Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za 30 lat Ziemia może zderzyć się z asteroidą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#31

sceptyk.
  • Postów: 129
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pożyjemy zobaczymu odkrycie jakiegoś wejśća nie znaczy odrazy że to jest wejście do mitycznego labiryntu poprzedniej cywilizacji

Użytkownik Tiamat edytował ten post 22.11.2006 - 18:54

  • 0

#32 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: nie moge :lol : :lol :

jak budujesz cos od podstaw to nie wiesz na czym budujesz? myslisz ze kosciol gdy budowano to nie wiedzieli o lochach? doskonale wiedzieli bo sami je zrobili.Daj spokoj...
Jakbys nie wiedzial, to informuje Cie ze niemcy chowali na slezy zrabowane skarby podczas 2 wojny i myslisz ze gdzie je schowali? w dzwonie kscielnym? :lol :
  • 0

#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak budujesz cos od podstaw to nie wiesz na czym budujesz? myslisz ze kosciol gdy budowano to nie wiedzieli o lochach? doskonale wiedzieli bo sami je zrobili.Daj spokoj...
Jakbys nie wiedzial, to informuje Cie ze niemcy chowali na slezy zrabowane skarby podczas 2 wojny i myslisz ze gdzie je schowali? w dzwonie kscielnym? :lol:

I jak tu uznać niezwykłość odkrycia lochów, skoro były użytkowane jeszcze w czasie wojny? Pewnie do dziś starsi mieszkańcy potrafią wskazać wejścia do nich.
  • 0



#34

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm ... jeśli by tak było, to dlaczego niedawno stosunkowo się tam dostano? Czyżby archeolodzy zapomnieli zapytać starych, pamiętających lochy mieszkańców? :>
  • 0

#35

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm ... jeśli by tak było, to dlaczego niedawno stosunkowo się tam dostano? Czyżby archeolodzy zapomnieli zapytać starych, pamiętających lochy mieszkańców?  :>

Nie wiem. Nie jestem zorientowany w bieżących sprawach polskiej archeologii. Niewykluczone, że po prostu nikt nie poszukiwał piastowskich lochów pod Ślężą, zaś hitlerowskie podziemia to domena historyków i "poszukiwaczy skarbów", a nie archeologów.
  • 0



#36

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

sceptyk, czy ty nie rozumiesz, że już wielokrotnie ołtarz był przekopywany, przebadany i nic nie wykryto??
  • 0

#37

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

sceptyk, czy ty nie rozumiesz, że już wielokrotnie ołtarz był przekopywany, przebadany i nic nie wykryto??

Przepraszam, że się wtrącę, ale czy na pewno wcześniej (przed projektem Cheops) były prowadzone badania georadarowe w kościółku? I czy przekopywano jego posadzkę na głębokość ponad 5 metrów? Z tego co się zdążyłem zorientować, wcześniejsze badania ograniczały się do odsłonięcia fundamentów zamku.
  • 0



#38

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przeprowadzano badania georadarowe stu-procentowo i to nie raz... Wiadomo mi też, że przekopywali. Z resztą w tv nawet o tym mówili... Ksiądz się wypowiadał itd...
  • 0

#39

sceptyk.
  • Postów: 129
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sceptyk, czy ty nie rozumiesz, że już wielokrotnie ołtarz był przekopywany, przebadany i nic nie wykryto??


człowieku chyba masz mine za idiotę co niby że przez tyle lat tam czasami kopali zakopywali i nic aż tu nagle ktoś pstrykną paluszkami i pojawiło się wejście moze i kopali ale chyba nie dostatecznie głęboko ale jak tu już ktoś napisał starsi mieszkańcy ślęży wspominali o lochach w kościele
  • 0

#40 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

sceptyk, czy ty nie rozumiesz, że już wielokrotnie ołtarz był przekopywany, przebadany i nic nie wykryto??


człowieku chyba masz mine za idiotę co niby że przez tyle lat tam czasami kopali zakopywali i nic aż tu nagle ktoś pstrykną paluszkami i pojawiło się wejście moze i kopali ale chyba nie dostatecznie głęboko ale jak tu już ktoś napisał starsi mieszkańcy ślęży wspominali o lochach w kościele


dlatego ze robiono to na odwal sie i nie przeszukiwano dobrze ani rzetelnie....chyba jak ktos daje wskazowke z dokladna lokalizacja wejscia to chyba latwiej sie kopie co nie?

druga sprawa ze sleza jest od zawsze tajemnicza i budzila respekt, nie wszyscy decydowali sie na penetracje z obawy. O przed czym? to poczytaj o historii slezy i czasow Boga swiatowida i jego wyznawcow, obecnego krola i wszystkiego generalnie.
  • 0

#41

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pooglądałem zdjęcia z wykopalisk i śmieszą mnie te opisy kul światła.
Sam mam mnóstwo takich zdjęć. I nie są to kule światła, tylko odrobiny kurzu przy obiektywie podświetlone fleszem. A i serię duchów też mam. Palę papierosy i nieraz zdarzyło mi się na tej samej zasadzie sfotografować duchy, jak rozświetlił się dymek z papierosa przed obiektywem przy błysku flesza :-)
Jak chcecie, to mogę parę wrzucić dla porównania.

Duchy na zamku w Nidzicy
Dołączona grafika

Kule światła na budowie :-)
Dołączona grafika
  • 0

#42

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeprowadzano badania georadarowe stu-procentowo i to nie raz... Wiadomo mi też, że przekopywali.

Z tego co się zdążyłem zorientować, to badania były wcześniej prowadzone tylko na zewnątrz kościółka. Do środka z łopatami i georadarem nikt nie wchodził.

dlatego ze robiono to na odwal sie i nie przeszukiwano dobrze ani rzetelnie....

Naprawdę sądzisz, że kiedy ktoś z wielkim wysiłkiem wyżebrał grant na prowadzenie badań, to zrobił je na odwal się? Litości...

druga sprawa ze sleza jest od zawsze tajemnicza

Tak, i nawet urąga teoriom geologicznym, klimatologicznym i przyrodniczym. ROTFL :-D
  • 0



#43 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx dowodem na prawdziwosc tego co mowie jest fakt ze zadni archeolodzy niczego tam nie znalezli i usielnie twierdzono ze jest tam lita skala.

Lucyna Łobos udowodnila ze sie mylili.NIe ma litej skaly.Jest wejscie.WIec o co chodzi?

Malo Ci dowodow?

moze trzeba za raczke zaprowadzic na miejsce i pokazac wejscie ktorego niby nie bylo ? ;-)
  • 0

#44

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej!
Czemu nikt nie komentuje moich zdjęć?
:-)
  • 0

#45

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hej!
Czemu nikt nie komentuje moich zdjęć?
:-)

Skomentuj te :) Jest tam dość sporo typowych orbów :) Ja też myślałem że to kurz... Ale jednak nie wszystkie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych