Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiwisekcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#16

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiscie nie ma roznicy miedzy paleniem psa zywcem, a ogluszaniem swini i zabijanie jej w humanitarny sposob.

Różnica jest, oczywiście. Czasami spłonięcie żywcem jest lepszą śmiercią, bo się tyle nie cierpi co w rzeźniach, gdzie świnia żywa wisi łbem w dół z rozciętym brzuchem.
Jestem mordercą i muszę nauczyć się to akceptować. Póki co jest to dla mnie kolejny powód żeby się nienawidzić.
Przy okazji tematu baaardzo polecam zagłębienie się w temat hard crush fetish. Pasuje.
E3` jesteś do bólu ludzki.
  • 0

#17

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra na psiakach mnie trochę ruszyło, później nie było tak źle, ale jak zobaczyłem tą zakutą w dyby małpkę to mnie krew zalała!
To jak? Zbieramy się i idziemy na pierwsze lepsze laboratorium. Pozmieniamy naukowcom mózgi by zjadali własne ciała, nogi przyszyjemy im na miejsce rąk, a ręce na miejsce nóg. Podpieczemy ich trochę i nakarmimy nimi te kochane zwierzątka.
  • 0

#18

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiscie nie ma roznicy miedzy paleniem psa zywcem, a ogluszaniem swini i zabijanie jej w humanitarny sposob.

Różnica jest, oczywiście. Czasami spłonięcie żywcem jest lepszą śmiercią, bo się tyle nie cierpi co w rzeźniach, gdzie świnia żywa wisi łbem w dół z rozciętym brzuchem.
Jestem mordercą i muszę nauczyć się to akceptować. Póki co jest to dla mnie kolejny powód żeby się nienawidzić.
Przy okazji tematu baaardzo polecam zagłębienie się w temat hard crush fetish. Pasuje.
E3` jesteś do bólu ludzki.


Czlowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Jestem realista i twardo stapam po ziemi. Jak nie kupie kialbaski, a miast tego zjem trawe to uwierzcie mi, ze zadnej swince nie zlagodzi to smierci. Jedynie ja na tym strace, bo na tym ludzkim padole, smaczny posilek to ostatnia rzecz jaka mi zostala.

Ciekawe, ze wielu ludzi ginelo przy budowie budynkow, lini kolejowych, mostow i jakos nikt nie wybiega i nie krzyczy, zeby po nich nie jezdzic, bo bedzie morderca.
  • 0

#19

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To budowlańcy są na budowie wbrew własnej woli?! O św. Stefanie, czego ja się dowiaduję!
  • 0

#20

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pozdrawiam wegetariancow, niech nie smakuja dalej prawdziwego zycia, nie wiedza co traca.


to samo mógłby powiedzieć kanibal o tobie ^^ pommmyśl o smakołykach jakie można zrobić z noworodka. podjęłam świadomy wybór i jeśli uważasz że szczęście może zapewnić jedynie naśladowanie jedynego słusznego wyboru-czyli twojego to się mylisz. chce jedynie ukazać niekonsekwencję niektórych ludzi. ty akurat masz świadomość jak wygląda śmierć zwierzęcia ale niektórzy prawią wywody jakimi można zapisać cały papier świata łącznie z toaletowym o swej nietolerancji wobec cierpienia zwierząt ale na słowach się kończy bo w praktyce nie podejmują żadnych środków. równie mocno bawi mnie prawienie o pozbawionych serca jaszczurach z oriona, jednocześnie nie robiąc samemu nic aby pomóc potrzebującym ludziom w najbliższym otoczeniu, ot pomóc babci na przejściu dla pieszych nieść torbę. dlatego na swój sposób bardziej doceniam ludzi którzy mówią wprost że cierpienie zwierząt ich nie obchodzi bo przynajmniej mówią szczeże.
  • 0

#21

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To budowlańcy są na budowie wbrew własnej woli?! O św. Stefanie, czego ja się dowiaduję!

Masz racje, to raczej bylo bardziej skierowane do tych, ktorzy wywyzszaja ludzi ponad wszystko.

to samo mógłby powiedzieć kanibal o tobie ^^ pommmyśl o smakołykach jakie można zrobić z noworodka. podjęłam świadomy wybór i jeśli uważasz że szczęście może zapewnić jedynie naśladowanie jedynego słusznego wyboru-czyli twojego to się mylisz. chce jedynie ukazać niekonsekwencję niektórych ludzi. ty akurat masz świadomość jak wygląda śmierć zwierzęcia ale niektórzy prawią wywody jakimi można zapisać cały papier świata łącznie z toaletowym o swej nietolerancji wobec cierpienia zwierząt ale na słowach się kończy bo w praktyce nie podejmują żadnych środków. równie mocno bawi mnie prawienie o pozbawionych serca jaszczurach z oriona, jednocześnie nie robiąc samemu nic aby pomóc potrzebującym ludziom w najbliższym otoczeniu, ot pomóc babci na przejściu dla pieszych nieść torbę. dlatego na swój sposób bardziej doceniam ludzi którzy mówią wprost że cierpienie zwierząt ich nie obchodzi bo przynajmniej mówią szczeże.


Wiem jakie smakolyki mozna zrobic z noworodka, w chinach jedza plody. Tu nie chodzi o to czy mnie obchodzi, czy nie, ale o to, ze nic nie moge z tym zrobic, wiec lepiej sie znieczulic. Nie trawie wegetariancow, ktorzy jedza trawe i tylko uzalaja sie nad soba i zwierzetami nic nie robiac. Rozumiem, ze to Twoj wybor, gdybym sie przejmowal tak bardzo tym cierpieniem zwierzat to pewnie tez bym nie przegryzl kotleta, ale na (nie)szczescie
jestem zimny jak lod, jesli nic nie moge z czyms zrobic.
  • 0

#22

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

z całym szacunkiem to twego światopoglądu ale ja trawy nie jem o ile nie lunatykuję. użalać się nad sobą też nie mam w zwyczaju, jeśli ktoś zauważył. to po pierwsze. i moja filozofia jako osoby nie jedzącej mięsa polega właśnie na braku działania: brak działania wspierającego przemoc wobec zwierząt więc słusznie zauważyłeś że "nic nie robię". to że wegetarianizm kojarzy się jako okrężna forma autoagresji to już nie moja wina. żyje jak każdy inny człowiek.
  • 0

#23

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzilo mi o wegetarianizm "na pokaz", ale skoro tak uwazasz.
  • 0

#24

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Także jestem zdania, że jeśli czegoś nie można zmienić, to należy to zaakceptować


Ale w tym przypadku uważam, że jeśli się chce to można coś zrobić. Tylko trzeba chcieć, a nie wymigiwać się, że "i tak nie jestem w stanie nic zrobić", więc mam spokojne sumienie.

Nie jedząc mięsa oczywiście nie pomaga się mordowanym w rzeźniach zwierzętom, jednakże robi się bardzo wiele - nie napędza się koniunktury. Choćby jednostkowo i na większą skalę nieznacząco. A w ogóle to najważniejsze to być w zgodzie ze sobą.
  • 0



#25 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie trawie wegetariancow, ktorzy jedza trawe i tylko uzalaja sie nad soba i zwierzetami nic nie robiac.

Dzięki nim masz więcej swoich pysznych smakołyków... dlatego troche tolerancji nie zaszkodzi.

Nie jedząc mięsa oczywiście nie pomaga się mordowanym w rzeźniach zwierzętom

Czy to oby na pewno jest oczywiste?

Nie jesz mięso - zmniejsza się popyt - zabija się mniej zwierząt.
  • 0

#26

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy to oby na pewno jest oczywiste?

Nie jesz mięso - nie ma popytu - zabija się mniej zwierząt.


Cóż za wybiórcze cytowanie ;) Przecież to napisałam w kolejnym zdaniu ;)
  • 0



#27 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

To sobie zaprzeczasz. Jak jest mniejszy popyt to się mniej zabija zwierząt - a więc pomaga się im.
  • 0

#28

E3`.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na szczescie nie posiadam sumienia i szczerze watpie w to ratowanie swinek poprzez wegetarianizm. Zbyt wiele jest do stracenia.
  • 0

#29

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A w ogóle to najważniejsze to być w zgodzie ze sobą.


i uznajmy to za konkluzję offtopu o wegetarianach.


wracając do tematu wiwisekcji i badań na zwierzętach w ogóle. nie przeczę że wniosły ogromny wkład w rozwój medycyny. nie uważam że naukowcy to psychopatyczni sadyści mający za nic cierpienie zwierząt. jednak zarówno pierwsze przeszczepy, jak i testy leków odbywały się na zwierzętach. i kolejna ciemna strona tych badań: następnym etapem były testy na ludziach-oczywiście ochotnikach. dla niektórych osób kończyło się to śmiercią (w przypadku pierwszych przeszczepów bardziej pasowałoby: "dla nielicznych osób nie kończyło się to śmiercią") jednak bez tego nasza medynyna stałaby nadal w erze paeolitu. wiedza zdobyta na podstawie tych badań uratowała wiele zarówno ludzi jak i zwierząt. jedyny problem w rozdzieleniu konieczności od kaprysu. o ile rozumiem że prowadzone są badania na zwierzętach w celu eliminowania raka-gdyż dla wielu osób ich wynik to kwestia życia i śmierci bo uważam że życie to najwyższa wartość jaką mamy (bo wolność i prywatność to od dawna tylko złudzenie) i w celu jego ratowania wszystkie środki są dozwolone. jednak wynalezienie nowego kremu na zmarszczki nie jest raczej żadnym usprawiedliwieniem i nawet dla starszych pań nie jest zazwyczaj sprawą życia i śmierci (choć mogę się mylić). uczciwie mówię że nie wszystkie badania można przeprowadzić na chodowli tkankowej, jednak uważam że testy na zwierzętach (a także-ludziach, bo nie można powiedzieć że nie odbywają się one) mają moralne uzasadnienie tylko wtedy, gdy ich celem jest ratowanie życia. i tyle w tej sprawie
  • 0

#30

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wiec, z jednej strony testowanie lekarstw na zwierzętach nie jest wcale czymś okropnym.
badania te mogą pomóc wielu ludziom jak i zwierzętom.
Jednak testowanie kosmetyków(mam tu na myśli bardziej "przyrządy" do makijazu) jest już czymś absurdalnym, ja jestem przeciw makijażowi.
A co do wegetarianizmu i weganizmu, w pewnym sensie są to niezdrowe nawyki żywieniowe, ponieważ człowiek potrzebuje pewnych substancji które są w mięsie. Człowiek jest wszystkożerny.

Najlepszym sposobem było by tutaj hodowla ludzi przeznaczonych na pożywienie, jednak ludzie są jak wiadomo, zbyt kosztowni w utrzymaniu.

Chodź, kto wie... Może wędlinka którą masz w lodówce była zrobiona z człowieka, a mydło ma w sobie ludzki tłuszcz? Kto wie, kto wie...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych