Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnice góry Untersberg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16

Deny.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"W sierpniu 1987 roku, trzy osoby weszły na teren gór w południowych Niemczech, aby zbadać kilka jaskiń - wszelki ślad po nich zaginał. Zarówno policja jak i alpiniści, którzy brali udział w poszukiwaniach nie znaleźli żadnych śladów zaginionych, za wyjątkiem ich samochodu." - w zdjęciach gazety jest jednak mowa o znalezieniu koszuli w gąszczu (gąszczach)..[zdjęcie nr. 3, akapit 1, ostatnie zdanie brzmiące w oryginale: "Einzige Spur ist ein Hemd von Monika Kohn, das im Gestrupp gefunden worden ist"]
Kolejny akapit tego wycinka gazety jest też o tyle ciekawy, ponieważ pisze w nim następujące:
[tłumacząc z wolnej stopy] (...) dochodzą do tego zeznania, że Hermann Forster od dziesięciu lat zajmował się fenomenem "skoku w czasie" (...) i że uważał, że ten fenomen występuje też w jednej z podziemnych grot.

Ostatni wycinek natomiast ma ładną, bijącą w oczy nazwę "musimy trzymać się faktów". Przyznano w nim, że policja znalazła podczas przeszukania mieszkania Hermanna dużo materiałów dotyczących skoków w czasie, ale żadnego jednoznacznego materiału nt ów góry [pierwsza tabela artykułu]. (i dalej, że stoi tym samym przed dylematem itd).

Mam przedziwne wrażenie, że cały ten telefon został dodany już podczas "interpretacji wydarzeń". Wychodzi na to, że imć Hermann (z zawodu elektronik) interesował się ów fenomenem tak bardzo, że pewnego razu wziął swoją lepszą połowę i przyjaciółkę w góry (tak, ten błąd logiczny celowo tu zamieściłem :) ). Na miejscu zaginięcia znaleziono samochód oraz koszulkę, która "mogła należeć do 'czegoś/kogoś' (nie mogę odczytać), ale nie udało się tego potwierdzić" (ostatnie zdanie ostatniego wycinka). Patrząc na to z tej perspektywy, nie dziwię się, że zdjęcia są tak niskiej jakości..
  • 0

#17

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powoli zasiedlają naszą Planetę
  • 0



#18

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niezwykle intrygujący artykuł. Myślę, że można uwierzyć na słowo tym ludziom. Tyle się tam dzieje i tyle ludzi miało z tą górą do czynienia, że jest to niemożliwe, żeby to był wymysł ludzki. Coś tam napewno się dzieje. Co? Niewiadomo. Możemy jedynie spekulować na ten temat.

Myślę, że ta góra jeszcze nie raz zaskoczy nas swoją opowieścią. Skoro zapiski pochodzą już z XV wieku to można by się pokusić o zamieszczenie tutaj takowych. Internet oferuje tyle możliwości ;p

Uważam również, że Hitler rzeczywiście interesował się zjawiskami nadprzyrodzonymi. Tak naprawdę chwytał się wszelkich sposobów by tę wojnę wygrać. Poza tym skoro przeżył kilkanaście zamachów na jego życie, to mógł sobie pomyśleć, że jest nieśmiertelny i może praktycznie wszystko (nie mam na myśli pozytywów tego że przeżył. Piszę jedynie jak to wyglądało naprawde). Może fakt, że przeżył ich aż tyle, skłoniło go do zbliżenia się do tej góry.

No cóż. Dopóki sami tam nie wejdziemy, nigdy nie dowiemy się, co tam się kryje. Źródło pisane nie zawsze musi być wiarygodne, a zwłaszcza jeśli dotyczy zjawisk nadprzyrodzonych.
  • 0

#19

kj5.
  • Postów: 70
  • Tematów: 13
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no artykuł interesujący przyznam.Jednak ciekawi mnie ta opowieść Lazarusa.Czy w dzisiejszych czasach nie mogą tam wysłać jakiś super sond radiolokacyjnych??.Przecież jak tam są te tunele to muszą być wykopane no chyba że to jakaś magia : otwierasz tunel i on się "wykopuje", zamykasz tunel i on się "zakopuje".To jest nawet prawdopodobne.Co do karłów nigdy nie wierzyłem w takie cosie już wole szaraków.Te opowieści np tego żołnierza IMO są nieprawdziwe,W tamtych czasach bali się wszystkiego i nie mieli takiej wiedzy jak my.CO do mnichów może być prawdą że oni mają takie tajne "bazy" w górach i tam właśnie te świątynie itp.Dusze to jakby je ktoś wsadził na siłę już wolałbym szaraków albo tych nieszczęsnych karłów.pierwsza Opowieść no nawet nawet ale Aleksandria dalej istnieje??.Ja myślałem że ona już dawno poszła z dymem.Lubie takie opowieści o podróżach w czasie i przestrzenie(JEEESTEM WIEEEELKIM FANEM FILMU "POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI") więc uznaje to za prawdę.Hmm góra fajnie wygląda bylem w alpach szwajcarskich i fajnie wyglądają a ta tu tez.Fascynacja Hitlera od jakiegoś czasu mnie interesuję myślę że to czego się uczymy w podręcznikach to 20% całego Hitlera.Jego fascynacja zjawiskami paranormalnymi jest widoczna.Także jest dużo gier i filmów o tym.
Jak wyżej musimy sami tam wejść i sprawdzić.
  • 0

#20

Margel.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znakomity tekst a co do Hitlera to zawsze z nim i jego otoczeniem zwiazane sa jakies tajemnice.
  • 0

#21

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezwykle intrygujący artykuł. Myślę, że można uwierzyć na słowo tym ludziom. Tyle się tam dzieje i tyle ludzi miało z tą górą do czynienia, że jest to niemożliwe, żeby to był wymysł ludzki.

Nie ? Potwora z Loch Ness i Wielką Stopę też kupa osób widziała.

Nie sądzicie, że to po prostu kolejna rozdmuchana legenda ? We wszystkich krajach posiadających pasma górskie są przecież bajki o ludach śpiących wewnątrz gór, czy to dodaje im chociaż gram autentyzmu ?
http://czasdzieci.pl...cy_rycerze.html Góry zawsze były wielkie i tajemnicze stąd tyle legend i bajek np. ta:

"According to legend Emperor Frederick Barbarossa (of the Holy Roman Empire of German Nation) is half asleep inside Untersberg with his best knights where he is waiting to restore the German Empire" za Wikipedią kopia ze strony góry


Lubie takie opowieści o podróżach w czasie i przestrzenie(JEEESTEM WIEEEELKIM FANEM FILMU "POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI") więc uznaje to za prawdę.

Oj drogie dzieci, ja jestem fanem Tolkiena i Sapkowskiego, a w elfy i wiedźminów nie wierzę.

Fascynacja Hitlera od jakiegoś czasu mnie interesuję myślę że to czego się uczymy w podręcznikach to 20% całego Hitlera.Jego fascynacja zjawiskami paranormalnymi jest widoczna.

Może dlatego, żeby nigdy jego hobby i zainteresowania nie przesłoniły nam tego co zrobił ?

Wracając do artykułu - mali ludzie mieszkający we wnętrzu góry - a u nas nie ma legend o krasnalach skrzatach gnomach ?

I na koniec spójrzcie tu:
http://www.untersberg.net/
Strona o górze i legendach a wniej wzmianki o książkach poświęconych górze, turystyce itp. interes musi się kręcić.
  • 0

#22

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W dyskusji na stronie 'AboveTopSecret'
http://www.abovetops...read384938/pg12
jest podana dodatkowa informacja o tym, że po powrocie zaginieni podali inną wersję wydarzeń. Wg. niej mieli pojechać pociągiem do Austrii na narty. W trakcie tej wycieczki przekroczyli granicę jugosłowiańską i bojąc się wrócić (podobno jedna z osób nie miała paszportu), postanowili kontynuować podróż. Prawdę mówiąc, to obie wersje brzmią dziwnie, ale może są jakieś dodatkowe fakty, o których nie wiemy i pewnie sie nie dowiemy, bo upłynęło już 21 lat.
  • 0

#23

neo00.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo ciekawy artykuł
  • 0

#24

LadyCurrant.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm..Mógłby ktoś napisać szczegóły co do tej trójki 'podróżników' ? Jakim statkiem płynęli.. W ogóle prosiłabym o więcej szczegółów.. Z góry dziękuję.. ;]
Ogólnie temat bardzo wciągający ;] Wpadłam na pomysł żeby na lekcji historii 'podręczyć' trochę panią... i popytać o tego Hitllera ;p
  • 0

#25

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eurycide-kolejny bardzo ciekawy artykuł,dobra robota.

A jeśli chodzi o te historie,to sądzę,że większość tych "zaginięć" to po prostu nie posiadające poparcia dowodowego bujdy wymyślone przez ludzi,żeby podtrzymać zainteresowanie tematem Untersberg-choć trzeba przyznać,że relacja z tej gazety jest zastanawiająca.

Nie wiedziałem też,że sam "wielki" fuhrer miał taką obsesję na punkcie tej góry-ciekawe co spodziewał się tam znaleść?
  • 0



#26

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Furher ogólnie miał obsesję na punkcie okultyzmu i wszelkich paranormalnych zdarzeń.
  • 0



#27

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W 1992 roku, podczas wizyty Dalajlamy w Austrii, ten poprosił o możliwość zobaczenia góry, nazywając ją "śpiącym smokiem" i "czakrą serca świata" (przypis. czakra - ośrodek, centrum energetyczne). Nie była to jednak pierwsza sławna osoba, która znała tę górę. Hitler, miał na jej punkcie prawdziwą obsesję, mając nadzieję na dotarcie do nadnaturalnych bytów, które pomogą mu wygrać wojnę, którą przegrywał.


Dalajlama głupot bez sensu raczej nie rozpowiadał, więc chyba coś w tym jest.
A i sam Hitler miał na punkcie takich rzeczy fioła, więc jeśli miałby budować sobie domy w każdym tajemniczym miejscu to by ich miał baaaardzo dużo. W tej górze musi być coś wyjątkowego ;)

A Wy od razu z Szarakami, a może krasnoludy tam są :mrgreen:
  • 0

#28

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A Wy od razu z Szarakami, a może krasnoludy tam są

Myślę, ze wtedy świadkowie nie zapomnieli by zaznaczyć pokaźnych bród w opisach :D
  • 0



#29

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale te "szaraki" nie muszą oznaczać kosmitów. Gdyby człowiek przez długi okres czasu nie wychodził na słońce tylko siedział pod ziemią w jaskiniach itp . Miał by szarą skórę i pewnie był by niski bo by nie urósł. To mogą być normalni ludzie tylko mieszkający pod powierzchnią.

Góra ciekawa. Z przyjemnością wybrał bym się do jej wnętrza :)
  • 1

#30

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raczej nie normalni ludzie, bo normalnym ludziom do rozwoju potrzeba światła i pożywienia, a pod ziemią (bez światła) trudno coś wyhodować.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych