Skocz do zawartości


Zdjęcie

Największy Owad Na Świecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

manexxl.
  • Postów: 24
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wyspie Borneo odkryty został najdłuższy obecnie owad na świecie. Mierzy on 56, 6 centymetra i został nazwany „Phobaeticus Chania“. Owad ten żyje wysoko na drzewach dżungli Borneo.
Dotychczasowy rekordzista „Phobaeticus Serratipes“ odkryty w Malezji jest tylko nieznacznie mniejszy niż Phobaeticus Chania. Owad został wystawiony, jako eksponat w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.
Na chwile obecna gatunek ten nie jest jeszcze dokładnie zbadany, jak na razie istnieją jedynie 3 doniesienia o istnieniu wielkiego owada. George Beccaloni z Muzeum Insektów w Londynie skarży się:
„Wielka szkoda, ze wiele innych rodzajów owadów przez niszczenie środowiska naturalnego nie zostanie nigdy odkryta i udokumentowana”


Dołączona grafika


Dołączona grafika



zrodlo: http://www.para-news.de
wiadomosc podana 17.10.2008

tlumaczenie: manexxl
www.paranormalne.pl
  • 0

#2

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niewiarygodne co może się kryć w niezbadanych dżunglach i lasach tropikalnych, jakby ktoś miał więcej informacji na jego temat to proszę abyście tu wklejali.
  • 0



#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wygląda jak patyczak.
Największy, to on nie jest. Masą pewnie ustępuje takim żukom sporym.
  • 0

#4

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pół metrowy robal :P wiadomo nie od dzis ze wiele gatunkow czeka jeszce na odkrycie, wyglada dosc niegroźnie, wiadomo cos wiecej? na jego temat?
  • 0

#5

manexxl.
  • Postów: 24
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj takze cos o robaczku:

http://kopalniawiedz...-owad-5935.html
  • 0

#6

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe 56,6cm? masakra ale powaga podobny do patyczaka tylko "troszke" dluzszy heh nawet nie chce wiedziec jaki bedzie najwiekszy pajak na swiecie nie w sumie chce wiedziec wie kto jaki pajak obecnie jest najwiekszy? acha chyba uwielbiam sie bac mam arachnofobie i pytam o pajaka ehhe jebb male tego patyczaka juz w jajku smigaja na paralotni;)
  • 0

#7

domingo.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego to jest w dziale kryptozoologia ?
  • 0

#8

Varii.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe 56,6cm? masakra ale powaga podobny do patyczaka tylko "troszke" dluzszy heh nawet nie chce wiedziec jaki bedzie najwiekszy pajak na swiecie nie w sumie chce wiedziec wie kto jaki pajak obecnie jest najwiekszy? acha chyba uwielbiam sie bac mam arachnofobie i pytam o pajaka ehhe jebb male tego patyczaka juz w jajku smigaja na paralotni;)



Ptasznik goliat, ptasznik gigant (Theraphosa blondi) - uważa się, że jest to największy, jak dotąd odkryty ptasznik (a zarazem największy pająk - razem z drugim przedstawicielem swojego rodzaju - Theraphosa apophysis).



Dorasta nawet do 30 cm. Jego waga dochodzi do 250 gramów. Występuje w kolorach od brązu do czerni. Jad nie jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia dorosłego człowieka. Należy jednak wziąć pod uwagę nieprzyjemne w skutkach ukąszenie kłami jadowymi dorastającymi do 2,5 cm. Po ukąszeniu najczęściej pojawiają się wymioty, nudności, bóle głowy, gorączka oraz skurcze mięśni (czasem występujące na długo po ukąszeniu). Dość często przejawia agresję. Ze względu na swoje rozmiary i wagę podrośnięte i dorosłe osobniki mają kłopoty ze wspinaniem się po pionowych powierzchniach.

Wiek tych pająków jest bardzo zróżnicowany - samice żyją nawet paręnaście lat, natomiast samce około roku/dwóch lat od ostatniej wylinki (w sumie około 2-4 lat). Zamieszkuje Brazylię, Gujanę Francuską, Gujanę, Surinam i Wenezuelę.

http://pl.wikipedia....Ptasznik_goliat
  • 0

#9

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo niema dzialu "nowinki ze swiata zwierzat"


Dzieki Varii

Po ukąszeniu najczęściej pojawiają się wymioty, nudności, bóle głowy, gorączka oraz skurcze mięśni ?

Ja mam to na sam ich widok haha
  • 0

#10

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owadzior fajny, zarąbiście długi. :mrgreen: Chętnie bym go obejrzał w tym muzeum.

Raziel, rozumiem Cię, mam podobnie. ;)
  • 0

#11

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niemal każdego dnia dokonuje się odkrycia nowego gatunku owada, jednakże rzadko spotykane są nowinki tak spektakularne. Czy jednak ten owad jest największy? Zależy co rozumiemy pod tym pojęciem. Z pewnością jednak jest najdłuższy. Półmetrowy patyczak to nie to samo, co osobnik ok. dziesięciocentymetrowy, jakiego udało mi się kiedyś wyhodować ;)
  • 0



#12

manexxl.
  • Postów: 24
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego to jest w dziale kryptozoologia ?



bo:

Zanim założysz nowy temat w dziale "Kryptozoologia", zastanów się, czy temat, który chcesz założyć, ma w ogóle coś wspólnego z kryptozoologią!

No sorry, ale coraz częściej widzę, jak w tym dziale lądują tematy o wilkołakach, klonowaniu, likantropii, dinozaurach i innych rzeczach, które nie mają nic, ale to literalnie NIC wspólnego z kryptozoologią.

Gdyby ktoś nie wiedział - kryptozoologia zajmuje się badaniem bliżej nikomu nieznanych i/lub nieopisanych gatunków zwierząt.

Kryptozoologia NIE ZAJMUJE SIĘ wilkołakami, dinozaurami ani też chorobami powodującymi przemianę człowieka w wilkołaka/wampira...



http://www.paranorma...amp;qpid=205050
  • 0

#13

Papcio Chmiel.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W izolowanych środowiskach jak wyspy mozna jeszcze będzie długo znajdywać zwierzęta nieodkryte i nietypowych rozmiarów. Taka jest natura i ewolucja
  • 0

#14

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wygląda zbyt imponująco.
Moim zdaniem nie pocieszy się długo tytułem największego (najdłuższego?) owada na Ziemi. Coś większego się znajdzie, może jakiś wysoki na pół metra żuk gnojarek ;)
  • 0



#15

DUCH SWIATLOSCI.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe 56,6cm? masakra ale powaga podobny do patyczaka tylko "troszke" dluzszy heh nawet nie chce wiedziec jaki bedzie najwiekszy pajak na swiecie nie w sumie chce wiedziec wie kto jaki pajak obecnie jest najwiekszy? acha chyba uwielbiam sie bac mam arachnofobie i pytam o pajaka ehhe jebb male tego patyczaka juz w jajku smigaja na paralotni;)



Największy pająk ma parę metrów i żyje w Ameryce południowej . Jest wielkości Słonia .
Zyje już Ponad 100 lat . Jego krew jest zielona. Jest wybitnym mięsożerca. Pobliskie plemiona dobrze wiedza i znają go z Legend. Pająk ten jest ostatnim z pewnego gatunku. Nie powiem dokładnie gdzie sie to znajduje bo po co. Kiedyś nawet całe plemię urządzić chciało zasadzkę na niego ale nie udało sie gdyż jest on dużo za szybki.
NA swoim koncie ma on już dość dużo ludzi zabitych.

Możecie mi teraz niewierzyc ale on istnieje niezależnie czy ktoś w to wierzy czy nie. Tylko jasnowidzący mógł by go zobaczyć albo ktoś kto wychodzi z ciała i wie gdzie to jest i sie znajduje.

Czasami gadam za dużo wybaczcie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych