Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piszczący przedmiot.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#1

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Jakieś dwie godzinki temu wyszedłem na balkon zapalić papierosa i tak stoję sobie stoję i usłyszałem, że coś piszczy. To coś przesuwało się z lewej strony na środek, potem na prawo i odwrotnie cały czas piszcząc. Były to dość wysokie tony. I tak latało, latało z lewa na prawo. NIC nie widziałem. Słyszałem tylko wysoki dźwięk.
Po jakimś czasie ucichło.

Zastanawia mnie co to mogło być.
  • 0

#2

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nietoperz.
  • 0

#3

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie był nietoperz. To było taki cykanie. CYK-CYK-CYK-CYK, tylko, że takie dziwne wysokie tony. A nietoperz to piszczy przecież jakoś.
  • 0

#4

Aeron.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też swego czasu słyszałem takie przemieszczające się dźwięki, do dziś nie dowiedziałem się co to było. :P
  • 0

#5

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myszołów? u mnie na osiedlu jest ich kilka i tez wszystkich denerwuja swoim piszczeniem heh
  • 0

#6

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to albo cykanie, albo piszczenie.

To coś przesuwało się z lewej strony na środek, potem na prawo i odwrotnie cały czas piszcząc.


Z lewej na środek na prawo i odwrotnie... ale CZEGO? Nieba? Ziemi?
  • 0

#7

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze to nie ''przedmiot'' bo przedmioty samoistnie dźwięków nie wydają. Po drugie to CYK-CYK-CYK za nic nie przypomina mi piszczenia. Ja stawiam na dzieciary bawiące się w Halloween.
  • 0

#8

hm0.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Też wczoraj to słyszałem w miejscu, gdzie dawniej mieszkałem - bardzo wysoki dźwięk, niemalże świdrujący. Słyszałem go również wiele razy dawniej. Z 6 piętra można było określić, że przemieszcza się na wysokości latarni ulicznych z prędkością ok. 20 m/s, jednak nigdy nie udało mi się zaobserwować żadnego przedmiotu czy cienia. Wczoraj nawet zszedłem z drugą osobą na ulicę osiedlową i dźwięk dosłownie nas otaczał, przechodząc z jednej strony na drugą i z powrotem ale nic nie było widać. Dźwięk słychać zawsze po zmroku, więc mój typ to nietoperz.
  • 0

#9

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja stawiam na dzieciary bawiące się w Halloween.


Przypominam że Halloween jest 31 października, a nie 1 listopada ; p
  • 0

#10

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja stawiam na dzieciary bawiące się w Halloween.


Przypominam że Halloween jest 31 października, a nie 1 listopada ; p


A na którym to było piętrze? Wykluczylibyśmy dzieciaki. Poza tym jeśli on słyszał dźwięki i potrafi określić ich kierunek pochodzenia to nie mogło być daleko.
  • 0



#11

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie był nietoperz. To było taki cykanie. CYK-CYK-CYK-CYK...ciah


Może to był cyk-cyk-cykający nietoperz, taki :)
  • 0

#12

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie był nietoperz. To było taki cykanie. CYK-CYK-CYK-CYK...ciah


Może to był cyk-cyk-cykający nietoperz, taki :)


Może :P .

Mieszkam na dwunastym piętrze.
Zdziwiło mnie to wszystko, bo miałem odczucie jakby to coś było przede mną jakieś 4m maksymalnie.
Poruszało się w linii prostej, kierunkiem : lewo, środek, prawo, prawo, środek, lewo. To nie był jednostajny pisk, to nie było takie "piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii", tylko cykające piszczenie, tak to ujmę :P .
  • 0

#13

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Generalnie nietoperz, kiedy poluje, lub ogólnie, kiedy lata, to, jak każdy wie, posługuje się echolokacją. Dźwięki, jakie wtedy wydaje, są za wysokie, by ludzki słuch mógł je wyłowić, dlatego ja właśnie nietoperza bym odrzucił. Prędzej chyba jakiś ptak.
  • 0



#14

miksunio.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Generalnie nietoperz, kiedy poluje, lub ogólnie, kiedy lata, to, jak każdy wie, posługuje się echolokacją. Dźwięki, jakie wtedy wydaje, są za wysokie, by ludzki słuch mógł je wyłowić, dlatego ja właśnie nietoperza bym odrzucił. Prędzej chyba jakiś ptak.


No właśnie coś z tym nietoperzem mi nie pasowało, przecież ich nie słychać!
Cały dzień nad tym siedzę i nic wymyślić nie mogę.
  • 0

#15

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórym zdarza się usłyszeć nietoperze ;) Np. mi.
Ale dźwięk jednak jest inny niż tu opisywany (chociaż czy ja wiem? Ostatni raz coś co wydawało się być nietoperzem słyszałam 2 lata temu, więc może mnie pamięć zawodzić. Poza tym nie jestem pewna czy to był nietoperz - faktem jest ,że chwilę później go widziałam jak nade mną przelatywał ale czy to od niego pochodził dźwięk tego nie wiem).

Mam pomysł. Jak to następnym razem usłyszysz to nagraj.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych