Skocz do zawartości


naukowcy z Super Expressu przewidują brak zimy w tym roku


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Będzie meteorologiczna niespodzianka w Polsce?



"Super Express": Według meteorologów w tym roku w Polsce nie będzie zimy. Czekają nas za to dodatnie temperatury i warunki klimatyczne kojarzące się z jesienią, a nawet wiosną.
Jak twierdza meteorolodzy, powodem braku zimy ma być globalne ocieplenie. To właśnie ten proces sprawił, że tym razem gorące powietrze z Afryki dotrze aż do Polski.

Tej zimy możemy spodziewać się temperatury w wysokości plus kilka stopni. Chłodniej ma być dopiero w połowie stycznia, lecz i tak nie będzie śniegu.

Niespodziewane ciepło będzię miało również jednak niezbyt przyjemne skutki. Z racji dodatniej temperatury dokuczać będą nam owady, a zmylone cieplejszym klimatem rośliny zaczną wegetować wcześniej niż zwykle. Może to się przełożyć na niższe zbiory i wzrost cen żywności - czytamy w "Super Expressie".

x| x| x|
onet.pl
  • 0

#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w zeszlym roku tez na swieta nie bylo sniegu i jakos zyjemy, pojawil sie dopiero w polowie stycznia. No coz zmiana klimatu, za 10-15 lat bedziemy mieli klimat jak w hiszpani
  • 0

#3

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe, kto będzie mieć rację ;) Domysły Jackowskiego vs opinie meteorologów - poczekamy, zobaczymy ;)
  • 0



#4

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym chciał, żeby były takie zimy jak np dwa lata temu- co w jedną noc spadło tyle śniegu, jakby padało od tygodnia :D
  • 0



#5

Arahyll.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obiema łapami podpisuję się pod postem Cthulhu. Zima powinna być zimna i śnieg powinien być po kolana :D A tak to nawet śniegiem nie będzie się dało porzucać czy na sankach pojeździć...że o lepieniu bałwana nie wspomnę :D
  • 0

#6

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szpece z "Super Expressu" niech najlepiej pójdą napić się kawy i nie sieją taniej, brukowej sensacji, a pracę zostawią prawdziwym specjalistom z IMGW. Lotnictwo to także bardzo dużo metorologii, więc wiem, że NIE MA na tym świecie instytutu, który opracowałby prognozę miesiąc czy dwa do przodu ze sprawdzalnością większą niż 10%-15%. Szczyt to siedem dni, reszta to prognozy oparte na analizach i obliczeniach, jednak w sporym procencie są zgadywanką.

"Super-express" to zwykły brukowiec... Bez względu na to, co mówią o ociepleniu klimatu naukowcy, w stosunku do tej "gazetki" zalecam ostrożność i jak mawiał F.Kiepski "dystansa"
  • 0



#7

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja w tamtym roku bałwana ulepiłem WYŻSZEGO od siebie :D trzeba było skorzystać być może z ostatniej szansy?

A śniegu napadało, bałwana ulepiłem dziewczynie ( :D ), a na drugi dzień już nic nie zostało :P

No zobaczymy co to w tym roku będzie...



EDIT:
Musiałem zmienić ten wyraz w pierwszym zdaniu bo mi NIE PASOWAŁ i było dwuznacznie :D
  • 0



#8

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

afery narobią i hałasu. Arkadiusz ma rację, SE to typowy bulwar, można sobie go zamiast papieru toaletowago używać, a nie uważać za autorytet w dziedzinie meteorologii.
  • 0

#9

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No bo musi być coś do przeczytania, to trzeba wymyślic coś... :P

Znajomy pracował w redakcji pewnej gazety lokalnej. Kto się spóźnił musiał pisać za karę horoskop :D hehe

Myśle, ze tutaj podobnie to wyglada
  • 0



#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja z nieco innej beczki...

naukowcy z Super Expressu

Zlituj sie, czlowieku!!!

Zimy coraz cieplejsze. Cos mi sie wydaje, ze klimat a'la Hiszpania to maly pikus przy tym, co nas czeka za kilkadziesiat lat (oczywiscie o ile rzady, a takze obywatele panstw nie zmadrzeja).
  • 0



#11

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dawniej to były zimy. Pamiętam jak się rano wstawało do szkoły i aby dojść do drogi to trzeba było kopać tunele w śniegu.
A teraz już 2 lata nie byłem na stoku narciarskim. Brakuje mi śniegu.

Ropy brakuje, to tak sterują pogodą, żeby nie było niskich temperatur. Zwalmy to wszystko na projekt HAARP :-)


I mam taką propozycje. Może jak nie będzie śniegu na święta to zorganizujemy taką wycieczke świąteczną na Syberie?
  • 0

#12 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

naukowcy z Super Expressu

Zlituj sie, czlowieku!!!


super express - nakład ponad 300.000 i zawsze schodzi, tyle ludzi to kupuje wiec to musi być prawda :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#13

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zwykle kleska urodzaju ,albo kleska nieurodzaju nic nowego. W angli zapowiadaja ostra zime do tego stopnia ,ze rodziny z dziecmi moga ubiegac sie o dfinansowanie kosztow ogrzewania.
Ciekawy jestem kto trafi ?? To tak jak w tym dowcipie ,ze prezenter zapowiadajacy pogode opowiada o zapowiadajacej sie bardzo ciezkiej zimie bo indianie zbieraja opal juz od pieciu lat :)

Z klimatem faktycznie cos sie dzieje, aktywnosc slonca jest bardzo mala ( chodzi o nowy cykl plam slonecznych)co tez moze miec w plyw na ziemski klimat.
  • 0

#14

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nieeeeeeeeeeeee x| x| x|

po raz kolejny z rzędu brak śniegu!!!
zbliżają się kolejne beznadziejne święta. Bo bez zimy nie ma świątecznej atmosfery >/
człowiek będzie 3 lata czekał na pierwszą normalną zimę i jak zawsze w ostatniej chwili piszą że nic nie będzie :( (((

OBY się mylili. Bo czytałem gdzieś, że zima ma być, ale będzie krótka i zimna, i ze śnieg będzie. oby był
bo nie ręczę za siebie :rotfl:
  • 0



#15

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kumpel zadzwonił dzis do mnie z prośbą czy nie podwioze go z dworca do domu. Zajeżdżam, wsiada, jedziemy. Kolega zaczyna:

-EJ! A wiesz, że w tym roku ma W OGÓLE NIE BYĆ ZIMY?! :o
-Skąd się tego dowiedziałeś? Przeczytałeś w "Super-expressie"? :roll:
- :wtf:
- :lol2:
- :...:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych