Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzyka wprowadzająca w trans


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

oczapek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam forumowiczów.

Jeśli nietrafiłem w dobrą kategorię to proszę o przeniesienie.

Jakiś czas temu czytałem o bardzo ciekawej rzeczy, podobno naukowcy udostępnili do odsłuchiwania w internecie ścieżkę dzwiękową, no niewiem jak to inaczej nazwać, 2 dźwięki które są takiej tonacji ze zlewają się w jeden i powodują wprowadzenie w trans, halucynacje jak po jakichś dragach. Trzeba odsłuchiwać to w słuchawkach.
Pamiętam jeszcze tylko ze to w jakiś sposób stymuluje mózg no i wynikiem tego są te haluny i trans.... Czytałem o tym albo a angorze albo w focusie niepamiętam....

Wiecie coś na ten temac?? piszcie piszcie chętnie sie przsekonac co to warte.
  • 0

#2

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapoznaj się z programami iDoser i Brainwave Generator
  • 0

#3

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapoznaj się z programami iDoser i Brainwave Generator


Nie ma sensu się z nimi zapoznawać, ponieważ oba są do bani... z pewnością Ci mogę powiedzieć, że transu ani halucynacji nie będzie nawet gdybyś kupił specjalne słuchawki za 300 zł. Domyślam się, że mówisz o czymś innym, jeżeli ktoś wie coś na ten temat to niech napisze bo sam chętnie bym to obadał :P .
  • 0

#4

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie są do bani, jednak każdy może mieć lekko różne odczucia. Indywidualna kwestia, na jednych działa mniej, na jednych bardziej, na niektórych wcale. Tak samo jak różne presety.


Fakt, że przydałby się jakiś link do omawianych dźwięków.
  • 0



#5

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może chodzi o nagrania typu hemi-sync?
  • 0

#6

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może chodzi o nagrania typu hemi-sync?



Wyglada na to ,ze chodzi wlasnie o takie nagrania (hemi-sync). Nalezy tez pamietac ,iz jednorazowe wysluchanie nie spowoduje wiekszych efektow. Oczywiscie znajda sie na swiecie ludzie ktorzy przy pierwszym odsluchaniu nagran (hemi-sync) doznaja np. eksterioryzacji W wiekszosci wypadow potrzeba znacznie wiecej czasu na doznania typu OBE badz odmienne stany swiadomosci. Instytut Romerta Monroe zajmuje sie wlasnie tworzeniem tego typu dzwiekow. Nasz polski parapsycholog (Lech Emfazy Stefanski) tez stworzyl takie nagrania testowalem i powiem szczerze ,ze sa rownie dobre choc technika mentalna uzywana przy cwiczeniach jest calkowicie odmienna. Dodam jeszcze ,ze to walsnie Pan Stefanski jako pierwszy sciagnol do Polski nagrania (hemi-sync) z instytutu Monroe.
  • 0

#7

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A tutaj o programie BrainWave Generator (całkiem niezły): http://www.paranorma...?showtopic=7659
  • 0

#8

Alvar.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem także o jakieś muzyce psychodelicznej czy jakoś tak. Podobno są w niej jakieś tony czy bity, które wywołują trans.
  • 0

#9

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

techno :P
reggae :P
muzyka New Age :P
muzyka szamańska i transowa :P
  • 0

#10

Tytan.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podam prosty przykład na muzyce techno (najczesciej club) . Istnieją 2 reguły mianowicie :
1 "bit" czyli bas w club-ie jest odtwazany z czestotliwoscia 500 Hz co powoduje drganie przysadki mózgowej w taki sposób że odczuwamy przyjemnosc i euforie (zmniejszenie czestotliwosci do 450 Hz spowodowaloby że przysadka drgałaby powodując uczucie paniki jak jest w przypadku trzesień ziemi)
2 "bit" odtwazany jest w czestotliwości 144 uderzen na minute , jest to czestotliwość przyspieszonej akcji serca czyli nawet jeżeli nie wykonujemy wysiłku fizycznego nasze serce szybciej bije i mamy wiecej siły i energi.

To jest wlasnie tajemnica dobrej zabawy na techo party ;)
  • 0

#11

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam zapoznać się z dyskografią Enigmy :)
  • 0

#12

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja słucham muzyki psychedelic trance. Odjazdów po niej nie mam ale niektóre kawałki dobrze wykręcają i energetyzują znakomicie. Prochów nie stosuję.
  • 0



#13

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja słucham muzyki psychedelic trance. Odjazdów po niej nie mam ale niektóre kawałki dobrze wykręcają i energetyzują znakomicie. Prochów nie stosuję.


...and somewhere around 35Hz we feel the hand of God...

ale to nie psytranowe patenty, inne nieco..
  • 0

#14

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja używałem brain wawe generatora i potem miałem halucynacje dźwiękowe, np. smaży się coś, a ja słyszę że cieknie woda xD
  • 0

#15

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja używałem brain wawe generatora i potem miałem halucynacje dźwiękowe, np. smaży się coś, a ja słyszę że cieknie woda xD


to nie jest trans tylko syndrom popalonych obwodów, na Twoim miejscu udałbym się niezwłocznie do najbliższego punktu serwisowego :D

wracając do bazy - 35Hz, ścianka bliskiego pola i gwiazdy, i bardzo dużo wolności
albo
Monroe Institute - biobody na początek, null point potem
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych