Skocz do zawartości


Nowa Strefa 11!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#31

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przydały by się jakieś wywiady z ludźmi ze świata parapsycho. Jackowski itp.

#32 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Super, że wróci. Od tego u mnie się wszystko zaczęło :D

#33 Gość_Klim44

Gość_Klim44.
  • Tematów: 0

Napisano

Popieram powrót programu takiego typu ! Strefa 11 był chyba jedynym programem o rzeczach paranormalnych w polskiej telewizji, oprócz wartych obejrzenia kilku programów na Discovery science czy programie K. Jackowskiego puszczanego kiedyś na polsacie.

#34

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram powrót programu takiego typu ! Strefa 11 był chyba jedynym programem o rzeczach paranormalnych w polskiej telewizji, oprócz wartych obejrzenia kilku programów na Discovery science czy programie K. Jackowskiego puszczanego kiedyś na polsacie.


Było jeszcze "nie do wiary" na TVNie i program na Rtl7 (nie pamietam nazwy), zanim tą stacje zeszmacił TVN.

#35

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądałem regularnie program "Nie do wiary". Dobrze, że powraca, mam nadzieję, że będą w nim pokazywać materiały filmowe lepszej jakości niż oglądane w tej chwili marne filmiki na youtube.

Pamiętam odcinek o jakimś nawiedzonym domu, akurat jak kamera była włączona to nic nie rejestrowała. Podobnie program o templariuszach: dotarli do jakiejś studni, gdzie najpierw przez wiele godzin wypompowywali wodę, potem na dnie znaleźli jakieś tajemnicze wejście, ale włazu nie otworzyli, gdyż obawiali się, że zobaczą tam coś czego nie powinniśmy oglądać.

Po takich programach to tylko się można zniechęcić do paranormalnych zdarzeń a sceptycy będą się śmiać do rozpuku.



#36

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trochę odkopuję temat, ale na Polsacie już są emitowane spoty reklamowe tego programu. Jeśli dobrze pamiętam pierwszy odcinek ma być ludziach, na których życie mają wpływ duchu. W każdym bądź razie coś w tym stylu xD . Jeśli ktoś wie, to niech napisze dokładny temat premierowego odcinka ;)

#37

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten program był wyjątkowo beznadziejny.

Potwierdzam. Już discovery jest o wiele rzetelniejsze. Strefa 11 liczy na komercje i sensacje. Tak było na TVN, tak będzie i teraz. Niczego nie odkryją, a widz będzie odchodził od telewizora głupi, pusty, zafascynowany i przekonany o tym, że dowiedział się czegoś niezwykłego.

#38

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oglądałem regularnie program "Nie do wiary". Dobrze, że powraca


Po takich programach to tylko się można zniechęcić do paranormalnych zdarzeń a sceptycy będą się śmiać do rozpuku.


Czy mi się wydaje, czy to się wzajemnie wyklucza? :/

NDW to było dno - nastawiony na oglądalność program, dla którego nie ważne było rzetelne przedstawienie tematu, tylko szukanie sensacji. Zresztą nie ma i nie było chyba w rodzimych kanałach programu który faktycznie miałby na celu zaprezentowanie zjawisk "para". Zamiast tego pokazuje się coś jak jarmarczny pokaz "kobiety z brodą". A niech ludziska patrzą na te dziwy, i w głowę zachodzą jak coś takiego może mieć miejsce...

"A teraz panie Zygmuncie, niech pan uda, że pan ucieka przed duchem, tak jak pan opowiadał. Tylko tak bardziej przed kamerką, i z większą emocją. Nie no, kanał. Jeszcze raz..." x|

#39

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo dobrze. Wreszcie będzie coś mądrzejszego w TV niż te pierdółki dla odmóżdżonych ludzi.

Mam propozycję. Napiszmy wspólnie petycję/list z listą tematów, które powinni poruszyć w nowym programie.

Według mnie powinni zrobić program o panu Jackowskim i jego wizjach przyszłości.
Kolejny temat to te dziury w ziemi i Ufo, które je wierci.

„Strefa tajemnic” - nowe „Nie do wiary” w Polsacie

Doskonale znany z ramówki stacji TVN program „Nie do wiary” teraz pojawi się w nowej odsłonie u konkurencji. Polsat już w listopadzie zaprezentuje najnowsze odcinki serii programów dotyczących zjawisk paranormalnych, anomalnych lub też zagadkowych. Jednak zmianie ulegnie tytuł programu - „Strefa tajemnic”. Prowadzącym będzie oczywiście Maciej Trojanowski, gdyż sprawdził się idealnie prowadząc swój program w TVN'ie.


Maciej Trojanowski zamierza wykorzystać doświadczenia zdobyte przy produkcji poprzedniego projektu.

W nowym programie nie zabraknie opowieści ze sfery ufologii lub parapsychologii.
Przykładowe tematy to: przeżycia osób mieszkających w nawiedzonych domach lub doświadczenia ludzi, którzy zostali poddani egzorcyzmom.

Realizacją programu zajmuje się Agencja Telewizyjna Zoom.

Na antenie Polsatu premierowe odcinki pojawią się w drugiej połowie listopada, w niedzielne wieczory o 19:30 zamiast programu „Ranking gwiazd” (zakończy on swoją emisję).
Przy tej okazji warto zauważyć iż w soboty Polsat zamiast „Rankingu gwiazd” będzie prezentował serial „Świat według Kiepskich”.

http://satkurier.pl/...w-polsacie.html



świetny pomysł. Ale myślę, że mają już nadto tematów.

Co do programu NDW to był wręcz wymiatający, niesamowity klimat, świetne historie, i to w dodatku
prawdziwe. Kiedyś po odcinku bałem się nawet wyjść odlać do kibla :mrgreen: takie emocje :rotfl:

Nowy program na pewno zbierze nowych widzów i fanów NDW, którzy nadal rozpaczają po zejściu
z anteny tego programu :))
Cieszę się, że będzie emitowany tak wcześnie, i to w niedzielę :rotfl:

A tym co twierdzą że NDW był beznadziejny powiem coś
-widać nie interesujecie się zjawiskami paranormalnymi, bo program
może i czasem robił sensacje z byle czego, ale miał świetny klimat i niezwykłe historie.
Dla prawdziwego wielbiciela zjawisk paranormalnych to majstersztyk :mrgreen:

Jak wam takie programy nie pasują, to nie piszcie głupawych postów, nikt
was nie zmusza do oglądania tych programów.



#40

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Charakterystyczna muzyka, niebieskawe światło w studio, mucha i zsunięte do połowy nosa okulary. Do tego niski głos i odpowiednie napięcie w głosie – Maciej Trojanowski potrafił zbudować atmosferę niepokoju i zagrożenia jak nikt inny! Teraz, pamiętny prowadzący "Nie do wiary", wraca z nowym programem o zjawiskach paranormalnych!

Dołączona grafika


Tym razem w stacji Polsat będziemy mogli poznać sekrety śmierci klinicznej, bursztynowej komnaty czy wawelskiego czakramu. Już pod koniec listopada w niedzielne wieczory będziemy mogli znowu przemierzać z Trojanowskim Polskę w poszukiwaniu niezwykłych miejsc i ludzi.



Program "Strefa tajemnic" ma duże szanse na popularność – chociaż program "Nie do wiary" nie jest emitowany od dwóch lat, fani programu oraz entuzjaści zjawisk niewyjaśnionych, których w Polsce jest wielu, nadal aktywnie działają, szukając tajemnic i ich rozwiązań. Charakterystyczny dżingiel promujący program TVNu jest do tej pory jednym z bardziej rozpoznawalnych sygnałów dźwiękowych.



W czym krył się sukces programu, który przez dziewięć lat cieszył się ogromną popularnością widzów? Poza tematyką niewątpliwie ogromne zasługi ma na tym polu prowadzący. Trojanowski sam stworzył swój medialny wizerunek: mucha i okulary w metalowej oprawie stały się jego znakami rozpoznawczymi i do tej pory kojarzą się przede wszystkim z nim. Przypominający nieco nowoczesnego Holmesa wizerunek sprawił, że ludzie ufali prowadzącemu i bez oporów dzielili się z nim swoimi przeżyciami. Co ważne, program nie tylko opisywał tajemnicze zdarzenia, ale także starał się pomóc osobom je doświadczającym w ich rozwiązaniu.


„Nie do wiary” to nie tylko duchy i zabobony. Program starał się potwierdzać lub dementować teorie spiskowe, pogłoski dotyczące największych historycznych tajemnic – taka tematyka przyciągała także tych, którzy nie wierzą w zjawiska paranormalne.

Dodatkowo Trojanowski najczęściej sam spotykał się z bohaterami programu. Niezwykłe w tej historii jest to, że sam Trojanowski z wykształcenia jest chemikiem, więc powinien być "z zasady" sceptyczny wobec sytuacji, których nie da się wytłumaczyć. Tu jednak łamie stereotypy. Jak wyjaśnił w jednym z wywiadów: Interesują mnie programy, które łączą zjawiska paranormalne z nauką. Sceptycyzm naukowy jest tym, do czego jestem z natury przygotowany. Ciekawie robi się wtedy, gdy człowiek dowiaduje się o rzeczach, które zaprzeczają znanym teoriom naukowym. To naprawdę mnie fascynuje. (...) Dużo ciekawsze są tematy z pogranicza "paranauki" i rzeczywistości.

Czy faktycznie tak myśli, czy jest to część jego wizerunku? Chcielibyśmy wierzyć, że naprawdę Trojanowski to fascynat tego co robi, że jego niesamowita praca głosem to wynik faktycznego zaangażowania w sprawę, a nie wielogodzinnych ćwiczeń. Chociaż program "Strefa tajemnic" ma rozwiązywać sprawy niewyjaśnione, tą iluzję z chęcią będziemy w sobie pielęgnować.

Niewątpliwie niedzielne wieczory od 19:30 będą od listopada należały do ogromnej rzeszy fanów Trojanowskiego i wszystkiego co niewyjaśnione.




#41

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale zrozumcie - nowy program nie będzie kiczem, będzie nastawiony na szeroką skalę na komercje, ale również z powodu godziny emisji Maciej będzie miał większe pole do popisu, co za tym idzie -on sam zajmuje się reżyserią swojego programu, który tylko i wyłącznie zostaje cenzurowany przez producenta. Sam Trojanowski wybiera tematy, które będą górować w programie oraz ludzi, którzy w nim wystąpią i podzielą się swoimi wrażeniami z nieznanym. Wg mnie program będzie o wiele lepszy niż NDW czy s11.



#42

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A tym co twierdzą że NDW był beznadziejny powiem coś
-widać nie interesujecie się zjawiskami paranormalnymi, bo program
może i czasem robił sensacje z byle czego, ale miał świetny klimat i niezwykłe historie.


Właśnie to "czasami robienie sensacji z byle czego" już go dyskwalifikuje jako program, który ma rzetelnie przedstawić temat "przewodni". Problem w tym, że takie przedstawienie (rzetelne) bywa nudne dla kogoś kto liczy na sensację..., a że oglądalność to sprawa nadrzędna, tędy nie można w TVNie/Polsacie przedstawić czegoś, co faktycznie będzie rzetelnie prezentowaną kwestię. Widziałeś może na tych kanałach kiedyś program edukacyjny? Albo coś przeznaczonego dla pasjonatów konkretnego zagadnienia? Nie istnieje coś takiego - chodzi tylko o oglądalność, a że gusta ludzie mają takie a nie inne to przeważają telenowele, "dziwne" programy i zachodnie "super-fajne" filmy (więcej szczegółów tutaj: http://tv.wp.pl/ ). NDW też zalicza się do programów które mają przyciągnąć widza - dlatego nie uświadczysz tam rozmów o wielowymiarowości i jak to może wyjaśnić niektóre z tematów para - bo to by przeciętnego Kowalskiego znudziło. Za to na pewno ujrzysz tam "Pana Zenona" który widział to i owo, i na potrzeby programu nawet odegra zaistniałą sytuację. Niektórym się to podoba (tak jak poruszane tematy para w "Na każdy temat", np "regularnie gwałci mnie duch" <-autentyk), ale nie nazywajcie NDW "super" programem o tematach para - bo takim nie jest.

Kiedyś po odcinku bałem się nawet wyjść odlać do kibla :mrgreen: takie emocje :rotfl:


Właśnie o to im chodzi - o wywołanie emocji u widza, tak jak twórcom horrorów. A nie refleksji na temat tego, co może mieć miejsce w "uporządkowanym świecie". Choćby trzymanie do ostatniej chwili w napięciu widza w odcinku, w którym umieścili "ochotnika" w nawiedzonym domu na noc. "Już po reklamie - co zobaczył ochotnik pozostawiony w nawiedzonym domu" - odpowiedź: "nic". Durnie brzmi napisane, i nakręcone kamerą też takie jest. Rzetelny program nawet by nie wyemitował takiego odcinka po przeprowadzonej, nieudanej próbie (no chyba, że byłby to program o tytule "Sceptyk który chce wyśmiać ludzkie zabobony"). Ale panowie z TVN/Polsat zdają sobie sprawę, ile osób poczeka, żeby po reklamie obejrzeć co zobaczył "ochotnik".


Jak wam takie programy nie pasują, to nie piszcie głupawych postów, nikt
was nie zmusza do oglądania tych programów.


Kiedyś oglądałem, potem przestałem bo w internecie można znaleźć bardziej rzetelne i trochę mniej komercyjne rzeczy. Ba, nawet w kiosku je można znaleźć - NŚ np, który choć ma swoje wady, to jednak jest dużo lepszym wyjściem na poznawanie świata "para" niż NDW... A co do "głupawych postów" - takie stwierdzenie z ust (klawiatury?) "fana" NDW nie jest dla mnie obrazą ;0

A tym co twierdzą że NDW był beznadziejny powiem coś
-widać nie interesujecie się zjawiskami paranormalnymi


Zjawiskami "para" interesuje się od ok 14 lat (choć teraz trochę bardziej krytycznie do niektórych rzeczy podchodzę niż na początku), NDW oglądałem przez jakiś czas - do pewnego momentu, czyli uświadomienia sobie, że ten program nie ma za zadanie pokazywania pewnych zjawisk i uświadamiania ludzi, że istnieje "coś więcej", tylko panowie z TVNu znaleźli lukę w "rynku" (czyli brak programów o tej tematyce w dostępnej dla "przeciętnego polaka" TV). Wymyślili więc, że znajdą pana z muchą który przez pół godziny (!!!) zaprezentuje daną kwestię z tematyki "para". I tak się to toczy... Nie wiem czemu zdjęli ten program z anteny, ale teraz bliźniaczy Polsat zaadoptował Trojanowskiego i jedziemy dalej....
To nie jest program prowadzony przez pasjonatów dla pasjonatów. Jest to program prowadzony przez "zarabiających pieniądze" dla amatorów tego tematu, którym spodoba się formuła i przesłanie (lub raczej jego brak). Już bardziej polecam Roberta Bernatowicza, choć jego portal "Nautilus" też zaliczył parę "bobów".


Dla prawdziwego wielbiciela zjawisk paranormalnych to majstersztyk

Zgadzam się. Dla "wielbiciela"...


SlaviaConsesiao: podawaj źródło jak skądś robisz ctrl+c,ctrl+v . http://www.plejada.p...tv,artykul.html

#43

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, czy siak, ciekawość mnie zżera, muszę zobaczyć dziś nowy program, bo tematyka para w naszym kraju jest mało popularna w mediach. Ludzie kpią sobie z UFO czy duchów, bo nie mają z tym styczności. Wiadomo, nie wszyscy, ale taki przeciętny Kowalski nie ma bladego pojęcia w tych sprawach, a odrzuca wszystko, co nieznane. Może choć garstka osób zmieni zdanie poprzez śledzenie Strefy Tajemnic.

#44

Swordstalker.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Premierowy odcinek będzie wyemitowany 23 listopada.

Z jednej strony ciesze się że coś takiego będzie w polskiej telewizji z drugiej natomiast śmierdzi to komercją i do tego tylko 30 minut (19:30 - 20:00, a potem Prison Break, po raz kolejny pewnie puszczają 2 sezon. Przecież i tak wiadomo że każdy zainteresowany obejrzał go już daaawno temu. Mogliby te 30 minut więcej przeznaczyć na ST.) ; // Zastanawiam się co konstruktywnego przez 20 min odliczając 10 min reklam można przekazać przeciętnemu odbiorcy zwłaszcza z tematów parapsychologii czy ufologii. Bo przecież ludzie którzy na co dzień interesują się tymi tematami chyba nic odkrywczego nie znajdą. Trochę mija się to z celem, moim zdaniem ; /

W każdym razie, z chęcią obejrzę pierwszy epizod i zobaczymy co dalej ; )

#45

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Premierowy odcinek będzie wyemitowany 23 listopada.

Z jednej strony ciesze się że coś takiego będzie w polskiej telewizji z drugiej natomiast śmierdzi to komercją i do tego tylko 30 minut (19:30 - 20:00, a potem Prison Break, po raz kolejny pewnie puszczają 2 sezon. Przecież i tak wiadomo że każdy zainteresowany obejrzał go już daaawno temu. Mogliby te 30 minut więcej przeznaczyć na ST.) ; // Zastanawiam się co konstruktywnego przez 20 min odliczając 10 min reklam można przekazać przeciętnemu odbiorcy zwłaszcza z tematów parapsychologii czy ufologii. Bo przecież ludzie którzy na co dzień interesują się tymi tematami chyba nic odkrywczego nie znajdą. Trochę mija się to z celem, moim zdaniem ; /

W każdym razie, z chęcią obejrzę pierwszy epizod i zobaczymy co dalej ; )


skąd masz te informację? kurde, tylko 30 minut, w tym reklamy.... no ale jeśli oglądalność będzie duża, to może
z 30 minut zrobi się godzina :D
2 sezon??? skąd wiesz? jak już to myślę że powtórzą trzeci sezon :rotfl: a za rok puszczą czwarty.....


Zgadzam się. Dla "wielbiciela"...


no tak, bo nie wiem czy ktoś nie interesujący się zjawiskami paranormalnymi by to oglądał. Dobrze mówię? :rotfl:



Ale zrozumcie - nowy program nie będzie kiczem, będzie nastawiony na szeroką skalę na komercje, ale również z powodu godziny emisji Maciej będzie miał większe pole do popisu, co za tym idzie -on sam zajmuje się reżyserią swojego programu, który tylko i wyłącznie zostaje cenzurowany przez producenta. Sam Trojanowski wybiera tematy, które będą górować w programie oraz ludzi, którzy w nim wystąpią i podzielą się swoimi wrażeniami z nieznanym. Wg mnie program będzie o wiele lepszy niż NDW czy s11.


popieram
-tylko to czy program będzie lepszy od NDW -to się okaże :mrgreen:

Skan, mi chodzi tylko o to, żeby program po prostu miło się oglądało.
Nie ważne że śmierdzi komercją ważne żeby program nie był nudny
i żeby dostarczał jak najwięcej emocji.

Zresztą jeszcze nikt nie widział ani jednego odcinka "Strefy" więc nie ma co tego programu
teraz krytykować.

Zobaczymy pożyjemy.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych