Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latające Ferrari


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za 2 lata ma pojawić się w sprzedaży latająca wersja samochodu Ferrari 599 GTB. Ma kosztować 750 tys. USD.

Wyjściowy samochód kosztuje ok. 300 tys. USD. Przebudowuje go Moller International z Kalifornii. Maszyna będzie mogła startować pionowo z pomocą 8 wentylatorów o sterowanym wektorze ciągu, a wspomagać je będą dwa chowane płaty. Latającemu samochodowi nadano nazwę Autovolantor.

Na ziemi latające Ferrari ma rozwijać prędkość maksymalną 160 km/h, a w powietrzu 240 km/h. Zasięg samochodu będzie niewielki – 240 km na ziemi i o połowę mniej w locie. Pułap wyniesie 1,5 km.

Napęd pojazdu ma być hybrydowy, elektryczno-benzynowy. Jego maksymalna moc ma sięgać aż 800 KM.
Dr Paul S. Moller, właściciel Moller International, próbuje zbudować użytkowy latający samochód od 40 lat. Sama spółka powstała w 1983. Obecnie buduje 4-osobowy pojazd M400 Skycar z 4 wirnikami nosnymi, a na następny rok przygotowuje 2-miejscowy M200G Jetson w kształcie latającego talerza.

Copyright © 2007-2008 Altair


Witaj XXI wieku:]
  • 0

#2

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

lol

:P niedlugo bedzie jak w filmie Piaty Elemen, dlatego twierdze ze część technologii jakie mamy okazje ogladac w filmach sci-fi, poprostu ma swoje odzwierciedlenie w realnym swiecie i stopniowa sa wprowadzane one :)

Użytkownik above edytował ten post 09.11.2008 - 18:51

  • 0

#3

IceMan.
  • Postów: 31
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądało :) szkoda że osiągi skromne, ale od czegoś trzeba zacząć :)
  • 0

#4

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Techonologie, ktore dopiero raczkuja, sa od jakis 30-40 lat opisywane w ksiazkach sf :)
  • 0

#5

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To skoro latające samochody będą mieli ludzie za jakieś 2 lata , to co za problem żeby rząd miał latające talerze , a wszyscy się kłucą że rządy innych krajów ich nie mają. :D
  • 0

#6

IceMan.
  • Postów: 31
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety nasz rząd nie bedzie mial latających talerzy, niema nawet latajacych samolotów :)

Samochód będzie wyglądał tak:

Dołączona grafikaDołączona grafika


  • 0

#7

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O jasna anielka, jak Simpsonowie! Uwielbiałam tę bajkę i te latające autka, a teraz... no cóż, prędzej czy później musiało to nastąpić :) Fajnie, że niedługo już będziemy mogli je ujrzeć.
  • 0

#8

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie Jetsonowie, Mango? Jedna z moich ulubionych bajek =)
Co do samego tematu, coz, to musialo kiedys nastapic, kiedys dzieci beda robily takie oczy na wiadomosc o tym, ze lata temu samochody tylko jezdzily
  • 0

#9

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak Jetsonowie, Simpsonowie to troche inna kreskowka, hehe.

Pomysl ciekawy, tylko ta podziurawiona karoseria szpeci. Ciekawe, ile papierkowej roboty trzeba by wykonac, zeby mozna sie bylo, lecac, dostac do pracy.

Swoja droga, czemu to ma pentagramy an alufelgach?
  • 0

#10

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja czekam na latające deski jak w Powrocie do przyszłości ;) A ten obrazek to fotomontaż ;p przyjrzyjcie się podłożu pod przednimi kołami ^^
  • 0

#11

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A właśnie, Jetsonowie, sorry ;D Nazwa podobna, ale właśnie Jetsonów miałam na myśli.
Ciekawa jestem tylko ile lat minie, nim zobaczymy takie autka w powszechnym użyciu. 15? 20?
  • 0

#12

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Latające autka "Jetson" firma Moller Int. ma zamiar wprowadzić w ograniczonej ilości w 2009 roku. Maja latać do trzech metrów nad ziemią (nowsza wersja planowana na 2010 bez ograniczenia wysokości) i osiągać prędkości 160-200 km/h.
  • 0



#13

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje, że do tego czasu poprawią stylistykę. Bo póki co piękny nie jest.
  • 0

#14 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

To ma latać? :o
Heh tak na serio to myślę, że minie więcej niż 20 lat, Mango, zanim takie coś spotkamy na jakimś parkingu amerykańskiego rapera a jeszcze więcej zanim go spotkamy na polskich drogach. :)
Przypomina mi się film "Powrót do Przyszłości". :)
  • 0

#15

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam ten artykuł:
SKYCAR
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych