Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piszczący przedmiot.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#16

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nagrałem to przed chwilą, ale niestety telefonem, a nic usłyszeć się na nagraniu nie da ;/.

Przed chwilą słuchałem tego ponownie na balkonie i muszę wam napisać, że jest to ostry przeszywający dźwięk, aż uszy bolą i jak się zbliża to można usłyszeć przy tym jakby ciche wyładowania elektryczne. Ja to tak odbieram. Takie dziwne "pierdzenie".
  • 0

#17

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ej, przypomniał mi się ten temat ze dwie godziny temu, kiedy wyglądałam przez okno [siódme piętro] i też mi piszcząco cykało, więc chyba już wiem, co masz na myśli O_o
Może jakiś ptak?

Ale aż mnie w gardle ściskało jak słyszałam ;D fajne uczucie
  • 0

#18

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej, przypomniał mi się ten temat ze dwie godziny temu, kiedy wyglądałam przez okno [siódme piętro] i też mi piszcząco cykało, więc chyba już wiem, co masz na myśli O_o
Może jakiś ptak?

Ale aż mnie w gardle ściskało jak słyszałam ;D fajne uczucie


O kurde. Może jakieś sondy od istot pozaziemskich? :P .

Nie no.. co to może być. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale sprawa jest ciekawa.
  • 0

#19

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dźwięki nietoperzy, plik z wiki:
http://upload.wikime...m...(CC_by).ogg

To co słychać można najlepiej oddać parę razy użytym "piskliwym cyk-cyk-cyk" :mrgreen:

A co do "niesłyszalności" echolokacji przez ucho człowieka, to tu mam takie dwa cytaciki (też z wiki),

http://pl.wikipedia....rze#cite_note-0
"Zakres emitowanych przez nietoperze sygnałów echolokacyjnych to 11 kHz u Euderma maculatum do 212 kHz u Cloeotis percivali."

&

http://pl.wikipedia....org/wiki/Słuch
zakres słyszalnych częstotliwości 16-20000 Hz

Choć nie traktuję wikipedii jako wyroczni, to jednak ufam jej jeśli chodzi o podawanie wartości "ścisłych" ;)
  • 0

#20

Ellor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też to słyszałem... Czekamy na dalsze doniesienia, może coś się święci. Nigdy wcześniej nie słyszałem tego dzwięku, a ostatnio kilku słyszało... Są jakieś doniesienia na zagranicznych forach?
  • 0

#21

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nic nadzwyczajnego.Ostatnio modne jest w telefonie miec taki piszczacy dzwiek.Tez nieraz takie cos slyszalem ale wiec ze to z telefonu bo sam to mam.Zrodlo tego dzwieku trudno jest wysledzic bo jak juz sie go wlaczy to piszczy wszedzie ^^

Polecam to ;p
  • 0



#22

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Zakres emitowanych przez nietoperze sygnałów echolokacyjnych to 11 kHz u Euderma maculatum do 212 kHz u Cloeotis percivali."

zakres słyszalnych częstotliwości 16-20000 Hz


Czyli jednak istnieją dźwięki wydawane przez nietoperze które człowiek może usłyszeć ,są to dźwięki między 11kHz a 20kHz (jakby ktoś nie potrafił powyższych danych zinterpretować).
  • 0



#23

Ellor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To coś poruszało się za mną. Najpierw przez chwilę było to słychać (krążyło wokół mnie, dość wysoko). Potem przestało i gdy byłem za innym blokiem znów zaczęło. Byłem z psem na spacerze 21.00. Wokół nikogo prawie nie było, a już napewno nikt z telefonem nie latał wokół mej głowy. Ten dzwięk określiłbym jako piszczące cykanie.
  • 0

#24

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pies zachowywał się normalnie?
  • 0



#25

Ellor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, ale chciał do domu. Może było jej zimno. Słyszałem to znów, bo przed chwilą byłem z psem. Dzwięk dochodził z okolicy między choinką a drzewkiem (2m przery) i przemieszczał się między nimi. Chyba widziałem cień, ale nie jestem pewien. Zadnego nietoperza tam nie było. Dzwięk potem znów się przemieścił, a potem dochodził z dwóch różnych stron przemieszczając się. Nie było tam absolutnie żadnych ptaków i nietoperzy, które mogłyby wydawać ten dzwięk. Dziwna sprawa...
  • 0

#26

ImpacT.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzisiaj o 1 w nocu jak szedlem spac tez uslyszalem glosny piszczacy dzwiek. Dobiegal chyba z ulicy ale zanim otworzylem okno dzwiek sie skonczyl. Nie mam pojecia czy to ma jakies powiazanie.
  • 0

#27

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektorzy na tym forum to...lepiej nie mowic...

Taa juz dzwieki a jeden juz mowi ze widzi cienie, rada - do psychiatry :)
Zaraz bedzie ze ten cien rzucalo UFO ktore chce nam przekazac promienie milosci LoL

Prosze o zamkniecie tematu.

Ps.Marna prowokacja
  • 0



#28

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wszystko UFO co w trawie piszczy....

pachnie prowokacją na odległość... a poziom postów spada... tak jak nadzieja na poznanie prawdy.
  • 0

#29

hm0.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przesłuchałem dźwięki nietoperzy z Wiki ale to nie to, ponieważ cykania następują bardzo szybko jedno po drugim, gdy przy dźwiękach, które słyszałem odstęp pomiędzy cyknięciami wynosił ok. 0.3 -0.5 sekundy. Na pewno można wykluczyć lampy uliczne, czujniki alarmów samochodowych itp., bo dźwięk się dość szybko przemieszcza. Nadal obstawiam, że to nietoperze (piewiki, czyli cykady odpadają o tej porze roku). Dojrzeć nietoperza w locie, szczególnie przy mocno kontrastowym oświetleniu, jakiego pełno w każdym mieście, jest niezwykle trudno.
Na sondy wysyłane przez obce cywilizacje należy spuścić zasłonę w postaci braku komentarzy...
  • 0

#30

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hm0, co do odstępów między "cykaniami" weź też pod uwagę, że odgłosy z wiki to sądząc po dźwiękach nagranie dość dużej grupy tych nietoperzy (stąd duża częstotliwość "cykań"). Nie jestem jakimś specem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że przy jednym osobniku te cykania będą właśnie rzadsze. A jeśli chodzi o kwestię mieszania w to zjawiska UFO - zgadzam się z tobą w 100% ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych