Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyże syberyjskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

wicia21.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego wyże syberyjskie sa coraz słabsze i coraz rzadziej goszczą one w europie środkowej ??
  • 0

#2

cethun.
  • Postów: 28
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego wyże syberyjskie sa coraz słabsze i coraz rzadziej goszczą one w europie środkowej ??




W zimie wyż syberyjski przynosi siarczyste mrozy, ale nie musi ponieważ może być blokowany przez niże skandynawskie, które przynoszą rekordowo wysokie temperatury.
Dlaczego tak sie dzieje ? :)
hmm nie jestem meteorologiem jednak wydaje mi sie iz jest to kolejny etap czegos co mozemy nazywac globalnym ociepleniem :P
Mozliwe ze istnieje równiez cyklicznosc takiego procesu jednak na ten temat musial bys juz chyba spytac wujka google :D
  • 0

#3

wicia21.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szukalem na google i nic takiego nie znalazlem ale wydaje mi sie, ze masz racje ze globalne ocieplenie spowodowalo, ze wyz syberyjski nie umie sie przeciwstawic coraz silniejszymi nizami tworzacymi sie nad cieplym atlantykiem. CETHUN wydaje mi sie ze w latach 90tych czesto panowaly u nas wyze syberyjskie a teraz od kilku juz lat nie maja one wiekszego wplywu na pogode w europie srodkowej. Sa one slabe i szybko zanikaja :( a szkoda bo lubie mrozne i sniezne zimy.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych