Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znowu to GOOGLE kombinuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że temat o cenzurowaniu zdjęć przez Google już był, ale przeglądałem Google Earth - przełączyłem na niebo i chciałem obejrzeć gwiazdę Syriusz.. a tam kurde PLAMA - żółta tandetna, niczym jak na MS Paint zrobiona i zasłania całą gwiazdę.. tylko tą jedną gwiazdę. Dlaczego?

Wszedłem w Google Sky gdzie są lepszej jakości zdjęcia.. i to samo Sirius zamalowany..

Sprawdźcie i oceńcie sami - dla mnie to jest bynajmniej dziwne.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#2

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A poszukaj na NASA World Wind. Nie wiem czy tam tez są zdjęcia gwiazd, na pewno jest księżyc i kilka planet.
  • 0

#3

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na necie ogólnie są zdjęcia tej gwiazdy - nawet na Wiki ale.. na "mapie" google nie. Nie dysponowali innym zdjęciem, a na tym coś się sfotografowało (np. przelot "czegoś" na tarczy gwiazdy) i musieli zasłonić?
No po coś to ktoś zamalował, ot tak żeby namnożyć spisków? chyba za poważny projekt aby tak się ktoś odważył wygłupiać, a zamalowanie zawsze znajdzie zwolenników "przypadków" - nie tylko spisków..
  • 0

#4

Skeleton.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie sprawdziłem wszystkie programy "teleskopów" i wszędzie jest to samo. Gwiazda zamalowana żółtym plackiem.
Zdjęcie z WWT

@b0mber0, nie można od razu zakładać, że ot coś przeleciało i musieli zamalować. Możliwe, że zdjęcia się nałożyły na siebie, błąd techniczny, albo retusz zrobiony specjalnie. Ciężko powiedzieć... Aczkolwiek sprawa ciekawa. ;)
  • 0

#5

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Retusz.. akurat na tej gwieździe, a na milionie innych nie.

Jakby chcieli z retuszować to mogliby to zrobić lepiej - przyjrzyjcie się że wszystkie zdjęcia na Google Sky są retuszowane! TAK - powiększcie maksymalnie i przejeźdźcie kawałek mapy dokładnie, a zobaczycie ślady po napisach - jakby podpisach danych fragmentów nieba (trochę cyfr i litery w odbiciu lustrzanym do tego) są one zamazane - niedokładnie ale o wiele bardziej estetycznie niż ta plama - no i widać co zamazywali. Najwidoczniej to co było na tle gwiazdy nie można było pozostawić widoczne, tylko zasłonić całkiem. Gdyby wykonali profesjonalny retusz z przeniesieniem światła z innej gwiazdy itp. gdyby ktoś zauważył to by pytali co takiego tam tak dokładnie ukryto, a gdy mamy taką niesubtelną plamę to jak ktoś zapyta co? to usłyszy że na pewno nic ważnego skoro tak od niechcenia to ukryto - pewnie jakiś błąd itp.
Jak pomyślicie nad tym to jest to logiczne.
  • 0

#6

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakiś błąd... ta jasne. Błąd dokładnie zasłaniający Syriusza, cóż za ciekawy zbieg okoliczności. Do tego należy dodać, że te zdjęcia są prosto od naszej ukochanej wiarygodnej intytucji jaką jest NASA.

Myślcie logicznie. Cokolwiek to jest, nie jest to zbieg okoliczności.
  • 0

#7

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To sobie pooglądaj do woli:

http://upload.wikime...ubble_photo.jpg
  • 0

#8

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe przypomina sie film Tajemnice Syriusza :P wsumie gdyby byl blad to mogli by jeszcze raz zrobic zdjecie, jak by cos przelecialo tez by mogli jeszcze raz zrobic, nie lepiej jest napisac do google i spytac sie co nie tak ? nawet jesli nie powiedza prawdy to lepsze to niz takie spekulacje o spiskach i innych dziwach :)
  • 0

#9

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na zagranicznych forach jest już kilka razy o tym i nikt tego nie potrafi wytłumaczyć..
a jak ktoś tam zauważył Syriusz to jedna z najbliższych nam gwiazd przez co jej zdjęcia powinny być świetnej jakości.

To sobie pooglądaj do woli:

http://upload.wikime...ubble_photo.jpg


WIDZIAŁEM i tym bardziej dziwne, bo to nie wygląda jak zdjęcia innych gwiazd na google, tylko jak grafika komputerowa, co zresztą pod spodem jako drugie "zdjęcie" Syriusza Wiki zamieszcza Obraz - Wizję artysty na Syriusza..
Dlaczego poza zamazanym zdjęciem jest tylko jeszcze jedno (powyżej) wątpliwe, bo nawet jeśli to faktycznie zdjęcie to pojedynczej gwiazdy bez innych w tle jak to na Google przez co może to być każda inna gwiazda, zresztą i tak o bardzo kiepskiej jakości. Porównaj jakość tego co wkleiłeś z tym co ja wkleiłem.. to z Wiki wygląda jak zrobione zwykłą cyfrówką!! w porównaniu to tamtego.
To jest dziwne przez duże "D".
  • 0

#10

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najbliżej po Słońcu jest Proxima Centauri.

http://www.gwiazda.rejsymorskie.net/

i dalej -> google

Syriusz jest za to najjaśniejszą gwiazdą na naszym niebie.
  • 0

#11

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na zagranicznych forach jest już kilka razy o tym i nikt tego nie potrafi wytłumaczyć..
a jak ktoś tam zauważył Syriusz to najjaśniejsza gwiazda ;) przez co jej zdjęcia powinny być swietnej jakości.

Dlaczego poza zamazanym zdjęciem jest tylko jeszcze jedno (powyżej) wątpliwe, bo nawet jeśli to faktycznie zdjęcie to pojedynczej gwiazdy bez innych w tle jak to na Google przez co może to być każda inna gwiazda, zresztą i tak o bardzo kiepskiej jakości.
To jest dziwne przez duże "D".


A czego się spodziewałeś? Szczegółów powierzchni? Przeciez ta gwiazda jest ponad 8 lat świetlnych od Słońca. Każda gwiazda jest z tej odległości tylko jaśniejszym lub ciemniejszym "punktem świetlnym". Na zdjęciach jasniejsze gwiazdy wyglądają jak krążki, ale wynika to jedynie z długiego czasu ekspozycji - te zdjęcia są w tych miejscach prześwietlone, bo czas ekspozycji jest wydlużany w celu uchwycenia gwiazd o duzo mniejszym blasku. Albo - jak w tym przypadku - w celu sfotografowania dużo ciemniejszego Syriusza B. ustaw sobie aparat na statywie, skieruj go na bardzo odległą latarnię i otwóż migawkę na parę minut - będziesz miał pół zdjęcia naświetlonego, jakbys fotografował księżyc w pełni a nie mały świecący punkt.
  • 0

#12

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego poza zamazanym zdjęciem jest tylko jeszcze jedno (powyżej) wątpliwe, bo nawet jeśli to faktycznie zdjęcie to pojedynczej gwiazdy bez innych w tle jak to na Google przez co może to być każda inna gwiazda, zresztą i tak o bardzo kiepskiej jakości. Porównaj jakość tego co wkleiłeś z tym co ja wkleiłem.. to z Wiki wygląda jak zrobione zwykłą cyfrówką!!

Dobre. :lol3:

Ta "zwykła cyfrówka" nazywa się Teleskop Hubble'a, a zdjęcie mammy jest obrazem o bardzo wysokiej rozdzielczości, na którym bardzo wyraźnie widać nawet odległego zaledwie o ok. 7" Syriusza B. Tymczasem pomarańczowy obszar na Twoim zdjęciu z Google Sky ma rozmiary porównywalne z kątową średnicą tarczy Księżyca, czyli ok. 0,5o.

Więc sobie nie żartuj...
  • 0



#13

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czego się spodziewałeś? Szczegółów powierzchni? Prze

O czym ty chłopie gadasz?? No i co z tego! jakoś inne gwiazdy dużo dalsze wyszły SUPER i nikt ich nie zamalowywał!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i nie porównuj Teleskopu Hubble'a do lustrzanki... idź fotografować ptaszki, a nie mój :P temat zaśmiecasz.


Tymczasem pomarańczowy obszar na Twoim zdjęciu z Google Sky ma rozmiary porównywalne z kątową średnicą tarczy Księżyca, czyli ok. 0,5o.

Więc sobie nie żartuj...


Rozwiń - jak to się ma do plamy, bo nie przywykłem do bełkotu.
Jakby tam herbatnika wkleili też byś widział w tym sens?
  • 0

#14

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

i nie porównuj Teleskopu Hubble'a do lustrzanki...

Przecież to Ty zdjęcie z HST porównujesz do obrazu z cyfrówki.
  • 0



#15

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hehe, tak sobie zacząłem szukać na zagranicznych stronach o tym i znalazłem coś ciekawego.
http://www.gearthblo..._in_google.html - czyżby prostokąt też był błędem? Właściwie przeglądając niebo w Google Earth, wydaje mi się, że chyba jednak może, pełno tam jakiś kwadratów, nałożonych na siebie tekstur itd. Sprawdźcie sami.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych