Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Katolicy powinni zgodzić się na aborcję?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
190 odpowiedzi w tym temacie

#181

Kicia.
  • Postów: 41
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aby zrozumieć postawę Trajana i Judasa666, trzeba najpierw wypisać sobie za i przeciw.

Za. (Na tle religijnym)
-Być może, embrion był kiedyś mordercom i teraz, żeby zrobić kolejny krok ku drodze do doskonałości musi zostać zabity?
-Może Bóg tak chce? Może jakoś wpływa na matkę?

Za. (Pomijając religie)
-Tak jak stwierdził Judas666, nie da się kogoś skrzywdzić tak, żeby nie był świadomy krzywdy.
-Nazywajmy rzeczy po imieniu… Embrion to embrion, człowiek to człowiek, but to but, skóra to skóra. A teraz to wymieszajmy… Embrion to człowiek, człowiek to skóra, skóra to but, but to… no ok., nie mam pomysłów xD

żygota->embrion->człowiek Człowiek, jest „ciut” wyżej niż zygota…

Przeciw (Na tle religijnym)
-Nie nam sądzić żywych i umarłych.
-Nie możemy ingerować w czyjeś przeznaczenie (trochę kłóci się z tym, co napisałam wyżej, ale wszystko zależy od interpretacji)

Przeciw (pomijając religie)
-Embrion to jest faza rozwoju człowieka, tak jak w simsach… (kiepskie porównanie) niemowlak, małe dziecko, dziecko, nastolatek, dorosły, emeryt. Czy mamy wystarczające informacje, żeby stwierdzić, że dusza, nie jest umiejscowiona w kodzie genetycznym?

Moim zdaniem, aborcja powinna być dozwolona.
  • 0

#182

Meliana.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aborcja powinna być legalna. Są kobiety, które nie chcą być w ciąży i należy to uszanować, a kościół nie jest Bogiem i nie ma tu nic do gadania.
  • 0

#183

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak kobieta nie chce być w ciąży, to może sobie przewody powiązać.
  • 0

#184

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aborcja powinna być legalna. Są kobiety, które nie chcą być w ciąży i należy to uszanować, a kościół nie jest Bogiem i nie ma tu nic do gadania.


Ech, to niech się nie p****** na lewo i prawo tylko uważa. Co za problem używać antykoncepcji. Jak ma siano zamiast mózgu, to niech później urodzi to dziecko i odda do adopcji jeśli go nie chce.

Dołączona grafika
  • 0

#185

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiem, że nie jestem w stanie zrozumieć kobiety (ani drugiego człowieka), ale jakbym był dziewczyną, to nie chciałbym rodzić. Nie chciałbym dawać życia i skazywać na dom dziecka. No ale ja już wiem co w razie potrzeby zrobię.
  • 0

#186

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak kobieta nie chce być w ciąży, to może sobie przewody powiązać.


A Ty człowieku ponoć odpowiedzialny i z rozumem nie możesz sobie podwiązać ? Oczywiście całą odpowiedzialność za kilka minut kleikowatego uniesienia zrzucamy na kobiety, ponieważ to one są winne że facetom po kilku drinkach cieknie ślinka ? (nie mówiąc o narkotykach). Typowo samcze podejście do życia czyli spłodzić i wyskrobać. Temat aborcji mogę porównać do naszych elit które mają kasę i w każdej chwili swoje nałożnice mogą wysłać do Hiszpanii gdzie aborcja jest legalna. Odpowiednia ustawa sprawi że dla bogatych w Polsce będzie taniej.
Od siebie...człowieku bierz odpowiedzialość za swoje czyny, jeśli sperma padła Ci na mózg to przynajmniej zabezpiecz przyszłość swoim fantazjom erotycznym. Nie zabijaj ponieważ miałeś chwilę uniesienia.
  • 0



#187

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aborcja to dla mnie tak jak by podejśc do swojego już dorosłego dziecka - wycelowac mu w łeb i powiedzieć -
"Wiesz co? W zasadzie to my Cię nie planowaliśmy" - BAM!
  • 0

#188

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aborcja to dla mnie tak jak by podejśc do swojego już dorosłego dziecka - wycelowac mu w łeb i powiedzieć -
"Wiesz co? W zasadzie to my Cię nie planowaliśmy" - BAM!


Lepsza kula w łeb niż jakby się mieli nad nim znęcać przez 20 lat bo tak często jest z dzieciami-wpadkami. ( potem te dzieci zostają mordercami itp tylko bardzo nieliczne osiągają jakiś sukces).
  • 0

#189

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lepsza kula w łeb niż jakby się mieli nad nim znęcać przez 20 lat bo tak często jest z dzieciami-wpadkami.


A czy Ty dorosły człowieku jesteś przekonany że nie istniejesz tylko i wyłącznie jako dziecko wpadka ? Nie wiem czy jakikolwiek rodzic byłby w stanie powiedziweć swojemu dziecku że był tylko i wyłącznie zauroczeniem na dyskotece.
  • 0



#190

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

tatik, jesteś świetnym przykładem na "g**** wiesz, a p********". Wyobraź sobie, że moja wypowiedź była odnośnie posta wyżej, nie mojej osoby.

Dołączona grafika
  • 0

#191

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Temat trochę naciągany, religia katolicka zakazuje aborcji więc niby dlaczego katolicy mieliby się na nią godzić? Wtedy przestaliby być katolikami, nie można być katolikiem i nie stosować się do zasad tego wyznania, podobnie jest z każdą inna religią.

Podyskutować można czy Watykan powinien aborcję dopuszczać, jednak wydaje się że gdyby to zrobił musiałby iść za ciosem, tzn dopuścić także eutanazję, co według interpretacji Pisma Świętego przez kościół kłóci się z zakazem mordowania i samobójstwa.

edit by Hellmaker
Temat uważam za wyczerpany i zamykam. Większość postów powiela treść wcześniejszych. Dyskusję prowadzić można chociażby tu: http://www.paranorma...t...t=0&start=0

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych