Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słodkości...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#31

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

człowiek to nie mysz.

Dokładnie. Więc jaki sens ma testowanie produktów dla ludzi na myszach?
  • 0

#32 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Dokładnie. Więc jaki sens ma testowanie produktów dla ludzi na myszach?

Poznać można, jak dany produkt oddziałuje na organizm żywy - zwierzę, będące tak jak i my, ssakiem. Zresztą, po co ja na to odpowiadam...

Hellmakera przeprosić chciałem ze to że napisałem że na nim bym eksperymenty wolał przeprowadzać, troszkę mnie poniosło. Jedyne osoby które bym poświęcił "dla dobra ludzkości" to ci "naukowcy" zas..markani. Za to co wyprawiają.
nie gniewaj się Hell nic złego na myśli nie miałem smile2.gif

Przestań, spoko. Już zdążyłem się przyzwyczaić.

Jasne tylko dlatego że człowiek to nie mysz to najlepiej to drugie mordować.
I po co? Po nic. Mówisz, że to dla dobra człowieka, a oni zabijają zwierzęta
żeby sprawdzić jak działają na nich te swoje cholerne batony.

Mechanizm jest prosty: ludzie chcą batony - robimy batony. Najpierw jednak trzeba sprawdzić, czy są smaczne, i co ważniejsze czy nie zabiją takiego klienta od razu. Na ludziach nie wolno, to zostają zwierzęta. Co jest łatwe w hodowli i utrzymaniu, hm... A no tak, szczury, myszy, ogólnie gryzonie. No to złapmy parkę i zaczynamy.
Jadłeś kiedyś w życiu batonik? Jestem pewien, że tak. To teraz pomyśl sobie, że przez to, że Ty i Tobie podobni chcą je kupować, testowane są one na zwierzętach. Straszne, nie? I wiesz co? Nigdy nie przekonasz wszystkich, by nie jedli batoników, bo cierpią zwierzaki. Oleją Cię - bo smakuje im to co jedzą i nie obchodzi ich los zwierzów laboratoryjnych. A nawet jeśli obchodzi, to zapominają o tym przy pierwszym posiłku.

a niegdyś dla nazistowskich naukowcow malymi myszkami do testow byly zydowskie dzieci...

Z całym szacunkiem, ale trzeba nie mieć równo pod sufitem, żeby porównywać dzisiejsze badania do sytuacji w obozach w okresie 2 wojny światowej.

Qliphoth, dziękuję Ci za Twoją wypowiedź, zawsze się Ciebie przyjemnie czyta. Jednak nie ma co liczyć na to, że "przejrzę na oczy", gdyż doskonale sobie zdaję sprawę z tego jak jest teraz, oraz z tego, jak będzie w przyszłości. Nic się nie zmieni, bo ludzie skupieni są jedynie na zaspokajaniu własnego "ja" bez względu na koszty. Ja nie zamierzam zmieniać mentalności ludzi - gdyby naprawdę tej zmiany chcieli, sami zaczęliby szukać.
  • 0

#33

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najpierw jednak trzeba sprawdzić, czy są smaczne, i co ważniejsze czy nie zabiją takiego klienta od razu.


Naukowcy sprawdzają, czy ich batony nie są zabójcze... lol.
Przecież wiadomo, że jak np. Baton składa się z czekolady, orzechów, toffi czy innych dupereli, to nikomu nic nie zrobi, a co dopiero zabije.

A po za tym... Ci naukowcy robili te eksperymenty nie po to żeby sprawdzić czy ich batony są jadalne.
  • 0



#34

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no właśnie a po co? bo w tekście się tego jakoś nie dopatrzyłam :/
  • 0

#35

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mars przeprowadzał eksperyment na szczurach, który miał określać wpływ składników czekolady na naczynia krwionośne.


Po to.

Nie wiem po co te badania, ludzie jedzą te batony od lat i jakoś ani jednemu człowiekowi
nic się przez nie nie stało.
  • 0



#36 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Naukowcy sprawdzają, czy ich batony nie są zabójcze... lol.

Myślałem, że na pierwszy rzut oka widać, że nie piszę do końca poważnie. No nic.
  • 0

#37

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ok ale nie ma żadnej konkluzji....
  • 0

#38

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślałem, że na pierwszy rzut oka widać, że nie piszę do końca poważnie. No nic.


Wiem wiem, spoko, ja po prostu muszę komentować... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • 0



#39

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje że gdyby batonik (czy inny produkt spozywczy) składał się tak jak ktoś napisał z kakao, orzechów, toffi itd to by się popsuł bardzo szybko, a jego smak też pozostawiał sporo do życzenia, dlatego dodaje się różne paskudztwa oznaczone dziwnymi kodami i skrótami takie jak konserwanty, spulchniacze, polepszacze smaku, barwniki.
Producenci dążą, by ich produkty były jak najlepsze przy jak najmniejszych kosztach, a z samych orzechów czy kakao cudu się nie uzyska, więc dodaje się coraz więcej (lub coraz bardziej "zaawansowane") polepszacze.
A te polepszacze po wejściu w reakcję ze składnikiem jakiegoś produktu czy innym polepszaczem zawartym w tym produkcie mogą przekształcić się w substancje trujące (czy po prostu wywołujące silne alergie itd) więc badania są jak najbardziej wskazane. Może niekoniecznie na żywych zwierzętach czy ludziach.
I nie zdziwił bym się, jeśli ujawniono by że inne giganty rynku spożywczego też wykonują podobne testy (choćby Coca-Cola)
  • 0

#40

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dlatego dodaje się różne paskudztwa oznaczone dziwnymi kodami i skrótami takie jak konserwanty, spulchniacze, polepszacze smaku, barwniki.


wiem, tylko że te "ulepszacze" są wykorzystywane od dawna i też nikomu nic by nie zrobiły
  • 0



#41

Victo.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja tam lubię Milky Way i Mars :)
  • 0

#42

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szampony testuje się między innymi wycinając powieki psom i leje się szampon na oczy psu i patrzą jaki jest efekt.
Ktoś napisał coś, że gdyby Bóg nie chciał żebyśmy zabijali zwierzęta to ...coś tam... Przypomina mi to słowa piosenki pearl jam- do the Evolution "...I can kill cause in God I trust, yeah..." Niestety taka jest prawda :(
  • 0

#43

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szampony testuje się między innymi wycinając powieki psom i leje się szampon na oczy psu


holy shit :o :o :o

jeszcze trochę a w ogóle nie będę używać tego typu artykułów x|

PS. Skąd o tym wiesz??? To już jest nielegalne, przecież to znęcanie się nad zwierzętami, i to w tak
drastyczny sposób...
  • 0



#44

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dosłownie aż się odechciewa....ale taka cena udoskonaleń na rosnące wciąż ludzkie wymagania. smutne, że inne istoty muszą cierpieć byśmy mogli mieć zapewnione wszelakie wygody :(
  • 0

#45

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To już jest nielegalne, przecież to znęcanie się nad zwierzętami, i to w tak
drastyczny sposób...

Ale dla dobra ludzi, więc jest usprawiedliwione...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych