Skocz do zawartości


Zdjęcie

13-latka została ukamienowana za cudzołóstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzynastoletnia dziewczyna została ukamienowana, po tym jak powiedziała, że została zgwałcona. Islamskie władze wojskowe Somalii oskarżyły ją bowiem o cudzołóstwo, a to jest karane śmiercią przez ukamienowanie - podał serwis CNN.

Trzynastoletnia Aisha Ibrahim Duholow została ukamienowana przez tuzin mężczyzn 27 października. Wszystkiemu przyglądało się tysiąc osób. Do zdarzenia doszło w portowym mieście Kismayo na południu Somalii. Informację o tym podały somalijskie media oraz Amnesty International.

Dziewczyna zeznała, że została zgwałcona przez trzech mężczyzn. Islamskie władze wojskowe uznały to za akt cudzołóstwa i skazały Aishę na śmierć. Początkowo podawano, że dziewczyna miała 23 lata - z powodu jej dojrzałego wyglądu. Jednak jej ojciec potwierdził, że dziewczyna miała 13 lat.

onet



Eee ja pytań nie mam.. podobno u nas ciemnogród i te sprawy..
  • 0



#2

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Długo można by rozwodzić się nad bestialstwem, brakiem współczucia, zacofaniem... Jednak zamiast dać ponosić się emocjom i stawiać tu wykrzyknienie za wykrzyknieniem - wolę uczcić tę tragedię minutą ciszy.
  • 0



#3

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż, po raz kolejny wychodzi na to, że KAŻDA ortodoksja (skrajność) jest negatywem... :/
  • 0

#4

domingo.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cóż, nieznajomość prawa nie zwalnia z przestrzegania, mogła się nie przyznawać
zresztą takie mają prawo, to suwerenny kraj i mogą mieć prawo jakie chcą a nam nic do tego, u nas na przykład nie wolno obrażać katolików, w Somalii na pewno wolno, właśnie tak rodzi się wasze oburzenie, potraficie patrzeć na świat tylko przez pryzmat naszej kultury, ale są inne kultury, nie tylko nasza
  • 0

#5

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierzę że cały rząd podjął tam taką decyzje, zapewne zadziałała tam zasada że "za jednym idą tłumy", a fakt że tysiąc osób się temu przyglądało - tylko utwierdza mnie w tej kwestii. To nie jest ludzkie przecież, tu nie ma ŻADNEGO wpływu kultura czy religia, przynajmniej nie powinna mieć. Rozumiem jakby to ona zgwałciła (kepasa?), ale takiego rozwoju wydarzeń nie jestem w stanie sobie wyobrazić.
  • 0

#6

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

DOMINGO kultura kultura ale sadyzm i morderstwo nie sa dobre w zadnej kulturze a ze tam to jest dopuszczalne to jest po prostu chore
  • 0

#7

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taaaak, pewnie jeszcze przez gwałcicieli została zabita. Średniowiecze, mam nadzieję że nie dożyję czasów, kiedy robactwo przypełznie hurtem do europy i zacznie żądac praw i pojawią się kretyni chętni przestrzegac tych praw.
  • 0

#8

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HOLi nawet mnie to nie zdziwi jak widze jak nie ktorzy juz praktykuja halloween to rzygac mi sie chce ze sie tak brzydko wyraze wiec lubimy brac przyklad z innych zapominajac o wlasnych tradycjach zwyczajach itd wiec nie zdziwilbym sie gdyby u nas wprowadzili kare smierci ( jestem za ) z tym ze przez ukrzyzowanie albo spalenie na stosie hehe
  • 0

#9

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

cóż, nieznajomość prawa nie zwalnia z przestrzegania, mogła się nie przyznawać
zresztą takie mają prawo, to suwerenny kraj i mogą mieć prawo jakie chcą a nam nic do tego, u nas na przykład nie wolno obrażać katolików, w Somalii na pewno wolno, właśnie tak rodzi się wasze oburzenie, potraficie patrzeć na świat tylko przez pryzmat naszej kultury, ale są inne kultury, nie tylko nasza


Dokładnie. Nieznajomośc prawa szkodzi. Bo nie ma sprawiedliwości jest kodeks karny. A katolików nie wolno obrażac tylko wtedy kiedy jest ich 2 lub więcej ;) (jak jest 2 lub więcej wtedy mogą pozwac za obrazę uczuc religijnych)
  • 0

#10

domingo.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tylko czekam aż zaczną przyłazić do mnie po cukierki :D
a wiesz że spalenie na stosie nie jest takie złe ? wystarczy się zaciągać dymem szybko :D
a morderstwa są dopuszczalne w wielu kulturach, nawet w starym testamencie jest dopuszczalna walka na śmierć i życie, taka honorowa oczywiście, zresztą to było wymierzenie kary zgodnie z prawem, trzeba by zmienić najpierw prawo, za czym również jestem
  • 0

#11

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

afryke nalezy powtornie skolonizowac - i nauczyc cywilizacji odgornie - a nie rozkladac rece i wysylac im bron
  • 0

#12

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie dość, że ją zgwałcili, to później jeszcze (zgodnie z prawem) zamordowali. Jak napisał Raziel: "Kultura kulturą, ale sadyzm i morderstwo nie są dobre w żadnej kulturze..."

Co z tego, że takie jest tam prawo. Nie zmienia to faktu, że był to akt niezwykłego okrucieństwa.
  • 0

#13

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

cóż, nieznajomość prawa nie zwalnia z przestrzegania, mogła się nie przyznawać


Tak, 13 latka jest w pełni wiedzy i prawie... Szczególnie w takim kraju gdzie masa ludzie nie umie czytać ani pisać.

Sama sytuacja pokazuje co by się stało jakby szariat stał się bardziej powszechny. Mam nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie.

Za ofiarę +
  • 1

#14

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No pewnie, wszystkich ukamieniować, bo żyją w zgodzie z własną, odwieczną tradycją i według własnego prawa. Wysłać im tam polski KK, na pewno będą wdzięczni.
  • 0

#15

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ładna mi wyższość rasowa... Zanim ktoś powie ''głupie zwierzę'' niech zastanowi się trochę nad intelektem człowieka.

afryke nalezy powtornie skolonizowac - i nauczyc cywilizacji odgornie - a nie rozkladac rece i wysylac im bron


Afrykę najlepiej zostawić w spokoju. Póki myśmy tam nie pojechali wszystko było fajnie. A przez kolonizację upadło wiele ciekawych kultur i obyczajów.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych