Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzulmanin zabil Polke bo miala zly wplyw na kolege


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#31

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No tak, tam gdzie nie ma prawdziwego rasizmu zawsze można znaleźć nową pałkę do walenia nią po głowie osoby myślące inaczej. A jak nie można znaleźć to można ją wymyślić - i taką konstrukcją jest ów "rasizm kulturowy". To pojęcie jest delikatnie mówiąc "semantycznym nadużyciem", zawiera w sobie element "rasizm" - mający wywoływać automatycznie odpowiednie skojarzenia, oczywiście skojarzenia pejoratywne.

Tymczasem ów nowy rasizm z rasizmem nie ma nic wspólnego. Rasizm zakłada, że pewne rasy są gorsze/lepsze ze względu na sam fakt posiadania cech kwalifikujących je do tej czy innej rasy w sensie biologicznym i co istotne - w związku z powyższym jedne rasy powinny z natury rzeczy dominować nad innymi. Dlatego proszę mi nie pisać, że to "nie do końca sprecyzowane, ale podobne" :/

"Rasizm kulturowy cechowały brak akceptacji dla niedostosowania innych grup kulturowych do kultury rodzimej, jednak bez podkreślania jej supremacji, nacisk na asymilację, przy jednoczesnej zgodzie na autonomiczny rozwój - jednak w ramach własnej, rodzimej kultury."

A przy takim ujęciu sprawy owym "rasistą kulturowym" jest każdy kto nie uznaje od początku do końca paradygmatu społeczeństwa multikulturowego. Oj, szczerze przyznam, że zalatuje mi to kolejnym terminem ukutym w kuźni politycznej poprawności jako oręż z wszystkimi "nieprawomyślnymi".

I teraz tak - jak rozumiem zwracanie uwagi na to, że Muzułmanie siedzą w więzieniach statystycznie tyle a tyle razy częściej niż inni to już jest ów rasizm kulturowy czy też nie jest?

@Golibroda
No i widzisz? Na koniec dowiedziałeś się to, co podejrzewałem od początku śledzą c wypowiedzi w tym wątku, wskazywanie na zależności pomiędzy kulturą/religią a przestępczością wśród Muzułmanów to jest "nienawiść". :D
Można jeszcze zauważyć, że Jezus nic nie mówił o zamykaniu oczu na rzeczywistość w imię ideologii, czy nawet w imię miłości, mówił coś wręcz przeciwnego, mówił o prawdzie, która nas wyzwoli.
  • 0

#32 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Różnica pomiędzy "nowym rasizmem" a rasizmem tradycyjnym polegała na tym, iż zasadniczym jego kryterium była kultura, natomiast w rasiźmie klasycznym wyłącznie rasa.


Chyba znów nie zrozumiałeś,prawda.
  • 0

#33

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Różnica pomiędzy "nowym rasizmem" a rasizmem tradycyjnym polegała na tym, iż zasadniczym jego kryterium była kultura, natomiast w rasiźmie klasycznym wyłącznie rasa.


Chyba znów nie zrozumiałeś,prawda.

Hmm, hmm. Co to jest za rasizm co nie bierze pod uwagę kryterium rasy? Wyznacznikiem rasizmu jest branie pod uwagę rasy i na tej podstawie generalne klasyfikowanie grup społecznych jako gorsze/lepsze itd. Nie ma rasizmu bez rasy. Dlatego rasizm kulturowy jest pojęciem tak samo logicznym jak papierowy metal.

Człon rasizm służy wyłącznie nadaniu pojęciu pejoratywnego wydźwięku, nie ma wartości informacyjnych.
  • 0

#34

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Różnica pomiędzy "nowym rasizmem" a rasizmem tradycyjnym polegała na tym, iż zasadniczym jego kryterium była kultura, natomiast w rasiźmie klasycznym wyłącznie rasa.


Chyba znów nie zrozumiałeś,prawda.


Czy ty naprawde nie potrafisz rozmawiac bez zawoalowanego obrazania swoich adwersarzy? Wiedz zatem ze nie jestes w zaden sposob w stanie mnie obrazic gdyz nie interesuje mnie twoja opinia na moj temat. Skoro juz to wiesz, skup sie na merytorycznej rozmowie, jezeli tylko jestes w stanie to zrobic, a mam pewne obawy ze nie jestes. Ale zaskocz mnie, moze potrafisz rozmawiac na argumenty. Naprawde chetnie sie rozczaruje.
  • 0

#35 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm, hmm. Co to jest za rasizm co nie bierze pod uwagę kryterium rasy? Wyznacznikiem rasizmu jest branie pod uwagę rasy i na tej podstawie generalne klasyfikowanie grup społecznych jako gorsze/lepsze itd. Nie ma rasizmu bez rasy. Dlatego rasizm kulturowy jest pojęciem tak samo logicznym jak papierowy metal.

Człon rasizm służy wyłącznie nadaniu pojęciu pejoratywnego wydźwięku, nie ma wartości informacyjnych.


Najwyraźniej to kolejny typ rasizmu.

Czy ty naprawde nie potrafisz rozmawiac bez zawoalowanego obrazania swoich adwersarzy? Wiedz zatem ze nie jestes w zaden sposob w stanie mnie obrazic gdyz nie interesuje mnie twoja opinia na moj temat. Skoro juz to wiesz, skup sie na merytorycznej rozmowie, jezeli tylko jestes w stanie to zrobic, a mam pewne obawy ze nie jestes. Ale zaskocz mnie, moze potrafisz rozmawiac na argumenty. Naprawde chetnie sie rozczaruje.


Niestety się nie rozczarujesz.Zagadkowe kiedy cię obraziłem?

Prowadzenie dalszej rozmowy z tobą jest bezowocne ponieważ nie zrozumiesz tego że jesteś jednak rasistą.
  • 0

#36

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A zauwazyles ze mariush dal dane z UK, Holandii i Belgii a ja z Francji? Jedno z drugim nie ma nic wspolnego.
Odnosnie Francji, mariush znalazl dane bardziej szczegolowe i wyszlo mu 14, mi 30. Fakt ze rozbioeznosc jest duza ale tu chodzi przede wszystkim o to ze ogolna teza zostala potwierdzona w wyliczeniach mariusha W KADYM ANALZIWANYM PRZYPADKU.

I skoro mowisz Powiem Ci, że nawet usiłowałem znaleźć dane statystyczne, (a nie opierać się na niepewnych źródłach), jednak nigdzie nie znalazłem informacji, (danych statystycznych), na temat skazanych i wyznawanej przez nich religii. to podalem ci inny przyklad. Dane bedzie latwo znalezc. A do czasu przedstawienia ich nie masz wlasciwie prawa wydawac opinii na podstawie wlasnego "widzimisie" i "moim zdaniem" bo polemizujesz z liczbami, a one sluchaja sie tylko innych liczb a nie czyjegos zdania.

Prowadzenie dalszej rozmowy z tobą jest bezowocne ponieważ nie zrozumiesz tego że jesteś jednak rasistą.


Masakra :lol :lol :lol
Nie wiem skad sie urwales i nie chce wiedziec, ale tym tekstem wpisujesz sie zlotymi zgloskami w historii forum.
Masz swoja definicje rasizmu pod ktora ci podchodze. Na twoje nieszczescie ja tez mam swoje definicje. Np. idioty :lol
  • 0

#37

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najwyraźniej to kolejny typ rasizmu.

No najwyraźniej ;)
To może pójdziemy dalej i stworzymy jeszcze kilka innych typów "rasizmu"?

Tak naprędce:
Rasizm filozoficzny
Rasizm naukowy
Rasizm artystyczny
  • 0



#38

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Mariush
Do tego rasizm estetyczny/seksualny - spotkałem się z przypadkiem pewnej dziewczyny, która została okrzyknięta rasistką po tym, jak przyznała, że czarnoskórzy mężczyźni generalnie się jej nie podobają, nie są w "jej typie". No i została rasistką xD

@Bayakus
Nie można dowolnie manipulować językiem w celu dyskredytacji adwersarzy. Jak dotąd Twoje usilne starania, żeby wmówić Golibrodzie rasizm są żywym dowodem na to, ze celem istnienia takich pojęć jak "rasizm kulturowy" jest nic innego jak dyskredytacja adwersarza poprzez sztuczne powiązanie jego poglądów z rasizmem, który jest powszechnie kojarzony negatywnie. Już nawet nie trzeba być rasistą, żeby zostać rasistą, pięknie :D
  • 0

#39

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kiedyś znalazłem coś takiego, może wam się przyda ;) Dane dotyczą wiary więźniów w USA.
The Federal Bureau of Prisons does have statistics on religious
affiliations of inmates.  The following are total number of
inmates per religion category:

Response			  Number	  %
----------------------------  --------
Catholic			   29267   39.164%
Protestant			 26162   35.008%
Muslim				  5435	7.273%
American Indian		 2408	3.222%
Nation				  1734	2.320%
Rasta				   1485	1.987%
Jewish				  1325	1.773%
Church of Christ		1303	1.744%
Pentecostal			 1093	1.463%
Moorish				 1066	1.426%
Buddhist				 882	1.180%
Jehovah Witness		  665	0.890%
Adventist				621	0.831%
Orthodox				 375	0.502%
Mormon				   298	0.399%
Scientology			  190	0.254%
Atheist				  156	0.209%
Hindu					119	0.159%
Santeria				 117	0.157%
Sikh					  14	0.019%
Bahai					  9	0.012%
Krishna					7	0.009%
----------------------------  --------
Total Known Responses  74731  100.001% (rounding to 3 digits does this)


Unknown/No Answer	  18381
----------------------------
Total Convicted		93112  80.259% (74731) prisoners' religion is known.


Held in Custody		 3856  (not surveyed due to temporary custody)
----------------------------
Total In Prisons	   96968
Źródło Dane z 5 Marca 1997
  • 0

#40

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie da się ukryć, że trzecie miejsce muzułmanów w powyższym zestawieniu wygląda naprawdę "imponująco".
  • 0



#41 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Catholic 29267 39.164%



Skoro sa tacy sami to czemu procentowo siedzi ich w wiezieniach jakies 40 razy wiecej niz innych?


Widzę że pan Golibroda ma jak zwykle rację co pokazują dane statystyczne których tak się domagał choć są tylko z USA.

P.s:Z tobą jednak nie da się przestać dyskutować.Jesteś jak ość w zębie dłubiesz ale nie da się wyciągnąć.

Zresztą ładne podsumowanie można znaleźć w tym tekście

za brutalność szerzenia swoich poglądów, tupet i zamknięty umysł, a w szczególności za łamanie regulaminu pkt. 3.11


Coś ci to przypomina.Nauka wypominania.
  • 0

#42

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Bayakus
A wziąłeś pod uwagę, że Muzułmanów w USA jest wedle różnych danych: 0,5% (wikipedia), 2% (onet) a stanowią aż 7.273% osadzonych? To proporcjonalnie bardzo dużo w porównaniu do innych.
Problem nie leży w liczbach bezwzględnych a w proporcjach właśnie. Zresztą jak chodzi o Katolików, to w USA jest duża liczba Latynosów 8% (onet) i z roku na rok rośnie, oni najczęściej deklarują Katolicyzm i oni również masowo popadają w konflikt z prawem,w przypadku Katolików z korzeniami Polskimi, Niemieckimi, Francuskimi itd. sprawa wygląda inaczej.
  • 0

#43

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty na prawdę nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć?
Dane statystyczne. Faktyczne dane statystyczne.
Wiesz takie zestawienie z zakładów karnych obejmujące ilość skazanych narodowość i wyznawaną religię.
Ty podałeś bardzo nieprezyjne "dane" w dużej mierze opierające się na gdybaniach.
A chodzi o to żeby dotrzeć do faktycznych wiarygodnych liczb.

A do czasu przedstawienia ich nie masz wlasciwie prawa wydawac opinii na podstawie wlasnego "widzimisie" i "moim zdaniem"


I kto tu jest cenzorem, a do tego mistrzem hipokryzji?
Mnie oskarżasz o cenzurę, a kiedy pytam gdzie i kiedy zastosowałem ją w bieżącym temacie, milczysz, i odmawiasz mi prawa do wydawania własnych opinii.


Jakich gdybaniach? Dane wzialem z prasy. Zreszta napisalem to w poprzednim temacie:
Ponizej link, z lewicowej gazety(!)
<a href="http://wyborcza.pl/1...2,5185409.html" target="_blank">http://wyborcza.pl/1...185409.html</a>

Pisal tez o tym Washington Post 29 kwietnia 2008 (do znalezienia w sieci) i kilka innych gazet na swiecie.

Skad ci sie nagle wziela dyskredytacja tych danych statystycznych?

Ale ok, skoro mamy juz dane ze Stanow odnosnie wiezniow, ponizej bedzie struktura wyznaniowa. Wiec skoro prosisz to zrobimy znowu wyliczenia, tym razem z USA na podstawie oficjalnych danych.
http://pl.wikipedia....noczone#Religia

Stany Zjednoczone nie mają oficjalnej religii państwowej. Według American Religious Identification Survey w 2001 roku 81,1% Amerykanów określiła się jako chrześcijanie. 52% Amerykanów należało do różnych Kościołów protestanckich. Amerykański protestantyzm jest bardzo podzielony, w USA istnieją setki Kościołów, które działają lokalnie. W 2001 roku największą wspólnotą protestancką była Południowa Konwencja Baptystów (17,2%), a dalej metodyści (7,2%), luteranie (4,9%), prezbiterianie (2,8%) i zielonoświątkowcy (2,2%). Do Kościoła katolickiego należało 25,9% społeczeństwa i jest to tym samym największa wspólnota religijna w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy katolicy są przede wszystkim potomkami Włochów, Irlandczyków, Polaków i Niemców, współcześnie do gwałtownego wzrostu liczby katolików w założonym przez protestantów kraju przyczyniła imigracja z krajów Ameryki Południowej. Inne ważne religie to: judaizm (1,4%), islam (0,5%), buddyzm (0,5%), hinduizm (0,4%) i unitarianizm (0,3%). 15% Amerykanów nie należało do żadnej wspólnoty religijnej, spośród których najliczniejsi byli niesprecyzowani i wolnomyśliciele, rzadziej natomiast ateiści. W Stanach Zjednoczonych powstał także Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, którego członkowie nazywani są mormonami od uznawanej przez nich za świętą obok Biblii Księgi Mormona, wierzący, iż Chrystus po zmartwychwstaniu objawił się Indianom. Jest to jeden z najbogatszych kościołów na świecie, gdyż jego członkowie płacą 10% podatku na rzecz swojego kościoła, z którego finansuje on budowę i utrzymanie kościołów, broszury, książki rozdawane za darmo, szkoły i misje na całym świecie (jest m.in. współwłaścicielem sieci Hotel Marriott). W stanie Utah stanowią oni ponad 70% ludności, a w sąsiednich stanach nawet 30%, co powoduje istnienie specyficznej kultury: wydawane tam są mormońskie książki i powieści, produkowane są mormońskie filmy itd. Inną charakterystyczną wspólnotą są amisze, żyjący bez prądu, ubierający się tylko na czarno i jeżdżący tylko dorożkami. Charakterystyczni są także protestanccy fundamentaliści biblijni, którzy traktują Biblię jako jedyny i nieomylny autorytet. W Stanach Zjednoczonych znajduje się również Główne Biuro koordynujące działalność społeczności Świadków Jehowy na całym świecie (Nowy Jork, Brooklyn).


Krotkie zestawienie:
Religia / Procent w spoleczenstwie / procent wiezniow

Chrzescijanstwo / 81,1% / ok. 80% - niestety nie wiem co to np "moorish" ale mysle ze w przyblizeniu mozemy przyjac liczbe 80, zreszta tak naprawde czy bedzie to 75% czy 90% nie wplynie na wyniki badan i przede wszystkim interesuje nas to ponizej:
Islam / 0,5% / 7,27%
Znowu magiczna liczba 14, ktora mielismy we Francji.
Judaizm / 1,4% / 1,77%
Buddyzm / 0,5% / 1,18%
Hinduizm / 0,4% / 0,16%

Przekladajac to na liczby. Liczba ludnosci USA - 305 mln osob, liczba wiezniow - 75 tys. osob.
Razem: 305 mln - 75 tys. wiezniow - > 2,5 wieznia na 10 tys. obywateli
Chrzescijanie: 241 mln - 60 750 wiezniow - > 2,5 wieznia na 10 tys. obywateli
Judaizm: 4,2 mln - 1 325 wiezniow - > 3,1 wieznia na 10 tys. obywateli
Buddyzm: 1,5 mln - 882 wiezniow - > 5,9 wieznia na 10 tys. obywateli
Hinduizm: 1,2 mln - 119 wiezniow - > 1 wiezien na 10 tys, obywateli
Islam: 1,5 mln - 5435 wiezniow - > 36,2 wieznia na 10 tys. obywateli

36,2 / 2,5 (srednio) = 14 razy czesciej muzulmanie popelniaja przestepstwa niz reszta spoleczesntwa. Czy potrzebny jest jakikolwiek komentarz?

Bo w ten czy inny sposób złamali nauki swoich religii. Czyli można by powiedzieć, że są to w pewnym stopniu odstępcy od wiary, mimo, że sami taką wiarę deklarują.

Doskonale wiesz ze to nieprawda a wiele islamskich dogmatow religijnych kloci sie z prawem (w tym wypadku z prawem w USA). Szarijat.


PS-Czemu mnie nie dziwi ze Bayakus kompletnie nie rozumie zasad proporcjonalnosci, statystyki i zwyklej logiki? :lol :lol :lol
  • 0

#44

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panowie, przede wszystkim muszę zwrócić uwagę na jeden fakt. Duża część przestępców i chuliganów to osoby młode i "głupie". Aby te wywody Golibrody miały jakiekolwiek znaczenie trzeba by sprawdzić za jakie przestępstwa "siedzą" ci rzekomi muzułmanie. Piszę "rzekomi" , bo teoretycznie np. pseudokibice w Polsce to też chrześcijanie , a takie nazewnictwo nie ma odbicia w rzeczywistości.

Interesująca sprawa wyniknie, kiedy opublikuję na forum (po zakończeniu ankiety na temat terroryzmu, czyli w grudniu) moje tłumaczenie raportu Europolu. Bardzo ciekawe wnioski z niego wypływają (liczba muzułmanów oskarżonych o terroryzm islamistyczny na stałym poziomie, wysoka liczba uniewinnień w porównaniu z innymi rodzajami terroryzmu , no i bardzo młody wiek sprawców - i w innych rodzajach terroryzmu w Europie tak samo młody wiek sprawców oskarżonych o terroryzm separatystyczny, prawicowy, lewicowy i jednej sprawy).
  • 0

#45

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podrzucę nowsze dane (2007; www.bop.gov) dotyczące więziennictwa w USA:

Total population: 200,020

Inmates by Gender
Male: 93.2%
Female: 6.8%

Inmates by Race
White: 56.6%
Black: 40.1%
Native American: 1.7%
Asian: 1.6%
Ethnicity Hispanic: 31.3%

Average Inmate Age: 38

Citizenship
United States: 73.3%
Mexico: 17.1%
Colombia: 1.6%
Cuba: 0.8%
Dominican Republic: 1.5%
Other/Unknown: 5.7%

Tych rdzennych Amerykanów wcale tak wielu w więzieniach nie ma. Przy 4,5 mln (1,5 % populacji USA) amerykańskich Indian i rdzennych mieszkańców Alaski te 1,7 % niczym specjalnym się nie wyróżnia.
Dane: www.america.gov

EDIT:
Jeszcze coś aktualniejszego (2003)

The BOP houses approximately 150,000 inmates in 105 BOP facilities nationwide. According to the Chief of the BOP's Chaplaincy Services Branch, approximately 9,000 inmates, or about 6 percent of the inmate population, seek Islamic religious services.

www.bop.gov
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych