "skanował" ludzi i obcych skanerem, który w rzeczywistości był miniaturową posrebrzaną solniczką za dwa dolce. Czy to jest nowa technologia?

Ja bym sie nie zdziwil gdyby za 10 lat, a moze i wczesniej na porzadku dziennym byloby uzywania takiego skanera ktory skanuje polozenie atomow i i ch stan kwantowy z dokladnoscia do 1 nm.


Nie rozmawiamy o tym, co może być za dziesięć lat, tylko o tym, że daleka droga od opowieści, do uznania czegoś za efekt nowej i w dodatku nie pochodzącej z Ziemi technologii.
Wystarczy poczytać książki s-f. W każdej z nich są setki nowych "technologii".
Czym opisy Lema różnią się od opisów p. Domały? Dwoma rzeczami: Lem był lepszym pisarzem i nigdy nie twierdził, że opisuje prawdę.
  • 0

#30

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie rozmawiamy o tym, co może być za dziesięć lat, tylko o tym, że daleka droga od opowieści, do uznania czegoś za efekt nowej i w dodatku nie pochodzącej z Ziemi technologii.
Wystarczy poczytać książki s-f. W każdej z nich są setki nowych "technologii".


J. Verne w swojej opowiesci (nie pamietam dokladnie w jakiej) pisal, ze za 200 lat bedziemy mieli bezprzewodowe telefony. Ludzie tamtych czasow pewnie pukali sie w czolo i uwazali to za zwykla bajke. Jednak prawda przychodzi szybko i boli. Jezeli czegos nie mozemy zrozumiec to nie musimy tego odrazu zaprzeczac, a co dopiero wkladac w bajki.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych