Skocz do zawartości


Czym są dla was święta Bożego Narodzenia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czym są dla was święta Bożego Narodzenia? (54 użytkowników oddało głos)

Czy święta Bożego Narodzenia/Wigilia są dla Ciebie ważne?

  1. Tak, są dla mnie ważne (31 głosów [57.41%])

    Procent z głosów: 57.41%

  2. Nie, to kolejny zwykły dzień (23 głosów [42.59%])

    Procent z głosów: 42.59%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Podstawowym pytaniem w tym temacie jest to zawarte w jego nazwie. Ostatnio wciągnięty zostałem w dyskusję o świętach Bożego Narodzenia i zastanowiły mnie wypowiedzi niektórych osób. Dla jednych, jest to nic innego jak skomercjalizowane święto, nic nie wnoszące do naszego życia. Inni z kolei uważają, że święta to czas magiczny, spotkanie całej rodziny, powszechna życzliwość ludzi na całym świecie. Chciałbym poznać wasze opinie.
  • 0

#2

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dla mnie sa wazne z czysto rodzinnych powodow ;) i tej atmosfery... rok bez tych swiat byl by smutny :P
  • 0

#3

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie nie są ważne. Są nawet gorsze od normalnych dni z powody dodatkowej pracy a ja jestem leniwy :D . Choć jak jeszcze chodziłem do szkoły to święta były dla mnie bardzo ważne ponieważ nie szło się do szkoły :D .
  • 0

#4

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie te święta to udręka, festiwal hipokryzji w rodzinie i w firmie, to także przedświąteczny jazgot wszechobecnych dzwoneczków, kolęd i innych 'szopek' w światyniach handlu i ogólnie dość sztuczny klimat między ludźmi w tym czasie . Najmilej wspominam święta spędzane w latach 70-tych i 80-tych, może dlatego, że wtedy byłem dzieckiem a może właśnie ze względu na inny klimat tych świąt wynikający z innej rzeczywistości.. Aha, jeśli chodzi o kontekst religijny ŚBN to jest mi on najzwyczajniej w świecie obojętny
  • 0

#5

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jak na razie lubię święta. Choć to raczej kościelne święto, a takowych staram się nie obchodzić. Jednak wychowanie, przyzwyczajenie itp. Najlepsze co może być w świętach to CHOINKA :D (można ją co prawda ubrać w lecie, ale to nie to samo :) )
  • 0

#6

Arahyll.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwielbiam Święta Bożego Narodzenia. Dla mnie jest to cały czas bardzo magiczny okres w roku i chyba jedyny kiedy naprawdę wszyscy zdają mi się bardziej szczęśliwi, weseli i mili:) Jedyne czego nienawidzę to niszczenie klimatu przez wszystkie supermarkety, reklamy, Tv, itd....I HATE IT!!!
  • 0

#7

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystkich, których irytuje świąteczna gorączka w sklepach zachęcam do odwiedzenia strony www.wesolych-swiat.com.pl i poparcie Manifestu Grudniowego ;)
  • 0

#8

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim spotkania z najbliższymi znajomymi i rodziną i dlatego te dni są takie ważne. Co do komercyjności ŚBN - nie cierpię tych całych 'zabiegów' miesiąc przed w marketach. Najlepsze święta obchodziłem 'za komuny' i nic chyba już tego faktu nie zmieni. Po pierwsze byłem młody a po drugie nie były to święta nastawione na komercję ... Pamiętam te kilometrowe kolejki za czekoladą, kawą czy pomarańczami. Ciężko było cokolwiek dostać i doceniało się to co miało ... To były czasy :)
  • 0

#9

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie są bardzo ważne. Jest to coroczny okres znęcania się całej rodziny nade mną. Staram się jakoś unikać tych trzech dni, ale niestety nie zawsze udaje mi się złapać jakieś choróbsko :(
  • 0

#10

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam bardzo lubię Święta Bożego Narodzenia. Za tą miłą atmosferę.
I zaraz się któryś przyczepi że ''przecież mówiłeś, że nie wierzysz!''. Owszem nie wierzę, ale nie neguję tak powszechnych świąt. Przecież teraz nawet muzułmanie mają w domach choinki :P .
Jedyne co mnie denerwuje to stos zamówień na obrazy ze Świętym Mikołajem...
  • 0

#11

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Święta Bożego Narodzenia w tym roku będę obchodziła [mimo tego, że katolickich świąt nie obchodzę] jak zwykle, dlatego, że lubię całą otoczkę. No wiecie, pyszne jedzonko, prezenty, fajne filmy w telewizji [to nic, że wszystkie widziałam już 489453165 razy, "W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju" mogłabym oglądać na okrągło do końca świata ;D
A opłatek smaczny i tyle, bez żadnych podtekstów. Choinka dlatego, że ładnie się błyszczy i świeci. Naprawdę lubię te święta, lubię kupować prezenty i wylegiwać przed telewizorem od rana do wieczora, czego przez większą część roku nie mam czasu robić.

I świąteczne piosenki kocham ;p
  • 0

#12

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm na pewno będą szczęśliwe...Błysk w oczach domowników kiedy wszyscy spotykamy się przy stole.
I nawet psiak ubrany w czerwoną kokardę rzucający się na futrzaka-walka o bombki hehe.To jest to:)
Ale nie dla wszystkich będą spokojne i szczęśliwe....dla bezdomnych śpiących po klatkach schodowych i
dworcach...dla głodnych dzieci w Afryce..może warto zastanowić się w tym świątecznym czasie nad
swoim życiem a nie gnać do supermarketu po kolejne zakupy bo przecena;P
  • 0

#13

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedyne czego nienawidzę to niszczenie klimatu przez wszystkie supermarkety, reklamy, Tv, itd....I HATE IT!!!

A ja nie rozumiem czemu ludzi to tak denerwuje. Według mnie cieplej się robi w sercu jak się widzi choinkę w supermarkecie i całą to świąteczną otoczkę ;) . Wiadomo oni to robią bardziej dla kasy niż dla samej tradycji ale to już taki Świat jest.

fajne filmy w telewizji

Sorry nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: . Myślicie że w telewizji będzie znowu "Kevin sam w domu/Nowym Yorku"? :mrgreen:
  • 0

#14

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Flix, ja nie wiem, czy i dlaczego nie uważasz Kevina za fajny film, ale ja bardzo go lubię.
Pomimo całego uwielbienia dla ambitnych produkcji, bez Kevina sobie świąt nie wyobrażam, a Boże Narodzenie to jednak taki czas, kiedy miło jest nie musieć wysilać się intelektualnie, zwłaszcza podczas oglądania telewizji. ;D
  • 0

#15

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie, nie są ważne. Dlaczego?
- Ponieważ religijny aspekt mnie nie dotyczy. A to chyba w tym najważniejsze powinno być.
- Ponieważ atmosfera jest sztuczna. Dlaczego rodzinność i życzliwość ma być przypisana
możę nie tylko, ale przede wszystkim tym dniom? czym one się róznią od wszystkich innych
w roku? Bądźmy dobrzy dla siebie boświęta? A po świętach co? W morde i nożem?
- Ponieważ wszyscy ( a w każdym razie większość) "uwielbiają" robić prezenty :]
"o matko.. i co ja mam im kupić.. masakra". Bo tak właśnie znamy najbliższych.
I tak właśnie do tego podchodzimy. Przez pryzmat prezentu.
- Bo to wszystko, cała czarowna otoczka prysła jak bombka choinkowa pod naporem komercji
i ogłuszającego jazgotu reklamowo-napuszonego.
- Ponieważ tak naprawdę większość już od pierwszego dnia powtarza sobie w duchu -
"niech to sie już skończy"
i tak bym mógł jeszcze parę spraw poruszyć, ale w sumie po co?
Jak festiwal zakłamania i fałszu będzie nadal trwał... :)

Oczywiście są i tacy ludzie, dla których Święta Bożego Narodzenia są prawdziwym
przeżyciem i czymś naprawdę oczekiwanym, ale nie okłamujmy się - niewielu już takich zostało.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych