Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rosja zaatakuje Polskę w 2012 roku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

:mrgreen: Nie wypala się doszczętnie sąsiadowi działki aby powiększyć sobie ogródek.


i tak dalej uważam, że gdyby sprawdził sie punkt nr 1 czyli "1: Rosja atakuje Polskę, Listwę itp."
to to imo byłby początek III w.w.

a nie jakaś lokalna drobna prowokacyjno-taktyczno-wojenka
jakich w ostatnim czasie mamy mnóstwo.
  • 0

#32 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ONZ musiałby stawic opór z jednej przyczyny. Powstał po to, by stac się przeciwwagą dla Rosji. Gdyby dopuścili do atakowania innych krajów, jak Polska, to daliby sygnał, że nie posiada argumentów militarnych, a to jest przyznanie się do słabości. To nie czasy drugiej wojny światowej, że wszyscy srali przed Hitlerem i Stalinem. Wtedy było dwóch szaleńców. Dziś czasy są inne i wszyscy wiedzą w obecnych czasach jakie konsekwencje dałaby wojna nuklearna. Te tereny byłyby niedostępne dziesiątki lat. Bez sens !! Moim zdaniem wojny nie będzie, bo tak naprawdę nikt na tym nie zyska.
  • 0

#33

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1 zawiera sie w 3. Traktowani gorzej bo niby po co lepiej, dla Rosjan to "tylko Polacy" i po co im emeryture wyplacac? Sory ale w jakim ty swiecie zyjesz jesli myslisz ze po agresji jednego kraju na drugi nie zmienilyby sie warunki np. emerytur :lol
Tranzyt maja za darmo? Jak rozumiem ziemia po ktorej biegnie rurociag jest rosyjska? Sory ale naprawde nie mamy o czym rozmawiac bo piszesz takie glupoty ze szkoda slow (bez urazy ale taka jest po prostu prawda)

A, to przepraszam. Myślałem, że w tej dyskusji zachowujemy choćby szczątkową ilość realizmu i zdrowego rozsądku i mówimy o Białorusi i Ukrainie. A my tu o Polsce, naszej Rzeczypospolitej najjaśniejszej sobie gawędzimy. W takim razie faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. Raczej poszukam jakiegoś tematu o nocy żywych trupów, bo prawdopodobieństwo porównywalne, a przynajmniej weselej.
  • 0

#34

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest mało prawdopodobne. Jedynie partyzantka wchodziłaby w rachubę, a jak pokazuje przykład Iraku czy Afganistanu, nawet przy tak małych kontyngentach wojsk stacjonujących, nie są wstanie wiele zrobić. Rosja zostawiła by wielokrotnie więcej żołnierzy. No i oczywiście uprzednio zabrałaby cały cięższy sprzęt wojskowy. Pistoletami wiele się nie zdziała.

Właśnie partyzantkę miałem na myśli, a "szeroką skalę" odnosiłem do zasięgu terytorialnego. Być może wojna partyzancka nie jest spektakularna i nie gwarantuje sukcesu na krótką metę, ale w dłuższym okresie zwykle staje się strasznie uciążliwa przynosząc straty gospodarcze i wiążąc armię. Jeśli dorzucić do tego zamachy terrorystyczne na całym terytorium Rosji, to rachunek zysków i strat stanie się bardzo wyrównany.

Kto miałby te sankcje nałożyć? UE? Przecież im bardzo zależy na handlu z Rosją.

Po takim militarnym wybryku Rosji UE zaczęłoby bardzo zależeć na tym, żeby trzymać "niedźwiedzia" na dystans i nie zezwolić na to, żeby dalej rósł w siłę. Wydaje mi się, że błędy sprzed drugiej wojny światowej zemściły się wystarczająco, żeby nie były więcej powtórzone.

Dobry pokaz militarny Rosji, oddaliłby to zagrożenie myślę..

O ile dobrze pamiętam, Chiny mają większą armię niż Rosja, a główne siły rosyjskie byłyby zajęte rozbijaniem wschodnieuropejskiej partyzantki. Wiadomo, że Chińczycy z chęcią zabraliby się za eksploatację syberyjskich złóż surowców na własną rękę. Byłoby to korzystne także dla UE, bo znacząco osłabiałoby potencjał Rosji.
  • 0



#35

TOMCAT.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ONZ musiałby stawic opór z jednej przyczyny. Powstał po to, by stac się przeciwwagą dla Rosji. Gdyby dopuścili do atakowania innych krajów, jak Polska, to daliby sygnał, że nie posiada argumentów militarnych, a to jest przyznanie się do słabości. To nie czasy drugiej wojny światowej, że wszyscy srali przed Hitlerem i Stalinem. Wtedy było dwóch szaleńców. Dziś czasy są inne i wszyscy wiedzą w obecnych czasach jakie konsekwencje dałaby wojna nuklearna. Te tereny byłyby niedostępne dziesiątki lat. Bez sens !! Moim zdaniem wojny nie będzie, bo tak naprawdę nikt na tym nie zyska.


Niestety ONZ nie stawi oporu. To instytucja międzynarodow, a nie sojusz militarny. Nie ma wojska, działa powoli i tylko w ramch uchwał zgromadzenia i Rady bezpieczeństwa, w której jest ROSJA :D

na charakterze nuklearnym wojny nikt nie zyska. Straty wśród walczących będa zbyt duże wobec zdobyczy terytorialnych skazonej na kilkaset lat bezludnej ziemii.
jedynie wojna konwencjonalna jest "opłacalna". na skalę jaka lubi Rosja [tak jak w II wojnie] duzo jednostek ,sprzętu wojska, to wojna będzie kosztowna gospodarczo.

Piszemy tu o wojnie jako potencjalnej, ale ona juz sie toczy. Fajnie się pisze o czołgach, atomówkach i polityce, lecz rzeczywistośc jest bardziej SZARA :mrgreen: . Teraz NIE JADĄ NA EUROPę TANKI, ale jedzie biznes rosyjski powiązany z FSB. Prze na zachód Łukoil, Gazprom, i inne nikle. Jakiś czas temu los Dreamlinera - nowe cacko boeninga - stał pod znakiem zapytanie, bo nie było pewności czy Rosja/Kreml/Putin sprzeda jakis metal,niezbędny do silników samolotu. :D
Jeden Gazprom trzyma za mordę Białoruś ;p i Ukrainę, a resztę państw UE zniewoli Nordstreamem.

tak wiec nasza przyszłość może wyglądac nie kolorowo w dominacji kremlowsko-chińskiej. USA będą w odwrocie, a UE jest po prostu mało zaradna. :(
  • 0

#36

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ONZ musiałby stawic opór z jednej przyczyny. Powstał po to, by stac się przeciwwagą dla Rosji. Gdyby dopuścili do atakowania innych krajów, jak Polska, to daliby sygnał, że nie posiada argumentów militarnych, a to jest przyznanie się do słabości. To nie czasy drugiej wojny światowej, że wszyscy srali przed Hitlerem i Stalinem. Wtedy było dwóch szaleńców. Dziś czasy są inne i wszyscy wiedzą w obecnych czasach jakie konsekwencje dałaby wojna nuklearna. Te tereny byłyby niedostępne dziesiątki lat. Bez sens !! Moim zdaniem wojny nie będzie, bo tak naprawdę nikt na tym nie zyska.


Naiwnie w to wierzysz. ONZ jakos nie potrafil zareagowac w bylej Jugoslawii aby zapobiec tam przelewowi krwi. Tak samo jak wlasciwie w zadnym innym konflikcie na swiecie nie odegrala znaczacej roli. Gdyby dzis np. zaczely swirowac to poza USA i moze Rosja (jesli przeciw nim bylaby rowniez agresja) i ewentualnie, co by o nich nie mowic, Iranem i Izraelem, nikt by sie nie przeciwstawil i Chinczycy spokojnie podbiliby swiat.
Co do drugiej czesci, dzisiaj debili niestety nie brakuje i znalazby sie ktos kto uzylby broni nuklearnej nawet ryzyukjac wlasna zaglada. Sa to glownie islamscy radykalowie.
  • 0

#37

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2012 ?
Do tego czasu to mnie juz tu pewnie nie bedzie.
Nie ma sie czym przejmowac, typowa przedwyborcza nagonka.
  • 0

#38

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu los Dreamlinera - nowe cacko boeninga - stał pod znakiem zapytanie, bo nie było pewności czy Rosja/Kreml/Putin sprzeda jakis metal,

Chodzi o tytan.
Jeśli by były jakieś pierwsze sygnały o ataku FR na Polskę,Europa i USA przeciwstawiły by się.Wg mnie jeśli do takiego ataku by doszło to następne na liście były by Ukraina,Czechy,Węgry i reszta państw dawnego Układu W-ego :o Rosji na takie operacje militarne po prostu niestać. Tak jak ''TOMCAT'' napisał bardziej realna wydaje się wojna biznesowa.
  • 0

#39

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktycznie Rosja trzyma w szachu całą Europę. Gdyby tylko chciała zakręciła by wszystkie kurki z gazem ,ropą , dostawy węgla ,metali. A wtedy klops , wszystko siada. Przecież niedawno była awantura że polskie zapasy ropy gdyby rosja zatrzymała dostawy skończyły by się po mniej niż dwudziestu paru dniach . A co potem? Przecież wszystkie czołgi , pojazdy opancerzone itp. siadają . Rosja ma wtedy niewyobrażalne pole do popisu . Była by to wojna przeciw nikomu . Dlaczego? Bo wszystko siada z powodu braku surowców . Oto moje przemyślenia:
-Rosja atakuje w zimę ( czyli jest dość chłodno a ruscy są do chłodu przyzwyczajeni co pokazali dwa razy : raz z Napoleonem w ok 1812 i z Hitlerem w 1942 )
-Wojsko z powodu braku ropy lub znikomej ilości nie może się bronić żadnymi mechanicznymi Hummerami lub czołgami
-Brak ropy powoduje brak dostaw jakiegokolwiek jedzenia do sklepów.
-Brak gazu sprawia że ludzie mają zimno w domach
-Brak wszystkiego powoduje niezadowolenie i ogólny bunt .
-Elektrownie węglowe nie produkują wystarczającej ilości energi z powodu durnego pakietu klimatycznego podarowanym od EU

I teraz co byście zrobili bo ja wygłodzony , zmarźnięty oraz zbuntowany na polski rząd że nic nie zrobił z tym że rosja przestała dostarczać surowce nie wiem czy bym nie przeszedł na strone wroga mimo że jestem na serio patriotą.
  • 0

#40

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Faktycznie Rosja trzyma w szachu całą Europę. Gdyby tylko chciała zakręciła by wszystkie kurki z gazem ,ropą ,


Dość rozsądny tok rozumowania...Europa jeszcze czerpie ropę z Wenezueli (skromnie ale jednak) wspólne manewry Rosji i Wenezueli pokazały Europie gdzie jej miejsce :o
  • 0



#41

Santeri.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby Rosja zaatakowała Polskę to nasi wierni "sojusznicy" sprzedaliby nas Putinowi bez najmniejszych wyrzutów sumienia. Pomoc? Zbrojna? Dyplomatyczna? Pamiętacie może z lekcjii historii II wojnę światową? Teraz byłoby podobnie.
  • 0

#42 Gość_Sync.InC

Gość_Sync.InC.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak w Polsce znów będzie komuna to na pewno w kraju nie zostanę.Choć wątpię że Rosja podejmie takie działania ale to nie zbyt zdrowy naród więc na wszystko trzeba być gotowym.Zawsze bardzo popierałem Baraka Obamę ale to że zniesie licencje na broń to już lekka przesada przez to tylko w Ameryce będzie więcej wariatów.Przypuśćmy nawet że dorosły kupi broń i da ją dziecku.Zapewniam że jeśli Barak zostanie prezydentem takie sytuacje mogą zdarzać się dość często.Szczególnie w USA gdzie ludzie mają szalone pomysły.
  • 0

#43

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sync.InC dokładnie to samo napisałaś/łeś co w temacie o johnie titorze (mnie też ten facet mocno zainteresował ale mniejsza o to) ale zgadzam się w 100 procentach . Rosja to chory kraj a Ameryka jeszcze gorsza. To kraj chorych rasistów gorszych od Hitlera .Wczoraj w faktach byłoo dwóch kolesiach którzy chcieli zamordować 88 murzynów ( 88 to podobno liczba nazistów) a ostatnim miał być Obama więc ile jeszcze jest w USA takich ludzi ? Dlatego troche lepiej postrzegam Rosje bo żyją w niej ludzie prości , rolnicy.
  • 0

#44

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktycznie Rosja trzyma w szachu całą Europę. Gdyby tylko chciała zakręciła by wszystkie kurki z gazem ,ropą , dostawy węgla ,metali. A wtedy klops , wszystko siada. Przecież niedawno była awantura że polskie zapasy ropy gdyby rosja zatrzymała dostawy skończyły by się po mniej niż dwudziestu paru dniach . A co potem? Przecież wszystkie czołgi , pojazdy opancerzone itp. siadają . Rosja ma wtedy niewyobrażalne pole do popisu . Była by to wojna przeciw nikomu . Dlaczego? Bo wszystko siada z powodu braku surowców . Oto moje przemyślenia:
-Rosja atakuje w zimę ( czyli jest dość chłodno a ruscy są do chłodu przyzwyczajeni co pokazali dwa razy : raz z Napoleonem w ok 1812 i z Hitlerem w 1942 )
-Wojsko z powodu braku ropy lub znikomej ilości nie może się bronić żadnymi mechanicznymi Hummerami lub czołgami
-Brak ropy powoduje brak dostaw jakiegokolwiek jedzenia do sklepów.
-Brak gazu sprawia że ludzie mają zimno w domach
-Brak wszystkiego powoduje niezadowolenie i ogólny bunt .
-Elektrownie węglowe nie produkują wystarczającej ilości energi z powodu durnego pakietu klimatycznego podarowanym od EU

I teraz co byście zrobili bo ja wygłodzony , zmarźnięty oraz zbuntowany na polski rząd że nic nie zrobił z tym że rosja przestała dostarczać surowce nie wiem czy bym nie przeszedł na strone wroga mimo że jestem na serio patriotą.


Twoje "pauzy" to bzdury jakich szkoda komentowac.
Skomentuje tylko ostatnie zdanie. Nie nazywaj sie patriota, bo obrazasz ludzi ktorzy nimi sa, a ty kolo patrioty to chyba nawet nie stales.

Sync.InC dokładnie to samo napisałaś/łeś co w temacie o johnie titorze (mnie też ten facet mocno zainteresował ale mniejsza o to) ale zgadzam się w 100 procentach . Rosja to chory kraj a Ameryka jeszcze gorsza. To kraj chorych rasistów gorszych od Hitlera .Wczoraj w faktach byłoo dwóch kolesiach którzy chcieli zamordować 88 murzynów ( 88 to podobno liczba nazistów) a ostatnim miał być Obama więc ile jeszcze jest w USA takich ludzi ? Dlatego troche lepiej postrzegam Rosje bo żyją w niej ludzie prości , rolnicy.


:lol
Pojedz, poznaj, potem ferruj wyroki kto jest "krajem rasistow". W mediach trwa od miesiaca odwrotna propaganda, wynajduje sie ludzi ktorzy maja rzekomo zabic Obame, wynajduje sie jakichs nawiedzonych rasistow etc. aby tym samym wmowic takim jak ty ze Obama jest zagrozony w zwiazku z tym nalezy na niego glosowac. Najsmutniejsze jest to ze tak wielu ludzi nie mysli i oddaje ta czynnosc telewziorowo ze przez tak perfidne zagrywki mozna wplywac na wyniki wyborow.
  • 0

#45 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ty, bo się zgrzejesz :)



Do Iraku duża częśc Unii wysłała wojska, myślę że i tym razem by było podobnie.
Zresztą. Na dzień dzisiejszy wisi mi to. Te wszystkie propagandy - wytrzec o 4 litery, bo żadnej wojny nie będzie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych