Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie stają się coraz głupsi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.Ostatnio zauważyłem że ludzie stają się coraz głupsi.Bo na przykład przed II wojną światową ludzie nie wygłupiali się tak jak dzisiaj.Dzisiaj w jak już byłem w szatni i się ubierałem jakiś idiota zaczął wydzierać ryja i coś śpiewać.Na lekcji nauczyciele są wyzywani.Czasem dochodzi między uczniami do aktów gejowskich(naprawdę).A teraz gdyby się tak cofnąć o powiedzmy 40 lat to było całkiem inaczej!!!.Tak samo z kulturą dzisiaj jest Doda kiedyś była Irena Santor dzisiaj jest Szymon Wydra kiedyś był Seweryn Krajewski.Dzisiejsze ''gwiazdy'' nie reprezentują sobą żadnych wartości są po prostu płytkie głupie i żenujące.Kiedyś także nie wystarczyło żeby być sławnym wystąpić w jakimś Big Brotherze.Kiedyś rodzili się nobliści i wiele innych wykształconych osób a dziś...Podam parę przykładów dzisiejszych ludzi.Jola Rutowicz Dorota Rabczewska itp.Tak więc doszedłem do smutnego wniosku że z biegiem czasu ludzie GŁUPIEJĄ!!!

#2

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem dochodzi między uczniami do aktów gejowskich(naprawdę).



Nietolerancyjny homofob. A z resztą się zgadzam. Żal mi dupę ściska jak widzę Rutowicz albo Dode.

#3

Bartos Krwawy.
  • Postów: 110
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Umnie też takie sytuacje się zdarzają ale to oni obrażają mniejszości seksualne a nie on .

#4

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co to ten temat ma do tematyki działu? I w ogóle forum? Zamykam.

Edit: Otwieram ale przenoszę do Hyde Parku



#5

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

40 lat temu było tak samo tylko bez dody :]

#6 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Po co zakładać taki temat skoro oczywistym jest że Polska branża muzyczna jak i większość naszego społeczeństwa to idioci.

#7

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

40 lat temu byli tacy sami tylko ciebie wtedy nie bylo :P a co do młodych to fakt z przykladu kumpli wiem ze brak im wyrozumiałosci i szacunku dla wszystkiego i wszystkich :) To wszystko przez te denne media i tych pożal sie boze dziennikarzy. A jak masz sweterek z przed 10lat i sluchasz muzy ktora nie leci na VIVA albo MTV to najlepiej nie pokazuj sie miedzy kumplami bo cie wysmieja :x

#8

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jaki naród, tacy idole.

#9

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie nie zgłupieli, a odkryli nowe, chwilowe ''przyjemności''. I tyla.

#10

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Większość nie staje się głupia - zawsze taka była. Rozkład normalny IQ = http://pl.wikipedia....ka:IQ_curve.svg

Czyli zdecydowana większość społeczeństwa ma IQ = 90-110. W Europie, bo w USA jest to jeszcze niżej (polecam sprawdzić kryterium Mensy), co do innych kontynentów się nie będę wypowiadał ,bo nie mam danych. "Przed wojną" wcale nie było lepiej - to nie ludzie zgłupieli, tylko kultura "poszła naprzód". Przed wojną siedząca na kolanach faceta dziewczyna była czymś gorszącym - dziś to norma w komunikacji miejskiej. A pocałunek "z języczkiem"? Czynność erotyczna kilkadziesiąt lat temu - dzisiaj norma. To idzie naprzód, a za 50 lat będziemy przerażeni, co robi ówczesna młodzież (jeśli jeszcze "będziemy)

Co nie zmienia faktu, że dla człowieka wybitnie inteligentnego (czyli ok 10% społeczeństwa) świat zawsze będzie się wydawał głupi - mass media (reality show, naprawdę głupie piosenki jako "hiciory" w radiu, telenowele w godzinach największej oglądalności, nie do przyjęcia zasady rządzące światem...). Cóż, większość to siła nakręcająca świat - dopóki się to nie zmienia, będzie tak jak jest. Oczywiście inteligencja to nie wyznacznik moralności, mądrości. To coś jak prąd - można ją wykorzystać do ratowania ludzi, jaki i do ich zabijania. To, jak ktoś wykorzysta posiadane IQ - to świadczy o człowieku. Bo można to wykorzystać zarówno do zarabiania na innych ludziach o małym IQ (i jest sporo osób z showbiznesu, które wiedzą jak to robić)m jak i do...czego innego. H.G Wells napisał opowiadanie o człowieku, widzącym wśród ślepców. Jak ktoś czytał, to wie do czego zmierzam. Jeśli nie - widzący facet trafia do miasta zamieszkanego przez ślepych. Na początku się cieszy, bo przecież jest lepszy od nich. W głowie mu się roi, że może nimi zawiadywać. Po czym okazuje się, że ślepi mają swój własny "system" życia, i choć on widzi, to oni go "sprowadzają do pionu", pokazują, że tak ukształtowany jest ich świat, że radzą sobie dużo lepiej...


I pytanie dla czytelników, wsadzające kij w mrowisko - jak dobra jest demokracja, biorąc po uwagę w.w....

#11

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Idoli nie promuje narod, tylko media.
Ludzie byli zawsze tacy sami. Tak samo dawali soba manipulowac.
Teraz rzecz polega na tym, ze jest o wiele latwiejszy przeplyw
"zmodyfikowanej" odpowiednio informacji.
To, ze ktos czegos slucha, oglada, mowi, wyznaje
ze wzgledu na srodowisko swiadczy o slabej albo wrecz braku sily charakteru.
Tak tez bylo zawsze.
Generalnie cala ludzkosc zawsze cierpiala na syndrom "stada baranow"
i tylko od zasiegu srodkow przekazu zalezal zakres populacji,
jaki owa manipulacja ogarniala.

#12

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oski m czy ja powiedziałem że mam coś do gejów ja tylko mówiłem do czego dochodzi pomiędzy uczniami i to na moich oczach czasami nawet przy dorosłych.A tak co do tematu to ciekaw jestem jakby się ludzie zachowali dzisiaj gdyby była okupacja.Raczej wątpię że tak jak podczas II wojny światowej ponieważ dzisiaj dla wielu patriotyzm to ubieranie biało czerwonych koszulek i chodzenie na mecze.Często zadawałem takie pytanie ludziom ''Gdyby ci dali bogate życie w Rosji ale pod warunkiem wyrzeknięcia się kraju to byś się zgodził'' to kogo bym o to nie zapytał to odpowiadał TAK

#13

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

chmmmm coś czuję że ten temat nie ma racji bytu :D

ale zgadzam się -ludzie głupieją... a szczególnie te wszystkie "gwiazdy"



#14

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ooo, ja sobie telenowele wypraszam. To, że mam jedną ulubioną i oglądam po pierwsze dla odstresowania, a po drugie dlatego, że jestem zakochana w Meksyku i języku hiszpańskim nie oznacza, bym była głupsza od reszty społeczeństwa 8)

#15

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle że kiedyś zespoły rockowe i inne miały jakąś wartość ponieważ był komunizm i oni muzyką walczyli o wolną Polskę a dzisiaj dzisiaj walczą o to kto sprzeda najwięcej płyt,kto będzie miał najwyższą popularność i najważniejsze kto najwięcej zarobi naprawdę odechciewa się żyć gdy się patrzy na to co wyprawiają Polacy


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych