Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóg okrutny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

podzielam zdanie was obojga....ale zmienic sie trzeba, uczynki beda rozliczane..najlepiej zeby byly te dobre :smile:
  • 0

#62 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Qlig , nawet nie wiesz jak bardzo błędnie rozumujesz .
Swiat walczy nie wiadomo właściwie o co , giną niewinni ludzie , tylko po to , zeby garstka oszołomów z tzw. elit społeczno - gospodarczych świata , mogła mieć zapewnioną jeszcze wiekszą kasę z tego wszystkiego .
Ludzie boją się kochać , boją się odrzucenia , a moze wyśmiania .
Wolą rzucać się sobie do gardeł , często zupełnie bezinteresownie (moda jakaś , czy co ?)
Nie chcę , żeby myśleli tak , jak Ty.
Nie ważne ile nas jest , ważne zeby próbować coś zmienić , chociazby tylko w najbliższym otoczeniu .
AMOR OMNIA VINCIT . takie jest moje hasło .
Krótkie , bardzo trudne do realizacji , ale przecież w końcu kiedyś ta miłość zwycięży.
Głęboko w to wierzę. :smile:
  • 0

#63

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

inga, żle się wyraziłem.Nie chciałem dać do zrozumienia,że NIC nie róbmy w tej sprawie,bo jest nas za mało.Chodziło mi tylko o to,że szkoda,że jest tak mało takich osób...Moja wina,zawsze coś palnę a potem pomyślę :)
Jak powiedział Gandhi: „ Nawet jeśli jesteś jako jedyny w mniejszości, prawda wciąż jest prawdą.”
  • 0

#64

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wszystkiemu winni sa ludzie bo przeciez mamy wolna wole i nie mozna za to winic Boga dziwie sie tylko ze byl zdolny zniszczyc wszelkie zycie na ziemi pod postacia potopu... i ze pozwala na smierci tylu niewinnych ludzi ale chyba jest taka kolej rzeczy...
  • 0

#65

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mopże się wyłamię, pewnie mnie zlinczujecie czy coś, może bede się po tym źle czuł, ale wydaje mi się, że wy za wszystko co się dzieju tu, co się działo i dziać będzie wiinicie człowieka, tak jakby miał taką moc, że wpływy na każdy aspekt istnienia. Gdybvy tak było, to bylibyśmy bogami. Najbardziej za to mnie rozbawiło stwierdzenie, że Raj za Ziemi (jeśli istniał), to miał być wzorem dla całego wszechświata. To stwierdzenia pokauje, że nie mamy za grosz tolerancji i pokory, to tak jakby Ziemia była "tą jedyną" którą w przypływie dobrego humoru Bóg obdarowł człowiekiem, który ją zniszczył. Śmiesznie to wygląda, bo popadacie w skrajność...

A teraz czekaam na słowa krytyki. (odpisze po kinie :P )
  • 0



#66 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Qlig , tak ślicznie się tłumaczysz . :smile:
Zastosuj się więc do słów Gandhiego i sprubój chociaz cos zmienić .
Jak to mówią , cegiełka do cegiełki i .... :smile:
  • 0

#67 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Mopże się wyłamię, pewnie mnie zlinczujecie czy coś, może bede się po tym źle czuł, ale wydaje mi się, że wy za wszystko co się dzieju tu, co się działo i dziać będzie wiinicie człowieka, tak jakby miał taką moc, że wpływy na każdy aspekt istnienia. Gdybvy tak było, to bylibyśmy bogami. Najbardziej za to mnie rozbawiło stwierdzenie, że Raj za Ziemi (jeśli istniał), to miał być wzorem dla całego wszechświata. To stwierdzenia pokauje, że nie mamy za grosz tolerancji i pokory, to tak jakby Ziemia była "tą jedyną" którą w przypływie dobrego humoru Bóg obdarowł człowiekiem, który ją zniszczył. Śmiesznie to wygląda, bo popadacie w skrajność...

A teraz czekaam na słowa krytyki. (odpisze po kinie :P )


widze ze nie czytales projektu cheops :smile:

dodam na poprawke...ziemia z poczatku(zanim byli tu ludzie z wolna wola) miala byc planeta Bogow :smile:

Bog jedna postanowil ze zasiedli ja istotami doskonalymi ktore beda mialy w dna Boski pierwiastek i wolna wole...Jezus, Enki etc zrobili swoje,nauczyli ludzi zyc i pozostawili ich samym sobie. Ta planeta mialabyc wzorem a my ludzie jako istoty doskonale mielismy swiecic przykladem w calym kosmosie.haaa a to ze ludzie poszli w innym kierunku i zaczeli zle korzystac z wolnej woli to teraz ten blad bedzie naprawiony i oczyszczanie bedzie...takie prawo wszechswiata :smile:
  • 0

#68

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

inga, ja się staram :)
  • 0

#69

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

widze ze nie czytales projektu cheops :smile:

dodam na poprawke...ziemia z poczatku(zanim byli tu ludzie z wolna wola) miala byc planeta Bogow :smile:

Bog jedna postanowil ze zasiedli ja istotami doskonalymi ktore beda mialy w dna Boski pierwiastek i wolna wole...Jezus, Enki etc zrobili swoje,nauczyli ludzi zyc i pozostawili ich samym sobie. Ta planeta mialabyc wzorem a my ludzie jako istoty doskonale mielismy swiecic przykladem w calym kosmosie.haaa a to ze ludzie poszli w innym kierunku i zaczeli zle korzystac z wolnej woli to teraz ten blad bedzie naprawiony i oczyszczanie bedzie...takie prawo wszechswiata


Ja to wszystko rozumiem, tylko zauważam taką tendencję, że tu się zmienia główne źródło wiedzy. Wcześniej np. był Sumer :P

Co więcej, nie neguje oczywiście tego, że obecy obraz naszego świata zawdzięczamy tylko sobie i naszym poprzednikom. Czekam na oczyszczenie tego świata, ale też nie robie sobie fałszywej nadziei, że będę w gronie wybranych, bo i niby dlaczego? Mniejsza z tym... oczyszczenie kiedyś nastąpi i nie ma się co sprzeciwiać :)
  • 0



#70 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

widze ze nie czytales projektu cheops :smile:

dodam na poprawke...ziemia z poczatku(zanim byli tu ludzie z wolna wola) miala byc planeta Bogow :smile:

Bog jedna postanowil ze zasiedli ja istotami doskonalymi ktore beda mialy w dna Boski pierwiastek i wolna wole...Jezus, Enki etc zrobili swoje,nauczyli ludzi zyc i pozostawili ich samym sobie. Ta planeta mialabyc wzorem a my ludzie jako istoty doskonale mielismy swiecic przykladem w calym kosmosie.haaa a to ze ludzie poszli w innym kierunku i zaczeli zle korzystac z wolnej woli to teraz ten blad bedzie naprawiony i oczyszczanie bedzie...takie prawo wszechswiata


Ja to wszystko rozumiem, tylko zauważam taką tendencję, że tu się zmienia główne źródło wiedzy. Wcześniej np. był Sumer :P

Co więcej, nie neguje oczywiście tego, że obecy obraz naszego świata zawdzięczamy tylko sobie i naszym poprzednikom. Czekam na oczyszczenie tego świata, ale też nie robie sobie fałszywej nadziei, że będę w gronie wybranych, bo i niby dlaczego? Mniejsza z tym... oczyszczenie kiedyś nastąpi i nie ma się co sprzeciwiać :)


nie wydajesz sie zly wiec moze masz szanse :P
  • 0

#71 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

no wlasnie o to sie rozchodzi Przemo :smile:

o tym samym pomyslalem :smile:
  • 0

#72

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taa, najlepiej zwalać wine na kogoś i na niego się użalać a nie patrzeć na siebie. :hmm:
  • 0

#73

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdzimy czy jeszcze jakiś inny paradoks teologiczny da się rozwiązać poprzez odwrócenie kota ogonem? NHolokaust, zapodaj jeszcze jakiś :)
  • 0

#74

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A dlaczego sądzicie,że tylko człowiek posiada wolną wolę?Bo tak jest napisane w Piśmie Świętym?
  • 0



#75

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żaden kapłan nie odpowie wprost na pytanie 'Czy Bóg może stworzyć kamień którego sam nie podniesie?' tylko będzie się wykręcał, że to niemożliwe. W ten sposób neguje wszechmoc Bożą i wpadamy w pętlę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych