Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apokalipsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

Biermacht.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, przeszukując forum zauważyłem, że nie ma tu tematu od początku do końca poświęconemu bardzo ważnej części Pisma Świętego, mianowicie Apokalipsie. Zakładam ten temat po to, abyśmy wspólnie razem mogli ją zinterpretować, wyciągnąć wnioski, może dopasować ją do jakichś wydarzeń byłych lub nadchodzących.


Według mnie na przykład, Apokalipsa dzieje się już teraz, na naszych oczach, jest to powolny proces. Czemu tak uważam?

Bestia

Bestia symbolizuje wszystkie organizacje, stworzone przez człowieka, jednakże wrogie człowiekowi. Wskazuje na to liczba bestii 616 która jest także liczbą człowieka. Jakie to mogą być organizacje? For Example Kościół Katolicki, Rządy państw, Banki, media. Bestia wychodzi z morza...W starożytności morze kojarzyło się z władzą, ale taką jak monarchy nad poddanymi. A przecież te organizacje które wymieniłem i pewnie jeszcze wiele innych mają nad nami władzę! Nie wszystkie władze fizyczną, ale np. Kościół manipuluje i kontroluje myślami swoich poddanych, tak samo robią media. Wielką Władzę Bestii daje smok. Cała ziemia powiodła w podziwie wzrokiem za Bestią. I pokłon oddali Bestii. Wszystko się potwierdza, jakbyśmy znaleźli kolejny puzzel do układanki. To oznacza, że wrogie organizacje sprawują kontrole nad wszystkimi ludźmi na ziemi, w mniejszym lub większym stopniu.
" I Bestii pokłon oddali, mówiąc :
Któż jest podobny do Bestii
i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?"
To nie jest pytanie retoryczne. Moim zdaniem to jest apel Świętego Jana. Bo to ludzie są na tyle potężni, żeby rozpocząć walkę z Bestią.

Smok

Chyba nie ma wątpliwości, że Smok symbolizuje Szatana. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w księdze rodzaju Szatan był tylko wężem. W Apokalipsie jest już smokiem. Według mnie jest to symbol tego, że Szatan jest potężniejszy niż był w czasach pierwszych ludzi. Smok dał Bestii wielką władzę, tron i moc. To oczywiste więc, że Bestia jest zła, i podobnie jak szatan, działa na zgubę człowiekowi.


Dalej liczę na wasze opinie i przemyślenia, zarówno w stosunku do tego, co już napisałem jak i na temat innych symboli, których jest naprawdę sporo w Apokalipsie.
  • 0

#2

Heweliusz.
  • Postów: 186
  • Tematów: 14
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Polecam przeczytać: Przesłanie Jezusa - wyjaśnienie apokalipsy

http://rbryzi.w.interia.pl/J.html
  • 0

#3

Biermacht.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie, że to kolejny 'czaneling', tylko ładnie obrany w skórkę Jezusa i Maryii.
  • 0

#4

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem też jest już początek Apokalipsy.
  • 0

#5

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Warto zaznaczyć, iż Apokalipsa jest przez wielu traktowana jako tekst czysto polityczny, mający między innymi wyśmiewać władze ówczesnego Rzymu. Numery zaś odpowiadają imionom poszczególnych urzędników, co miało zapobiec ewentualnej cenzurze i wysuwanym konsekwencjom wobec chrześcijan.
  • 0

#6

Biermacht.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo wygodna interpretacja ;p
  • 0

#7

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Również
Apokalipsa inaczej., Inne spojrzenie na Apokalipse
http://www.paranorma...showtopic=16981
  • 0



#8

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro ktoś dał odnośnik do tamtego tematu, to chciałbym do niego się odnieść tutaj:

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie skoro Bóg jest taki miłosierny to dlaczego pozwala na takie cierpienia?
Odpowiedz prosta:Chce dać ludziom czas aby doświadczyli iż bez niego nie dadzą sobie rady.
W biblii jest napisane że Bóg daje ludzkości 6000 lat od już nie pamiętam jakiego tam momentu aby udowodniła czy potrafi stworzyć świat doskonały bez niego.Nie udowodniła.A czas się kończy.Tak jak napisałam na początku kataklizmy i inne są zapowiedzią przyjścia Jezusa.


Ciekawe... nie kojarzę tego. Ktoś wie dokładnie od jakiego niby momentu jest to 6000 lat, no i mógłby podać szerszy cytat, gdzie jest o tym napisane ?
  • 0



#9

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak jak napisałam na początku kataklizmy i inne są zapowiedzią przyjścia Jezusa.

To Jezus w końcu jest wysłannikiem dobrego, miłosiernego Boga czy złego, niszczycielskiego Szatana? Kataklizmy występują od zawsze i kiedyś były gorsze niż teraz (np. epoka lodowcowa). Nie może się zdecydować?
  • 0

#10

DUCH SWIATLOSCI.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem też jest już początek Apokalipsy.



Bravo jedna prawdziwa odpowiedz . Niestety jest ona blisko .

A kataklizmy to znaki piekła a nie Jezusa i nie jego przyjścia.
  • 0

#11

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kataklizmy to znaki przyrody.
  • 0

#12

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tymi organizacjami i różnymi ugrupowaniami to ma sens, ta machina zaczyna się kręcic coraz szybciej i staje się coraz bardziej niebezpieczna. W końcu komuś się to może wybitnie nie spodobać i np. ten ktoś walnie atomówke w jakiegoś innego ktosia, a za pierwszą atomówką polecą następne i następne i koniec.... Tak według mnie to najbardziej prawdopodobna wersja bo wielgachny smok to raczej nie zniszczy trzeciej częsci świata, prędzej właśnie bomby.
  • 0

#13

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie konieć świata będzie przez kataklizmy przrodnicze np.trzesięnie ziemi a nie przez jakieś atomówki.
  • 0

#14

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Apokalipsę czytałem dawno temu i musiałbym ją sobie gruntownie odświeżyć, żeby zająć jakieś rozsądne stanowisko w tej dyspucie. Niemniej pamiętam, że spora jej część tyczyła się wydarzeń aktualnych dla autora, było tam chyba siedem listów do kościołów, ale nie wykluczone, że to wszystko można również uznać za metaforę i odnieść do "czasów końca". Pamiętam za to nieźle opis smoka, bo ten co roku jest przytaczany w kościele w czytaniu. I jak dla mnie siedem głów z siedmioma diademami to siedem mocarstw, które przyczynią się do zniszczenia świata. A gwiazdy spadające na ziemię, które smok zmiótł z niebios ogonem, dziwnie kojarzą mi się z atakiem rakietowym, który może przecież przenosić głowice nuklearne.
  • 0



#15

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie konieć świata będzie przez kataklizmy przrodnicze np.trzesięnie ziemi a nie przez jakieś atomówki.

kataklizmy, to mają być zwiastuny armagedonu o ile dobrze pamiętam, czy też tylko jego częścią. w apokalipsie (o ile dobrze pamietam) pisze że będzie jeszcze smok, plagi i insza zaraza życie uprzykszająca. kataklizmy nie miały "zakończyć świata" całkowicie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych