Skocz do zawartości


Dowód na to że giganci chadzali po Ziemii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Po angielsku i po polsku z forum NPN.
pozdrawiam
  • 0

#2

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po angielsku i po polsku z forum NPN.
pozdrawiam


i gdzie ten dowod ?
tekst po angielsku - jeszcze takiej dowolnosci w dobieraniu informacji, "faktów" i interpretacji nie widzialem
GIANT SUMERIAN KING - dżizas ; ]
Przedstawianie krola jako postaci wiekszej od poddanych ma byc dowodem na istnienie gigantów ?

zapomnial ten Pan wspomniec o skamienialym gigancie, ktory okazal sie ... (jakzeby inaczej) falsyfikatem ;]

Radku - dawaj dalej ; ]
  • 3

#3 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie przesadzasz aby trochę?? Tam nie ma zdjęc konkretnie "tego" falsyfikatu. Poczytaj dokładnie co jest tam napisane. Niektóre rzeczy są ciekawe, chocby te głazy pionowe.

P.S: ja zaobserwowałem, to latasz z tematu na temat i strzelasz ironią na lewo i prawo. Kompleksy leczysz? W szkole Cię biją? Nie wiem ; ]
  • -1

#4 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Proszę wziąć do ręki 30 kg młotek i popracować z pół godzinki :mrgreen:
Znaleziono ich 2500, co pozwala wysnuć wniosek że nie byl to jeden pięcio-osobowy młotek do zadań specjalnych.
Pozdrawiam
  • 0

#5

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie przesadzasz aby trochę?? Tam nie ma zdjęc konkretnie "tego" falsyfikatu. Poczytaj dokładnie co jest tam napisane. Niektóre rzeczy są ciekawe, chocby te głazy pionowe.


dzięki, że przyznaleś mi rację ; ] - na tym polega wybiórczość w dobieraniu faktów (choć akurat z tego jesteś znanym ; ] )

P.S: ja zaobserwowałem, to latasz z tematu na temat i strzelasz ironią na lewo i prawo. Kompleksy leczysz? W szkole Cię biją? Nie wiem ; ]


P.S. ja zaobserwowałe, to z latasz z tematu na temat i strzelasz fantastycznymi teoriami. Kompleksy leczysz? W szkole kolegów nie masz? Nie wiem ; ]

<tak też można>

Proszę wziąć do ręki 30 kg młotek i popracować z pół godzinki
Znaleziono ich 2500, co pozwala wysnuć wniosek że nie byl to jeden pięcio-osobowy młotek do zadań specjalnych.
Pozdrawiam


piramida - ufo
stonehange - ufo
przerosniete mlotki - ufo/giganty (ironia)
itd itp

nie twierdze ze UFO nie ma, nie mowie ze nie istnieja obce cywilizacje, ale doprawdy opanujcie sie
moze po prostu nie doceniacie "ludzi" ; ]
  • 1

#6 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

dzięki, że przyznaleś mi rację ; ] - na tym polega wybiórczość w dobieraniu faktów (choć akurat z tego jesteś znanym ; ] )


Co najwyżej moje gapiostwo. Nie zmienia to jednak faktu, że na podstawie, jednego, fałszywego, zdjęcia jesteś wstanie określic co jest faktem a co nie.

P.S. ja zaobserwowałe, to z latasz z tematu na temat i strzelasz fantastycznymi teoriami. Kompleksy leczysz? W szkole kolegów nie masz? Nie wiem ; ]


Już dawno jestem po szkołach.

Z tego co mi wiadomo nie klasyfikuje się ludzi na gorszych tylko dlatego, że nie odrzucają wszystkich "fantastycznych" teorii.


nie twierdze ze UFO nie ma, nie mowie ze nie istnieja obce cywilizacje, ale doprawdy opanujcie sie
moze po prostu nie doceniacie "ludzi" ; ]



Zadam Ci jedno pytanie. Odpowiedz proszę.

Trzymałeś kiedykolwiek w ręku młot ważący 30 kg??
  • 0

#7

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co najwyżej moje gapiostwo. Nie zmienia to jednak faktu, że na podstawie, jednego, fałszywego, zdjęcia jesteś wstanie określic co jest faktem a co nie.

Już dawno jestem po szkołach.

Z tego co mi wiadomo nie klasyfikuje się ludzi na gorszych tylko dlatego, że nie odrzucają wszystkich "fantastycznych" teorii.

Zadam Ci jedno pytanie. Odpowiedz proszę.

Trzymałeś kiedykolwiek w ręku młot ważący 30 kg??


a) na podstawie tych zdjęć moge napisać że tunele wydrążyły zmutowane dinozaury o IQ dwukrotnie przewyzszajacym ludzi - nawet szcztki tych gigantow do tej pory niekiedy znajdowane sa na ziemii

b) a co mnie obchodzi czy jestes po szkolach ?
odbilem pileczke ... bo tak sie sklada ze tez jestem "po" nawet po studiach...

c) czy ja powiedzialem ze jestes gorszy ? smieje sie z ludzi ktorzy widzac jedno - dopowiadaja sobie drugie. Twoja wyobraznia nie pozwala przyjac ze nie jest tak jak myslisz...

d) nie nie trzymalem i co w zwiazku z tym ? aczkolwiek znam takich co trzymali narzędzia o podobnej wadze...
predzej uwierze w 2500 tysiaca karków kopiacych tunel niz poskladana do kupy historyjke o gigantach ktore wyparowaly ... zapomniales dopisac o nibru, atlantydzie, plaskiej ziemii, czy innych podobnych. Dystans to nie sceptycyzm.
  • 0

#8 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

odp. a) I widzisz? Kolejny raz pokazałeś, że wolisz ironizowac zamiast normalnie porozmawiac.

odp. b) odbijasz piłeczkę... przecież jesteś na poziomie, więc jak to jest?

odp. c) Moja wyobraźnia nie zamyka mi oczu na to, co jest rzeczywiste. Dalej nie rozumiesz, że ONA nie zamyka mi oczu na inne wyjaśnienia. Wiesz dlaczego? Historia starożytna, tak bardzo ignorowana przez świat nauki, jest idealnym przykładem na to, że jest zbyt dużo zbieżności faktów wszystkich kultur starożytnych na ziemi. Dla Ciebie jednak to nie jest argument.

odp. d) odpowiedz mi teraz. Jakie to były narzędzia?? Bo wiesz, są narzędzia i narzędzia. Nie wszystkie są współmierne do zagadnienia - MLOT 30kg. Myślę, że nawet Pudzianowski po 5 minutach uderzania takim młotem padłby ze zmęczenia. Tych młotów znaleziono 2500. Kiedyś nie było sprzętu, który rozwinąłby muskulaturę, jak w obecnych czasach. Tylu karków by się nie znalazło w jednej osadzie. Ludzie np. w średniowieczu byli niscy, mniej ważyli. Nikt nie podołałby tak ciężkiej pracy w kamieniołomach z tak ciężkim narzędziem, które waży 30kg.

P.S: dementuję. Nibiru nie wykluczam, ale nie dam sobie głowę uciąc za jej istnienie.

Atlantyda - nie wykluczam.

Płaska ziemia - bzdura.
  • 0

#9

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odp. a) I widzisz? Kolejny raz pokazałeś, że wolisz ironizowac zamiast normalnie porozmawiac.

odp. b) odbijasz piłeczkę... przecież jesteś na poziomie, więc jak to jest?

odp. c) Moja wyobraźnia nie zamyka mi oczu na to, co jest rzeczywiste. Dalej nie rozumiesz, że ONA nie zamyka mi oczu na inne wyjaśnienia. Wiesz dlaczego? Historia starożytna, tak bardzo ignorowana przez świat nauki, jest idealnym przykładem na to, że jest zbyt dużo zbieżności faktów wszystkich kultur starożytnych na ziemi. Dla Ciebie jednak to nie jest argument.

odp. d) odpowiedz mi teraz. Jakie to były narzędzia?? Bo wiesz, są narzędzia i narzędzia. Nie wszystkie są współmierne do zagadnienia - MLOT 30kg. Myślę, że nawet Pudzianowski po 5 minutach uderzania takim młotem padłby ze zmęczenia. Tych młotów znaleziono 2500. Kiedyś nie było sprzętu, który rozwinąłby muskulaturę, jak w obecnych czasach. Tylu karków by się nie znalazło w jednej osadzie. Ludzie np. w średniowieczu byli niscy, mniej ważyli. Nikt nie podołałby tak ciężkiej pracy w kamieniołomach z tak ciężkim narzędziem, które waży 30kg.

P.S: dementuję. Nibiru nie wykluczam, ale nie dam sobie głowę uciąc za jej istnienie.

Atlantyda - nie wykluczam.

Płaska ziemia - bzdura.


1) troszeczke sie zgubilem, Ty mozesz mowic ze tunele drazyly Giganty, ja nie moge powiedziec ze zrobily to Krasnale, Dinozaury itp.

2) znow nie rozumiem, nie znajac mnie - przypisales mi kolegow z klasy (tego dotyczylo odbijanie pileczki)
Moj poziom tyczyl chwalenia sie swoimi zyciowymi osiagnieciami, znam madrych bez szkoly i glupich po szkolach. Nie mam zamiaru sie licytowac kto jakie studia skonczyl, ile mial lat, ile tomikow napisal - bo dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia - jak widze dla Ciebie ma...

3) To powiedz mi czemu Twoja wyobraznia pozwala Ci mowic ze Teoria Płaskiej Ziemii jest bzdurą, a nie dopuszcza negowac (np. mi) Twoich teorii o Gigantach?

4) widocznie nie doceniasz ludzi, a co wiecej takie interpretowanie faktow (przerosniety mlot - musialy istniec giganty) jest najzwyklejszym naduzyciem.
  • 0

#10

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

hmm no tak, ale wystarczyłoby sięgnąć do niedawnej historii oręża średniowicza, i sprawdzić jakie miecze tarcze wraz ze zbroją dźwigali rycerze. Ot wystarczczy jakieś zamczysko gdzie znajdziemy eksponaty broni średniowiecznej. A nie powiesz że Sobieski czy Chrobry to mutanci...owszem rosłe chłopy no ale bez jaj Panowie. Zresztą wysatrczy spojrzeć na naszych dymków pudzianów etc. Tudzież na kowali, przecież tęgie młoty targają. Ludzie kiedyś orkę bez wołu (biedne gospodarstwa) za pomocą siebie wykonywali (jedna z osób służyła jako wołu). Nie doceniacie ludzkości. Piramidy to wytwór ludzkich rąk. A geniusz budowli renesasowych??? Przecież dźwigu nie było, komputerów nie było, a sklepienia które budowali to arcydzieła architerktury, zarówno wizualnej jak i inżynieryjnej. A cały starożytny Rzym? Cała kultura grecka? Obecnie ludzie są głupsi niż byli, ale czasem w historii świata pod pewnymi względami mieli swoje pięć minut.
  • 1

#11

koreek.
  • Postów: 43
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak propo tego oręża średniowiecznego rycerza to najcięższy miecz ważył ponoć do 5 kg -> tak powiedział wujek google :)
i musze przyznać ze po kilkunastu minutach machania takim żelastwem mozna paść jak kawka :P
a co dopiero takim młotem 30 kg :omfg:
Moze Ludzie-Giganty to przesada, ale troche więksi niz współcześni i bardziej rozwinięci fizycznie tudzież psychicznie - czemu nie . :)
  • 0

#12

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wujek google też powiedział że miecze dwuręczne potrafiły ważyć i 9 kg ;) Ale kompletnie abstrahując od tego. Dziś są pieniądze jako wabik na samice, kiedyś trzeba było mieć nie lada tężyznę fizyczną żeby najlepszą samicę dorwać w posiadanie. Kiedyś troszkę inaczej to wyglądało. A czy my teraz nie mamy rosłych chłopów? Weźmy na ten przykład żniwa, ciężkie snopki (te sześciany nie walce) potrafią ważyć kilkanaśie kilogramów, i jakoś rolnicy potrafią je wrzucać na kilka metrów, kiedy są zwożone z pola. Więc bardziej rozwinięty lud jeszcze bardziej niż dziś ceniący fizyczność i przykładający do tego wagę = ...
  • 0

#13

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla równowagi polecam oficjalną stronę Great Orme Mines. Materiałów na niej jest sporo, a można się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy.
Na przykład tego, że z liczby 2500 znalezionych kamiennych młotów tylko kilka jest cięższych niż 25 kg, a przeważają narzędzia parokilogramowe. Albo tego, że znaleziono również 30 000 nrzędzi z kości i rogów, którymi posługiwano się znacznie częściej niż młotami.
Generalnie, jak to często bywa przy takich "sensacjach", im więcej obiektywnych materiałów, tym mniejsza wiarygodność autora doniesień o gigantach...
  • 0



#14 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

1) troszeczke sie zgubilem, Ty mozesz mowic ze tunele drazyly Giganty, ja nie moge powiedziec ze zrobily to Krasnale, Dinozaury itp.


Możesz :)

3) To powiedz mi czemu Twoja wyobraznia pozwala Ci mowic ze Teoria Płaskiej Ziemii jest bzdurą, a nie dopuszcza negowac (np. mi) Twoich teorii o Gigantach?


Ponieważ to są dwie różne rzeczy i nie można ich porównac. Samochód za horyzontem znika. Gigantów nie widzieliśmy, więc nie można zweryfikowac czy tacy byli, czy też nie.

4) widocznie nie doceniasz ludzi, a co wiecej takie interpretowanie faktow (przerosniety mlot - musialy istniec giganty) jest najzwyklejszym naduzyciem.


to zależy od innych czynników, jak odmienne czasy, wzrost ludzi i ich waga względem współczesnego człowieka, warunki pracy itd.

wujek google też powiedział że miecze dwuręczne potrafiły ważyć i 9 kg ;) Ale kompletnie abstrahując od tego. Dziś są pieniądze jako wabik na samice, kiedyś trzeba było mieć nie lada tężyznę fizyczną żeby najlepszą samicę dorwać w posiadanie. Kiedyś troszkę inaczej to wyglądało. A czy my teraz nie mamy rosłych chłopów? Weźmy na ten przykład żniwa, ciężkie snopki (te sześciany nie walce) potrafią ważyć kilkanaśie kilogramów, i jakoś rolnicy potrafią je wrzucać na kilka metrów, kiedy są zwożone z pola. Więc bardziej rozwinięty lud jeszcze bardziej niż dziś ceniący fizyczność i przykładający do tego wagę = ...


Zawisza Czarny siał postrach na polu bitwy ponieważ jedną ręką potrafił ściąc wroga wraz z koniem mieczem oburęcznym i to były pojedyncze osoby, które posiadały ogromną siłę fizyczną.
Zapomniałeś też dodac, że rycerze, którzy posiadali ciężkie zbroje itd. byli ubierani i wsadzani na konie poprzez pomoc swoich przydupasów. Bywało też tak, że gdy rycerz w tak ciężkiej zbroi przewrócił się na polu bitwy nie potrafił się podnieśc i ginął od miecza. Nie uważaliście w szkole, czy co? :)

BTW; apeluję o to, by nie porównywac ciężkich robót w kamieniołomach z przedmiotami dużo cięższymi, ponieważ to zupełnie różne sprawy i inne warunki. Osady kiedyś były dużo mnie liczne i mieszkało w nich po kilka, kilkanaście tysięcy ludzi, w tym większośc chłopi, chłopki itd. Zdecydowana ich większośc nie posiadała muskulatury. W tamtych czasach wytrenowanie wiązało się z kondycją fizyczną, związaną z ruchem i z bitwami i dotyczyła tylko rycerzy. Przecięty chłop umarłby z wysiłku trzymając 30kg młot.



Dla równowagi polecam oficjalną stronę Great Orme Mines. Materiałów na niej jest sporo, a można się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy.
Na przykład tego, że z liczby 2500 znalezionych kamiennych młotów tylko kilka jest cięższych niż 25 kg, a przeważają narzędzia parokilogramowe. Albo tego, że znaleziono również 30 000 nrzędzi z kości i rogów, którymi posługiwano się znacznie częściej niż młotami.
Generalnie, jak to często bywa przy takich "sensacjach", im więcej obiektywnych materiałów, tym mniejsza wiarygodność autora doniesień o gigantach...


I takie informacje są potrzebne. Dzięki nim można wykluczyc możliwośc działania "gigantów".
Co nie zmienia jednak faktu, że gdyby te 2500 młotów miało tą samą wagę, to myślenie o gigantach byłoby całkiem trafne, z uwagi na to jakie były kiedyś czasy, warunki pracy oraz warunki fizyczne zdecydowanej większości ludzi.
Wysoki chłop w tamtych czasach miał zaledwie 165 cm wzrostu. W obecnych czasach taki wzrost u faceta budzi śmiech. Nie umiem sobie wyobrazic kmiota, który trzyma 30 kg młot i penetruje kamieniołom od rana do wieczora :)
  • 0

#15

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj czepiacie sie o młotek 30kg...


Jednoręczne dla kowali są 10kg, a osobiscie pracowałem kiedyś 20kg wbijając pale podtrzymujące pomost. Fakt, cięzko było, ale nie powiem, zeby było to strasznie meczace. Cykl pracy jest inny, nikt tym wielkim młotem nie macha 30 razy na minute, 3 uderzenia i pal wbity.

Dlaczego przy jakichś pracach w kamieniołomie nie używać by 30kg? Postrzegacie to od razu (jak kolega wyzej), ze chłop macha 30 kg młotem od rana do wieczora. A skad wiadomo? Może uzywano go raz na godzinę, musząc mocno "łupnąć"?


Pozdrawiam serdecznie
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych