Skocz do zawartości


Zdjęcie

13-latka została ukamienowana za cudzołóstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#31

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Afrykę najlepiej zostawić w spokoju. Póki myśmy tam nie pojechali wszystko było fajnie. A przez kolonizację upadło wiele ciekawych kultur i obyczajów.


Na przyklad kultura kanibali, straszna tragedia dla ludzkosci :(

Nie ma takiego prawa, w którym można zabijać ludzi. A jeżeli jest, to oczywiście że trzeba się tam wbić i im przeszkodzić, lub uzmysłowić że to jest ZŁE, a nie że jest zgodne z kulturą i obyczajami (co to ma wogóle do rzeczy?!).


(1)A jest prawo, które pozwala się wtrącać do tego,? Ludzie mordowali się od początków cywilizacji i jak widać, wcale nam ludzi na świecie przez to nie ubyło.
(2)W Polsce też mordować ludzi nie wolno, a czy to powoduje, że morderstwa się nie zdarzają?



(1) Po to powstaly m.in takie bajery jak ONZ czy AI zeby ludziom na swiecie nie dziala sie krzywda niezaleznie od miejsca zamieszkania i kultury. Sa pewne rzeczy ewidentnie niesprawiedliwe i zle niezaleznie od kultury. I to jest wlasnie to "prawo" jak to nazwalas na mocy ktorego miedzynarodowa spolecznosc moze interweniowac gdy dzieje sie gdzies zle. Bo wedlug twojego rozumowania gdyby na przyklad w Polsce odbilo dzis Tuskowi i zaczal ludzi zabijac z jakiegostam powodu to nikt z zewnatrz nie mialby prawa interweniowac bo "to nasza sprawa i nasza kultura". Fajnie.
(2) Wyglada na to ze kompletnie nie rozrozniasz morderstwa "w imie prawa" od morderstw wbrew prawu bo zrownalas je ze soba w swoim poscie.

PS-a gdzie jest mortyr, obronca roznic kulturowych i propagator islamu? :lol
  • 0

#32

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nawet mnie to nie zdziwi jak widze jak nie ktorzy juz praktykuja to rzygac mi sie chce ze sie tak brzydko wyraze wiec lubimy brac przyklad z innych zapominajac o wlasnych tradycjach zwyczajach itd wiec nie zdziwilbym sie gdyby u nas wprowadzili kare smierci ( jestem za ) z tym ze przez ukrzyzowanie albo spalenie na stosie hehe

Po pierwsze
- halloween jest tradycja starszą niż wszystkie zwyczaje kk. Nawiązuje do naszych zwyczajów słowiańskich więc starszych niż jakieś święto wszystkich świętych - które do niedawna nazywano - świętem wszystkich zmarłych. Paranoja chodzą ludziska do kościoła i świętują tyko świętych a myślą że oddają cześć wszystkim - swoim bliskim zmarłym.

Po drugie
wprowadzą ? kto ? a gdzie Ty będziesz ? Jasne - jacyś oni ? Poza mną.
  • 0



#33

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolegoa pomijajac fakt ze pomyliles dzien Wszystkich Swietych (wczoraj) z Dniem Zadusznym (dzisiaj) to zastanow sie czy wpisales sie w tym temacie w ktorym chciales bo ta wypowiedz pasuje do reszty jak krokodyl na przednie siedzenie malego fiata.
  • 0

#34

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pomijając nieścisłość małą, na która zwrócił uwagę przedmówca.

Od obchodzenia Halloween, odcinają się słowiańskie rodzimowiercze związki wyznaniowe..są za kultywowaniem naszych rodzimych zwyczajów związanych z dziadami.

Samo Halloween wywodzi się z Samhain.

Zresztą jakie to ma znaczenie (pomijając, ze w tych świetach chodzi o to samo raczej) w tym temacie?
  • 0



#35

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Golibroda - zauważ że moja wypowiedź nawiązuje do wypowiedzi zamieszczonej w tym temacie.
Zauważ również, że przypominam o tym, że kk przejęło i zmodyfikowało i nadal przeobraża istniejace wierzenia.

Cahir - napisałam że nawiązuje do zwyczajów naszych przodków. Dziad jak pamiętamy miał nam przypominać o za światach. W nim nasi przodkowie widzieli odwiedzających nas przodków, czyli duch - dusza mogła przyjąć taką postać. W Krakowie ew formie szczątkowej nadal istnieje zwyczaj ucztowania na grobie. Co prawda są coraz mniej smaczne sprzedawane przed cmentarzami, smakołyki ale przypominają nam o zwyczajach. Zresztą takich zwyczajów jest o wiele więcej. Dobrze że nie uległy modyfikacji przez kk.
Co z tego jakieś tam grupy wyznaniowe odcinają się od zwyczajów ^^... czy to zwyczajom zaszkodzi... przetrwają i tę ha ha ha nie dogodność ^^.

Tragedia jaka rozgrywa się na tamtym terenie jest ogromna. Przenoszenie winy za gwałt z mężczyzn na kobiety jest skandalem.
Ale i u nas też tak się dzieje. Mężczyźni wykluczają kobiety z różnych miejsc kultu, odgradzają i tak dalej. Pytanie dlaczego ?
Nie radzą sobie ze swoja seksualnością. Oni nie One. Przenoszą odpowiedzialność i złość za swoja słabość na nie. Złoszczą się na siebie i co ? Przecież Oni są świetni i bez skazy ... ale przecież ktoś musi być winny jego słabości - robi przeniesienie na kobietę i tworzy mniej lub bardziej zawiłe uzasadnienie... i ma spokój.
To Ona Go sprowokowała. To ona jest kobieca i powabna i kokieteryjna. To ona jest naturalna ... Więc każe jej się zakrywać itd. Paranoje facetów ... absurdy ich fobii i lęków... widać to również u nas, jak przenosi się winę na zgwałconą kobietę. Jest tak pod każdą szerokością geograficzna.
  • 1



#36

Olusiaa90.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Morderstwo to morderstwo było i będzie. Ale to nie było po prostu morderstwo.. to była kara za coś czego ta dziewczynka nie zrobiła... Ona została zgwałcona. Przeżyła piekło i jeszcze ją za to zabili. KU*** jak można być tak okrutnym!? Nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem tego! ;/




[*] dla tej małej....
  • 0

#37

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co z tego jakieś tam grupy wyznaniowe odcinają się od zwyczajów ^^... czy to zwyczajom zaszkodzi... przetrwają i tę ha ha ha nie dogodność ^^.


To szkodzi, że halloween NIE JEST NASZE i grupy wyznaniowe, które kultywują NASZE przedchrześcijańskie (słowiańskie) obrzędy (dziady), o których wcześniej pisałaś są przeciwne. Piszesz, że kk modyfikuje i wypiera nasze stare tradycje, to samo robi halloween.

Widzę, że Twój problem jest tylko i wyłącznie taki, że halloween jest spoko bo nie pochodzi od kk i jeśli wypiera nasze stare zwyczaje, to trudno.
  • 0



#38

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cahir - Halloween jest zamierzchłą celtycką tradycją i w tym sensie odpowiada słowiańskiej tradycji dziadów.
Zwyczaj Halloween lepiej się obronił, ponieważ potomkowie cetlów kultywują go do dzisiaj.
A my Słowianie o "Dziadach "coś tam po prostu wiemy, ale świętujemy tak jak ustanowił kk.

Wcale nie oceniałam, tylko stwierdziłam.
  • 0



#39

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy słyszeliście taką plotkę, że Hallowen to święto szatańskie i , że w tym dniu zabijano ludzi.
  • 0

#40

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może nie tyle szatańskie.

W Samhain :

Iryjczycy jeszcze w V w. n.e. w miejscu Mag Slecht mieli - według legend zapisanych w pochodzącej z XII wieku n.e. Księdze z Leinster - ofiarowywać bóstwu o imieniu Cromm Cruaich (Głowie Grobowca bądź Skrwawionej Głowie), to wszystko co pierworodne i co trzeciego syna. Dom wodza miał być podpalany, a on sam - symbolicznie zabijany.


  • 0



#41

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja akurat słyszałem o amerykańskich sektach, które zabijają dzieci specjalnie na to urodzone i piją krew.
Czy zdaje się wam to możliwe?
  • 0

#42

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na świecie są różne parapety ;) Nie byłbym wcale zdziwiony choć to mało prawdopodobne.
  • 0



#43

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ja akurat słyszałem tą opowieść od księdza, opowiadał to mojemu koledze na religii.
  • 0

#44

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak ma się satanizm do zwyczajów związanych z życiem pozagrobowym ?
Plotki - kto je puszcza i w jakim celu ?
Jak słyszę plotkę to przyglądam się temu kto ją rozgłasza.
Co chce zafałszować i w jakim celu.
Od czego chce odwrócić moją uwagę.
To powoduje że sięgam do materiałów źródłowych i odkształcam się.

Czym jest satanizm.
Czym jest dążenie do poznania.
Czym jest wolność samodzielnego myślenia.

Cieszę się że żyję w tych czasach : mogę czytać i się uczyć ^^. Moje poglądy ewentualnie rozpalają emocje, a mogłyby całkiem duże ognisko - w imię Boga.
  • 0



#45

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może wrócicie do tematu, bo jakoś nie widzę związku między gwałtem,zbrodnią a Halloween.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych