Skocz do zawartości


Zdjęcie

23 minuty w piekle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#31

Noone.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój ulubiony fragment ^^ (oprócz tych odnośnie tortur, demonów i aniołów przykutych do ścian piekła)

"Nie mam pojęcia dlaczego mnie wybrał, abym tam trafił. Jestem najmniej odpowiedni, aby tam iść. Moja żona i ja nienawidzimy złych filmów. Nienawidzimy wszystkiego co złe. Ja nawet nie specjalnie lubię lato, gdy jest wyższa temperatura, ponieważ jest wtedy więcej sprośności, brudu i nieporządku, a ja tego nie lubię.
Nie lubię brudu i nieporządku. Kocham porządek i doskonałość. "


Daje mi to nieco obraz tej osoby.
Co do piekła to popieram przedmówców , piekło jest (o ile istnieje) innym wymiarem którego próżno szukać w naszym, realnym świecie (a już na pewno nie we wnętrzu ziemi).
Ogólnie wszystko to wyglądało mi na jakiś spory zjazd gdzie główny "oświecony" chodzi z mikrofonem po sali i wybiera "kaleki "(bez obrazy) które potem zdrowieją. A potem wszyscy radośnie krzyczą "God ! It's a miracle !"
Także te potworki były dość naciągane: ot, takie poskręcane, łuskowane, wielkie i groźne (naprawdę, przypominały mi demony z Dooma 3, kto grał - ten widział).

A tak przy okazji: czy ktoś widział bądź wie gdzie mogę znaleźć film który puszczali podczas prezentacji ? Jeśli tak, proszę dać mi znać :)
  • 0

#32 Gość_Shadorew

Gość_Shadorew.
  • Tematów: 0

Napisano

Był bodajże temat o tych odwiertach i wyszło to że prasa chrześcijańska zinterpretowała na swój sposób czyli pozmyślała a inne gazety skopiowały . A to chyba daje oczywistą odpowiedź że jest to kolejny fanatyzm ze strony kk .
  • 0

#33

manexxl.
  • Postów: 24
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezeli pieklo istnieje i jest w glevi ziemi, a rodzaj ludzki juz kilka tysiecy lat zyje sobie na tej planecie. Niech 50% ludzkosci jaka kiedykolwiek zyla na ziemi trafi do piekla. Jak myslicie, bo tak na prosty rozum to powinno tam braknac miejsca. I co wtedy? Ziemia zwiekszy swoja obietosc??

Troche tu oftopa teraz puszcze (najwyzej dostne bana) ale chcialbym tu wkleic prace pewnego studenta.


Dr. Schlambaugh, wykładowca na wydziale chemicznym Uniwersytetu kalifornijskiego znany jest z zadawania pytań na egzaminach w rodzaju:

- Czemu samoloty łatają?

W maju kilka lat temu, egzamin z termodynamiki zawierał takie oto pytanie:

- Czy piekło jest egzotermiczne, czy endotermiczne? Potwierdź swój wywód dowodem.

Większość studentów oparła dowody na poparcie swych tez na prawach przemian gazowych Boyle'a-Mariotatte'a lub innych. Jeden student natomiast napisał, co poniżej:



Po pierwsze musimy założyć, ze jeżeli dusze istnieją, musza posiadać pewna masę. Jeśli mają masę, to jeden mol dusz także posiada masę. W takim razie, w jakim tempie dusze trafiają do piekła i w jakim je opuszczają?

Myślę, że możemy spokojnie założyć, ze jeśli dusza trafia do piekła, to już go nie opuszcza. Dlatego tez, wymiana dusz z piekłem zachodzi tylko w jednym kierunku. Jeśli chodzi o dusze trafiające do piekła, przyjrzyjmy się rożnym religiom, istniejącym w dzisiejszym świecie. Niektóre religie mówią, że jeśli nie jesteś ich wyznawca, trafisz do piekła. Skoro jest więcej niż jedna taka religia, a ludzie nie należą do więcej niż jednej, możemy wnioskować, ze wszyscy ludzie i wszystkie dusze trafiają do piekła.

Na podstawie danych o śmiertelności i przyroście populacji, możemy spodziewać się wykładniczego wzrostu liczby dusz w piekle. Przyjrzyjmy się wiec zmianie objętości piekła. Z prawa Boyle'a wynika, ze aby w piekle temperatura i ciśnienie zatrzymały się na stałym poziomie, stosunek masy dusz do ich objętości musi być stały. Pkt. 1 Wiec, jeśli piekło rozszerza się wolniej niż. dusze przybywają do piekła, wtedy temperatura będzie rosnąć, aż wszystko rozerwie się w diabły. Pkt. 2 Oczywiście, jeśli piekło rozszerza się szybciej niż przyrasta liczba dusz, wtedy temperatura i ciśnienie spadną tak drastycznie, ze cale piekło zamarznie. Wiec jak to jest? Jeśli zaakceptujemy postulat (podany mi przez Terese Banyan na pierwszym roku), że "Prędzej piekło zamarznie niż się z Tobą prześpię", i biorąc pod uwagę, że wciąż nie udało mi się nawiązać z nią bardziej intymnych kontaktów, wtedy Pkt. 2 nie może być poprawny. Piekło jest egzotermiczne.



Ten student jako jedyny dostał piątkę.




Swoja droga bardzo ciekawy sposob rozumowania.
  • 0

#34

pawlo18.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tej pracy najbardziej przypadło mi do gustu przedostatnie zdanie :) , które wyjaśniło istotę rozumowania tej tezy.

Swoją drogą bardzo dobre spostrzeżenie z tym, że piekło musiało by powiększać się i jest to jednak zaprzeczeniem i tak już od dawna (nawet od powstania chrześcijaństwa), że piekła nie ma na Ziemi, ale jak już jest to w innym wymiarze.

A co do filmiku też chciałbym zobaczyć jak on wyglądał, ale zapewne (jak to zwykle w przypadkach takich) istnieje jedynie rekonstrukcja filmu, który widzieli będący na tamtym spotkaniu ludzie, gdyż oryginał był za bardzo przerażający, czy inne tego typu wymówki. :)
  • 0

#35

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A wcale , że peikło nie musi się powiększać. Pan nasz i stwórca, Bóg wszechmogący, w swej wszechdoskonałości i wszechwiedzy stworzył piekło takich rozmiarów, żeby pomieściło wszystkie złe dusze. Jak wiemy znajduje się ono wewnątrz ziemi, gdzie z powodu wewnętrznego słońca jest cholernie gorąco. W momencie w którym w piekle zacznie brakowac miejsca Bóg (nasz pan, stwórca, dobrodziej, ojciec, syn i duch świety etc, etc) ześle apokalipse.

----

Dobra, koniec robienia z siebie idioty. Ten tekst jest powalający.

"Nie mam pojęcia dlaczego mnie wybrał, abym tam trafił. Jestem najmniej odpowiedni, aby tam iść. Moja żona i ja nienawidzimy złych filmów. Nienawidzimy wszystkiego co złe. Ja nawet nie specjalnie lubię lato, gdy jest wyższa temperatura, ponieważ jest wtedy więcej sprośności, brudu i nieporządku, a ja tego nie lubię.Nie lubię brudu i nieporządku. Kocham porządek i doskonałość. "


Sprośność, sprosność...jakby k...! nie chciał ,zebysmy byli sprośni, to by pododawał kolce w kilku miejscach!

Takie teksty wprawiają mnie w przerażenie, autentycznie...pewnie ten koleś na widok kobiety w bikini robi znak krzyża... :|
  • 0

#36

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Po pierwsze: Upadli królowie. Czy upadłe księżniczki też, czy nie ma kobiet diabłów?
Po 2: Nie pisze się Efezjan 4:9 tylko Ef 4,9
Po 3: nie tylko królowie, ale o podziemiach to wiadomo z artykułów, filmów, gier komputerowych (no oprócz Darkened Skye), więc może coś z tym jest?
  • 0

#37

pawlo18.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piekło to wymysł ludzki.

Po pierwsze: Religia chrześcijańska wywodzi się z religii judaistycznej czyż nie tak?

Po drugie w starym testamencie uznawanym przez żydów nie ma mowy o piekle i o karze za nie przestrzeganie dekalogu (mówiąc o karze za nie przestrzeganie dekalogu to mam na myśli, że kara w formie wiecznych męczarni).

Po trzecie żydzi wymyślili pojęcie piekła i szatana, żeby naród wybrany przestrzegał dekalogu i nie był aż tak bardzo rozochocony.

Po czwarte jeżeli piekło jest w środku Ziemi to raczej coś się nie zgadza tutaj, do piekła idziemy po śmierci to jak możemy zostać w ziemskim środowisku.

Po 3: nie tylko królowie, ale o podziemiach to wiadomo z artykułów, filmów, gier komputerowych (no oprócz Darkened Skye), więc może coś z tym jest?


Po piąte kolega przede mną podał argument, że motyw piekła występuje w wielu grach, filmach, artykułach. Jeżeli ma na myśli artykuł o odwiertach na Syberii, który zresztą jest tutaj na forum to nie jest argumentem, bo udowodniono, że jest to wymyślona historyjka. W filmach pokazuje się także elfy, krasnoludy, orki, gnomy, krasnoludki itd czy to też mamy uznać, że jest to prawdziwe? Bo w końcu jakiś film to pokazał.
Motyw w grach. W grach pokazuje się także świat po katastrofie w Czarnobylu (S.T.A.L.K.E.R.), czyli wymyśloną historię po tejże katastrofie, że były jakieś zombie itp anomalie co mogą wystąpić po skażeniu radioaktywnym.
Pokazują gry także jak ludzie żyją w kosmosie i już podbili Marsa, także pokazują wiele innych rzeczy. Nie będę więcej wymieniać rzeczy, które są przeciw temu stwierdzeniu, bo chyba w prosty sposób można je obalić.
  • 0

#38

Harvey.
  • Postów: 77
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież te nagranie głosów podczas odwiertów było zmyślone. Nie ma żadnych dowodów potwierdzających, że takie zdarzenie miało miejsce.
  • 0

#39

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po pierwsze z góry przepraszam, jeśli gdzieś już był ten temat i proszę o ewentualne przesunięcie.

23 minuty w piekle

Jest to relacja Bill'a Wiese'a, który twierdzi iż przebywał w piekle. Nie będę tutaj się rozpisywać odnośnie streszczenia, ponieważ cała publikacja to jedynie ok 14 stron, a warto przeczytać ją w całości. (Wystarczy wrzucić tytuł w google).

Ja chciałabym się tylko podzielić pewnymi obserwacjami:

1) demony, które torturują dusze ludzkie to "upadli królowie ziemscy"- moim zdaniem opis niektórych jest bardzo podobny do opisu przedstawicieli obcych/istniejących w przeszłości cywilizacji (aktualnie przebywających w Himalajach) zamieszczonym w "Ręce precz od tej książki". Nie wiem, może trochę przesadzam, ale...

2)nagranie głosów z piekła (można znaleźć na youtubie, ale na forum był kiedyś taki wątek): naukowcy wwiercali się głęboko w ziemię- Bill mówi:

"Wiedziałem, że piekło jest umieszczone w centrum ziemi. Tam właśnie się znajduje, w centrum ziemi.
Miałem zrozumienie, że znajduję się na głębokości około 3700 mil wewnątrz ziemi. Wiemy, że średnica ziemi wynosi około 8000 mil. Połowa z tego to byłoby 4000. Znajdowałem się 3700 mil w dół. W Efezjan 4:9 jest napisane, że Jezus zstąpił do podziemi."


Ogólnie publikacja jest naprawdę bardzo interesująca (szczególnie łącząc ją z nagraniami głosów) i w sposób bardzo obrazowy przedstawia piekło.

Co myślicie na ten temat? Czy ktoś to czytał? Chętnie poznam Wasze opinie.

Pozdrawiam.


taaa dupa dupa. Piekło to nie jest miejsce, piekło nie znajduje się wewnątrz ziemi.

Piekło to stan, w którym znajduje się dusza. Tak samo z niebem i czyśćcem.
  • 0



#40

vast.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

omg przecież piekło i niebo to nie są fizyczne miejsca, a to z nagraniem niby z piekła to pozerstwo totalne, nie wiem jak ktoś może w to wierzyć
  • 0

#41

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[...] Księżniczko, bez urazy i bez moralizowania z mojej strony - proszę, weź w ręce książki Roberta Monroe, sama poznaj kim jesteś i kim będziesz, dokąd się udasz gdy odejdziesz, odkryj własny potencjał [...]


Dołożyłbym jeszcze książki Bruce'a Moen'a "Podróż poza wszelkie wątpliwości", rozdział 10 "Piekło Maxa" i dalejże ten sam autor: "Podróż do Ojca Ciekawości", rozdziały o piekle: 15-19

[...] Ja osobiście bardziej wierzę książkom Szumana i Moody'iego. Jeśli chodzi o strach, to śmierci się nie boję, bo moim zdaniem Bóg to po prostu czysta miłość, niesamowicie silna i nieograniczona. W każdym człowieku jest trochę tej miłości, a każdy z nas sam będzie musiał spojrzeć na swoje życie, na swoje uczynki i samemu je osądzić, przeżyć jeszcze raz.

Nie zmienia to faktu, że ciągle szukam tej największej prawdy w bardzo różnych źródłach. Pomyślałam, że artykuł może zainteresować takie osoby jak ja, które ciągle chcą czegoś więcej.


Jeśli wierzysz w doświadczenia poza ciałem Boba Monroe, to po co szukasz w tym wątku prawdy, jeśli - jak twierdzisz- już ją znasz ??

Piekło w środku Ziemi ?? Bzdura :/ Piekło czy 'Niebo' to stan duszy, związany z jej energetyką (energiami).
  • 0

#42

ksiezniczka.
  • Postów: 36
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli wierzysz w doświadczenia poza ciałem Boba Monroe, to po co szukasz w tym wątku prawdy, jeśli - jak twierdzisz- już ją znasz ??



Bo ciągle szukam, ciągle czytam coś nowego i ciągle mi czegoś brakuje. A artykuł zamieściłam, bo widziałam na forum wątek o odwiertach, a że potem znalazłam ten tekst to wydało mi się interesujące. Tyle.
  • 0

#43

Mikael.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego piekło nie może być wewnątrz ziemi? Przecież może być w innym wymiarze a wymiary moga się przenikać - stąd np. mogłyby pochodzić dźwięki. Podobnie jest z duchami...one też są z innego wymiaru a potrafią dać znać o sobie.

Mikael
  • 0

#44

black_angel*.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

piekło to stan ducha a nie jakieś podziemne smażenie sie w lawie z diabłami .. tak samo jak niebo , gdy umrzemy to nie siedzimy w powietrzu na chmurach tylko dążymy do jednoczenia sie z Bogiem
  • 0

#45

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra załóżmy że piekło faktycznie jest pod ziemią. A teraz pomyślmy abstrakcyjnie. Masa dusz idzie do piekła, czy to za zabijanie, czy za kradzenie, aż w końcu okazuje się że niema miejsca. Niby dusze się przenikają, ale jakby to wyglądało? Facet skazany na wieczne biczowanie siedzi w facecie skazanym na podpalanie. I co? Podpalają i biczują dwóch naraz? Facet, który kradł cierpi tak jak jakiś zabijaka? To bez sensu. Dlatego piekło nie może być pod ziemią.
I zaraz ktoś znowu wyskoczy z ''aj, aj przecież Jezus zstąpił do podziemi [piekieł]''. Jeśli w ogóle był ktoś taki jak Jezus to wątpię by na serio zlazł do podziemi. Biblia jest napisana na zasadzie metafor. To zstąpienie do podziemi to mogła być metafora śpiączki, wielogodzinnej medytacji lub waszego ukochanego OBEE (czy jak to tam ma).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych