Skocz do zawartości
Zdjęcie

Trzy najstarsze obserwacje UFO


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

gomp
 • Postów: 240
 • Tematów: 24
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dzisiaj miałem wolny wieczór i natrafiłem na ciekawą strone. A jako że akurat mi się nudziło to postanowiłem się podzielić wrażeniami ;) Tłumaczenie moje. więc może być nieco błędów. Literówki poprawie jutro bo już jestem odrobinę zmęczony.

Dołączona grafika

1561: UFO nad Norymbergą


Pomiędzy 1561 i 1566 rokiem mieszkańcy Norymbergi, Niemczech i Basel oraz Szwajcarii byli świadkami spektakularnych "pokazów" kul, dysków i tub (prawdopodobnie chodzi o obiekty w kształcie cygara) przemykających po niebie, wykonujących swoistego rodzaju "powietrzny balet". W rezultacie religijnej interpretacji, średniowieczni artyści zinterpretowali kadłuby i skrzydła jako krzyże, a rakiety stały się cygarami pełnymi kul. Obrazkowa relacja która zdaje się być sporządzona przez dwóch ludzi, którzy byli świadkami przynajmniej jednego wypadku któregoś z obiektów przedstawionych na drzeworycie.

Pod wieczór 4 kwietnia na norymberskim niebie (Niemcy) wiele kobiet i mężczyzn widziało bardzo alarmujący spektakl w którym zaangażowane były przeróżne obiekty, włączając w to kule o wielkości w przybliżeniu 3 metrów, cztery w kwadracie, wiele wyglądało na izolowane i pomiędzy tymi kulami jeden z obserwatorów widział wiele różnych krzyży w kolorze krwi.

Wtedy zobaczyli dwa duże obiekty w kształcie rurek (pipes) w których małe i duże rurki, były 3 kule, również 4 lub więcej. Wszystkie te obiekty zaczęły ze sobą walczyć jedna przeciwko innej. (Gazette of the town of Nuremberg).

Wydarzenia trwały przez godzinę i wywarły taki wpływ że artysta Hans Glaser odzwierciedlił to na drzeworycie (podczas tego wydarzenia). Na drzeworycie widzimy dwa ogromne, czarne cylindry wystrzeliwujące wiele niebieskich i czarnych kul, czerwonokrwistych krzyży oraz latających dysków. Wyglądają one jakby walczyły w powietrznej bitwie, to również wygląda jakby niektóre z tych kul i obiektów rozbiło się poza miastem.

Dołączona grafika

Styczeń 1878, Denison, Texas Daylight UFO


Określenie "latający talerz" zostało spopularyzowane przez dziennikarza zajmującego się sprawą 9 zaobserwowanych przez Kennetha Arnoldsa
latających dysków w czerwcu 1947 roku. Dziennikarz źle zacytował Arnolda, który nie opisał obiektów jako spodko-kształtnych, ale opisał ich dziwne ruchy jako podobne do spodku rzuconego na wode i odbitego pare razy cyt."flew like a saucer would if you skipped it across the water."
-> Latały jak spodek, który podskoczy kilka razy na wodzie.

Ale teksański rolnik Johm Martin użył określenia "spodek" 69 lat wcześniej do opisania latającego obiektu, który widział na polowaniu w pobliżu miasta denison w Teksasie 2 stycznia 1878 r. W tym przypadku słowo "spodek" również nie jest przyrównaniem do kształtu ale do wielkości zaobserwowanego obiektu, jego kształt był opisany jako kształt balonu. John Martin widział czarny obiekt wysoko na południowym niebie.

Najpierw zaznaczył, że było to wielkości pomarańczy, to stało (stawało) się większe kiedy się do niego zbliżyło (zbliżało). Po tym jak pozwolił odpocząć swoim oczom i wrócił do patrzenia obiekt znacznie zwiększył swoją wielkość i wyglądało na to że leci całkiem szybko. Kiedy to było nad nim, było wielkości dużego spodka, obiekt był wieeeeele wyżej od obserwatora.

Ponieważ to UFO było ciemne, a nie było jakimś tajemniczym światłem, odbiciem czy też w srebrnym kolorze wielu naukowców sądzi że widział duży obiekt przesłaniający niebo ze światłem za nim.

Obserwacja została zrelacjonowana przez lokalną gazete Denison Daily News 25 stycznia 1878 roku pod tytułem "Dziwny fenomen" Artykuł pochodził z pierwszej ręki od farmera, a jego pełny text brzmi następująco:

Od Pana Johna Martina, rolnika mieszkającego około 6 mil na południe miasta dowiedzieliśmy się o dziwnej historii: Wtorkowego poranka podczas polowania, jego uwagę przykuł ciemny obiekt wysoko na południowym niebie. Dziwny kształt i prędkość z którą obiekt wydawał się zbliżać przykuły jego uwagę i wytężył swoje oczy aby odkryć charakter zjawiska.

Kiedy najpierw stwierdził że kiedy to się pojawiło było wielkości pomarańczy, która regularnie wzrastała. Po jakimś czasie wpatrywania się w dziwny obiekt Pan Martin oślepł od długiego patrzenia i odstąpił od tego na chwile w celu dania chwili wytchnienia swoim oczom. Kiedy ponownie skierował swoj wzrok na UFO to było już prawie nad jego głową, znacznie zwiększyło swe rozmary i wyglądało że przecinało przestrzeń z niesamowitą prędkością.

Kiedy to było dokładnie nad nim było mniej więcej wielkości dużego spodka i było ewidentnia na ogromnej wysokości. Pan Martin opisał to najlepiej jak potrafił przyrównując to do balonu. To odleciało tak samo niespodziewanie i szybko jak się pojawiło. W niedługim czasie ukryło się w niebiańskich obłokach. Mr Martin jest gentlmanem o nieposzlakowanej opinii. Nie ma wątpliwości co do jego prawdomówności. Jeżeli to niebył balon to zasługuje na uwage naszych naukowców.


Oczywiście stare raporty jakoś mają braki w dokładnych informacjach i żaden ze świadków wywiadu nie da nam brakujących informacji, nie możemy również sprawdzić wiarygodności świadka opisywanego zjawiska ale te stare raporty ISTNIEJĄ ,czasami nawet brakuje daty czarno na białym, czasami niemogą być łatwo zinterpretowane.

Kto wie? Może nawet jakiś starszy raport może istnieć gdzie UFO jest opisane jako spodek.

Napisane przez B J Booth

Dołączona grafika

Poachers sent packing by flying ball! (1880s)


Obserwacja UFO miała miejsce w latach osiemdziesiątych XIX wieku. UFO było obserwowane przez górników-kłusowników [?] (miners-turned poachers) przy Padeswood (<- bliska forma near mold). Kłusownikom tym przeszkodziła "wirująca kula dymu z językami ognia". Richard Holland wyjaśnia... To jest wspólne przypuszczenie, że UFO jest współczesnym fenomenem należącym do ery kosmicznej, ale to nie przypadek.

Dziwne światła na niebie powodują przeróżne rozmyślania i gdybania od wieków.

Zgodnie z Buckley (prawdopodobnie jakaś książka lub magazyn :P ) historyk James Bentley jacyś uderzający [?] (striking) poszukiwacze węgla napotkali coś co dziś nazwalibyśmy UFO. Dawno temu w latach '80-tych XIX w. Pan Bentley usłyszał historie od dwóch naocznych świadków.
Wygląda że zagłodzeni przez niskie płace i przez to przez jedzenie (a raczej jego brak) grupa górników miała czelność zaryzykować kłusownictwo na ziemiach należących do jednego z węglowych potentatów (ich szefa).

Jeżeli zostaliby złapani to oznaczałoby eksmisje i być może konieczność wyjazdu. Dlatego ta historia była trzymana w sekrecie przez tak długi czas.
Jednej ponurej bezksiężycowej nocy górnicy zakradli się na pola Padeswood żeby zebrać łup z sideł, które tam wcześniej zastawili. Nagle poczuli napięcie i wystraszenie, tak jakby ktoś ich obserwował. Rzucając okiem w góre zobaczyli dużą purpurowo-czerwoną świecącą kule wiszącą w powietrzu dokładnie nad nimi! Obieky cicho zszedł do następnego pola.

Najpierw przerażeni kłusownicy ukryli swoje głowy pod siatkami ale wkrótce na uczucie zmniejszania się napięcia w powietrzu jeden z nich nabrał śmaiałość do spojrzenia w górę.

Wirująca kula dymu z małymi językami ognia wyłaniającymi się z podstawy startowała z ziemi. Mężczyźni uciekli do domu i poprzysięgli sobie dochowanie tejemnicy. Kilka dni później najodważniejszy z nich powrócił aby zabrać silnik, który w panice zostawili za sobą.

Nie było żadnych śladów UFO, ale tam gdzie widzieli londowanie obiektu był szeroki, czarny krąć wypalonej trawy...

Źródło: www.ufocasebook.com
 • 0#2

above
 • Postów: 509
 • Tematów: 46
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Proste w tamtych latach samolotow nie bylo, wiec ?
 • 0

#3

Ivellios

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1617
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

gomp, na przyszłość - sprawdzaj, jakie są nazwy polskie występujących w tekstach miejscowości.
Nurenberg = Norymberga
Basel = Bazylea

O sprawdzeniu ortografów chyba nie muszę wspominać :P

Poza tym, obserwacja z 1561 roku wcale nie jest najstarszą. Kroniki na świecie zawierają opisy jeszcze wcześniejszych obserwacji.
Polecam książkę Lucjana Znicza "Goście z kosmosu?: Nieznane obiekty latające" tom 1, tam autor poświęcił cały jeden rozdział relacjom znajdującym się w kronikach. Na samym końcu jest np relacja sprzed ponad 5000 lat.
 • 0#4

gomp
 • Postów: 240
 • Tematów: 24
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

problem w tym że nie mam możliwości edycji x.X No cóż... tak to jest jak się tłumaczy po dwugodzinnym siedzeniu nad fizyką :P
 • 0#5

Nosferatoo
 • Postów: 296
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wielka to szkoda, iż obserwacje większości przechodniów, którzy doświadczali tych zjawisk, w dawnych czasach, nie zapisały się licznie w pamiętnikach, gazetach czy opowieściach, nie zostały wyryte na kamieniach. Jedynie pojedyncze publikacje osób, które całkiem możliwe wykładały temat już z drugiej ręki, bądź drugiego pokolenia znających dana historie. Myślę że jeszcze nim nastąpiła obecna era UFO, tego typu obserwacje, doniesienia i zdarzenia nie miksowały się z fabrykacja dowodową, ni to z niebem pełnym latających dornów, balonów czy latawców z kluczami:), a jedynie z niemożnością czy trudnością do  zaakceptowania tego co niezrozumiałe. Na obecnym niebie, obiekt lśniący przywodzi na myśl NOL-a przynajmniej większości, bo kto nie słyszał, widział czy czytał o latających dyskach, ale dawniej prawdopodobnie jeśli nie utożsamiano tego z jakąś ,,Boską,, sztuczka, obserwacja mogła być obiektywna, wartościowsza i zdecydowanie bardziej otwarta na interpretacje. Niestety w obecnym świecie, spreparować można nawet ,,zapiski sprzed tysiąca lat,, dlatego, nawet jeśli przywodzimy coś co rzekomo wydarzyło wiele lat temu, a twierdzi tak te albo te źródło, może wcale nie być to takie stare i prawdziwe. Jednak zakładając, że doniesienia historyczne są prawdziwe, zwłaszcza te, które nie były od razu łączone z przybyszami z obcej planety a były opisem dziwnego zdarzenia na niebie, założyć można że coś w nich jest.

 

,,Polskie obserwacje UFO sięgają roku 1499 Bronisław Rzepecki oraz Krzysztof Piechota w swojej książce  ‘’ UFO nad Polską’’ opisali  74 zdarzenia zaczynając od roku 1499 a kończąc na 1947,,

 

Ciekawostka; z innego portalu, źródło: Link

 

Głos Rzeszowski 23 marca 1913

‘’We czwartek dnia 20. b. m o godz. 7.10, spostrzegli mieszkańcy naszego grodu wysoko szybujący balon, zdążający od zachodu południowego w stronę ku Łańcutowi. Wspaniale było można przez kilka minut obserwować niewiadomego pochodzenia balon przy jasnym księżycu otoczonym chmurami barankowemi. Tłumy spacerujących na ulicy 3-go Maja - gromadami wpatrywały się w to niezwykłe zjawisko i na ten temat snuło małą i wielką politykę brukową. Jedni widzieli światełko, inni chorągiew, a kilku dalekowidzów nawet kilka osób, biorących rzekomo udział w powietrznej wiosennej wycieczce. Młodzież złota wyjechała czemprędzej przez Nowe miasto ku nowemu cmentarzowi, twierdząc, że zapewne balon tam spadł - lecz o rezultacie tego poszukiwania nic nam nie doniesiono. Złośliwy pan twierdził, że to wycieczka balonowa rzeszowskich polityków, szukających kandydatów do przyszłej Rady m. ’’

 

23+marzec+1913+b.jpg

23+marzec+1913+a.jpg

 

Głos Rzeszowski  13 lipca 1913

 

''W nocy z dnia 10 na 11 bm., od godziny 12 do 2 nad ranem obserwowaliśmy między gwiazdami, w stronie południowej w znacznej wysokości, dużą gwiazdę, która zmieniała pozycye, raz się zniżając, to znowu podnosząc.Gdy ta gwiazda zbliżyła się ku Rzeszowa, zauważyliśmy, że to wojskowy balon sterowy. Tajemniczy ów balon zatrzymawszy się, jak przypuszczajmy nad Drabinianką - zaczął ukośnemi snopami światła oświetlać po kilkakroć "Stajnie", następnie cofnąwszy się trochę wstecz tj. ku południowi - oświetlał również po kilkakroć gmach sądu, poczem powtórnie się zbliżył i po raz drugi oświetlał Stajnie i sąd, i to przez dłuższą chwilę, poczem wzniósłszy się, z wielką szybkością odleciał w prostym kierunku ku granicy węgierskiej, wskutek czego światło w oddaleniu znikło nam z przed ócz.

Po przeszło półdziennem wyczekiwaniu, przez szkła dojrzeliśmy wracający balon z tą samą szybkością, z południa w kierunku zachodnio północnym który zatrzymał się - o ile mogliśmy w nocy osądzić, nad Budkami cały oświetlony, i stamtąd począł oświetlać po kilkakroć koszary obrony krajowej i ułańskie przez przeszło kwandrans, poczem odrazu w całym balonie zostało światło zgaszone - i mimo wyczekiwania do godziny 3 nad ranem i rozglądania się przez szkła po firmamencie, nie dostrzegliśmy, w którą stronę balon udleciał. Ciekawi jesteśmy, czy sfery wojskowe wiedzą coś o tem ?''

skan.JPG

skan+3.jpg

 

Nie wracając do ,,Atomowych wojen Bogów,, w linku poniżej możemy przeczytać o oficjalnych doniesieniach o ,,Ufo,, do takich przynajmniej te przypadki zostały zakwalifikowane. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_reported_UFO_sightings


 • 0

#6

Agnieszka81
 • Postów: 302
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Spodki i latające krzyże z czasów średniowiecznych są bardzo ciekawym zjawiskiem, nad którym możemy się zastanawiać. Ja jednak chciałabym się cofnąć bardziej w przeszłość.

Mnie  bardziej zastanawiają petroglify, które znajdywane są przez naukowców na całym świecie sprzed kilku tysięcy lat. Czemu są one tak interesujące? Ano, ponieważ na wielu z nich możemy odnaleźć dziwne postaci przypominające bądź niezidentyfikowane postacie podobne do Kosmitów bądź ludzi w ,,skafandrach'', które przypominają współczesne skafandry astronautów.

I tak na przykład w jaskiniach w stanie Chhattisgarh w środkowo-wschodnich Indiach, naukowcy natrafili na petroglify stworzone ok. 10 tysięcy lat temu.

Co ciekawe, badacze nawet zwrócili się o pomoc do NASA, aby dokonać identyfikacji tych rysunków naskalnych, gdyż pokazują one wizerunki istot z kosmosu oraz statki kosmiczne, którymi przylecieli oni na Ziemię.

 

4213fefeffinggogpgo6dss-589x323.jpg

 

Badacze zaintrygowani znaleziskiem, postanowili wypytać o nie miejscową ludność, która opowiedziała niewiarygodną historię o tzw. ,,Ludziach Rohela'', którzy przybyli na Ziemię w okrągłych, latających obiektach. Były to małe i bardzo mądre istoty. Według miejscowych, istoty te przebywały przez jakiś czas z ludźmi, a później zabrały dwóch najmądrzejszych mieszkańców wioski na pokład UFO i już nigdy nie wróciły.

 

caverna-da-fefefef_ndia-4fef-589x577.jpg

 

Na petroglifach naukowcy dostrzegli obcych, ich statki kosmiczne oraz skafandry, które chroniły ich przed naszą atmosferą.

Zarówno NASA jak i ISRA (Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych) mają się przyjrzeć tym znaleziskom i je dokładnie zbadać. Może wkrótce wyjaśni się ta fascynująca tajemnica.

 

źródło: http://www.geekweek....-10-tysiecy-lat


Użytkownik Agnieszka81 edytował ten post 15.03.2018 - 10:05

 • 1

#7

Churchyard dweller
 • Postów: 356
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Up
A zrodlo mozna prosic?
I skoro naukowcy dostrzegli obcych i statki, to po co pytac NASA, przeciez juz wszystko jasne.

Ja tam widze cos na ksztalt czlowieka w futrze zwierzecym i jaszczuroczleka. A ten obiekt jest tak niewyrazny, ze mozna w nim zobaczyc wiele rzeczy, zaleznie od wyobrazni.
 • 0

#8

Wszystko
 • Postów: 8830
 • Tematów: 68
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Była już mowa o tych malowidłach na forum. Ogólnie to najpewniej są to wizerunki hinduskich bóstw. Pisanie o tym że NASA ma się tym zająć ma jedynie stworzyć takie poczucie że ktoś poważny się tym zajmie i jak ogłosi że to są prawdopodobnie wizerunki kosmitów to entuzjaści będą się taką opinią podpierać. Można to porównać do hipotetycznej sytuacji co myśleli by ludzie z przyszłości widząc wizerunek latającego potwora spagetti (zakładając że nie przetrwały by opisy skąd wziął się ten wizerunek) wtedy jest prawdopodobne że niektórzy wzięli by go za wizerunek kosmity.

#9

Agnieszka81
 • Postów: 302
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście może być prawdą to, że to przebrania rytualne, etc...Mnie jednak zastanawia mnogość podobnych przedstawień czy przekazów przez ludy starożytne oraz podobieństwa niektórych petroglifów, które odnajdywane są na całym świecie. 

 

Wracając jednak do pierwotnego tematu najstarszych UFO, wszystkie te ryciny z dziwnymi tarczami, krzyąmi, dyskami również możemy interpretować na wiele różnych spsosób. Poniżej dwie ryciny z manuskryptu “Annales Laurissenses” pochodzącego z XII wieku.

 

n99.jpg

 

n104.jpg

 

Zwolennicy UFO są ewidentnie przkonani, że to nic innego, jak obce statki kosmiczne. Każdy widzi, co chce widzieć...


 • 1

#10

Churchyard dweller
 • Postów: 356
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To niech wytłumaczą jak to jest, że kiedyś Ufo przedstawiano jak wyżej, a teraz na zdjęciach mamy kształty spodków, misek itp. bez otaczającego ognia/światła?


 • 0

#11

Agnieszka81
 • Postów: 302
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zakłada się, że te wszystkie światła wokół pojazdów na starych rycinach czy obrazach, to po prostu ,,dodatek'' malarzy. Usłyszeli relacje o silnie święcącej ,,gwieździe'' (bo zazwyczaj tak to nazywali, gdyż emitowało silne źródło światła) i tak też to przedstawiali - COŚ latającego w otoczce silnego światła. 

Trzeba pamiętać, że to są obrazy i ryciny, teraz mamy fotografie i tu już nie zawsze światło jest uchwycone, jeżeli dany pojazd je emituje. Zdarza się też sytuacja odwrotna, że na zdjęciach zamiast obiektu widać na przykład samo światło, a obserwator ,,gołym okiem'' nie widzi światła, a przykładowo metaliczny pojazd bez świetlistej otoczki, która pojawia się jedynie na zdjęciu.. 


Użytkownik Agnieszka81 edytował ten post 15.03.2018 - 14:37

 • 0

#12

Churchyard dweller
 • Postów: 356
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To ja dziekuje za takie "cos" namalowane na podstawie czyichs relacji. Dla mnie to jest kompletnie niewiarygodny dowod na Ufo. I czemu juz nie widac latajacych krzyzy jak w sredniowieczu? Ufocy zmienili ksztalt pojazdow, bo nastapil koniec silnie nacechowanej religijnie epoki czy z tego wzgledu ludzie widzieli takie a nie inne ksztalty?
 • 0

#13

Agnieszka81
 • Postów: 302
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj uwierz, że literatura ufologiczna (ta współczesna) pełna jest opisów przedziwnych obiektów widywanych na niebie: cygara, elipsy, obiekty w kształcie dzwonów, barakowozów (tak to nazywają), obiekty o nieregularnych kształtach przypominających chrupki. Są też i krzyże. Jeden z ciekawszych przypadków zaobserwowania takiego obiektu w kształcie krzyża pochodzi z roku 2012. Film został nagrany w Polsce, niestety nie mam informacji z jakiej miejscowości pochodzi.

 

aa.jpg

 

Tu oryginalny film z obserwacji.

 

Film był analizowany przez fotografów, ale nie doszli oni do jednoznacznych wniosków, czym ów obiekt może być. Nie twierdzę oczywiście, że to pojazd z Kosmosu, ale właściwie też nie jest wiadomo, cóż to takiego jest?


 • 1

#14

Churchyard dweller
 • Postów: 356
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wg niektorych dwa najtrudniejsze do obalenia zdjecia Ufo (w Zdanach i McMinville) maja ksztalt spodka i misek, dlatego o tych ksztaltach wspomnialem. A ten ksztalt krzyza tutaj jest naciągany.
 • 0

#15

Agnieszka81
 • Postów: 302
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To prawda, można by polemizować czy to krzyż czy nie. Widocznych jest po prostu 6 ciemnych okrągłych obiektów, które tworzą kształt krzyża. Zdany to dla mnie historia totalnie niewiarygodna, w której eksperymenty udowodniły możliwość oszustwa. Zdjęcia czy też filmy ukazujące tzw. latające talerze też nie są dla mnie zbyt przekonujące.


 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u