Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie stają się coraz głupsi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#31

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale mi chodzi o to że takie osoby wygłupiają się na oczach milionów osób i nic ich nie obchodzi czy kogoś tym obrażają czy nie.I w dzisiejszym świecie pycha wśród piosenkarzy zwłaszcza w śród piosenkarzy jest wręcz odrażająca np Doda która mówi o sobie że jest królową


Ignorancja jest błogosławieństwem

#32

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z tym, że ludzie stają się coraz głupsi i naprawdę wątpię aby to się zmieniło :| . Szczytem debilizmu według mnie nie jest Doda ale programy takie jak "Szymon Majewski Show" albo "Kuba Wojewódzki". Czasem słyszę opinie od innych osób, że są to idioci ale nie zgadzam się z tym ponieważ oni tak naprawdę tylko robią z siebie idiotów dla kasy i sławy. Ale pociesze Was nie tylko polskie społeczeństwo głupieje. Macie TUTAJ link do zlookania

#33

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no cóż. i zgadzam się i nie. zachowania agresywne istniały zawsze. dziadek opowiada że jak miał 16 lat to połowa liceum podpalała w ubikacjach papierosy, też były bijatyki, podpijali piwo. tyle że teraz większość ludzi żyje w wielkich społecznościach. nie ma już wiosek gdzie mieszka po 100 osób i wszyscy się znają. poczucie anonimowości wśród tłumu daje irytację i odwagę. możliwe że tak jak u innych zwierząt zbyt duże zaludnienie powoduje agresję. rozbijają się rodziny. telewizja promuje nieodpowiednie autorytety (także zaliczam tu "Dodę"-nie reprezentuje sobą żadnych wartości). a młodzi ludzie za tym podążają i niekoniecznie dlatego że im się to podoba: po prostu podlegaie schematowi daje wyższą pozycję wśród rówieśników. co by nie mówić: tylko nieliczne osoby nie czują się źle bądąc odrzuconymi przez resztę ludzi. człowiek nigdy w trakcie ewolucji nie był stworzeniem samotniczym. zawsze żył w większej lub mniejszej grupce. te uwarunkowania powodują że utrzymanie się na wysokiej pozycji w danym społeczeństwie podświadomie traktujemy jak priorytet. mechanizm się nie zmienił, nie zmieniły się nawet zbytnio zachowania spełniające ten warunek po prostu przez lepszy przepływ informacji zmieniło się ich natężenia...

#34

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak samo jest z gazetami.Na przykład dokonano zamachu terrorystycznego zginęło 200 osób a oni piszą na pierwszej stronie że Doda ma nowego chłopaka...

#35

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak samo jest z gazetami.Na przykład dokonano zamachu terrorystycznego zginęło 200 osób a oni piszą na pierwszej stronie że Doda ma nowego chłopaka...


Piszą to, bo ktoś to czyta (jest to zresztą duże grono). Jest popyt na bzdury, więc są ludzie którzy zarabiają serwując je innym.

#36

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No cóż... Na pewno nie napisał tego żaden poważny dziennik, a szmatławiec w stylu "Faktu" bądź "Super-Expressu". To są gazety, których opinią nie warto się sugerować, bo choć prasa jest stronnicza, to jednak brukowce leżą głęboko poniżej wszelkiego poziomu. Brukowiec to gatunek zupełnie inny. Jego zadaniem jest być blisko przeciętnego zjadacza chleba. Nie doktora ekonomii, profesora prawa, znanego wirtuoza muzycznego, ale sztampowego Kowalskiego, który złapie gazetkę w drodze do pracy, po powrocie do domu wzruszy żonę lekturą patetycznego artykułu o tym, jak sokół porwał dziewczynce pieska, a na koniec rozwiąże krzyżówkę zerkając na zdjęcie roznegliżowanej modelki. To nie jest prasa opiniotwórcza, i niech taką zostanie. Niech nie pisze o wojnie, bo jakoś niesmacznie wyglądają zdjęcia ofiar (vide Super Express i zdjęcie zastrzelonego Waldemara Milewicza) na pierwszej stronie, i goły tyłek modelki na ostatniej...

P.s. Avatar to zmniejszony malowany obrazek - artystyczna wizja tego cuda. Pochodzi ze strony producenta :)



#37

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[...] To, że go nie obejrzę, będzie świadczyło o tym, że jestem bardziej oświecona niż społeczeństwo, a oglądanie go automatycznie zepchnie mnie na margines?


Nie - będzie oznaczać, że go po prostu nie obejrzysz. Nie odbieraj skutku jako przyczyny.
Człowiek rozwinięty bardziej emocjonalnie/moralnie i inteligentnie zainteresuje się po prostu czymś bardziej twórczym.

Wychodzi na to, że człowiek taki winien znaleźć sobie rozrywkę, która nie uwłacza jego inteligencji, choćby nawet miał się przy tym śmiertelnie zanudzić. Nie jest tak?



Człowiek inteligentny i rozwijający się emocjonalnie/moralnie/duchowo NIGDY się nie nudzi ;)

#38

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli wyszedłem na nieinteligentnego i nie rozwijającego się emocjonalnie/moralnie/duchowo, tylko dlatego, że nie raz mi się nudzi? Czasem mam dni, że nic mi się nie chce i wszystko mnie nudzi. Czy to świadczy o tym, że jestem nie-to, nie-tamto? Czyli ten kto obejrzy jakiś tam Afganistański Serial jest nie-to, nie-tamto?
Czyli od dzisiaj muszę, siedzieć przy książkach, szukać jakichś twórczych zajęć?

Daj spokój, to nie jest żaden wyznacznik inteligencji czy rozwoju emocjonalnego/moralnego.
Zresztą sam sobie dołek kopiesz tą wypowiedzią.

Patrząc na twoje userbary i twoją teorię wychodzisz na człowieka nieinteligentnego, nie rozwiniętego emocjonalnie/moralnie/duchowo. No bo czym się różni X Files od takiego portugalskiego serialu? To twórcze nie jest i to. Więc twoja teoria jest bez sensu, bo według niej, jesteś człowiekiem nieinteligentnym, a teorie nieinteligentych ludzi nikogo nie obchodzą.

#39

Wurdulak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak to mówią, głową muru nie przebijesz ;]

a co do tych gwiazd, to co to za gwiazdy ja sie pytam;/ na ziemi ich nie ma, jedyne gwiazdy jakie są to te na niebie ;] a ci na ziemi są zwykłymi ludźmi ;)

#40

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W pełni zgadzam się z autorem tematu. Według mnie oliwy do ognia dorzucają media. Coraz większy wulgaryzm, swoboda obyczajów i głupota pokazywane w telewizji. Bezsensowne showy wypełniające 60% i więcej czasu antenowego. Żałosne "Big Brothery", "Idole" i "Tańce z gwiazdami". Do tego dochodzą jeszcze "Pudelki", "Pardony" i inne gówna w Internecie, nie niosące że sobą żadnej przydatnej treści. Wszystko to stworzone jest z jednego prostego powodu: aby zarobić pieniądze. Bo ludzie lecą na głupotę. Szkoda tylko że w dobie coraz łatwiejszego dostępu do informacji, ofiarami tego procederu stają się najmłodsi, nie umiejący odpowiednio "filtrować" treści.


P.S .Chcąc nie chcąc każda informacja zobaczona w internecie zapisuje się w mózgu. Dlatego stworzyłem sobie filtr który blokuje mi podczas przedglądania internetu wyświetlanie zbędnych treści typu "Pudelek", "Smog", "Nocoty" itp. :mrgreen: Informacje zbędne to SPAM. A spam trzeba zwalczać.

#41

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dajcie spokój tej kłótni. Prawdą jest, że człowiek inteligentny się nie nudzi, ale nie każdy też musi robić niezwykle mądre i oświecone rzeczy 24 godziny na dobę tylko po to, aby błyskać inteligencją jak stroboskop. Nuda to nic złego. Złe jest dokonywanie jakichś głupot właśnie pod wpływem nudy, więc jeśli Cię do nich nie ciągnie - nie masz powodu do obaw. Jeśli nie masz ochoty kręcić jackassów, albo wyjść przed blok do "ziomali" i stać tam bezczynnie kilkanaście godzin, tylko po to, aby na finał wyrwać jakiejś babci torebkę - jest ok. Trochę źle zinterpretowałeś kwestię przypisującą oglądane treści do poziomu odbiorcy. To, że ktoś obejrzy telenowelę nie oznacza, że automatycznie zapali się nad nim chmurka z napisem "idiota". Jeśli ktoś lubi oglądać telenowele, to czemu mu tego zabraniać?



#42

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Arkadiusz, bo według powszechnego poglądu telenowele to serial dedykowany dla staruszek, które z racji tego, że nic ciekawego ich we własnym życiu nie czeka, żyją życiem bohaterów tych właśnie telenowel.
Ja napisałam: argumenty do wyciągnięcia w każdej chwili.

#43

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre telenowele nie są złe ponieważ mówią o problemach ludzi i o sposobach zwalczania ich.Ale na przykład taki Al Bundy szerzy tylko głupotę i ludzie się z tego śmieją.

#44

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wiesz zawsze przy Bundych możesz dla odmiany płakać, jeśli śmiech CI przeszkadza....

#45 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

polecam film "idiokracja"
http://idiokracja.filmweb.pl/
naprawde warto to obejrzeć

:D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych