Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demonologia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Lokaj.
  • Postów: 56
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Demonologia - to nauka na pograniczu ezoteryki, teologi i spirytycyzmu zajmująca się opisywaniem demonów, aniołów i innych bytów zamieszkujących wymiary astro-mentalne, ich pochodzenia i hierarchi. Można w niej znaleźć nazwy danych demonów a także to co je wyróżnia i czym się zajmują. Wiedza w niej zawarta jest wykorzystywana miedzy innymi przez magów i nekromantów, którzy chcą się dowiedzieć jak uchronić się przed demonami lub które będą im odpowiadały do przywołania.

Każdy demon i anioł jest na innym poziomie rozwoju duchowego, lecz dzięki temu że anioły znajdują się na wyższym poziomie energetycznym śa silniejsze od demonów. Anioły są obdarzone większą mądrością niż demony, jednak tych drugich jest o wiele więcej z tego powodu że demony same tworzą następne demony a także każdy inny byt (dusza), który zobowiąże się służyć demonowi może się nim stać i rosnąć w siłę do czasu aż sam nie będzie miał swych sług. Wielu aniołów także zostało demonami z powodu nieposłuszeństwa Bogu. Anioły zostały stworzone z jasności są dobre i mądre a demony z najczystszego ognia co może odzwierciedlać ich burzliwy charakter. Anioły żyją w wyższych wymiarach energetycznych a demony pomiędzy światem rzeczywistym a wyższymi wymiarami. Największym celem demonów jest kontrola nad ludźmi. Mogą to osiągnąć poprzez opętanie żywego człowieka lub przyjęcie do posługi jego duszy. W wymiarach astro-mentalnych prowadzone są wojny pomiędzy zastępami demonów a aniołami, w wojny te są też czasami wplątane inne byty pomagające jednej za stron.

Jednak jak już wspomniałem są ludzie którzy mogą wyciągać korzyści z kontaktowaniem się z demonami. Są nimi magowie, nekromanci oraz inni ludzie praktykujący magię. Przywołują oni demony i "robią interesy". Mag zobowiązuje się do czegoś w zamian za wykonanie jego polecenia przez demona. Oczywiście demony są przebiegłe i trzeba uważnie z nimi rozmawiać potrafią przeinaczyć słowa lub ułożyć je w ten sposób że my ich nie zrozumiemy do końca a skutki będą dla nas niekorzystne w lekkim tego słowa znaczeniu. Można także przywoływać anioły które udzielają nam pomocy bezinteresownie jednak tylko w wypadku gdy ta pomoc jest naprawdę potrzebna i nie jest wykorzystywana do złych celów, lecz nieczęsto słyszy się o takich rodzajach praktyk nekromanckich. Można także przywołać inne byty neutralne nie związane do końca z żadną ze stron dobra i zła. Mogą to być nieżywi krewni lub ktoś nieznany który w czymś może nam pomóc.

Miejsce które zamieszkują demony oraz którym rządza nazywane jest piekłem i znajduje się pomiędzy światem rzeczywistym a wyższymi wymiarami nie fizycznymi lecz nie jest zarządzany przez jednego władcę. Każdym rejonem piekła rządzi inny demon tak na przykład Belial(demon kłamstwa i bezprawia) włada zachodnią częścią piekła, Durial(Samael, Szatan - demon bólu) wschodnią, Andariel(demon cierpienia) - północną. Ponadto Lucyfer(upadły cherubin) - włada demonami, które udając aniołów przychodzą do ludzi i zsyłają ich na złą drogę. Belzebub(władca much) - przyczynia się do wojen, Azdoman(demon gniewu i szału) - jest diabłem najczęściej wzywanym podczas czarnych mszy ponieważ jest najbardziej przychylny śmiertelnikom, jest także władcą południowej części piekła. Istnieje także wiele innych dość silnych demonów takich jak Lilith - Pierwsza żona Adama, następnie oblubienica Szatana.

Anioły zamieszkują niebo czyli wyższy wymiar w którym jest także podobno Bóg. Każdy z zamieszkujących niebo aniołów wykonuje swoje obowiązki, które zostały mu przydzielone, nie rozmnarzają się one poprzez kopulacje tylko gromadzenie energii i nadawanie jej osobowości. Oczywiście jak w każdej „cywilizacji” panuje tam pewnego rodzaju hierarchia. Jest dziewięć chórów które zostały podzielone na trzy grupy po trzy chóry. W pierwszej grupie znajdują się Serafiny, Cherubiny i Trony, ich szczególną cechą jest to że posiadają rozległą wiedzę o Bogu i najlepiej mu służą. Druga grupa zajmuje się czynieniem cudów i sprawowaniem pieczy nad całym kosmosem, należą do nich Panowania, Potęgi i Cnoty( te dziwne nazwy powstały być może z niedokładnego przetłumaczenia biblii). Do trzeciej i ostatniej grupy aniołów należą Księstwa, Archanioły i Anioły, które są najbardziej przychylne ludziom, opiekują się nimi i im pomagają( więc dla początkujących nekromantów najlepiej było by je przyzwać).

To już koniec podstaw demonologii które na pewno przydadzą się magom i zainteresują ciekawskich, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej wyszukaj w internecie ciekawe fragmenty biblii i ksiąg satanistycznych w których na pewno coś się znajdzie.

Artykuł uzyskany dzięki pracy Saurona-xXx

Źródło www.pea.org.pl
Polecam takze inne artykuły na stronie :)
  • 0

#2

HalfKick.
  • Postów: 28
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetny artykuł :-) Wiecie moze jak mozna zostać magiem lub nekromantem? Osobiśscie niechce być którymś z nich ale pytam z ciekawości :) Pozdrawiam
  • 0

#3

NIKROY.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetny artykuł :-) Wiecie moze jak mozna zostać magiem lub nekromantem? Osobiśscie niechce być którymś z nich ale pytam z ciekawości :) Pozdrawiam

Znaczy, że interesuje cie "pukanie" nieboszczyków? ;)

Artykuł mi sie podoba, jest dość interesujący :)
Z racji tego, że jestem częściowo Ateistą, to nie wierze w Boga, więc te bajeczki o aniołach mnie nie poruszają, ale artykuł dobry.
  • 0

#4

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z racji tego, że jestem częściowo Ateistą, to nie wierze w Boga, więc te bajeczki o aniołach mnie nie poruszają, ale artykuł dobry.


Moge się przyczepić? Nie? Dobra i tak sie czepie. Jesteś częsciowo ateistą i nie wierzysz w Boga. Ok, ta niewiara to jedna częśc ateisty. Moje pytanie brzmi - czego dotyczy ta druga częśc ateisty ?

Wiecie moze jak mozna zostać magiem lub nekromantem?

Wiemy!

Vaheremowy poradnik ja zostać nekromantą.

I. Sposób Diabelski
1. Jeśli pomyliłeś nekromancje z nekrofilią, to nie czytaj dalej.
2. Potrzebujesz komputera z procesorem 600 mHz, 64 ram, 3 Gb wolnego miejsca na dysku, napędem Cd-Rom, karty graficznej z 32 mb.
3. Kupujesz/ Ściągasz Diablo II, najlepiej z dodatkiem. Wtedy jesteś jeszcze bardziej nekromanckim nekromantom.
4. Wsród postaci wybierasz nekromante i nadajesz mu jakieś nekromanckie imię (typu "tańczący z szkieletami").

II Sposób Gothicowy. Dłuższy, uciążliwszy i wymaga lepszego kompa.
1. Patrz punk 1 w ustępie I.
2. Potrzebujesz nieco mocniejszego kompa.
3. Kupujesz/ ściągasz Gothic I.
4. Mozolisz się przez całą gre jako jakis ciotarski mag Innosa bądź Adanosa, ale twa cierpliwość zostaje wynagrodzona w 5 rozdziale - gdy tylko Xardas nauczy cię 6 kręgu magii, podaruje ci również szate nekromanty w kolorze mongolskiego fioletu.

Anioły zamieszkują niebo czyli wyższy wymiar w którym jest także podobno Bóg


Zdanie brzmi dla mnie tak "Anioły zamieszkują niebo (na pewno), w którym podobno jest także Bóg(ale to już nie jest pewne).

Belzebub(władca much) - przyczynia się do wojen,


A ja myślałem ze Baal to semicki bóg, władcaświata, pan deszczu toczący wieczną wojne z Motem...A to takie ziółko się okazuję.
  • 0

#5

Nocny Wilk.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lilith to takze tylko legenda (a raczej bajka, co zostalo nawet potwierdzone przez KK). Powstala ona poprzez bledny odczyt Biblii.
  • 0

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nocny Wilk - odkąd KK jest instytucją weryfikującą historie ^^ czegokolwiek? Źarty sobie robisz ?
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych