Skocz do zawartości


Zdjęcie

W Gruzji strzelali do Lecha Kaczyńskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

15:45, 23.11.2008 /tvn24.pl
W Gruzji strzelali do Lecha Kaczyńskiego
PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA W GRUZJI

http://m.onet.pl/_m/...0420a8,14,1.jpg
Prezydencki konwój został ostrzelany przy granicy z Osetią Południową

Niebezpieczny początek wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. W kilka godzin po przylocie, kolumna samochodów wiozących prezydentów, w której był również Miachail Saakaszwili, została ostrzelana przy granicy z Osetią Południową. Był w niej również reporter naszego portalu Wojciech Bojanowski. Na szczęście, z tego co dotychczas wiemy, nikomu nic się stało.

Jak mówi Bojanowski, w oznakowanej kolumnie jechało 5-8 samochodów. Za samochodem gruzińskiej policji jechała limuzyna z prezydentami Kaczyńskim i Saakaszwilim.

Prezydenci chcieli zobaczyć jeden z obozów dla uchodźców przy granicy z Osetią Południowej. Konwój zostały zatrzymany na jednym z posterunków.

Strzały w kierunku konwoju

Nagle, jak mówił Wojciech Bojanowski, usłyszano strzały.
Dziennikarze usłyszeli, że mają położyć się na ziemi. Z dotychczasowych informacji wynika, że strzały padły w stronę konwoju i natychmiast oddała je również ochrona kolumny.
Minister z Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński poinformował, że zostały oddane trzy serie z karabinu maszynowego.

Prezydentom nic się nie stało

Nie wiadomo na razie kto oddał strzały. Jak mówił, Wojciech Bojanowski, konwój jest już bezpieczny i jest w drodze do Tbilisi.

Prezydencki minister Mariusz Handzlik poinformował, że Lechowi Kaczyńskiemu nic się stało. Prezydenci ze względów bezpieczeństwa zmienili samochód.

Prezydencki minister Michał Kamiński w wypowiedzi dla TVN24 dodał, że według mapy drogowej miejscowość Alkhgori, w której doszło do ostrzału, powinna być w rękach Gruzinów. Kolumna natrafiła jednak na posterunek żołnierzy rosyjskich. - Ta wioska bezwględnie powinna być pod kontrolą gruzińską - mówił minister dla TVN24.

Jak powiedział rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski, wizyta prezydenta Kaczyńskiego będzie kontynuowana. W Gruzji trwają obecnie obchody piątej rocznicy bezkrwawej Rewolucji Róż.

Edit:Polko: Gruzja będzie musiała to wyjaśnić

Zdaniem generała Romana Polko, byłego szefa jednostki specjalnej GROM, odpowiedzialność za incydent spoczywa na stronie Gruzińskiej. - Z pewnością gospodarz będzie musiał wyjaśnić dlaczego stało się coś co nie miało prawa się stać. Obojętnie czy strzały, które padły były ostrzegawcze czy wymierzone w kierunku konwoju - mówi Polko.

Według generała nawet jeśli podróż do obozu uchodżców nie był wcześniej zaplanowanym punktem wizyty prezydenta Kaczyńskiego, to nigdy dwie głowy państwa poruszają się po terenie, który nie został wcześniej sprawdzony przez odpowiednie służby. Jak dodał Polko incydent nie był przypadkiem. - Z pewnością są siły którym zależy by pokazywać że Gruzja jest krajem niestabilnym. Taka sytuacja to ich sukces - stwierdził.

Prowokacja?

Jak na gorąco relacjonował Wojciech Bojanowski, obecnie dziennikarze na miejscu spekulują czy sytuacja nie była sprowokowana - czy prezydent Saakaszwili nie chciał pokazać jak bardzo jest tam niebezpiecznie. - Po incydencie, rozmawiając z Lechem Kaczyńskim pokazał, "jak dzielnego mamy prezydenta" z uśmiechem na ustach - mówił dziennikarz.

"Tam nie musi by niebezpiecznie"

Zdaniem Krzysztofa Dąbrowskiego z portalu kaukaz.pl, mimo incydentu, w samej Gruzji nie musi być teraz niebezpiecznie. Według niego, niektore z czesci kraju, w tym rownieź okolica, w której doszło do ostrzału, mogą być bardziej niebezpieczne bo są głównymi szlakami transportowymi w kierunku Morza Czarnego. Przy nich, grasować mogą uzbrojeni przestępcy.

Wizyta będzie kontynuowana

Jak powiedział rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski, wizyta prezydenta Kaczyńskiego będzie kontynuowana. Potwierdził to również Michał Kamiński

W Gruzji trwają obecnie obchody piątej rocznicy bezkrwawej Rewolucji Róż.

tvn24.pl
_________________________________
Z tego co teraz słucham w tvn24 to ewidentnie napastnicy wiedzieli że strzelają do prezydewnckiej kolumny i byli ,,kryci" tzn. mieli od kogoś zezwolenie na tego rodzaju zamach. Wg. mnie był to zamach na Sakaszwiliego, a Lechu się tam przypadkiem znalazł. Prezydenci nie byli na terytorium Abchazji ani Osetii Pd.
Kolumna była wyraźnie oznakowana. Napastnicy prawdopodobnie wiedzieli co robią. Trzeba również zauważyć że jeżeli zrobili to Rosjanie to zrobili to bezprawnie bo na terenie Gruzji, nawet w mniemaniu rosyjskim tzn. poza granicami Abchazji i Osetii.

Dołączona grafika
  • 0



#2

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

gdyby to byl zaplanowany zamach to dawno bysmy sie cieszyli z nowego prezydenta
a tak z przypadkowych strzalow (moze ostrzegawczych) tvn24 zrobil nie wiadomo co a ty probujesz zrobic cos wiekszego
  • 0

#3

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrobili sobie polowanie na kaczki... :P (nie mogłem się powstrzymać)

Jak napisał Pazuzu, to niepotrzebne wyolbrzymianie. Jakoś jadąc teraz do Gruzji spodziewałbym się strzałów w konwoje, zatem to nic niezwykłego. Gorzej gdyby komuś coś się stało. To byłby problem.
  • 0

#4

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oddano 3 salwy z karabinu maszynowego, więc nie ostrzegawcze. A o zamachu sobie dywaguje w kontekście Sakaszwiliego.
  • 0



#5

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

20 lat temu już byśmy mieli wojnę.A tak w_ogóle to ci ruscy jak już strzelają to niech trafiają bo już się cieszyłem że nowy prezydent będzie.

edycja cisz: Cieszyłbyś się ze śmierci człowieka?

Dołączona grafika
  • 0

#6

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

20 lat temu już byśmy mieli wojnę.A tak wogóle to ci ruscy jak już strzelają to niech trafiają bo już się cieszyłem że nowy prezydent będzie.


Może i Kaczyński to idiota i wystawia nasz kraj na pośmiewisko, ale to też człowiek.
Nie powinniście sobie z tego żartować, a co dopiero cieszyć się z tego, że jego życie jest zagrożone.

Dołączona grafika
  • 0



#7

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może i Kaczyński to idiota i wystawia nasz kraj na pośmiewisko

Mówisz o prezydencie swojego kraju, baranie.
  • 0

#8

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mówisz o prezydencie swojego kraju, baranie.


jaaaaa cyganisz :rotfl:

Dołączona grafika
  • 0



#9

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

bzdura nie zamach, to nie media wyolbrzymiają tylko sam Prezydent, przecież on nas wciąga w konflikt z Rosją...jego wypowiedzi są jego a nie manipulacją mediów !

Więc nie rozumiem jak można go bronić.
  • 0

#10 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Na onecie już by było napisane o tym i to jako najważniejszy temat może jest :) ale nie jako główny.Więc nie ma się czym przejmować,zresztą można by go było zmienić :mrgreen: ,ale i tak godnego kandydata na to stanowisko nie mamy no może Sikorski.

Mówisz o prezydencie swojego kraju, baranie.


Naprawdę mi cie szkoda,prezydent to człowiek jakbyś nie zauważył a godnie to on naszego państwa nie reprezentuję.
  • 0

#11

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

3 serie z broni maszynowej...dziwne jak na zamach...Kolumna z glowami panstw chroniona jak Fort Knox,Mietek S-klasy pewnie opancerzony jak Pt-91M Twardy...Moze za duzo filmow ale mysle,ze skuteczniejszy bylby ostrzal ze snajpery lub RPG, :<

Wiec:

gdyby to byl zaplanowany zamach to dawno bysmy sie cieszyli z nowego prezydenta


  • 0

#12

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zygix@ hehe z tym Twardym troche przesada ale jesli ktos by planowal zamach napewno by nie strzelal z kalacha... Uzyli by cos wiekszego, jakas snajperka o DUŻYM kalibrze albo jakis pocisk/bomba(pułapka)/rakieta. A tefałen juz robi sensacje, zreszta jak wszyscy inni. Taka rola dziennikarzy ;)

Tak nasz prezydent jest dzielny... w konwoju.... jak powiedzialem jak komuś by naprawde zalezalo, news byl by inny :)

Silent@ idz do kosciola z babcia, a po powrocie wlaczcie RydzykTV... On se papieżem nawet moze byc. Kazdy ma prawo do wolnego wypowiadania swojej opinii, nawet o prezydencie swojego kraju ! Po ostatnich badaniach z 70% narodu to barany wg Ciebie. Powodzenia
  • 0

#13

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę mi cie szkoda,prezydent to człowiek jakbyś nie zauważył a godnie to on naszego państwa nie reprezentuje.

Jednak ja osobiście wolę Kaczyńskiego od Donalda, który by zrobił jeszcze większej nam "siary".
Tak naprawdę nie widzę na scenie politycznej żadnego człowieka godnego posady prezydenta tego kraju i szefa rządu.

Może Mikke byłby lepszy? ;)

Edit. Jednak chyba raczej nie:

W 1999 roku zebrał wraz z UPR 140.000 podpisów na rzecz przywrócenie kary śmierci


  • 0



#14

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja obstawiam na Marcinkiewicza :) jak by wrocil ofc :P czy Donald zrobil by nam siary ? no nie wiem jak narazie to najwieksza dzialka przypada prezydentowi. Rosja ble, zachod ble, najlepiej izolacja. I jego zdolnosci komunikacyjne tez nie sa najlepsze, jest dretwy malo wyluzowany i brakuje mu samokrytyki :) za to Doniek ostatnio sam powiedzial ze nie wszystko mu sie udalo :) choc tez nie jest idealny ale jak to mowia mniejsze zlo
  • 0

#15

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Silent@ idz do kosciola z babcia, a po powrocie wlaczcie RydzykTV... Kazdy ma prawo do wolnego wypowiadania swojej opinii, nawet o prezydencie swojego kraju !

Brak mi słów, ale się postaram.
Nie jestem wyborcą Kaczyńskich, nie podoba mi się polityka Naszego prezydenta i nie uważam by jakoś super Nas reprezentował. Ale jest prezydentem mojego kraju więc nie będę go obrażał.
Trochę szacunku do pewnych osób się przydaje, bo potem mamy wesołków, którzy gdy im się polityka prezydenta nie podoba nazywają go idiotą. A na to jako konserwatysta patrzeć spokojnie nie będę.

Po ostatnich badaniach z 70% narodu to barany wg Ciebie.

Większość jest głupia. Witamy w demokracji.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych